Çocuk Hastalıkları Çoklu Besin Alerjisi

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Merhabalar yeni üye oldu.

Merhabalar bende yeni üye oldum bebeğüm 55 günlük biraz geç mi fark ettik bilmiyorum ama süt enerjisine bağlı tüm şikayetlerimiz var
Burun hırıltısı
Gürültü kaka
Kakada kan
Egzama
Göz kenarında kızarık
Az kilo alımı
Doktor süt alerjisi var dedi çok bilgi sahibi değilim bu konu ile ilgili ne yapmam gerekiyor 🙏🏻 Rica etsem yardımcı olur musunuz
Benim gittiğim cocuk dr sut diyeti ve gaita testi istedi okdr ben de 2 aylik farkettik. Suan 1 aydır sut diyetindeyim şikayetlerini devam ediyor bir tık azaldi mukus. Pztsi araştırma hast gidecegim bakalm

Nasıl bi diyet acaba ben ne yiceğümi şaşırdım sizde kakada kan varmıydı
Kan ve gizli kan yoktu ama mukus 2aylikken başladı hala var. Süt ve ürünleri pişmiş pislenmiş her şeyin içinde var paket gıdalar vs hicbirin nyemiyorum.bir sürü al erken gıda var hepsini kes denmemisti ama başka şeyler de ekleneblr geçmedi cunku

3 aylıkken benim de meme reddi oldu sadece ayakta kucağımda sallayarak emiyordu. Ve sürekli ağlıyordu yüzünü çeviriyordu. 4 aya doğru geçti. Şu an 5. Gün klaire labsta. Anlamlı bir değişiklik olmadı gibi. Kakasını hiçbir zaman bol bol yapmıyordu. Hapşurduğunda ağlayıp kendini sıktığında ya da öksürdüğünde pis pis kaka geliyordu. Sanki daha bol kaka yapıyor. Gazını daha rahat çıkarıyor. İleriki günlerde probiyotik işe yarayıp yaramadığını paylaşırım.
Pis pis kaka geliyordu derken ne demek istiyosunuz biraz açıklarmısınız

Geçmeyen pişik ve fazla gaz sorunuyla alerji doktoruna 40 günlükken başvurduk. Kanda bir şey çıkmadı. Tepkili bağırsak bizimkisi ve anne gözlemi her şeyden önemli dedi. 4 aylık kızım. Hala kakada kan görüyorum. Çoklu besin alerjisinden şüpheleniyorum. Süt ve süt ürünleri yumurta ve uruyemiş çeşitli meyvelere alerjisi var. 9 aylıkken süt ve yumurtayı açacağız.
Bizim gibi olan var mı? Ne zaman geçti? Geçti mi?
Merhaba, bizde benzer bir tabloyla öğrendik alerjiyi. Daha sonra çok şiddetli egzamaları oldu kızımın. Et süt yumurta tavuk kuruyemiş ve buğday tüketmedim 9 aylık olana kadar. Daha sonra yavaş yavaş diyeti açtık. Şuan kızım 20 aylık. Ben her şeyi tüketebiliyorum artık fakat o hala yumurta tüketmiyor. İki yaşını bekliyoruz. Alerjiler zamanla geçiyor içinizi rahat tutun. Zor bir süreç hem anne hemde bebek için ama elbet geçicek. Doktor bence burda çok önemli. Mutlaka iyi bir alerji doktoruna gidin.

Merhaba, bizde benzer bir tabloyla öğrendik alerjiyi. Daha sonra çok şiddetli egzamaları oldu kızımın. Et süt yumurta tavuk kuruyemiş ve buğday tüketmedim 9 aylık olana kadar. Daha sonra yavaş yavaş diyeti açtık. Şuan kızım 20 aylık. Ben her şeyi tüketebiliyorum artık fakat o hala yumurta tüketmiyor. İki yaşını bekliyoruz. Alerjiler zamanla geçiyor içinizi rahat tutun. Zor bir süreç hem anne hemde bebek için ama elbet geçicek. Doktor bence burda çok önemli. Mutlaka iyi bir alerji doktoruna gidin.
Şu an 8 aylığız hemen hemen şikayetlerimizin çoğu sona erdi. Yumurta diyetini açtım. Bebeğim de açtı ve ufak tefek şeyler dışında sorun olmadı.

Geçmeyen pişik ve fazla gaz sorunuyla alerji doktoruna 40 günlükken başvurduk. Kanda bir şey çıkmadı. Tepkili bağırsak bizimkisi ve anne gözlemi her şeyden önemli dedi. 4 aylık kızım. Hala kakada kan görüyorum. Çoklu besin alerjisinden şüpheleniyorum. Süt ve süt ürünleri yumurta ve uruyemiş çeşitli meyvelere alerjisi var. 9 aylıkken süt ve yumurtayı açacağız.
Bizim gibi olan var mı? Ne zaman geçti? Geçti mi?
Merhaba gecmeyen pisik bizde de var siz ne kullaniyorsunuz? Sab simplex kullaniyorum gaz icin ama asla gecmiyor cocuk inliyor gazdan sabaha kadar uyku yok sadece patates zeytin ev yapimi recel ekmek yiyorum ama bebegim beni emerken gurul gurul karin seslerini duyuyoeum kafayi yicem artik bebegimi aci cekerken gormekten gaz ne zaman bitiyor tecrubelerinizi anlatirsaniz secinirim

Merhaba gecmeyen pisik bizde de var siz ne kullaniyorsunuz? Sab simplex kullaniyorum gaz icin ama asla gecmiyor cocuk inliyor gazdan sabaha kadar uyku yok sadece patates zeytin ev yapimi recel ekmek yiyorum ama bebegim beni emerken gurul gurul karin seslerini duyuyoeum kafayi yicem artik bebegimi aci cekerken gormekten gaz ne zaman bitiyor tecrubelerinizi anlatirsaniz secinirim
Merhaba bazı bebeklerde buğdayda alerji yapabiliyor. Bence bir alerji uzmanına görünün.

Kaç aylık bebeğiniz? Muhtemelen kaçak yapıyorsunuz ve bağırsak intoleransında bazen 1 ayı bulabiliyor bebekteki bu tarz semptomların geçmesi. Yediğiniz her yemeğin içeriğine bakmanız lazım. Paketli gıda kesinlikle yemeyin. Yemek içinde tereyağ kullanmayın. Makarna, pilav içinde şehriye vs olmamalı. Çok zor ve sıkıntılı bir süreç. Biz bir yaşındayız artık ve ben tamamen her şeyi yiyip içebiliyorum bebeğim de fırınlanmış süt süt ürünleri ve yumurtayı tolere edebiliyor. Henüz direkt olarak süt ve ürünlerini vermedim. Yumurta sarısını ve beyazını denedik fakat egzama ve pişik nedeniyle erteledim şu anda.
Gaz damlası vs ne kullanırsanız kullanın faydası olmayacaktır. Hiçbir şey kullanmadım. Ne zaman alerjik bir kaçak yapsam sabaha kadar kıvranıp ağlıyordu. Lütfen yalnızca yediklerinize dikkat edin. Kaydedin yediklerinizi ve içindekileri. Çünkü bende süt, yumurta, kuruyemişler, kuru baklagiller, baharatlar, tavuk eti, elma, nar ve birçok meyve alerjikti. Bunların hiçbirini doktor demedi, tamamrn gözlemlerimle kendim karar verdim ve zaman içinde yavaş yavaş açtım.

Merhaba, benim kizim su anda tam 5 aylik. 70 günlükken meme reddi devaminda beslenme reddi basladi. Sadece uyku sersimi olarak emiyor. Gunduz uykulari cok az. Alerji sonuçları temiz cikti. Birçok Cocuk gastro uzmanlarina götürdüm. Hic birisi sundandir diyemedi. Çocuk alerji uzmani alerjik değil diyor. Sut ve sut ürünlerini kestim 2 aydir yemiyorum doktor tavsiyesiyle. Doğum kilosu 3.5 kg ve 4 ay sonu kilosu 7.5 kg. Bazen iki uc günde kaka yapiyor. Bir haftadir klaire labs infant probiyotik basladik cocuk gastrosu tavsiyesiyle ve bugun 3 kez kaka yapti. Beslenme adina 2 aydir bir degisiklik yok beslrnmek istemiyir ne yapabilrim sasirdim yardim

Merhaba, benim de bebeğim 4 aylık kanlı kaka mevcut. 1 aydır süt ürünleri diyeti yapıyorum geçmeyince et, kuruyemiş, tahin, bal, domates gibi alerjenleri de kestim. Ama bugün yıne kanlı kaka oldu. Patatesten bile şüpheleniyorum şuan. Gaita Tahlıl yaptırdık doktor onerisiyle. Gizli kan cıktı ve eser miktarda reduktan madde çıktı. Doktorumuz bir gastroenterolojiye goturun dedi. Çoklu besin alerjisi olabileceğini söyledi. Aynı durumu yaşayan var mı?

X