D vitamini eksikliği

melisssanur

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2024
93
12
23
15 aylık oğlum 1 yaşında kesmiştik. D vitamini geçen hafta kan alındı aşırı düşmüş 12 çıktı doktor çok düşük dedi geri başladı yükselir mi önemli bişey mi d vitamini

kemik gelişimi için gerekli canım. Yetişkinler bile kullanıyor. Keşke hiç kesmeseydiniz… ama bir sıkıntı olsa illa şimdiye olurdu. Tekrar başlarsınız 3 ay kullanmamış sadece nihayetinde ve hemen fark etmişsiniz… ama 1 yaş üstünde dozu artıyor diye biliyorum. Onu öğren canım
IMG_5055.png
IMG_5056.png
IMG_5059.png

D vitamin bizlerin de düzenli alması gereken bir vitamin belki sadece yazın üç ay ara verilebilir

Çok çok önemli bir vitamin kas , kemik gelişiminden tutunda, bağışıklık sistemine hatta boy uzamasına kadar bir çok şey için çok önemli. 1 yaş sonrası 1000 lik spreyleri var bunlardan kullanın içeriiği temiz olanlardan. Yağ ile çözülen bir vitamin olduğu için hemen kahvaltı esnasında ya da sonrasında vermeniz uygun olacaktır. Mutlaka sabah erken saatlerde kullanın geç saatlerde verirseniz melatonini baskılayarak uykuya direnme , uyku bozuklukları görebilirsiniz. Düzenli kullanımda yükselir canınızı hiç sıkmayın hem önümüz yaz bol bol güneşten de alır🙏🌸

kemik gelişimi için gerekli canım. Yetişkinler bile kullanıyor. Keşke hiç kesmeseydiniz… ama bir sıkıntı olsa illa şimdiye olurdu. Tekrar başlarsınız 3 ay kullanmamış sadece nihayetinde ve hemen fark etmişsiniz… ama 1 yaş üstünde dozu artıyor diye biliyorum. Onu öğren canım
Eki Görüntüle 3401439 Eki Görüntüle 3401440 Eki Görüntüle 3401442
Ya bizim solunum sıkıntısı sorunumuz var zor nefes alıyor o yüzden olabilirmi

Çok çok önemli bir vitamin kas , kemik gelişiminden tutunda, bağışıklık sistemine hatta boy uzamasına kadar bir çok şey için çok önemli. 1 yaş sonrası 1000 lik spreyleri var bunlardan kullanın içeriiği temiz olanlardan. Yağ ile çözülen bir vitamin olduğu için hemen kahvaltı esnasında ya da sonrasında vermeniz uygun olacaktır. Mutlaka sabah erken saatlerde kullanın geç saatlerde verirseniz melatonini baskılayarak uykuya direnme , uyku bozuklukları görebilirsiniz. Düzenli kullanımda yükselir canınızı hiç sıkmayın hem önümüz yaz bol bol güneşten de alır🙏🌸
Zaten prematüre doğdu çok sorunlu bebekti yoğun bakımda yattı ameliyat oldu yani ben doktor dedi diye bırakmıştım ama baya düşük 12 yani geri başladık ama ek kullanmam gereken takviyeler alicam bugün OMEGA balık yağı vs gbi

Zaten prematüre doğdu çok sorunlu bebekti yoğun bakımda yattı ameliyat oldu yani ben doktor dedi diye bırakmıştım ama baya düşük 12 yani geri başladık ama ek kullanmam gereken takviyeler alicam bugün OMEGA balık yağı vs gbi
Kan değerlerine bakılsın öyle alın. Bide takviyeler için doktorunuza danışın. Balık yiyorsa yağını vermeyin veriyorsanızda haftada 2 veriliyor biliyorsunuzdur sanırım

15 aylık oğlum 1 yaşında kesmiştik. D vitamini geçen hafta kan alındı aşırı düşmüş 12 çıktı doktor çok düşük dedi geri başladı yükselir mi önemli bişey mi d vitamini
28 yaşındayım. D vitaminimi öğrendiğimde 9 du, aylardır takviye alıyorum. Bence her yaş için çok çok önemli

Elbette önemli kanserin dahi başlıca sebeplerindendir eksikliği
Gerçi hekim tanıdığımız bize şunu söyledi Türkiye’de daha D vit değeri referans aralığında olan birini çok nadir görüyoruz.
Bu arada ref değeri de düşük normalde daha üst değerlerdekileri normal sayarım ben diyordu neyse sizinki bayağı bayağı düşük d viti doğal yoldan direkt bileklerden alırsınız güneşin altında 40 dk bilekleriniz yanmalı emziriyorsanız sizinde yanmalı
Bir de sadece ek vitamin alıp çocuğu evde bırakmayın en iyi etkileşime güneşle girer çünkü

O daha çok demir eksikliğinden kaynaklı olur nefes daralması vs
D vitaminin eksikliğininde etkisi vardır tabii bunlar birbirine zincirleme vitaminler zaten
Ya benim en çok sinir olduğum bu çocuğun d vit düşmüş kan demir b 12 hepsi düşük ben ilk defa enabizdan baktım bu doktorlar niye söylememks diyorum kaç tanesine gittik hiçbir bişe demedi

Ya benim en çok sinir olduğum bu çocuğun d vit düşmüş kan demir b 12 hepsi düşük ben ilk defa enabizdan baktım bu doktorlar niye söylememks diyorum kaç tanesine gittik hiçbir bişe demedi
Gerçekten kan tahlili yaptırmanıza rağmen eksik olanları söyleyip vitamin yazmadı mı?
Nasıl doktor bu böyle ya hu
Gerçi çocuk doktorlarının pek azına güveniyorum orası ayrı da siz başka doktora gidin ama d vitamini doktora sormadan da alabilirsiniz Ocean içeriği temiz onu alabilirsiniz.
Demiri de ihmal etmeyin off yavrumun bir değil iki değil geneli düşük çok geçmiş olsub

Ya bizim solunum sıkıntısı sorunumuz var zor nefes alıyor o yüzden olabilirmi
Bilmiyorum ki kuzum. Salgın dönemi ondan mıdır, havalar kuru ondan mıdır, burnu tıkalı olur çocuğun ondan mıdır bilemem ki. Ama ondansa değer normale geçince düzelir yani… kız takma kafana o kadar. Kalıcı bir hasar olmaz öyle 3 ayda. Kimisi yokluktan hiç kullanamıyor gene sağlıklı oluyor. Dert etme kendine. Başla tekrar hiçbir şey olmaz Allah ın izniyle. Dert etme bu kadar kendine

Yok başladım en sonki gittgmz doktor verdi o diyene kadar şimdiye kadar hiçbiri onemsememis en son özele gittik o verdi işte
Gerçekten kan tahlili yaptırmanıza rağmen eksik olanları söyleyip vitamin yazmadı mı?
Nasıl doktor bu böyle ya hu
Gerçi çocuk doktorlarının pek azına güveniyorum orası ayrı da siz başka doktora gidin ama d vitamini doktora sormadan da alabilirsiniz Ocean içeriği temiz onu alabilirsiniz.
Demiri de ihmal etmeyin off yavrumun bir değil iki değil geneli düşük çok geçmiş olsub

D vitamini büyümekte gelişmekte olan çocuktan neden kesilir ben anlamıyorum ya 😏 ben bile alıyorum her gün düzenli . Oğlum 4 yaşında oda her gün mutlaka alır

D vitamini büyümekte gelişmekte olan çocuktan neden kesilir ben anlamıyorum ya 😏 ben bile alıyorum her gün düzenli . Oğlum 4 yaşında oda her gün mutlaka alır
Yani 4 yaşındaki kızım var ona kullanımıyorum ama değerleri çok güzel o yüzden kullanmıyorum zaten doktorda kullan vs bişe demeid iyiy diye galiba ama oğlumum böyle olması çok canımı sıktı yani 12 çok mu düşük bı değer bide olurmu avaba ne kadar zamanda yükselir ki

Yani 4 yaşındaki kızım var ona kullanımıyorum ama değerleri çok güzel o yüzden kullanmıyorum zaten doktorda kullan vs bişe demeid iyiy diye galiba ama oğlumum böyle olması çok canımı sıktı yani 12 çok mu düşük bı değer bide olurmu avaba ne kadar zamanda yükselir ki
Değer ne kadar güzel olursa çocuğun kemik gelişimi iyi oluyor . Yetişkinlere bile söyleniyor kullanın diye . D vitamini çok değerli kullanmak çok önemli. Diş çıkarırken bile d vitaminin önemi anlaşılıyor. 1 yaşındaki bebek mesela diş çıkartması bitmiyor ki 2.5 yaşa kadar çıkan dişleri var bu söylediğim örnek en temel olay . Bir arkadaşımın doktoru devletteydi oraya götürüyordu çocuğu oda kullan dememiş kız kullanmamış değerleri düşmüş . Bu çocuklar gelişim çağındaki çocuklar düşünün vücutları her saniye fabrika gibi çalışıyor hiç durmuyor destek şart . Kaldı ki ülkede herkesin d vitamini düşük uzmanlar söylüyor zaten . B12 nasıl ? Oda çok önemli çünkü

X