Çocuğumun hocası

Öğretmenle neden özelden yazışıyorsunuz? Öğretmenle veliler arasında özelden yazmayı doğru bulmuyorum. En kötü okuldan sonra vakti varsa konuşursunuz.
Çocukların durumu hakkında bilgi vermek için özelden msj atabiliyor öğretmenler,hani çocukla ilgili bir sorun varsa gruptaki herkes görürse çocuk yada veli rencide olmasın diye,bizde sürekli ozelden yazışıyoruz,güler yüzlü sevecen bir öğretmenimiz var ama bizimki 55 yaşında şirin bir hanım😀

Çocukların durumu hakkında bilgi vermek için özelden msj atabiliyor öğretmenler,hani çocukla ilgili bir sorun varsa gruptaki herkes görürse çocuk yada veli rencide olmasın diye,bizde sürekli ozelden yazışıyoruz,güler yüzlü sevecen bir öğretmenimiz var ama bizimki 55 yaşında şirin bir hanım😀
Öğretmen bunu yapıyorsa ne mutlu size. Normalde mecbur değiller, sadece okula çağırıp yüz yüze görüşmeyi tercih eden öğretmenler var.

"platoniğin umut veren aşırı sıradan davranışları" gibi olmuş konu biraz.

Ünideyken hoşlanıp kendi kendime gelin güvey olduğum biri vardı, aynı böyle herşeyi sorgulardım. rahatsız oluncak bi durum yok, her insanın karakteri de farklı. biri birinden az biraz samimi davrandı, adınızı söyledi diye de hemen yaftalamayın insanları. yaşınız yakındır ikiniz de geçseniz, adam daha rahat kafalı biridir adınızı deyiverir. Çok üzerinize alınmayın. sizlik bişe değil. size yürüyo olsa bile sizlik bişe değil. bir iki yanlar, yüz vermeyin keser ki oyle bişe olduğunu da sanmıyorum.

Anlattıklarında ben farklı bir durum görmedim. Sen mi hoşlanıyorsun acaba
Çünkü Anlattıklarında elle tutulur hiç bir şey yok gayet insani durumlar yaşamışsın diyalog olarak

ne yapacağımı şaşırdım ne yapabilirim

Adamın size ilgisi nasıl bilmiyorum fakat bana abartıyorsunuz gibi geldi.
Birde gerçekten hayatınızda ilk defa birinden ilk defa mi ilgi gördünüz? Ne yapacağım bilmiyorum diye soruyorsunuz.
Yani normal nasıl davranıyorsanz aynen devam edeceksiniz. Eğer acık bir şekilde duygularını belli edersede ona göre mesafe koyacaksınız.

İyi akşamlar benim kafam bir konuda çok karışık ne yapacağımı bilmiyorum çocuğumun hocası fazladan ilgili davranıyor bana ve artık rahatsız oluyorum yada ben mi abartiyorum bilemiyorum özelden çocuk la ilgili bişey yazınca ismim le hitap ediyor grup kapalı bana kalabalık ta x hanım diyor bazende baktığını görüyorum yada yanımda geçerken sürekli gülerek slm veriyor konuşmaya çalışıyor diğerlerine bu kadar böyle davranmıyor üstelik oda evli ne yapacağımı şaşırdım ne yapabilirim önceden böyle değildi bir aydır böyle davranıyor
Adamı rahat mı bıraksanız acaba? 🤣🤣 aman tanrim sizi cok beğeniyorum diyecek hali yok ki kızınız muhtemelen sorun çıkartıyorsa bu kadar sık iletişim kurmanız gayet normal. Siz önce adama degil de kızınıza odaklanın. Rahatsız oluyorsanız bana x hanım deyin lütfen diye ufak bi uyarı da bulunup geciseceksiniz boş boş kuruntuya gerek yok daha ortada bir şey yokken kaos çıkartmayın.. evliyseniz siz değil eşiniz iletişim kursun x hanım

Özelden isminizle hitap ettiğinde, anlatıyor olduğu şeye cevabınızı vermeden önce ; "Burada da aynı grupta olduğu gibi hanım-bey mesafesinde kalmamızı tercih ederim X bey." - deyip, hemen esas konuya devam edin. ..."Tamam, ben kızımı/oğlumu bu hususta yakından takip ediyor olacağım, bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim, eksik olmayın."

Bir insanın, arkadaşlık dostluk ilişkisi nedeniyle değil, profesyonel manâda görüştüğü ve sizli bizli konuştuğu bir insana, durduk yere sen deyip ismiyle hitap etmesi, mesafe ayarlama yönünden beni de rahatsız eder. Ama ben konunun sizinle ilgili olduğunu sanmıyorum; bazen doktorlarda da kaçar ya o sen/siz ayarı, benzer bir durum bence.

Her halükârda, eğer bu durum paylaştığınız şekilde rahatsız ediyorsa sizi, yukarda ifade ettiğim gibi sınırınızı çizersiniz, biter gider.

Son düzenleme:
Sürekli “siz” hitabını kullanır, x bey diye hitap ederseniz anlar. Anlamazsa da direkt söylersiniz. Abartacak durum yok.

İyi akşamlar benim kafam bir konuda çok karışık ne yapacağımı bilmiyorum çocuğumun hocası fazladan ilgili davranıyor bana ve artık rahatsız oluyorum yada ben mi abartiyorum bilemiyorum özelden çocuk la ilgili bişey yazınca ismim le hitap ediyor grup kapalı bana kalabalık ta x hanım diyor bazende baktığını görüyorum yada yanımda geçerken sürekli gülerek slm veriyor konuşmaya çalışıyor diğerlerine bu kadar böyle davranmıyor üstelik oda evli ne yapacağımı şaşırdım ne yapabilirim önceden böyle değildi bir aydır böyle davranıyor
11 senedir veliyim şu anda 3 tane okula giden var ve tüm öğretmenlerimiz böyleydi o yüzden farklı düşüncelere girmeyin

Durduk yere konuşmaya çalışmıyorsa saçma sapan konularda iletişim kurmuyorsa bence abartıyorsunuz.
Belki veliler arasında fikrine yakın bulduklarına samimi davranıyor da olabilir tek size yapmıyor da olabilir.

Tren.... sitesinin kuryesi de eskiden siz derdi, gide gele sen demeye başladı hiç aklıma kötü bir şey gelmedi.

Hayır yanlış anladınız beni rahatsız eden durum ismimle hitap etmesi bir samimiyetim yok sonuçta adama da takacak bir durumum yok
Tüm velileri ile özel konuşmalarını mı okudunuz ki bu kadar eminsiniz bir tek size isminizle hitap ettiğinden?
Yani selam vermek normal sonuçta yüzyüze bakıyorsunuz. Aranızda sürekli bir konuşma durumu olduysa,çocukla ilgili ondan samimi davranıyordur.
Oğlumun öğretmeni bana sizli bizli konuşuyor bende ona tabi ama geçen yıldan tanıdığı bir veliye ismiyle hitap ettiğini duydum bir kaç kez. Garipsemedim,sonuçta benden evvel tanıyordu o veliyi, bende sizli bizli olduğum için bana ismimle hitap etmez.

X