Çocuğum beni çok üzdü ne yapmalıyım

Çok normal bu hisleri. Yaşıtları başka bir hayat yaşıyor bunu görüyor, sizin neden böyle bir hayatınız olmadığını, kendisinde neden olmadığını sorguluyor.

13 yaşında sizler gibi hayat şöyle zor böyle imkansızı kabul edemeyecek bir zihni olduğu için mi özür dilesin çocuk?

Keşke asıl bu zihnindeki insanlar gözlerini açsa da yapan nasıl da yapıyor ben niye yapamadım, ben neden başarı odaklı olmadık da çocuklarımın geleceğini düşünmedim diye dert yansa.

Çoğunluk birbirini hayat böyle tabii diye sırtını sıvazlayıp, hayat böyle zor tabii diye birbirlerini gazlayınca sadece komik duruyor, bilin istedim.

Onun yerine herkes dengi ile takilmali, denk değilse aile üyeleri bile gerekirse buna uygun koşullarda gorusmeli. Mesela konu sahibi aslında çocuğunu diğer zenginliğe çocuğunun maruz kalışından koruyamamış. Keşke onlar gibi zengin bilincinde olmayı hedefleyip hem kendisini hem de çocuğunu kurtarsaymis ama madem olamamis o zaman da fakirlik içinde zenginliği bu kadar görmemek gerekiyor ki daha fazla acı çekmesin.
Pes

Merhaba hanimlar ablam almanyadan geldi 3 gündür bizde kalıyor tabi onların çocuklarında iphone son model tablet son model olunca benim oğlumda bana bağırdı bak kardeşinin cocuklarının herşeyi var bizim hicbişeyimiz yok diye niye beni doğurdun dedi bu lafları nerden öğreniyor bilmiyoru çok ağladım sizce işe girmeyi deneyip taksitle almaya çalışsammı iş te yok ama ne yapsam hanımlar bilemedim çok üzülüyorum oğlum 13 yasında
13 yaşında laflara bak laflara.🙄
Her istedigini yaparsanız önünü alamazsınız sonra.Hem bu yaşta napıyor son model telefonu dersleriyle ilgilensin.

Almancı kuzen zordur ,kendimden biliyorum.Benim de aynı yaşta kuzenlerimin herşeyi vardı.Bizim de hiçbir şeyimiz.Cocuk haliyle ,insanın bunu kabullenmesi zor oluyor.Cunku arada uçurum var.Bunu çok yakından görüyorsun.Haksizlik yapılmış gibi hissediyorsun ,sinirleniyorsun...Oglunuzla konuşun ,onu anladiginizi söyleyin.Elinizden geleni yaptığınızı anlatin

Ben Otomatik Portakal'ı 50 sayfa okuyup bıraktım dayanamadım. Gece rüyama girdi 33 yaşındayım. Bu yorumun yarısinda middm bulandı okumaya devam etmekte zorlandım. Çok korkunç. Ne diyeceğimi bilmiyorum. Allah ıslah etsin.
Ben de okumadim kedili bolümleri

Bir de bizim kendi görmemişimiz yetmiyormuş gibi bir de gurbetçilerden görmemiş olanlarla uğraşıyoruz. Hepsi değil ama büyük çoğunluğu bu şekilde. Benim anladığım ya bu görmemişler akıllarına gelen her şeyi çocuğa alıp duruyor ya da çok üst düzey gelirdekiler yapıyor bunu. Alabileceği halde gerçekten gereksiz bulup almayan benim gibiler de azınlıkta yine her zamanki gibi :KK66: çocuğuna akülü araba yerine bisiklet alan,ps yerine beraber yüzmeye veya basketbola giden, açık büfeli tatiller yerine doğada kamp yapmayı ve hayatta kalma yollarını öğreten, konseptli doğum günü partileri yerine kayak yapmayı öğreten kaç veli kaldık çok merak ediyorum.

Merhaba hanimlar ablam almanyadan geldi 3 gündür bizde kalıyor tabi onların çocuklarında iphone son model tablet son model olunca benim oğlumda bana bağırdı bak kardeşinin cocuklarının herşeyi var bizim hicbişeyimiz yok diye niye beni doğurdun dedi bu lafları nerden öğreniyor bilmiyoru çok ağladım sizce işe girmeyi deneyip taksitle almaya çalışsammı iş te yok ama ne yapsam hanımlar bilemedim çok üzülüyorum oğlum 13 yasında
Işe girebilirsiniz tabi ama çocuğa ıphone almak için olmamalı bu,şartlari iyileştirmek olabilir amacınız.

Çocuğun kendini kötü hissetmesi mi pes?

İnsanların duygu hissetmesi de mi yasaklanmış haberim yok? Ya da pardon 18 yaş altının mi duygu hissetmesi yasakmış?

Cocuguna köle, oyuncak, evcil hayvan muamelesi yapma planı olan ve onun susup sadece oturmasını, ağzını açmamasını, sizin istemediğiniz kötü hiçbir duygu sahibi olmamasını, siz onun geleceğini ihtiyaçlarını, isteklerini umursamasanız bile ağzını acmamasini istiyorsaniz, çocuk yapmayın(!)

Yaptıysanız da bir hata, gidin bi zahmet iki kitap okuyun kendinizi geliştirin. 40 sene önceki yetişme şartları ve teknolojisi kıyasıya yapan kendinizden azcık utanın be.

Ayaklar baş olmuş diye bir söz var doğru yani, çocuk yaparken herhangi bir ehliyet olmazsa böyle olur işte.

Sonra çocuk ağzınız mi açmış ah ah vah vah, pesmis. Asıl bu cahilliklere pesss

Çocuğun kendini kötü hissetmesi mi pes?

İnsanların duygu hissetmesi de mi yasaklanmış haberim yok? Ya da pardon 18 yaş altının mi duygu hissetmesi yasakmış?

Cocuguna köle, oyuncak, evcil hayvan muamelesi yapma planı olan ve onun susup sadece oturmasını, ağzını açmamasını, sizin istemediğiniz kötü hiçbir duygu sahibi olmamasını, siz onun geleceğini ihtiyaçlarını, isteklerini umursamasanız bile ağzını acmamasini istiyorsaniz, çocuk yapmayın(!)

Yaptıysanız da bir hata, gidin bi zahmet iki kitap okuyun kendinizi geliştirin. 40 sene önceki yetişme şartları ve teknolojisi kıyasıya yapan kendinizden azcık utanın be.

Ayaklar baş olmuş diye bir söz var doğru yani, çocuk yaparken herhangi bir ehliyet olmazsa böyle olur işte.

Sonra çocuk ağzınız mi açmış ah ah vah vah, pesmis. Asıl bu cahilliklere pesss
Cok merak ettim yasiniz kac bu kadar bilmişlige. Cocugunuz yok ona eminim de yas 20 falan mi

Bi telefon tablet de artık bu çağda lüks olmamali. Gurbetci misafir çocukları düşünememiştir bile sizde olmayacağıni. Cocugunuzun kendi telefonu bilgisayari varsa bence iphone degil diye ya da son model degil diye hayiflanmasi şımarıklık ama bu devirde elinde kendine ait hicbir teknolojik esyasi yoksa evet dünyaya niye getiriosunuz derim ben de. 13 yas bir cok sey icin gayet farkindalik yasanacak kadar büyük bir yas.

Alma sakın mali durumunuzun bu olduğunu bilsin bir ara benimkide onda o var bunda bu var diye sinirleniyordu dedik biz bu kadariz yapacak bişey yok alamayacağınız bir şeye söz veremeyiz mecburen anladiki oluru yok bunun,şimdi ne isterse kendi biriktirip alıyor kendine harçlıklarını yani öyle ufak tefek şeylerde değil 3 bin 5 bin hatta bazen 10 bin yemiyor içmiyor biriktiriiyor çünkü biliyormi biz alamayiz kaldiki alabileceğimiz birşey bile olsa bir süre oyaliyoruz anlasın paranin yoldan toplanmadigini diye

Cok merak ettim yasiniz kac bu kadar bilmişlige. Cocugunuz yok ona eminim de yas 20 falan mi
Sizin çocuğunuz var da ne olmuş zeka yaşınız 20 de kalmış maalesef belli ki yaptığınız şahane çok bilmiş yorumlardan. Bir de şaka gibisiniz kendiniz bu tarz yorumlar yapınca sorun yok, ben karşılık verince zorunuza gidiyor.

Yine şahsınıza yazılmamış, sizi alintilamadigim bir mesaja atlayıp, sonra cevabınızı alınca ağlıyorsunuz.

Bi telefon tablet de artık bu çağda lüks olmamali. Gurbetci misafir çocukları düşünememiştir bile sizde olmayacağıni. Cocugunuzun kendi telefonu bilgisayari varsa bence iphone degil diye ya da son model degil diye hayiflanmasi şımarıklık ama bu devirde elinde kendine ait hicbir teknolojik esyasi yoksa evet dünyaya niye getiriosunuz derim ben de. 13 yas bir cok sey icin gayet farkindalik yasanacak kadar büyük bir yas.
Konunun kendisi buyken onlara hiçbir şeyi reva görmeyen, 13 yaşında diye bir çocuk sanki aklı yokmuş gibi davranan, bunu sorguluyoruz diye de bilmiş sayıldığımız cahillerin aşırı ozguven içinde boğulduğu bir konu ve dönem olmuş.

Çok yazık bazı yorumları yapan kişilerin çocuklarına çok.

Avrupada bunlar ucuz ama bizim ülkeye gelene kadar fiyatı katlanıyor ve biz bunu alacak durumda değiliz, Turkiyede de birçok ailenin alabileceği birşey değil bu ,bütçemize göre bir telefon bakabiliriz belki diye anlatın..Telefonu varsa da almayın..Tel gerekli ama bütçeye uygun olacak tabi..zaman çok değişti, ben ilk telefonumu çalışmaya başladığında kendi paramla almıştım

Konu sahibesi çocuğunuzun hıc mi tel,tablet gibi birseyi yok orayı tam anlamadım..pahalı markalar olmasa bile işini görecek bir teknolojik cihazı mutlaka olmalı..13 yaş ortaokul öğrencisi..odevleri,arkadaşlarıyla iletişim, internet araştırmaları v. s..mutlaka bir cihazı olmalı..Daha da önemlisi ona ulaşmanız acısından gerekli..Bütceniz dahilinde almalısınız.. Ben samsung almıştım gayet iyi yani..

Sizin çocuğunuz var da ne olmuş zeka yaşınız 20 de kalmış maalesef belli ki yaptığınız şahane çok bilmiş yorumlardan. Bir de şaka gibisiniz kendiniz bu tarz yorumlar yapınca sorun yok, ben karşılık verince zorunuza gidiyor.

Yine şahsınıza yazılmamış, sizi alintilamadigim bir mesaja atlayıp, sonra cevabınızı alınca ağlıyorsunuz.
Neyse cevap vermedigine gore yas çok genc, belli zaten

Konunun kendisi buyken onlara hiçbir şeyi reva görmeyen, 13 yaşında diye bir çocuk sanki aklı yokmuş gibi davranan, bunu sorguluyoruz diye de bilmiş sayıldığımız cahillerin aşırı ozguven içinde boğulduğu bir konu ve dönem olmuş.

Çok yazık bazı yorumları yapan kişilerin çocuklarına çok.
Ne kadar fukara da olsalar çocuk yapmak zorunda ve cocuga 'biz buyuz bu kadarız işine gelmek zorunda' demesi gereken bi güruh var çünkü mazallah soylari kurursa, cocuk sevemezlerse napariz. 3 yasindan sonra burun karıştırılmayacagini bilmeyen insanlarin oldugu bi topluma dönüştük en egzajere haliyle işte :) gel de 13 yaşında bireyin ne hissedeceğini anlat dur.

Dünya genelinde intihar oranlari o kadar asagi indi ki 13-14 yasinda cocuklar varolussal sıkıntılar yaşıyor ve yok olmak istiyor. Bir şeyi yok sayarak onu yok edemezsin sonucta annesi gayet iyi anlayıp üzülmüş burdaki insanlar kessin sesini otursun modunda. Bizde paradır dert, dünyanın baska yerinde para vardir insanlik bitiyordur sonucta artik cocuk sahibi olmak her türlü gücüne güvenen kisilerin yapmasi gereken bir olgu haline geldi. Maddiyat, maneviyat, sevgi, ilgi, huzur, refah bunlari veremiyorsaniz eziyet olsun diye doğuruyor oluyorsunuz maalesef ister istemez. 13 yaş görmezden gelinecek bir yaş degil. Ha sen hepsini verdin ebeveyn olarak ama o şımarıyorsa orasi baska. Elinde hicbir sey yoksa da harbi niye getiriosun dünyaya. Fakir hobisi mi bu.

Valla bi de her musibette bir nasihat vardir. Cocugunuz sayesinde bi aydinlanma yaşarsınız işe girersiniz ve bu size de ailenize de cok iyi gelir belki. Tutup da dünya para alet almazsiniz da işini gören bisey alirsiniz. Son model iphone alinca ne oluyorsa o da ayri bi sacmalik param varsa da almam. O bilinci vermek önemli işte. Kimse ailesine bu laflari söylemek istemez onu bu raddeye getiren başka ne mahrumiyetler yaşandı bi de onlara bakmak lazim.

Son düzenleme:
Alma sakın mali durumunuzun bu olduğunu bilsin bir ara benimkide onda o var bunda bu var diye sinirleniyordu dedik biz bu kadariz yapacak bişey yok alamayacağınız bir şeye söz veremeyiz mecburen anladiki oluru yok bunun,şimdi ne isterse kendi biriktirip alıyor kendine harçlıklarını yani öyle ufak tefek şeylerde değil 3 bin 5 bin hatta bazen 10 bin yemiyor içmiyor biriktiriiyor çünkü biliyormi biz alamayiz kaldiki alabileceğimiz birşey bile olsa bir süre oyaliyoruz anlasın paranin yoldan toplanmadigini diye
yemiyor içmiyor kısmı üzücü ama. bu kadar gaddarlık doğru değil bence

X