D vitamini eksikliği

Değer ne kadar güzel olursa çocuğun kemik gelişimi iyi oluyor . Yetişkinlere bile söyleniyor kullanın diye . D vitamini çok değerli kullanmak çok önemli. Diş çıkarırken bile d vitaminin önemi anlaşılıyor. 1 yaşındaki bebek mesela diş çıkartması bitmiyor ki 2.5 yaşa kadar çıkan dişleri var bu söylediğim örnek en temel olay . Bir arkadaşımın doktoru devletteydi oraya götürüyordu çocuğu oda kullan dememiş kız kullanmamış değerleri düşmüş . Bu çocuklar gelişim çağındaki çocuklar düşünün vücutları her saniye fabrika gibi çalışıyor hiç durmuyor destek şart . Kaldı ki ülkede herkesin d vitamini düşük uzmanlar söylüyor zaten . B12 nasıl ? Oda çok önemli çünkü
Oğlumun hepsi düşük bı dakika bak yazacam değerleri buraya

B12 yok sanırım ya bakilmamis

Eklentiler

• Screenshot_2024-03-17-09-49-23-770_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    Screenshot_2024-03-17-09-49-23-770_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    52,4 KB · Görüntüleme: 11
Ya beslenmesinde bi sıkıntı var maalesef ki şuan çok üzüldüm feritini çok kötü en başta
Ya ben o kadar çok üzülüyorum ki elimden gelen herşeyi yapıyorum dogdugundan beri çok dikkat ediyorum pekmez de veriyorum ilaçta veriyorum demekki yeterli gelemiyorum ona hiç düzelmiyor sürekli hasta halsiz halde çocuk napicam bilmiyorum Hatay İskenderun da yaşıyorum devlet hastanesi zaten yeniden yapıldı berbat ama özeller. Çok pahalı bilmiyorum ua

Ya cocuk çok iştahsız halsiz sürekli emmek istiyor sadece biz düzenli kan ilacı kullanıyoruz hiç fayda etmemiş bence benm iyi bı çocuk doktoru bulmam lazım ya
Bence de tamamen katılıyorum . B12 ye ilaç verecek oda iştahsızlık yapıyor . Feritine başka ilaç verecek . B12 için yumurta et vs yemesi lazım. Bunları yemesi için iştahın açılması lazım.Ben size çinko öneririm iştahı açtığını deneyimledim bi deneyin tabi ki öncelikle tüm değerleri yukarı çekmek lazım . Oğlum 9 aylıktı b12 si 350 olmuş doktor takviye vermişti mesela buradan örnek düşünün

Ya ben o kadar çok üzülüyorum ki elimden gelen herşeyi yapıyorum dogdugundan beri çok dikkat ediyorum pekmez de veriyorum ilaçta veriyorum demekki yeterli gelemiyorum ona hiç düzelmiyor sürekli hasta halsiz halde çocuk napicam bilmiyorum Hatay İskenderun da yaşıyorum devlet hastanesi zaten yeniden yapıldı berbat ama özeller. Çok pahalı bilmiyorum ua
Allah yardımcınız olsun canım çok üzüldüm şuan . Pekmez eskiden işe yaradığı zannediliyordu. Ama bence asla bir işlevi yok sadece şeker başka bir şey değil

Bence de tamamen katılıyorum . B12 ye ilaç verecek oda iştahsızlık yapıyor . Feritine başka ilaç verecek . B12 için yumurta et vs yemesi lazım. Bunları yemesi için iştahın açılması lazım.Ben size çinko öneririm iştahı açtığını deneyimledim bi deneyin tabi ki öncelikle tüm değerleri yukarı çekmek lazım . Oğlum 9 aylıktı b12 si 350 olmuş doktor takviye vermişti mesela buradan örnek düşünün
Ya zaten çocuk dıştan bakınca bile belli geçen sordum Eylül ayından beri kilo almıyor diye 9 kilo hala ddm bundan sonra yavaş alicak zaten filan dedi

X