Çocuk sahibi olmakta herhangi bir problemi olmayıp genetik hastalıklar nedeni ile tüp bebek yaptıran ve pgt yaptıran var mı?

Yagmur9248

Guru
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2011
447
77
Merhabalar ilk çocuğumuz çok şükür istediğimiz zaman oldu ama akrabalarımızda genetk bir rahatsızlık var eşimlede akrabayız. O yüzden ikinci cocuğu riske atmak istemiyorum. Pgt diye bir şey gördüm embriyoların geneyik taraması zannedersem ama çok detaylı bilmiyorum. Bu yöntem sağlıklı ve güvenilir bir yöntem mi acaba? Bir dde bazen yeterli yumurta olmaması emriyo tutunaması vs. Böyle şeyler görüyorum. Sağlık açısından bir problem olmayınca bu konularda yine sıkıntı yaşat mıyım? Doktorlarla da görüşeceğim ama önce ön bilgim de olsun istiyorum. Pgt ile tül bebek yaptıran varsa bilgi almak istiyorum.

Merhaba, bence ilk bi genetik merkeziyle konuşun testlerinizi yaptırın taşıyıcı yada değilsiniz o oranlara göre size tüp bebek yaptırın derler. Elinide testler olmadan İlk doktorla görüşerek bi sonuç elde edemezsiniz oda size genetige yönlendirir

Merhaba, bence ilk bi genetik merkeziyle konuşun testlerinizi yaptırın taşıyıcı yada değilsiniz o oranlara göre size tüp bebek yaptırın derler. Elinide testler olmadan İlk doktorla görüşerek bi sonuç elde edemezsiniz oda size genetige yönlendirir
Ailede olan genetik durum için genetik testlerde çıkmıyor dediket hatta görümcem kendi yaptırdı test bu durumu açıklayack bir şey bulamadık demişler. Ailede farklı kişilerde de var görümcem onlar içinde demişti genetikte sorun çıkmamış diye o yüzden direkt tüp bebek ile mi başlasak diye düşünmüştüm

Ama tüp bebekte genetik sonuca göre hareket ediyor. Eşimle akraba değiliz ama ikimizde aynı hastalığı taşıyor olarak çıktı sonuclarimizda eşimin kuzeninin çocuğunda aynı rahatsızlık var birde bizim kızımızda ayrıntılı genetikte hastalık yok görünüyorsa yoktur genetik merkezinin kalitesiyle alakalı da olabilir. Sizde saptanacak ki toplanan yumurtalarda ona göre ayristiracaklar

Merhabalar ilk çocuğumuz çok şükür istediğimiz zaman oldu ama akrabalarımızda genetk bir rahatsızlık var eşimlede akrabayız. O yüzden ikinci cocuğu riske atmak istemiyorum. Pgt diye bir şey gördüm embriyoların geneyik taraması zannedersem ama çok detaylı bilmiyorum. Bu yöntem sağlıklı ve güvenilir bir yöntem mi acaba? Bir dde bazen yeterli yumurta olmaması emriyo tutunaması vs. Böyle şeyler görüyorum. Sağlık açısından bir problem olmayınca bu konularda yine sıkıntı yaşat mıyım? Doktorlarla da görüşeceğim ama önce ön bilgim de olsun istiyorum. Pgt ile tül bebek yaptıran varsa bilgi almak istiyorum.
Merhaha canım.. Rabb'im evladınız i size bağışlasın..sizde ve ya esiniz de kromzom bozukluğu yoksa gerek görülmüyor aslında..
Pgt ve ngs li tüp bebek var..yumurtaalr toplanır dollenir 3. Gün genetik tarama ya yollanır pgt dediğimiz ama.sadece 3 hastalığa bakılır..

Ngs dediğimiz 5. Gün embriosu tarama yapalir bütün krozomLara bakalir...daha kapsamlı oluyor

X