Çocukken genital siğil

Merkur Retrosu

Guru
Pro Üye
3 Şubat 2018
5.866
23.336
27
Kızlar kafam allak bullak olmuş durumda. Çocukken sanırım 9-10 yaşlarında ilk önce elimde siğil çıktı, sonra genital bölgemde. Ya da tam tersi. Ve o zamanlar internet teknoloji yoktu, anneme söyledim ama bilinçsiz biri olduğu için geçer et bendir o falan dedi, seneler sonra büyüdüğümde ne olduğunu fark ettim ve doktora gittim, siğil olduğunu söyledi. Krem verdi ama önemsemedi doktor sonra geçmeyince 1-2 sene sonra yine gittim yaktırdım. Şimdi fark ettim de vajinanın baya iç kısımlarında ufak ufak çıkıntılar var yine çocukluktan beri önemsemediğim ve içte olduğu için rahatsız etmeyen şeyler. Sanırım bunlar da siğil ve gidip doktora yaktıracağım hemen. Ama aklımı kurcalayan şeyler var.

Çocukken nasıl böyle siğiller üredi genitalde? Bakire birinde nasıl görülebiliyor? İnternete yazıyorum hep cinsel temasla geçer demişler. Ve şimdi genital siğil=hpv midir? O zaman gittiğim doktorlar neden önemsemediler sadece krem ve yaktırma yapıp oldu bittiye getirdiler. Eskiden yaşım küçüktü bilinçsizdim ama artık bu tarz şeylerden çok korkuyorum bir akıl verin kızlar ya.

çok çeşidi var bu siğillerin,,hpv için yapılan araştırmalarda temas yolu ile de geçtiği yönünde görüşler var.cinsellik olmadan ..
jilet kullanımı,tahriş, sert kaşıma,kanamalar tekrarını yapabiliyor..
ben birkez krem kullanarak yok ettim ama minik birkactane oluştu eskisi kadar büyük yada çok değiller..
bağışıklık düşerse deri üzerinde aktive oluyorlar

çok çeşidi var bu siğillerin,,hpv için yapılan araştırmalarda temas yolu ile de geçtiği yönünde görüşler var.cinsellik olmadan ..
jilet kullanımı,tahriş, sert kaşıma,kanamalar tekrarını yapabiliyor..
ben birkez krem kullanarak yok ettim ama minik birkactane oluştu eskisi kadar büyük yada çok değiller..
bağışıklık düşerse deri üzerinde aktive oluyorlar

Henüz hiç jilet kullanmadığım dönemde çıkmaya başlamıştı. Aslında ilk önce annemin sonra ablamın elinde çıktı siğiller. Sonra benim elime geçti. Oradan genital bölgeye, hatta makat çevresine ☹️ Yaşım küçük olduğundan hiç anlamadım hep et ben zannettim. Şimdi doktora gideceğim de çok korkuyorum rahim veya anüs kanseri çıkarsa diye ödüm kopuyor ☹️ Hep cinsellikle bağdaştırılan bir hastalık olduğu için kendimi kötü hissediyorum oysa çocukken başladılar ve çok zayıf, çelimsiz, çabucak hasta olan bir çocuktum bağışıklığım çok zayıftı

Henüz hiç jilet kullanmadığım dönemde çıkmaya başlamıştı. Aslında ilk önce annemin sonra ablamın elinde çıktı siğiller. Sonra benim elime geçti. Oradan genital bölgeye, hatta makat çevresine ☹️ Yaşım küçük olduğundan hiç anlamadım hep et ben zannettim. Şimdi doktora gideceğim de çok korkuyorum rahim veya anüs kanseri çıkarsa diye ödüm kopuyor ☹️ Hep cinsellikle bağdaştırılan bir hastalık olduğu için kendimi kötü hissediyorum oysa çocukken başladılar ve çok zayıf, çelimsiz, çabucak hasta olan bir çocuktum bağışıklığım çok zayıftı
hpv dahi olsa, siğile sebep olan türler genellikle kanserle bağlantılı değil, içiniz ferah olsun.

her siğil hpv olmayabilir.ya da bahsettiğiniz şeyler siğil olmaya da bilir. bir jinekolog size yardımcı olur. eğer yaşınız 30 ve üzeri ise KETEM'de ücretsiz hpv testi yaptirabilirsiniz

Sigil cikiyorsa kanser yapan tur olma ihtimali cok cok dusuk. Eger elinizde cikan tür oraya bulastiysa imkansiz bile denebilir. Siz sigillerinizi tekrar yaktirip parca aldirin ve tipleme yaptirin. Simdiden cok gecmis olsun bence endiselenecek bir durum yok

Yanlis yonlendirmeyeyim ama O iç tarafta minik minik olan şeyler siğil degilmis o bölgenin yapisiymis bende doktora gittim oranın yapısı dedi

X