Çöpe Attığım Pasaportlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çipli pasaport çalıp kullanmak artık pek mümkün değil. Parmak iziyle eşleşmesi lazım. Ülkeye girişte çıkışta artık parmak izi basılıyor. İstersen 10 defa aynı ülkeye gir çık, bazen sadece baş parmaklar bazen de diğer dördünü de basıyorsun.

Ayrıca vize reddi falan yazmışsınız, ne alaka anlamadım. Herkes pasaportunu kaybedebilir. Gidip bildiriyorsun eskisi iptal ediliyor yenisi basılıyor. İçinde vizeler varsa konsolosluklara mail gönderirse tekrar vize basarlar. Böyle önemli evrakların fotoğrafını çekiyorum, yetmiyor en az 3 ayrı mail adresine gönderiyorum garanti olsun diye.

Altın olayına gelince bilemedim, bulunacağını sanmam. Üstelik pasaportları geri vermek isteseler bile altın yüzünden vermeyebilirler.

Bazen insanların karşısındaki insanların zekasını hafife aldığını, manipüle etmeyi normal gördüğünü düşünüyorum. Arada çantaları komşu teyze mi aldı diye düşündüm sonra işaret diliyle bir şeyler oldu, çocuklar girdi araya oralar komple kaçtı. 😂
Ya çünkü komşumun teyze dışında ailede yaşan hepsi konuşma engelli belki buraya takılırlar diye de temkinli yazmaya çalıştım. Teyzenin çocukları çöpten almış arkadaşım ben bir miktar taşınmadan iyilik yapmak istedim gittiğim de dert yandım bana kağıt poşetini gösterdi. Göstermese ben nereden bileceğim aldıklarını. Sonra kıyafetlerden birkaç aldılar dedi, kızıma soralım götürmüştü belki denk gelmiştir dedi bişeyler dedi. Gece kalbimi kuruntularla bozduğum için yaptığım iyiliğin de bir hükmü kalmadı.

Biri kasıtlı atmış demiş biri başka bişi. Yani sizlerin hiç mi kafası dolu olmuyor bunu size özel yazmıyorum da. 20 günde anormal bir çat kapı taşınma eylemine geç ev tadilat vs vs. Ben manyak mıyım başkalarını kocama sövdüreyim sadece dertleşmek istedim ama yargılama yeri olmuş

Çipli pasaport çalıp kullanmak artık pek mümkün değil. Parmak iziyle eşleşmesi lazım. Ülkeye girişte çıkışta artık parmak izi basılıyor. İstersen 10 defa aynı ülkeye gir çık, bazen sadece baş parmaklar bazen de diğer dördünü de basıyorsun.

Ayrıca vize reddi falan yazmışsınız, ne alaka anlamadım. Herkes pasaportunu kaybedebilir. Gidip bildiriyorsun eskisi iptal ediliyor yenisi basılıyor. İçinde vizeler varsa konsolosluklara mail gönderirse tekrar vize basarlar. Böyle önemli evrakların fotoğrafını çekiyorum, yetmiyor en az 3 ayrı mail adresine gönderiyorum garanti olsun diye.

Altın olayına gelince bilemedim, bulunacağını sanmam. Üstelik pasaportları geri vermek isteseler bile altın yüzünden vermeyebilirler.
Size çok teşekkür ederim ekşi sözlükte yazmışlar o yüzden panik yapmıştım gidip çıkaracağım bugün randevu aldım. İçim rahatladı sağolun ❤️🙏

Ay yok bilinçli atmadım ne münasebet ya
Olabiliyor maalesef. Ben de son taşımada cüzdanımı koymuşum kutuya. O eşyalar geçici süre depoda duracaktı ve ben bir gün sonra üke dışına çıkacaktım. Parayı kartı geçtim, benle çocukların oturum kimliklerimiz vardı. Ertesi gün sabahın köründe depoya gittim ve açtırdım kutuları. Orada olduğundan da emin değildim, bir şans işte dedim ve çıktı kutunun birinden.
Eşim, dikkat et kutulara karışmasın dese yürü git işine ya çocuk muyum fark etmez miyim derdim.

Gidin iptal ettirin yenisini talep edin pasaportların. Sadece cüzdan bedeli ödüyorsunuz, o da kişi başı 500 TL civarı. Vizeleriniz varsa da konsolosluklara mail atın.

Oyy ben burada gerildim. Anladığım kadarıyla hem pasaportlar hem takılar hem de bir sürü evrak gitmiş. Yalnız konu sahibi hâlâ ne hediye etsem diye mi düşünüyor ? Orayı tam çözemedim

Olabiliyor maalesef. Ben de son taşımada cüzdanımı koymuşum kutuya. O eşyalar geçici süre depoda duracaktı ve ben bir gün sonra üke dışına çıkacaktım. Parayı kartı geçtim, benle çocukların oturum kimliklerimiz vardı. Ertesi gün sabahın köründe depoya gittim ve açtırdım kutuları. Orada olduğundan da emin değildim, bir şans işte dedim ve çıktı kutunun birinden.
Eşim, dikkat et kutulara karışmasın dese yürü git işine ya çocuk muyum fark etmez miyim derdim.

Gidin iptal ettirin yenisini talep edin pasaportların. Sadece cüzdan bedeli ödüyorsunuz, o da kişi başı 500 TL civarı. Vizeleriniz varsa da konsolosluklara mail atın.
Gerçekten sağolun 🙏 evrak ücreti de sorun yapmıyorum ekşide başlığı atabilsem paniğimi belki anlarsınız orada saçmalamışlar vize almak zaten çok zor acaba dedim bir hatam etkiler mi diye
Oyy ben burada gerildim. Anladığım kadarıyla hem pasaportlar hem takılar hem de bir sürü evrak gitmiş. Yalnız konu sahibi hâlâ ne hediye etsem diye mi düşünüyor ? Orayı tam çözemedim
güzel arkadaşım hediyemi götürdüm bu taşınmadan birini sevindirmek istedim gidince de dedim biz gidince getiren olursa tek görüştüğüm kişi var onun adını söyledim verir misiniz ona diye oda gel bak poşetlere dedi. Ben nerden bileceğim aldıklarını. Ki yaptığım iyilikte olmadı yani belki gerçekten görmediler suçlamış gibi oldum. Takıların değeri yok zaten ama değerli sanıp buldularsa diğerlerini de vermezler mi onlar önemli değil diye belirtsem mi diye fikir bekledim sormayı, anlatmayı becerememişim.

Merhaba arkadaşlar saat kaç oldu uyku tutmadı.
Taşınma sürecindeyim Cumartesi eşim çok sinirlerimi bozdu evde çok nadir bulunur kahvaltı hazırlarken herşeye taktı. Kalk eşya toplayalım dedi ev tadilatta. Daha taşınma günü belli değil. O büyük kitaplığımıza girişti ki sonradan gördüm çocukların okul sözleşmeleri vs herşeyi çöpe atmış ben kimlik bilgilerine dikkat ederim hastane chekup dosyasına kadar atmış 😞 faydadan çok zarar

Bende yatak odamı toplarken ona sinirle bir bez çanta vardı onda bileziklerimi satmadan tutuyordum boş diye attım kıyafetleri ihtiyacı olan alır diyede ayırdım. O çantada pasaportlar olduğu çöpe atıldıktan sonra aklıma geldi. Cumartesi indim ama çoktan gitmişti herşey

Geleceğim sorunuma alt komşuma gerçekten kızı evlendiği için hediye alamadım zarf vermek istedim kendi seçsin diye pazar akşam indim aşağıya o sırada da dedim elbiseleri alan bir kadın var burada onu görürsen sorsana Zeliha teyze pasaportlar böyle böyle gitti dedi gel kitap poşetlerini benim kız aldı baktım bi ümit yok. Kırmızı bez çanta kıyafet poşetinde idi eminim. Oda bir sorayım kıza dedi arayacaktı ben çıkarken çaldırıyordu. Birkaç kıyafeti birine dedi onlara veriyoruz durumları kötü diye.
Dedim bana haber edersin şimdiye kadar gidip gelmeli bi ilişkimiz olmadı hiç. Görümcesine işaret diliyle anlatmaya çalıştık.

Şuan uyuyacağım içinde 2 künye ve 2 küpe olduğu aklıma geldi. 8 ayarlar.
Gitsin helal hoş da olsun açıkcası hediye için hazırladığım daha çok onların edeceğinden ama gösterişli bişi idi biri değeri çok zannedilir mi onu düşünüp yok derler mi ki? Ya da ondan dolayı mı aradığımı sanırlar diye kafam da hikaye kurupta kuruyorum. Sanki onların aldığını görüpte gitmişim gibi anladılar mı diye de üzüldüm

Belki de ona hiç bakmadan ben gibi attılar şimdi kafama takıldı gece gece.

Yoksa yoktur gidip çıkaracağım ama bazı siteler de yazmışlar da pasaport kaybetme vize reddi diye çocuklarım için üzülürüm böyle bişi varsa
Onları umursamadığımı desem zan altında bırakmak istemem de ne desem gidip sorayım mı yada kayıp diye karakola başvurup yeniden mi çıkarayım gelir mi ki pasaportlar?
Çantayı başkasına verdiyseniz gidip sorun tabi . Belki oda baskasina verdi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X