Çok bilmiş çocuk ve genel anestezi diş tedavisi

kucukpisi

Hayata inat gülümse...
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2011
7.562
4.576
BDV'Ye açtım konuyu, benim derdim oğlumla(6,5 yaş)... kendisi net kararlı bir çocuk. dişinde çürük var ama tedaviyi reddediyor. şurupla düzelecekmiş beyfendi. dişçi koltuğuna oturuyor, ağlamıyor. ama doktorla direk pazarlık halinde."tedavi yapamazsın, dişime bak ilaç yaz sadece. zorla abur cubur yediriyorlar, annem engel olamıyor" dedi. herkeste bir gülme... kan ilacı kullanınca içeriden baya bi çürüdü dişleri...

asıl sorun genel anestezi ile randevu alacağım ben bu bebeye... nasıl ikna edip hastaneye götüreceğim... ilk başta böyle artis artis konuşur, baktı olmuyor ortalığı yıkar... doktora söyleyince hafif sakinleştirici verirler mi :işsiz:

tavsiye verebilecek var mı? genel anestezi diş yapımı ile ilgili tecrübesi olan varsa yazarsa sevinirim....

imla, kelime hatası vs olduysa affola... uykusuzluk kafama vurdu.

Aynen benim kızda da çürükler var 5,5 yaşında. Koltuğa oturdu doktor fısfıs yapıp tam iğney değdir tutamadık çekti kendini. Doktorda bitiyor iş. Başka bir arkadaşım götürdü hiç anlamadan yaptılar dedi benim gittiğim devlet arkadaşın gittiği özel

Bana tuhaf geliyor genel anestezi ile diş tedavisi.

Eskiden doktor belli etmeden iğne yapardı sonra tedavi yapardı.

Deneyimli bir cocuk diş hekimine gidip tedavi yaptırın derim o kadar narkozu ben çocuğuma verdirmezdim.
4-5 diş doktoru gezdik. yapamıyoruz diyorlar. ve tek dişi değil 7-8 dişi var yapılacak

Kızım yedi yaşında ve beş kez gittik doktora yok izin vermiyor. En sonuncuda koltuğu beğenmedim hastaneyi beğenmedim diyordu. Öyle zorlar ki . Biz uyutmak için çapa dan randevu almak istedik vermediler. Umarım bulursunuz siz.

Öncelikle geçmiş olsun.
Geçen yıl oğlumunda çürükleri vardı ve sinire kadar inmişti . (7 diş yapılacaktı)
Bir cok yere götürdüm hepsi genel anestezi ile yapabiliriz dedi.

Narkoz almaması için özel bir kliniğe götürdüm . Doktoru cok ilgiliydi .
Dişine ne yapacağını tane tane anlattı , hatta bir tane plastik bir diş verdi tüm aletleri oğluma kullandırıp göstererek anlattı.
Böyle yaklaşmaları benim de içime sindi .
Bir kere bile ağlamadan 7 tane dişini yaptırdık.

Tavsiyem narkoz almadan yaptırabileceğiniz klinik araştırabilirsiniz.

Kızım yedi yaşında ve beş kez gittik doktora yok izin vermiyor. En sonuncuda koltuğu beğenmedim hastaneyi beğenmedim diyordu. Öyle zorlar ki . Biz uyutmak için çapa dan randevu almak istedik vermediler. Umarım bulursunuz siz.
yaşadığım ilde ünv hastanesinde yok anestezi ile yapılmıyor. oraya götürdüm. bir sürüde uslu uslu duran çocuğu gördü yaptırmıyor... yakın illeri aradım randevu yok diyorlar.

özel doktora gideceğiz. ünvden geçen bir diş hekimi ile anlaşacağız. taksitle yaptırmayı düşünüyoruz. canı çok yanıyor kuzunun...

Öncelikle geçmiş olsun.
Geçen yıl oğlumunda çürükleri vardı ve sinire kadar inmişti . (7 diş yapılacaktı)
Bir cok yere götürdüm hepsi genel anestezi ile yapabiliriz dedi.

Narkoz almaması için özel bir kliniğe götürdüm . Doktoru cok ilgiliydi .
Dişine ne yapacağını tane tane anlattı , hatta bir tane plastik bir diş verdi tüm aletleri oğluma kullandırıp göstererek anlattı.
Böyle yaklaşmaları benim de içime sindi .
Bir kere bile ağlamadan 7 tane dişini yaptırdık.

Tavsiyem narkoz almadan yaptırabileceğiniz klinik araştırabilirsiniz.
aslında böyle değillerdi... olsa oda ikna olabilir. ama denk gelmedik. uğraşmak istemiyorlar

BDV'Ye açtım konuyu, benim derdim oğlumla(6,5 yaş)... kendisi net kararlı bir çocuk. dişinde çürük var ama tedaviyi reddediyor. şurupla düzelecekmiş beyfendi. dişçi koltuğuna oturuyor, ağlamıyor. ama doktorla direk pazarlık halinde."tedavi yapamazsın, dişime bak ilaç yaz sadece. zorla abur cubur yediriyorlar, annem engel olamıyor" dedi. herkeste bir gülme... kan ilacı kullanınca içeriden baya bi çürüdü dişleri...

asıl sorun genel anestezi ile randevu alacağım ben bu bebeye... nasıl ikna edip hastaneye götüreceğim... ilk başta böyle artis artis konuşur, baktı olmuyor ortalığı yıkar... doktora söyleyince hafif sakinleştirici verirler mi :işsiz:

tavsiye verebilecek var mı? genel anestezi diş yapımı ile ilgili tecrübesi olan varsa yazarsa sevinirim....

imla, kelime hatası vs olduysa affola... uykusuzluk kafama vurdu.

Doktoru değiştirin bence

Sedasyon işlemini araştırın yapan dis hekimleri var genel anestezi kadar ağır değil bilinci açıkken derin bi uyku hali rahatlama,gevşeme gibi

4-5 diş doktoru gezdik. yapamıyoruz diyorlar. ve tek dişi değil 7-8 dişi var yapılacak
Benim oğlumun da 6 dişi yapıldı, 5 süt dişi de çekildi, sedasyonla uyuttular oğlumu.
8 diş çocuk için işkence olur uyanıkken, uyutarak yaptırmalısınız. sedasyonu araştırın isterseniz, en az riskli uyutma yöntemi bu.

X