GENİTAL SİĞİL- HPV - GARDASİL9LU- KURTULMAK MÜMKÜN MÜ?

kimsesizhickimse

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2023
40
13
23
Merhaba ben daha önce "GENİTAL SİĞİL HAKKINDA BİLİNMEYENLER" olarak bir konu açmıştım aslında.. O konunun altından yaklaşık 6 ay geçti ve yakın zamanda 3.doz aşımı olacağım...

• Hakkımda: 23 yaşındayım aile evinde yaşıyorum!

Benim ilk genital siğilim Kasım 2023te vulvanın altında ki perine bölgemde ortaya çıktı paniğimi korkumu hala hatırlıyorum...
Doktorun korkunç bakışları - ben artık ne yapacağım söylemimi- korkarak beklediğim smear sonucumu - ve buna nasıl yakalandım ağlamamı

Öncelikle HPV korkulacak bir şey değil evet ben koterle yaktırmadım ya da lazerle çünkü sabahın köründe devlet hastanesine koter için gidemezdim evden bunun için çıkamazdım baskıcı ve katı aile problemi!!

• Öncelikle ben sürekli olarak "Kriyoterapi" yöntemiyle 3 haftada bir yaktırdım. (Evet sürekli yaptırdım çünkü kriyoterapi seanslı bir işlem ilk olarak asla kökten temizlemediği için sürekli tekrarlama ihtimali var bu yüzden sürecim çok uzun sürdü)

• İlk kriyoterapi kasım ayında yapıldı ve perinede ki siğilim düştü oley her şey geçti diye düşünürken vajina yanaklarında 15 tane sivilce gibi yan yana görünürde sanki sivilce gibi gözüken ama sert yapılı minik siğilleri farkettim ve bu yüzden aralıkta onları yaktırmak için düzenli olarak gittim!

Aralık ayında artık neye bulaştığmı ve kolayca atlatabileceğim bir şey olmadığını ve farkettim ve SMEAR sonucumda temiz olduğu için hemen 11 Aralıkta GARDASİL 9 LU AŞIMI VURULDUM!
  • ÖNCELİKLE HPV NİN SİĞİL YAPAN TÜRÜNÜ VÜCUDUMA ALDIĞIM İÇİN BUNDAN KORUNMAYACAĞIMI BİLİYORDUM AMA RAHİM AĞZI KANSERİ RİSKİ HPVNİN SİĞİL YAPAN TÜRÜNÜ ALAN BİRİ İÇİN ÇOK DAHA BÜYÜK BİR İHTİMAL OLDUĞU İÇİN ANINDA VURULDUM!:KK9:

HPV TİPLEMESİ HİÇBİR NOKTADA YAPTIRMADIM! BÜTÇEM YOKTU! DEVLET HASTANESİ SMEAR TEMİZ OLUNCA VE YAŞIM GEREĞİ YAPMIYOR! BÖYLE BİR İMKANINIZ VARSA SİZ YAPTIRIN MUTLAKA

Hpv tiplemesi yapılsa dahi bunun için devletin sağlayacağı bir önlem maalesef yok!!!
hepivir aldara zart zurt birçok ilaç var ben kullanmadım! kullananlarda önemli gelişmeler olmuş ama çevremde de kullanan yok o yüzden bu konu hakkında bir şey diyemem

BENİM KULLANDIĞIM TAKVİYELER

• ÇİNKO TAKVİYESİ! DÜZENLİ OLARAK HER GÜN HALA KULLANMAYA DEVAM ETMEKTEYİM
  • DEMİR VİTAMİNİ DOKTOR KONTROLÜ ALTINDA BİR SÜRE KULLANDIM!
  • FOLİK ASİT (HÜCRE YENİLENMESİNDE BÜYÜK ROL OYNADIĞI İÇİN HALA KULLANIYORUM)
İŞE YARAMAYANLAR
  • FARMASİ ÇAY AĞACI YAĞI BENDE İŞE YARAMADI
KESİNLİKLE DENEMEYİN
  • KESİNLİKLE EVDE SİRKE DENEMEYİN!!!

SÜRECİN DEVAMI
  • Şubat ayında Aydında gittim cildiye inanılmaz iyi bir şekilde siğillerimi yaktı o gün yan kısımda yalnızca bir siğilim kalmıştı
  • Mart ayının başında ise bir kadın doğum uzmanına gittim gene Aydında ora Asit ile yakıldı ve büyük olan siğilim ciddi anlamda küçüldü
  • Mart ayının sonunda ise aynı kısımda küçülen siğile kriyo yaptırdım ve artık siğillerim geçmişti
!!!!!TEKRAR TEKRARLAYABİLİR FARKINDAYIM AMA 1 AYDIR TEMİZİM!!!

KESİNLİKLE ÖNEMLİ OLAN TEK BİR DURUM VAR

• -CİNSEL İLİŞKİYİ NE OLURSA OLSUN KESİN!
  • - PSİKOLOJİNİZİ BOZDUKÇA BU DURUM ARTACAK
  • - SÜREKLİ VAJİNAYA DOKUNDUĞUMUZ İÇİN "AY BİR ŞEY VAR MI ACABA OLARAK" PH DENGESİNİ BOZABİLECEĞİNİZİ UNUTMAYIN
  • - SÜREKLİ DOKTOR KONTROLLERİNİZE GİDİN
  • -SİZİ KORKUTACAK OLAN DOKTORUN BU KONU HAKKINDA 0 BİLGİYE SAHİPTİR
  • -KANSER DEĞİLSİNİZ
  • -SİĞİL BİR DERİ RAHATSIZLIĞIDIR

VE BEN BİRÇOK BANA YAZAN İNSANA DEDİĞİM GİBİ SİZE BİR ŞEY SÖYLEMEK İSTİYORUM

HPV HASTALIK DEĞİLDİR SİZİN İYİ OLMANIZI VE SİZİN SAĞLIĞINIZI HATIRLATAN BİR VİRÜSTÜR BU VİRÜS SAYESİNDE ARTIK SAĞLIKLI BESLENİYOR VE VÜCUDUNUZU SEVMENİZİ HATIRLATIYOR SİZE!!!!

• Hakkımda: 23 yaşındayım aile evinde yaşıyorum!

Benim ilk genital siğilim Kasım 2023te vulvanın altında ki perine bölgemde ortaya çıktı paniğimi korkumu hala hatırlıyorum...
Doktorun korkunç bakışları - ben artık ne yapacağım söylemimi- korkarak beklediğim smear sonucumu - ve buna nasıl yakalandım ağlamamı

Öncelikle HPV korkulacak bir şey değil evet ben koterle yaktırmadım ya da lazerle çünkü sabahın köründe devlet hastanesine koter için gidemezdim evden bunun için çıkamazdım baskıcı ve katı aile problemi!!

• Öncelikle ben sürekli olarak "Kriyoterapi" yöntemiyle 3 haftada bir yaktırdım. (Evet sürekli yaptırdım çünkü kriyoterapi seanslı bir işlem ilk olarak asla kökten temizlemediği için sürekli tekrarlama ihtimali var bu yüzden sürecim çok uzun sürdü)

• İlk kriyoterapi kasım ayında yapıldı ve perinede ki siğilim düştü oley her şey geçti diye düşünürken vajina yanaklarında 15 tane sivilce gibi yan yana görünürde sanki sivilce gibi gözüken ama sert yapılı minik siğilleri farkettim ve bu yüzden aralıkta onları yaktırmak için düzenli olarak gittim!

Aralık ayında artık neye bulaştığmı ve kolayca atlatabileceğim bir şey olmadığını ve farkettim ve SMEAR sonucumda temiz olduğu için hemen 11 Aralıkta GARDASİL 9 LU AŞIMI VURULDUM!
  • ÖNCELİKLE HPV NİN SİĞİL YAPAN TÜRÜNÜ VÜCUDUMA ALDIĞIM İÇİN BUNDAN KORUNMAYACAĞIMI BİLİYORDUM AMA RAHİM AĞZI KANSERİ RİSKİ HPVNİN SİĞİL YAPAN TÜRÜNÜ ALAN BİRİ İÇİN ÇOK DAHA BÜYÜK BİR İHTİMAL OLDUĞU İÇİN ANINDA VURULDUM!:KK9:

HPV TİPLEMESİ HİÇBİR NOKTADA YAPTIRMADIM! BÜTÇEM YOKTU! DEVLET HASTANESİ SMEAR TEMİZ OLUNCA VE YAŞIM GEREĞİ YAPMIYOR! BÖYLE BİR İMKANINIZ VARSA SİZ YAPTIRIN MUTLAKA

Hpv tiplemesi yapılsa dahi bunun için devletin sağlayacağı bir önlem maalesef yok!!!

hepivir aldara zart zurt birçok ilaç var ben kullanmadım! kullananlarda önemli gelişmeler olmuş ama çevremde de kullanan yok o yüzden bu konu hakkında bir şey diyemem

BENİM KULLANDIĞIM TAKVİYELER

• ÇİNKO TAKVİYESİ! DÜZENLİ OLARAK HER GÜN HALA KULLANMAYA DEVAM ETMEKTEYİM
  • DEMİR VİTAMİNİ DOKTOR KONTROLÜ ALTINDA BİR SÜRE KULLANDIM!
  • FOLİK ASİT (HÜCRE YENİLENMESİNDE BÜYÜK ROL OYNADIĞI İÇİN HALA KULLANIYORUM)
İŞE YARAMAYANLAR
  • FARMASİ ÇAY AĞACI YAĞI BENDE İŞE YARAMADI
KESİNLİKLE DENEMEYİN
  • KESİNLİKLE EVDE SİRKE DENEMEYİN!!!

SÜRECİN DEVAMI
  • Şubat ayında Aydında gittim cildiye inanılmaz iyi bir şekilde siğillerimi yaktı o gün yan kısımda yalnızca bir siğilim kalmıştı
  • Mart ayının başında ise bir kadın doğum uzmanına gittim gene Aydında ora Asit ile yakıldı ve büyük olan siğilim ciddi anlamda küçüldü
  • Mart ayının sonunda ise aynı kısımda küçülen siğile kriyo yaptırdım ve artık siğillerim geçmişti
!!!!!TEKRAR TEKRARLAYABİLİR FARKINDAYIM AMA 1 AYDIR TEMİZİM!!!

KESİNLİKLE ÖNEMLİ OLAN TEK BİR DURUM VAR

• -CİNSEL İLİŞKİYİ NE OLURSA OLSUN KESİN!
  • - PSİKOLOJİNİZİ BOZDUKÇA BU DURUM ARTACAK
  • - SÜREKLİ VAJİNAYA DOKUNDUĞUMUZ İÇİN "AY BİR ŞEY VAR MI ACABA OLARAK" PH DENGESİNİ BOZABİLECEĞİNİZİ UNUTMAYIN
  • - SÜREKLİ DOKTOR KONTROLLERİNİZE GİDİN
  • -SİZİ KORKUTACAK OLAN DOKTORUN BU KONU HAKKINDA 0 BİLGİYE SAHİPTİR
  • -KANSER DEĞİLSİNİZ
  • -SİĞİL BİR DERİ RAHATSIZLIĞIDIR

VE BEN BİRÇOK BANA YAZAN İNSANA DEDİĞİM GİBİ SİZE BİR ŞEY SÖYLEMEK İSTİYORUM

HPV HASTALIK DEĞİLDİR SİZİN İYİ OLMANIZI VE SİZİN SAĞLIĞINIZI HATIRLATAN BİR VİRÜSTÜR BU VİRÜS SAYESİNDE ARTIK SAĞLIKLI BESLENİYOR VE VÜCUDUNUZU SEVMENİZİ HATIRLATIYOR SİZE!!!!
Merhaba yardımcı olabilir misiniz, sürecinizle alakalı. Ben de 23 yaşındayım, bugün smear testi yapıldı daha sonuç çıkmadı, sonuç neye göre çıkıyor yani şu an bana geçmiş ki siğilim çıkmış. Testte belli türler mi inceleniyor? Aşıyı nerede olabiliriz, siğilleri nerede yaptırabiliriz? Kafam çok karışık ve çok üzgünüm tek eşliyim , eşim de öyle daha önce bir ilişki yaşamadı

X