Çocuk sahibi olamıyorum

Zeynep Keskin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2024
2
0
36
Merhabalar ben yaklaşık 1 sene önce kadın hastalıklarından ameliyat oldum. Sağ tarafımda ki yumurtalıklarım alındı ve adet görmemeye başladım. Doktor bana geçici bir durum olduğunu söyledi farklı bir doktor ise menopoza girdiğimi ve diğer yumurtalığımın tembelleştiğini söyledi. Çocuk istediğim için doktor bana Cyclo-Progynova ilacını yazdı . Adet görüyorum fakat çocuk sahibi olamıyorum hâlâ. Aranızda tek taraflı yumurtalıkla çocuk sahibi olan var mı?

yumurtalık kanserinden ameliyat oldum ve sağ yumurtalığım alındı, üstüne bir de kemoterapi gördüm. doğal yollarla 9 ay içerisinde hamile kaldım şuan kızım 8 yaşında. 35 yaşındayım menopoz başlamış yumurtalık rezervleri düşüyor tek yumurtalıklı kalınca , umarım en kısa sürede hamile kalırsın, korkma Allahın izniyle olacaktır.

gidip yetim bir çocuğu mutlu edeceğinize kendi kanınızdan bir yerinizden olmasa da olur çocuğunuz herhalde, sonuçta olay sevmekte saymakta yetiştirmekte. saygılar....

Niye olmasın olur tabi ki. Artık her şey mümkün. Brezilya da bir kadın ölü bir kadının rahimi sayesinde bebek dünyaya getirdi. Çok eski bir haber kadın hiç anne olamayacağını öğrenmişti falan. Gördüğümde çok sevinmiştim. Hem tıp çok ilerledi hem de Allah nasip ettiyse elbet bir şekilde bir vesileyle olur.
Üzülmeyin. :)
Benimde olmuyor 2 buçuk yıldır çok sorun olmamasına rağmen. kısmet nasip ilk başlarda çok isyan ettim üzüldüm şimdi çok normal geliyor. Ne yapalım yazı böyle :)

kuzum çok gecmis olsun. bir arkadasım sezaryen sırasında enfeksiyon kaptığı için sağ yumurtalığı ve bağırsaklarının bir kısmınalınmıştı. ama o normal regl görmeye devam etti çünkü geriye kalan sok yumurtalığı sağlıklı çalışıyordu. yumurtalık kaybından sonra 3 kez gebelik yasadı ve 2si sağlıklı bir sekilde dünyaya geldi. doktor ona ameliyattan sonra eğer baska cocuk istiyorsa cok ara vermemesi gerektiğini çünkü zaman gectikce yumurtlama yeteneğinin azalacağını söylemisti. ama o gencti o zaman. ilk gebeliği 9 yıl önceydi 2 yıl arayla genelikler yasadı sonrasında. su an kendisi 28 yasinda ve 7 aylık gebe.

bence farklı bir doktora görünün. 2.doktor daha sağlıklı teşhis koymus gibi cünkü regl olamamak veya regllerin seyrekleşmesi menapoz belirtisidir. 28 yasinda baska bir arkadasimiz doktor kontrolünde yumurtalıklarının çalışmadığını ve 50 yasinda bir kadının üreme sistemine sahip olduğunu öğrendi. tüp bebek bile sonuc vermez dediler. o da ilaçlarla regl oluyor sadece. doktor 1-2 seneye tamamen menapoza girebileceğini söyledi.

iyi bir doktora git tam bir muayene ol bence

Niye olmasın olur tabi ki. Artık her şey mümkün. Brezilya da bir kadın ölü bir kadının rahimi sayesinde bebek dünyaya getirdi. Çok eski bir haber kadın hiç anne olamayacağını öğrenmişti falan. Gördüğümde çok sevinmiştim. Hem tıp çok ilerledi hem de Allah nasip ettiyse elbet bir şekilde bir vesileyle olur.
Üzülmeyin. :)
Benimde olmuyor 2 buçuk yıldır çok sorun olmamasına rağmen. kısmet nasip ilk başlarda çok isyan ettim üzüldüm şimdi çok normal geliyor. Ne yapalım yazı böyle :)
Ben de evlilik icin ayni seyi dusunuyorum cok cok uzulmustum uzuntuden belki de hasta oldum hala iyi olmak icin uğraşıyorum. Yazi boyle demekki vardir her serde bizim goremedigimiz birhayir. Rabbim imtihanimizi muradimizla mukafatlandirsin🙏🏼

X