Çok acil yardımınıza ihtiyacım var

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

august100

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2024
502
66
23
Tek taktığım doktor çok mu ilgisiz alakasız neden böyle yapıyor bilmiyorum ama artık rahatsız olmaya başladım. Kısaca yazayım uzun yazınca kimse bakmıyor cidden yardıma yoruma ihtiyacım var. Tel takılmadan önce başka bir doktora ama yine aynı yerde temizlettik alt ve üst dişlerimi. Üst dislerime daha önce takıldı teller 7 8 ay önce alt dislerime de 3 4 ay önce. Ama adam diş etlerim kıpkırmızı olmasına rağmen diş etlerimin ufak ufak kalkmasına rağmen tel taktı diş taşları da vardı olmasına rağmen taktı. Söyledim bir şey olmaz dedi zaten diş etlerimi görmemesi mümkün değil ben bile fırçalarken farkediyorumm etler kötüye gidiyor. Bir ara da benim randevumda başkasıyla konuştu konuştu geldi hemen baktı millet kapıya doluştu hemen hızlı hızlı yarım saatlik işi 10 dakikaya getirdi eve geldim telde ufak kalkmaa oldu yediğim sadece bulgur pilavıydı içindeki ipincecik tiftiklenmiş et parçasını çıkarırken çıktı ama iyi takmadı biliyorum sert şey yemedim ağzımı doldurmadım . Geçen de mesela diş telinin bir kısmı aşağıya doğruydu onu yerine getirmemiş eve geldim farkettkm aradım çağırdılar gittim düzeltti eve geldim bu sefer düzeltti dediğim kısmı gevşek duruyor diğer hepsi sapasağlam orası gevşek duruyor zaten o da kırıldı elimle oynatıyordum bile gevşekti yani zaten kırıldı ve yuttum 1 aydır arka kısmında eksik parça var dişlerimde 2 3 aydır gelişmiyor aynı olduğu gibi duruyor ilerleme kaydedemiyorum

Burası klinik mi, muayenehane mi?
Klinik ise yetkiliye bildirin böyle olmaz.
Orası kaydı, burası çıktı bunları hasta fark ediyor doktor fark edemiyor mu?
Braketler öyle kolay çıkmaz ayrıca.
Tel takınca diş etleri dişlerin hareket etmesi sebebiyle bir miktar gerilip şişiyor ama siz yine fazla buluyorsanız diş eti konusunda uzman hekime gösterin derim.

Tel takınca diş etleri dişlerin hareket etmesi sebebiyle bir miktar gerilip şişiyor ama siz yine fazla buluyorsanız diş eti konusunda uzman hekime gösterin derim.
Muayene yaa küçük işletme iki doktor var sadece. Iki sekreter. Yoruldum artık cidden yoruldum ne biçim insanlar tabiki de görüyor ben görüyorum o nasil görmesin ses de çıkarmıyorum

Diş etlerim kötüydü onun yanına gidince de şişti kıpkırmızı etleri küçük küçük kalkıyordu resmen gördüğü bildiği halde bir şey demedi git yaptır gel demedi 1 ay geçti içime sinmedi benim korktum dislerm gider diye gidip diş hastanesine randevu aldım sordum acilen temizlenmesi gerekiyor dedi geldim adama doktora işte söyledim sen bunları iyi temizleyemiyprsun diyor yani sorun benden kaynakliymis

Muayene yaa küçük işletme iki doktor var sadece. Iki sekreter. Yoruldum artık cidden yoruldum ne biçim insanlar tabiki de görüyor ben görüyorum o nasil görmesin ses de çıkarmıyorum
Ay neden ses çıkarmıyosun? Ben olsam 50 tane soru sormuştum. Ki yapmışlığım var azıcık sor anlatsın, ne öyle yat, kalk, git eve.

Tel taktığım doktor çok mu ilgisiz alakasız neden böyle yapıyor bilmiyorum ama artık rahatsız olmaya başladım. Kısaca yazayım uzun yazınca kimse bakmıyor cidden yardıma yoruma ihtiyacım var. Tel takılmadan önce başka bir doktora ama yine aynı yerde temizlettik alt ve üst dişlerimi. Üst dislerime daha önce takıldı teller 7 8 ay önce alt dislerime de 3 4 ay önce. Ama adam diş etlerim kıpkırmızı olmasına rağmen diş etlerimin ufak ufak kalkmasına rağmen tel taktı diş taşları da vardı olmasına rağmen taktı. Söyledim bir şey olmaz dedi zaten diş etlerimi görmemesi mümkün değil ben bile fırçalarken farkediyorumm etler kötüye gidiyor. Bir ara da benim randevumda başkasıyla konuştu geldi hemen baktı millet kapıya doluştu hemen hızlı hızlı yarım saatlik işi 10 dakikaya getirdi eve geldim telde ufak kalkmaa oldu yediğim sadece bulgur pilavıydı içindeki ipincecik tiftiklenmiş et parçasını çıkarırken çıktı ama iyi takmadı biliyorum sert şey yemedim ağzımı doldurmadım . Geçen de mesela diş telinin bir kısmı aşağıya doğruydu onu yerine getirmemiş eve geldim farkettkm aradım çağırdılar gittim düzeltti eve geldim bu sefer düzeltti dediğim kısmı gevşek duruyor diğer hepsi sapasağlam orası gevşek duruyor zaten o da kırıldı elimle oynatıyordum bile gevşekti yani. Kırıldı ve yuttum 1 aydır arka kısmında eksik parça var. Dişlerimde 2 3 aydır gelişmiyor aynı olduğu gibi duruyor. İlerleme kaydedemiyorum. Sekreterler desen ayrı havada her ay gidip mutlaka sıktırmam lazım telleri kadın aradı bugün randevuya gel dedi o gün sınavım var dedim mutlaka gitmem lazım hemde tam o saatte dedim o zaman 2 hafta sonra gel diyor bende aydan aya sıkılması gerekiyor olmaz öyle dedim sonra saati ayarladık sadece şuan değil bunu birkaç kere yapmıştı. Sorun bende mi? Ne yapmam lazım fikir alacak pek kimse de yol çevremde bu ay para bile veresim gelmiyor çünkü birkaç aydır boşuna para veriyorum gibi hissediyorum. Kısacası diş taşlı diş etleri kötü dişime tel takıyor, görüp düzeltmesi gereken yerleri düzeltmiyor ve 1 ay o şekilde duruyor teller dişimde eksik iş yapiyor...
Peki neden ısrarla aynı doktora gidiyorsunuz

Ay neden ses çıkarmıyosun? Ben olsam 50 tane soru sormuştum. Ki yapmışlığım var azıcık sor anlatsın, ne öyle yat, kalk, git eve.
Gerçekten oyle biliyor musunuz 😔 yat diyor iki sıkıyor teli yolluyor konuşma bile konuşmuyor geriliyor mu ne oluyeo tek kelime etmiyor sırf daha az alıyor diye az dediğim de zamlardan önce konuştuk 18 istedi işte 2022 Nisan ayında

İnanın bakin soru sorsam susun diyecek kıvamda biri gerçekten genç ama işini asla sevgiyle yapmıyor ve varya eline para gelmeyecek diye cani çıkıyor korkudan kaç kere şahit oldum o hareketlerine

Eğer bana alt dişinde taşlar var temizlet deseydi ben temizletirdm iyi bi doktorda şuan her sey ateş pahasi onun yüzünden 3 ay ertelendi kaldı ki benim rabdevu saatimde başka hastaya laf anlatıyor geliyor başımdan 10 dakika da o telleri öyle sıktı ki iyimi dişim kırılmadı uzerine abanmis hızlı hızlı ama görseniz

Benim sesim çıkmıyor şaka gibi yaa neden çıkmıyor valla anlamıyorum hatta bu ay para bile vermemeyi düşündüm kaç keredir bosluyor çünkü kaç keredir beni ugrastiriyor. Geçen 2 ay randevuya gitmedim birinde askere gitti birinde ben kendim başka doktora rabdebu aldım diş etlerimi göstermek için çünkü ona gittiğimde bir şey olmaz diyor hop sıkıyor o süreçte en arka kısımda tel yere yatmıştı. Gittim 2 ay sonra sıktı telleri eve geldim baktım o aşağıya yatmış kısmı düzeltmemiş hemen söyledim gittm yanlarına içim rahat etti düzeltti bu sefer dedim eve geldim ne farkdeyim o düzeltti dediğim kısım bu sefer gevşeek duruyor

Benim sesim çıkmıyor şaka gibi yaa neden çıkmıyor valla anlamıyorum hatta bu ay para bile vermemeyi düşündüm kaç keredir bosluyor çünkü kaç keredir beni ugrastiriyor. Geçen 2 ay randevuya gitmedim birinde askere gitti birinde ben kendim başka doktora rabdebu aldım diş etlerimi göstermek için çünkü ona gittiğimde bir şey olmaz diyor hop sıkıyor o süreçte en arka kısımda tel yere yatmıştı. Gittim 2 ay sonra sıktı telleri eve geldim baktım o aşağıya yatmış kısmı düzeltmemiş hemen söyledim gittm yanlarına içim rahat etti düzeltti bu sefer dedim eve geldim ne farkdeyim o düzeltti dediğim kısım bu sefer gevşeek duruyor
O zaman soru sormaya bir yerlerden başla. Mesela şunlar nasıl;
-Bu iş uzayacak sanki?
-Ben bir gelişme görmüyorum siz görüyor musunuz?
-Gidişattan memnun değilim, ücret iadesi talep edeceğim
Gibi gibi.

Şikayet edeceğiniz yerler de mevcuttur. Hafiften bunu da ima edin.

Umarım parayı sözleşmesiz elden verip durmadınız.

Sesiniz çıksın biraz. Çıkmıyosa ebeveyninizle gidin ayol.

O zaman soru sormaya bir yerlerden başla. Mesela şunlar nasıl;
-Bu iş uzayacak sanki?
-Ben bir gelişme görmüyorum siz görüyor musunuz?
-Gidişattan memnun değilim, ücret iadesi talep edeceğim
Gibi gibi.

Şikayet edeceğiniz yerler de mevcuttur. Hafiften bunu da ima edin.

Umarım parayı sözleşmesiz elden verip durmadınız.

Sesiniz çıksın biraz. Çıkmıyosa ebeveyninizle gidin ayol.
Off 😔 valla normalde sesim çıkar ama niye burda sesim çıkmıyor anlamadim valla anlamadım annemle bir yere giderken bazen ondan daha baskın olurum ama burda çıkmıyor çünkü doktor olduğu içn yanlış yapmaz görmemiştir diye düşünüyorum ağzım bağlandı sanki hami diyorlar ya kader de bir şey olunca insanın ağzı bağlanırmis başına bir şey geleceği varsa konuşamazmis öyle oldum. Anneme de diyorum sus konuşma falan hani bir şey deme ben bıraksam o neler yapar Allah bilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X