Cocuklu biri ile evlilik

valla 24 yaşında evlendim o zaman bile hep acaba çok mu erken filan diye düşünmeden edemiyordum. Sen hayatının baharında çocuklu adama koşa koşa gitmeye razı gibisin herşeyi geçtim çalışamazsın ne demek? ilerde bırakıp gideme diye ekonomik özgürlüğünü elinden alıyor bir sonraki aşama kapıdan dışarı bile adım attırmaz kıskançlığın ardına saklanıp yobaz herif .
ilk evliliğin hataymış her insan hata yapar da 2. hataya neden depar atıyorsun güzelim?

Bu arada 30 yaşında adamın 9 yaşında cocuğu?

21 yaşında mı baba olmuş, yaşını da küçük söylüyor konu sahibi size bu herif, kimliğini bi gör en az 35 bu herif senkimsinki senkimsinki
Kızımız nasıl evlendiyse erkenden bu davarıda anası erkenden evlendirmiştir,haa yaşıda büyükte olabilir saklıyordur belkide seçenekler içinde oda olabilir.

Daha dün gece eve 12 de gittim.
Üstelik kendi birimimle bile alakalı değildi kalma sebebim.
Masa başı işim var ama maaş kazanmak öyle kolay mı ?
Mecburen yorulacak, öyle hem ayranım dökülmesin hem ...... olmuyor.
İstiyor ki evlensin kurtulsun.
Çalışmak yük gibi geliyor belli ki.
10 yıldır eşşşşşşek gibi çalışıyorum, hangi iş kolay ya da hangi iş yorucu değil ki ?
Keyfimden çalışmıyorum bir amacım hedefim var.
Ama bu hanım kızımız evde oturayım da nasıl olursa olsun kafasındaysa yaşadıklarından zerre bir çıkarımda bulunmamış
Aile evindr huzur olmayınca hemen başkasına gideyim kafasında iş buldu hemen nafakam kesilir mi yok yorucu yok evleneyim mi..

Merhaba kısaca özet geçmek istiyorum izin günümdeyim bir evlilik yaptım ayrıldım 4 sene önce 24 yasindayim bugün benimle görüşmeye şehir dışından gelen kişi ise 30 yaşında ve 9 yaşında çocuğu varmış.. Ben çok küçük yaştandır kardeşlerimi büyüttüm aslında evlensem bile uzunca bir süre çocuk dusunecegimi sanmıyorum cunki zorluğunu annem çalıştığı için 6 aylık bebek 15 ýasinda iken kucağıma bırakıldıktan sonra anladım.. şuan 12 saat çalışıyorum günlük yaptığım iş çok ağır ve ise girdikten sonra anladım ki aranırsam da çalışacağım atanmazsam da düşüncelerim çok değişti henüz ilk maaşını almamış bir biri olarak bile ayaklarımın üzerinde durmak birşeyler için çabalamak bana müthiş özgür ve özgüvenli hissettiriyor o muhtaç ruh halinden çıkıyorum.. bunu bu kişiye söyledikten sonra çalışmana musade etmem evlenirsek dedi ve çocuğu olduğu için ailemin buna onay vermeyeceğini düşünüyorum o da şöyle birşey söyledi ki asla kabul edemem kızıma annem ve babam bakıyor çocuğumu bana vermezler hatta bana sen evlen git hayatini kur vs demişler bu düşünce yapısı kendilerince güzel olsada bence değil! Bu çocuk zaten anne baba ayrı büyümüş 9 yaşında bir kız çocuğu hiçbir çocuk anne baba evlenecek diye dedeye Babaneye ananeye bırakılmamalı bunu da ona söyledim bu şekilde bir evliliği asla kabul edemem diye taktir etti biliyorum belki tepki vereceksiniz ama ben bir çocuğun sorumluluğunu alabilirmiyim bilmiyorum evliliğe o yüzden sıcak bakmıyorum cunki çocuk sorumluluğu almamak için kendimde en az 5 yıl çocuk istemem diye düşünüyorum cunki daha geçen aya kadar 8 yaşında ki kardeşime ben bakmaya devam ediyordum gerçekten fazlasıyla zor ve bu çocuk benim öz çocuğum değil iyilikle de birşey yapmaya çalışsam yanlış anlaşılabilirlim bebek değil annesi doldurabilir bunlara hiç hazır değilim bu bey ile bunları kkonuşunca hele bi biz görüşelim diyip yola çıktı yaşadığım şehre geliyor o çocuğu babasından ayırmak gibi bir kötülüğü asla yapamam cunki adamın net niyeti 2 ay içinde yüzük falan takmak kafam çok karışık kızlar lütfen birşeyler söyleyin.. kızına anne babası ayrı büyümüş diye çok üzüldüm zaten mesele çocuk değil mesele olan benim cunki yapabilir miyim bilmiyorum... biliyorum evlilik için çok erken ama baştan kafamda herşey otursun ki karşımda ki insana da umut vermek istemem uzunca süreler
Neden bekar çocuksuz birini tercih etmiyorsunuz,

Kızımız nasıl evlendiyse erkenden bu davarıda anası erkenden evlendirmiştir,haa yaşıda büyükte olabilir saklıyordur belkide seçenekler içinde oda olabilir

Olabilir.

Konu sahibi için evlenmek 'evden gitmek ve çalışmamayı sağlayan bir meslek'. Yoksa bu kadar erken 2.evliliği düşünmezdi. Bunla da evlenir, boşanır 3. koca adayı için konu açar gibi duruyor

Aşırı,esra erol'a sürekli kocadan kocaya kaçan kadın vibesi(hissi) aldım kendisinden :KK9:

Olabilir.

Konu sahibi için evlenmek 'evden gitmek ve çalışmamayı sağlayan bir meslek'. Yoksa bu kadar erken 2.evliliği düşünmezdi. Bunla da evlenir, boşanır 3. koca adayı için konu açar gibi duruyor

Aşırı,esra erol'a sürekli kocadan kocaya kaçan kadın vibesi(hissi) aldım kendisinden :KK9:
Onun için kurtuluş bence,aile ile sıkıntı varmış herhalde evlenirse çocuk bakacak nasılsa,gelen sorunlarıda göz ardı edecek gibi.

24 yaşında bir sürü sıkıntı yaşamış biri için ne bu acele? Evlenmeden olmuyor mu? Koştur koştur yaşıyorsunuz bir şeyleri. Eski eşten nafaka alıyor musunuz hala?
Yaşamak için birilerine ihtiyacınız yok,ihtiyacınız olan tek kişi kendinizsiniz.

Son düzenleme:
Onun için kurtuluş bence,aile ile sıkıntı varmış herhalde evlenirse çocuk bakacak nasılsa,gelen sorunlarıda göz ardı edecek gibi.

bi tane de kendi yapacak, bu sefer daha bi standartlarını düşürerek 50 li yaşlarda bi koca bulmaya uğraşacak.insanlar ne kadar tek tip yaşıyorlar,tahmin etmek hiç zor değil,baştan sonu belli çoğu şeyin

İki gün çalıştı zor geldi heralde, hemen koca mode on. Gitsin evlensin, elin çocuğuna bakmak, kaynana bıdı bıdısı, koca kahrı çekmek daha kolay geliyor bazılarına nedense. Adam te bilmem nerelerden boşanmış çocuksuz kadın aramaya çıkmış, sanki kaşın gözün hatrına. Çocuğuna baktıracak , anasına hizmet ettirecek. Artan vakitte de kendine karı yapar artık. Hey Allah 'ım.
Ki zaten yağmasın da ama konu sahibi asla bunları yapacak karakterde ve yeterlilikte değil. Okuyunca dedim ne güzel iş bulmuş, bi adım atmış hayata karşı. ama dediğiniz gibi hemen koca 🤷‍♀️

24 yaşında bir sürü sıkıntı yaşamış biri için ne bu acele? Evlenmeden olmuyor mu? Koştur koştur yaşıyorsunuz bir şeyleri. Eski eşten nafaka alıyor musunuz hala?
Yaşamak için birilerine ihtiyacınız yok,ihtiyacınız olan tek kişi kendinizsiniz.
alıyordu da 300 lira mıydı neydi

ben bu konu sahibini ve onun gibileri hiç anlayamıycam herhalde
çok çocuklu ailenin en büyüğüm çoooook çocuk baktım. etrafımda sorunlu çok da aile var, eskiden daha da çoktu. herkesin öyle güllük gülistanlık hayatı yok. sürekli bir şeyleir bahne edecek osam ben de ohoooo yani. kaldı ki kendisi benim neslimin yanında daha çocuk sayılır.

kim koş koşa gitti evlendi başını yaktı. babasının evindeki ekmeğe muhtaç halde mesleksiz sürünüyorlar.
nadiren 1-2 tanesinin kocaları ticaretten filan parayı buldu. ha onların da hepsinin boynuzları everestlerde, ama parası var adamın diye bırakmıyorlar.

daha 1 ayı doldurup maaşı almamış koca turlarında...

Çocuk değil ki sorun. Sorun olan benim bu sorumluluğu ilerde alıp alamayacağım
Şimdi olmasa bile ileride çocuğu alacaksınız konu sahibi. Anne/baba yaşlıdir daha da yaşlanacaklar illaki,çocuk size eninde sonunda gelecek.
Kadın olsa annesine babasına çocuğunu bırakıp evlenen(evlenebilir tabi ama onu çocuğuyla kabul edecek biriyle) nasıl hoş olmuyorsa,bir erkek içinde aynı durum bence. Madem aldın velayetini,önceligin çocuğun olur/olmali. Bekar biri gibi davranamazsın anne/babana güvenip zira çocuk senin yani. Ben olumlu bakmıyorum iliskinize. Uzak durun en başından

Senin butun hayatin evlilik ben okurken yoruluyorum sen bunlari yasarken hic yorulmuyormusun? Kotu bir evlilik tecruben olmus otur bir soluklan dinlen. Bir meslek sahibi ol, egitimini tamamla. Gecen calismaya baslamistin sanki hemen nafakam kesilir mi diye panik olmustun. Muhtemelen isten ayrilmissindir. Burada sana ne yazarsak yazalim sana psikolojik destek saglayamayiz. Milletin cocugunu dusunecegine otur kendini dusun.

Senin butun hayatin evlilik ben okurken yoruluyorum sen bunlari yasarken hic yorulmuyormusun? Kotu bir evlilik tecruben olmus otur bir soluklan dinlen. Bir meslek sahibi ol, egitimini tamamla. Gecen calismaya baslamistin sanki hemen nafakam kesilir mi diye panik olmustun. Muhtemelen isten ayrilmissindir. Burada sana ne yazarsak yazalim sana psikolojik destek saglayamayiz. Milletin cocugunu dusunecegine otur kendini dusun.
İşten ayrıldım yeni iş bakacağım demişti, şimdi de ayrılmadım devam ediyorum diyor. Günde 12 saat çalışan insanın burada habire konu açıp aynı zamanda akrabalarla görücü işlerine girebileceğine pek inanmıyorum ben.

Merhaba kısaca özet geçmek istiyorum izin günümdeyim bir evlilik yaptım ayrıldım 4 sene önce 24 yasindayim bugün benimle görüşmeye şehir dışından gelen kişi ise 30 yaşında ve 9 yaşında çocuğu varmış.. Ben çok küçük yaştandır kardeşlerimi büyüttüm aslında evlensem bile uzunca bir süre çocuk dusunecegimi sanmıyorum cunki zorluğunu annem çalıştığı için 6 aylık bebek 15 ýasinda iken kucağıma bırakıldıktan sonra anladım.. şuan 12 saat çalışıyorum günlük yaptığım iş çok ağır ve ise girdikten sonra anladım ki aranırsam da çalışacağım atanmazsam da düşüncelerim çok değişti henüz ilk maaşını almamış bir biri olarak bile ayaklarımın üzerinde durmak birşeyler için çabalamak bana müthiş özgür ve özgüvenli hissettiriyor o muhtaç ruh halinden çıkıyorum.. bunu bu kişiye söyledikten sonra çalışmana musade etmem evlenirsek dedi ve çocuğu olduğu için ailemin buna onay vermeyeceğini düşünüyorum o da şöyle birşey söyledi ki asla kabul edemem kızıma annem ve babam bakıyor çocuğumu bana vermezler hatta bana sen evlen git hayatini kur vs demişler bu düşünce yapısı kendilerince güzel olsada bence değil! Bu çocuk zaten anne baba ayrı büyümüş 9 yaşında bir kız çocuğu hiçbir çocuk anne baba evlenecek diye dedeye Babaneye ananeye bırakılmamalı bunu da ona söyledim bu şekilde bir evliliği asla kabul edemem diye taktir etti biliyorum belki tepki vereceksiniz ama ben bir çocuğun sorumluluğunu alabilirmiyim bilmiyorum evliliğe o yüzden sıcak bakmıyorum cunki çocuk sorumluluğu almamak için kendimde en az 5 yıl çocuk istemem diye düşünüyorum cunki daha geçen aya kadar 8 yaşında ki kardeşime ben bakmaya devam ediyordum gerçekten fazlasıyla zor ve bu çocuk benim öz çocuğum değil iyilikle de birşey yapmaya çalışsam yanlış anlaşılabilirlim bebek değil annesi doldurabilir bunlara hiç hazır değilim bu bey ile bunları kkonuşunca hele bi biz görüşelim diyip yola çıktı yaşadığım şehre geliyor o çocuğu babasından ayırmak gibi bir kötülüğü asla yapamam cunki adamın net niyeti 2 ay içinde yüzük falan takmak kafam çok karışık kızlar lütfen birşeyler söyleyin.. kızına anne babası ayrı büyümüş diye çok üzüldüm zaten mesele çocuk değil mesele olan benim cunki yapabilir miyim bilmiyorum... biliyorum evlilik için çok erken ama baştan kafamda herşey otursun ki karşımda ki insana da umut vermek istemem uzunca süreler
öncelikle herkes evlenecek diye bir kurar yok. ilk önce yaşamayı öğrenin sonra yolunuzda size eşlik edebilecek gönlünüze hitap edecek biri ile yollarınızı birleştirin acele etmeyin.yaşayın .24 yaşınızdasınız ama bu sizin biyolojik yaşınız ne kadar yaşadınız tecrübeleriniz ne bir ölçün tartın kendinizi

Yaşadığın şeyler zor, ailen ciddi sorunlu evet ama sende hiç akillanmiyorsun.
Yeni işe girmişsin, kendimi iyi hissediyorum bilmem ne derken, hemen biriyle görüşüyorsun. Şart mı şuan hayatinda biri olması? Şehir dışından gelmiş, sosyal medyadan tanıştığın biri muhtemelen. Sen önce ne istediğine bir karar ver. Oradan oraya savrulmaya çok musaitsin hâla. 24 yaşındasın çocuklu adamla ne işin var? O çocuk babasi evlenirse onunla yaşar, bu böyledir yani. Çocuğu düşüneceğine kendini düşün ayrıca. Sanki kendi hayatını dört dörtlük de ona üzüldüm falan diyorsun. Kendine acı, düşün ilk önce.
Müsaadenizle ekleme yapmak istiyorum. Konu sahibi daha önce evlilik yaşadığı için 24 yaşı çok genç, çocuklu adamı da çok fazla olarak değerlendiremiyor. Kendi çevresi ve yaşantısı yüzünden gereksiz büyük hissediyor kendini. İşe girmek biraz toparlamak başkalarına üzülmesi için yeterli. Durumu böyle olduğu için mevzuya bu şekilde bakıyor. İnşallah sayfalarca yazılanları okur da yanlışa düşmez

canım konularına baktım da az çok bırakın eşi bilmemneyi
işe girdiniz ne güzel.. para biriktirmeye bakın

illa evleneceğim karşıma iyi biri çıkarsa diyorsanız da bu kesinlikle bu adam olmasın

çocuğuna bakıcı evine hizmetçi arıyor o belli
çocuk annemde duracak hikaye geç

çalıştırmam ne demek birde o mu karar verecek

bu arada eğer gücünüz kuvvetiniz yerindeyse hafta sonu veya izin günlerinizde ev temizliğine gidebilirsiniz
iyi para var

Kafa karisacak ne var? Calismana musade etmem diyen adama host derdim. Sen kim kopek.

X