Saç Uzatma Yöntemleri CuriousCat'in saç bakım serüveni

CuriousCat

NerdCat ^^
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2014
1.527
1.096
Yine, yeni, yeniden merhabalar! Önceki konularda saçlarımı boyadan kurtulmak için hunharca uzatma çabasındaydım, bu aşamada, sarımsak yağı, zeytinyağı, dax, mecitefendi bakım yağı, sığır iliği kürü gibi bir ton tarif denedim sonundada mutlu sona kavuştum. 2 Mart'ta son kesimimi yaptırdım, onun ardından uzamam yavaşladı vs derken 1 ay kadar önce bakımlara ara verdim taa ki bugüne kadar.. Şimdilik planım Redist 40 çeşit bakım yağımı haftada 1 olarak kullanıp 4-5 hafta sonunda ara verip, sonrasında sığır iliği kürünü tekrar etmek. Uzama konusunda şuan bir takıntım yok bu boy şimdilik yeterli lakin aşırı dökülmem var ve uzak ara en etkili gelen şey sığır iliği oldu dökülmeye.. Hedefim saçımın sağlığını korumak ve saç kaybını durdurmak, bakımlı halini kaybetmeden sağlıklı uzama sağlamak. Elimdeki yarım kalan ürünlerin çoğunu bitirdim, an itibariyle şampuan olarak Organix-Macadamia'lı, krem olarak Elseve Kırılma karşıtı saç kremi (boyalıyken kullanıp memnun kalmadığım ama an itibariyle yeterli yumuşaklık sağlayan kremim), Lila kapaklı Elseve mucizevi yağ ( avonun arganlı serumundan sonra değişiklik yapmak istedim) kullanıyorum. Extra olarak artık benimde bir tahta tarağım var, Bursa'da hamam eşyaları satan bir dükkanda karşılaştım tesadüfen, en kalın ve seyrek dişli olanını aldım gayet güzel iş görüyor. Gelelim güncel haline;
20160918_200817-1.jpg

Bakım1: Diplere Redisti uygulayıp masaj yaptım parmak uçlarımla, boy ve uçlara ise avcumda ısıtıp zeytinyağı uyguladım, güzelce sarmalayıp 3-4 saat kadar beklettim. sonrasında organixle 2 kez köpürttüm ve kolayca durulandı.
Not: 1 Haftadır fön makinası kullanmaya tekrar başladım, öncesinde kendiliğinden kurumaya bırakıyordumm..
Haftaya görüşmek üzere :halay:

konun hayırlı olsun canım, saçların çok güzel. redistten memnun kaldın mı ? saç uzatmada en güzel ürün en memnun kaldığın neler ? bende elimdeki ürünleri bitirdim şimdi ne alsam en faydalısı nedir ? şimdiden çok teşekkür ederim

konun hayırlı olsun canım, saçların çok güzel. redistten memnun kaldın mı ? saç uzatmada en güzel ürün en memnun kaldığın neler ? bende elimdeki ürünleri bitirdim şimdi ne alsam en faydalısı nedir ? şimdiden çok teşekkür ederim
Uzatma olarak değil ama dökülme olarak baya iyi geliyor. Geçen kışta bir dönem kullanmıştım. Uzatma olarak en çok ilik kürünü seviyorum. Ama şuan için ilik bulmamım pek imkanı yok kurban bayramı yüzünden fazla kesim olmuyor anca ekimde :bicak:

E zahmetli değilmiş , denesem mi ?
Sen kaç kür , kaç gün aralıklarla uyguluyorsun canım.?
Ben aloe vera ve iliğe başladım ama , bir de zeytinyağını yapsam çok mu olur ki ?
Artık haftada 1 kullanıyorum, Eski rutinime göre haftaiçi 1 bakım, haftasonu 1 bakım olarak yapıyordum, ayrıca saçımın ucuna sürdüğüm zeytinyağı sade, sarımsaksız, sarımsaklıyı dibe sürüyordum da bu mevsimde kokuyor..

Artık haftada 1 kullanıyorum, Eski rutinime göre haftaiçi 1 bakım, haftasonu 1 bakım olarak yapıyordum, ayrıca saçımın ucuna sürdüğüm zeytinyağı sade, sarımsaksız, sarımsaklıyı dibe sürüyordum da bu mevsimde kokuyor..

O zaman ben aloe vera ve iliğime devam edeyim, aloeden memnun kalmazsam eğer zeytinyağına dönerim.
Çok fazlası da saç diplerini tıkar sonra belli olmaz .

Bakım2: Diplere Redisti sıkıp masaj yaptıktan sonra uçlara elimde ısıttığım zeytinyağını sürdüm paketledim streçle, 4-5 saat bekletip yıkadım. Dökülmem devam ediyor, hafta içi fırsat bulursam kasabıma gidip sorucam bana ne zaman kemik ayarlayabilir, alır almazda ilik kürüne başlarım.:silah:

Dökülme için sığır iliğinden önce bir kaç defa maya maskesi uygulasana, 1 çorba kaşığı kuru maya ile yarım çay bardağı ılık suyu karıştırıp 10 dakika bekletip diplere sür yarım saat sonra yıka, sığır iliği kürüne başlayana kadar bu şekilde dene derim, etkili oluyor.

Dökülme için sığır iliğinden önce bir kaç defa maya maskesi uygulasana, 1 çorba kaşığı kuru maya ile yarım çay bardağı ılık suyu karıştırıp 10 dakika bekletip diplere sür yarım saat sonra yıka, sığır iliği kürüne başlayana kadar bu şekilde dene derim, etkili oluyor.
Alıp deneyeyim yarın fırsat bulursam, bu gidişle ilik kürü yapacak saçım kalmayacak :olamaz:

Epey uzun sürmüş, peki tahlil falan yaptırmış mıydın bunu konuştuk mu hiç seninle?
Yok konuşmamıştık ama yaptırdım, stresten dedi doktor, aynı anda yüzümde sivilcelenme falanda oldu, mayısta zor bir dönem geçirdim ondan beri toparlanamadım. Testlerim normal, saçımda kötü durmuyor hala parlak ama üçer beşer dökülüyor..

Yok konuşmamıştık ama yaptırdım, stresten dedi doktor, aynı anda yüzümde sivilcelenme falanda oldu, mayısta zor bir dönem geçirdim ondan beri toparlanamadım. Testlerim normal, saçımda kötü durmuyor hala parlak ama üçer beşer dökülüyor..
Dur bakalım maya ile bir başla, sığır iliği ile devam et toparlanır dökülmesi ama stress konusunu çözmek lazım çünkü benim de stressten feci döküldüğü zamanlar olmuştu bilirim o durumu.

X