Sebze Yemekleri Damak Çatlatan Tat Bamya Kızartması (Resimli)

limbim ellerin dert görmesin
benim bamya ile hiiiiiç aram yok, hatta göruntusune bile zor tahammul ederim. yani mazimiz acı ve husran dolu kendisiyle :)) ee haliyle ben böyle olunca eşimde yemez oldu.
tarife de bu yuzden baktım, aşkımın bamyadan mahrum kalması içime dokunuyor :)) dedimki libim yapmışsa mutlaka enfes birşeydir. ki yorumlarda bunu kanıtlıyor.
benim tek bir sorum var. bu bamyalar kızartıldığında sunmuyor değil mi? bak sunuyorsa elimi bile surmem yazık olur :))

yaptım geçen hafta sonu müthiş oldu:lepi:
resimde çekmiştim ama bulamıyorum mafoldumben
ekliycem en yakın zamanda
şiddetle tavsiye ediyorum
ellerin sağlık canımın içi

bende yaptım bunu tadı güzel ama çok kıtır oluyo..bide ben bi kızartma soğuduktan sonra hayatta yemem daha.. çabuk soğudu yazık oldu onca bamyaya

hmm hmm cok ilginc .. ilk defa görüyorum... ama yapabilmem imkansiz.. yasadigim yerde taze bamya yok:1closedeyes:

libyanacım banada çok ilginç geldi evde yanlız ben ve eşim yeriz bamyayı yalnız şunu sormam gerekiyor kaynanam yazın bahçeden topladığı taze bamyaları bana yollamıştıda çok gelmişti hergün bamya yenmez diye kalanları hafifçe sarartıp difrize koymuştum hatta ordan çıkarıp ramazanda bir kez pişirmiştim şimdi difrizden çıkarıpta senin bu tarifi yapsam olurmu acaba ne dersin canım

off bayılırım kızarmış bamyaya delikafadulden yaz kahvaltılarımın vazgeçilmesi mmm nefis! bana et yiyormuşum gibi zevk veriyor bu meret :1ninca:
olumunekankayizsmile
ben denedim ve çok güzel oldu tam benlik artık sık sık yaparım :-)
opuyorumnanaktan
alışkanlık yapıyo benden söylemesi :1ninca: bu arada pazarda yemeklik değil de ayrıca eşşek kadar bamyalar oluyo böyle kocaman kocaman onlarla daha bi yemesi zevkli oluyo a.s pisiler çok tatlı bu arada avatardaki :asigim:
yerimseniben
pisilerin için teşekkür ederim canımopuyorumnanaktan bamya olsunda küçük büyük farketmez (.

ye eşim hiç sevmez ben bayılırım evlendiğimden beri hasretim acaba böyle sever mi?deneyeceğim yarın pazar var koşarak gidicemmm:::::::))))))))))
Seveceğini tahmin ediyorum
limbim ellerin dert görmesin
benim bamya ile hiiiiiç aram yok, hatta göruntusune bile zor tahammul ederim. yani mazimiz acı ve husran dolu kendisiyle :)) ee haliyle ben böyle olunca eşimde yemez oldu.
tarife de bu yuzden baktım, aşkımın bamyadan mahrum kalması içime dokunuyor :)) dedimki libim yapmışsa mutlaka enfes birşeydir. ki yorumlarda bunu kanıtlıyor.
benim tek bir sorum var. bu bamyalar kızartıldığında sunmuyor değil mi? bak sunuyorsa elimi bile surmem yazık olur :))
Tatlısı.. :)
Zaten beyler bu tür sağlıklı sebzelerden pek hazetmiyor,huylanıyorlar nedensesempatiksalakcinni
Onları şööyle bol yağlı , kızartmalar , etli yemekle ,pilav + kuru paklıyorsempatiksalakcinni
Bu da kızartma kategorisine girdiği için sorun olmuyor , yiyorlaryerimseniben
Sünme konusunda garanti veremiyorum Sersoyum yabilmiyorumkismile Cinsine bağlı..
Azıcık yaparsın , bol domates sosu ile harmanlarsın enfes olur..Bir dene..

yerimseniben
yaptım geçen hafta sonu müthiş oldu:lepi:
resimde çekmiştim ama bulamıyorum mafoldumben
ekliycem en yakın zamanda
şiddetle tavsiye ediyorum
ellerin sağlık canımın içi
Şeniz
bende yaptım bunu tadı güzel ama çok kıtır oluyo..bide ben bi kızartma soğuduktan sonra hayatta yemem daha.. çabuk soğudu yazık oldu onca bamyaya
ohaoldumsmile
Hemşehricağzım,bu bamyalar kızartılınca kıtır olmuyor ki..akannehir
ıkincisi soğuk sevmiyorsanız -ki soğuk olmuyor da-
sosladıktan sonra fırınlayın bir müddet..
Ellerinize sağlık

hmm hmm cok ilginc .. ilk defa görüyorum... ama yapabilmem imkansiz.. yasadigim yerde taze bamya yok:1closedeyes:
mafoldumben ouy..
libyanacım banada çok ilginç geldi evde yanlız ben ve eşim yeriz bamyayı yalnız şunu sormam gerekiyor kaynanam yazın bahçeden topladığı taze bamyaları bana yollamıştıda çok gelmişti hergün bamya yenmez diye kalanları hafifçe sarartıp difrize koymuştum hatta ordan çıkarıp ramazanda bir kez pişirmiştim şimdi difrizden çıkarıpta senin bu tarifi yapsam olurmu acaba ne dersin canım

Zeynebim,o şekilde denemedim hiç ama bence aynı lezzette olmazlar arkadaşım :ecrin_bebek:
Taze olsa , çok daha güzel sonuç alırsın..

Son düzenleme:
kızartmasını ilk kez duydum
yemeğini pek sevmem ama bu şekilde gayet lezzetli olur kesin

paylaşım için teşekkürler.ellerine sağlık..ben hep duyuyordum bamya kızartmasını ama pazarda satılan şu kocaman bamyalar var ya,onlarla yapılıyor diye duymuştum,onlar kızartmalıkmış.biz bamyayı çok severiz ama küçüklerini.mümkün olan en miniklerini alırım ben yok sevmeyiz,ondan dolayı büyüklerini de alıp kızartmayı denemedim hiç.sen normal boy bamya kullanmışsın sanırım,hiç o dediğim büyükleriyle denedin mi ya da bilgin var mı?yani büyükleriyle kötü mü olur acaba

bamya yemeği çok yenir bizim evde.açıkçası yemeğinden bıktım. bu değişik bi tattır eminim. en kısa zamanda denicem cokacimcoook

Ben akşam yaptım nihayettt
ya hiç bamya gibi değil
çok leziz oldu
sosunu falanda tam tarifine uygun yaptım balımm
eline sağlıkkk datlummmm
sevgilerrr

bamyanın kızartıldığını hiç duymamıştım.değişik bi tarif.paylaşım için teşekkürler...
en kısa zamanda denemeyi düşünüyorum.. cokacimcoook

bunu gecen kadınlar konusurken duydum..bamyayı çok sevrerım.kızartmasını hiç denemedım..

Çok teşekkür ederim arkadaşlar,çok sağ olun..
Ellerinize,gönlünüze sağlık..
Saphira büyük bamyalarla da deneyebilirsin tabi,geç gördüm geç verdiğim için üzgünüm gülüm.
Eğer bamyalar çok iri ise şöyşe bir önerim var:
Her birini minik parçalara ayırıp , yumurta-un harcı hazırlayın.
Paneleyip,kızgın yapda kızartın
Bamya lokması! :)
Süper oluyor

Bamyayı cok gec kesfettım.Kacırdıgım gunlere uzuluyorum.Buda tam denenesı bır tarıf.

Oldukca da enteresan...

Son 2 yıldır tuketıyorum.Degıl yemeyı onceden eve bıle gırmesıne ızın vermezdım.

Gecen anneme demısdım bayılıyorum tatlısı olsa onu da yerım dıye:)Tatlısı yokmus ama kızarmısı varmıs...

X