Değişim Günlüğüm

Ders olayına fazla takılma bence ben pandemi döneminde yazılı sınava girmiştim ders almadım. Çıkmış sorularla geçmiştim. Bol bol çıkmış soru çöz aklında kalıyor belli başlı şeyleri ezberle mesela;
Motor parçası isimleri ne işe yaradıkları,
İlk yardım kurtarma çeşitleri isimleri ve nasıl yapıldığı,
Araçların şehir içi/ dışı hız sınırları,
Tabela ezberle birde.
Trafik adabı çok kolay zaten.
Hem verilen kitaptan çöz hem internetten.
cok tesekkur ederim ya tam vaktinde yetiştiniz :') ytube 1 saatlik ders açtım dinlerken içim bunaldı artık. bu böyle gitmez zaten direk dediğiniz gibi yapacağım

Bugün yapılacaklar
-motor dersi çalışması +1 test
-en az 20 sayfa kitap
-3dsmax çalışması
-2 bölüm dizi (gece)
-cilt bakımı (maske)
- max. 1'er set, pilates
- ev temizliği toparlanması

dün yazdığım herseyi kitap okumak haric yaptım. hepsini bugunde uyguladım dizi işini geceye bıraktım.

güncellemem gerekirse
-Ehliyet kursu derslerine artık girmeyeceğim bugun itibariyle bıraktım. katılmadan sınava kendim çalışarak gireceğim. kursun hocası hem motivasyonumu çok etkiliyor hemde öğrenme güçlüğü çekiyorum anlatım tarzından ötürü.
-Yediklerime 2 gündür dikkat ediyorum hem azıcık yiyorum hemde tek öğün şeklinde ilerliyorum. diyet vs değil tamamen midemi dinlendirmek amaclı yaptığım bişey bana cok iyi geliyor.:21:

Güncelleme
selamlar, günlük yazma düzenimi biraz bozdum ama bugün itibariyle toparlayacağım, çok kasmıyorum acıkcası.
Buraya yazmayı defter gibi kullanmayı cok sevdim hatta itiraf etmem gerekirse minicikte olsa blog yazıyormuş hazzı veriyor bana :')) Yazmayı zaten çok seviyorum öyle de olunca bal kaymak bir hal oluyor :) bunun yanında, yapmam gereken işleri de asla unutturmuyor en yoğun zamanımda bile, ekstra aklımda kalıyor ilginc bir sekilde.

Bir kaç gündür hatta özellikle hafta başından beri biraz nedensizce gerginim.. üstümde yoğun bir ağırlık var sanki, yaptığım şeylerden zevk almıyorum pek mutlu olmuyorum enerjim en dipte. nedenini tam çözemedim. ama değişiklik her zaman iyidir diyerek yatak odamda bir kaç esyanın yerini değiştireceğim bugun. tuz su sirke uygulamasını yapmayı dusunuyorum, arastırmadayım şimdilik. bunun haricinde dua ediyorum bol bol.
birde aklımda meditasyon yapmak var, bu işlerden pek anlamam ama gecen sene bir olumlama grubuna katılmıştım, çok guzeldi fakat biraz uzun suruyordu o kadar vaktım olmadığından dolayı devam edemedim. simdi kendimce bir yöntem arastırıyorum.

Son düzenleme:
Meditasyon olarak mistikyol kanalını önerebilirim. Özellikle uyku meditasyonu ve olumlamalarini beğenmiştim. Seslendiren hanımefendinin sesi çok önemliydi benim için. Kelimeleri uzatmayan, yutmayan, ritmik ve yumuşak konuşan biriydi.

Meditasyon olarak mistikyol kanalını önerebilirim. Özellikle uyku meditasyonu ve olumlamalarini beğenmiştim. Seslendiren hanımefendinin sesi çok önemliydi benim için. Kelimeleri uzatmayan, yutmayan, ritmik ve yumuşak konuşan biriydi.
yahu bu mistikyol kanalı neymiş böyle, sahaneee! bir girdim çıkamıyorum kanaldan, hafif mayıştırıcı tüy gibi bir konusması var :) tesekkur ederim önerileriniz için

Merhabalaaarrrr
son yazıma güncelleme yapmaya geldim. Açıkcası üstümdeki ağırlıktan yavas yavas kurtuluyorum daha iyiyim. esyalarımın yerini değiştirdim ayrı bir enerji verdi bana oldum olası zaten en sevdiğim şeydir odamın, evin şeklini değiştirmek. meditasyon yapıyorum akşamları, çok hoş hissettiriyor rahatlıyorum, onun haricinde bilgisayarımın not defteri bölümünden asla kopamıyorum. Yazmanın verdiği mutluluk ve huzur bambaşka, işte beni dinlendiren şey bu, bos bırakamıyorum orayı, kimsenin görmediği kişisel blogum gibi. Bunu yaparken çoğu zaman klasik piyano muziği açıyorum ohh değmeyin keyfime..

Ayrıca nelluniverso nelluniverso 'ın bugün bir yorumunda Nurdoğan Arkış'ın videolarını önerdiği gördüm hemen açtım ve bu saate kadar asla kopamadım, o kadar iyi hissettirdi ki çoğu şeyde farkındalık kazandırdı. Ve yeni bir karar vermemi sağladı. çok tesekkür ederim size, yorumlarınızı zaten denk geldikce çok severek takip ediyorum, okuyorum. Tavsiyeleriniz bir hayli değerli benim için.

Bundan sonra tv izlemeyi en minimum seviyeye indireceğim ve zamanla da tamamen hayatımdan çıkarmayı hedefliyorum. Farkettim ki ben de , o duvarda asılı kara kutu kadar bomboş bir hale dönüşmeye başlamışım. Bu kadar okuyorum arastırıyorum vakit harcıyorum eee? bunlar nereye gidiyor.. Resmen aptal saptal reklam muzikleri beynimde yer tutarken, emek verdiğim tüm bilgiler hiç olmaya başlamış. Kendime yapabileceğim en büyük kötülük bu... Birde sonuca değil sürece odaklanmaya çalışacağım artık , kendime koyduğum ufak hedeflerim bunlar.

Eh herzamanki gibi yine uzun oldu, okuyan olurmu bilmem fakat minik bir ricam olacak, kitap önerisi istiyorum sizden özellikle kişisel gelişim hakkında. Acıkçası Esra Ezmeci'nin kitaplarını düşündüm fakat soru işaretleri var kafamda, siz ne düşünüyosunuz bu kitap serisi hakkında?

çok sevindim adınıza. Nurdoğan hoca sosyolog ve insan psikolojisiyle çok ilgili , aynı zamanda eğitimci. insana hem gerçekleri söylüyor hem umut veriyor gerçekten. eşi Esra Erdemli Arkış facebook sayfasında başarılı insanlarla sohbetlerini yayınlıyor. İnsanlar neyi nasıl yapmış, neden yapmış gibi birçok sorunun cevabını konuşuyorlar.

kendi okuduğum ve kesinlikle faydalı olacak kitapları yazıyorum ;
- Doğan Cüceloğlu tüm kitapları
-Nurdoğan Arkış tüm kitapları
-Sınırlar - Henry Cloud ve John Townsend
-Olgunlaşmamış ebeveynlerin yetişkin çocukları - Dr. Lindsay C. Gibson
-Tongue fu sözlü dövüş sanatı - Sam Horn
-İyi hissetmek - David Burns (özellikle bunalım ,depresyon hissedildiğinde)
-İçe dönük konuşmanın gücü - Shad Helmstetter

-Tanrı daima tebdili kıyafet gezer -Laurent Gounelle
-Sevme sanatı - Erich Fromm
-Alışkanlıkların gücü -Charles Duhigg
-Dört anlaşma - Don Miguel Ruiz
-Duygusal zeka - Daniel Goleman
-İletişim çatışmaları ve empati- Üstün Dökmen
ve diğer kitapları
-Dr. Irvin Yalom kitapları
-Bağlanma - Amir Levine ve Rachel Heller
-İnsanın anlam arayışı- Viktor E. Frankl

koyu renkli olanları mutlaka her yıl okumalıyım diye işaretlemiştim.
kitap, film ,dizi önerileriniz varsa beklerim mutlaka :)

çok sevindim adınıza. Nurdoğan hoca sosyolog ve insan psikolojisiyle çok ilgili , aynı zamanda eğitimci. insana hem gerçekleri söylüyor hem umut veriyor gerçekten. eşi Esra Erdemli Arkış facebook sayfasında başarılı insanlarla sohbetlerini yayınlıyor. İnsanlar neyi nasıl yapmış, neden yapmış gibi birçok sorunun cevabını konuşuyorlar.

kendi okuduğum ve kesinlikle faydalı olacak kitapları yazıyorum ;
- Doğan Cüceloğlu tüm kitapları
-Nurdoğan Arkış tüm kitapları
-Sınırlar - Henry Cloud ve John Townsend
-Olgunlaşmamış ebeveynlerin yetişkin çocukları - Dr. Lindsay C. Gibson
-Tongue fu sözlü dövüş sanatı - Sam Horn
-İyi hissetmek - David Burns (özellikle bunalım ,depresyon hissedildiğinde)
-İçe dönük konuşmanın gücü - Shad Helmstetter

-Tanrı daima tebdili kıyafet gezer -Laurent Gounelle
-Sevme sanatı - Erich Fromm
-Alışkanlıkların gücü -Charles Duhigg
-Dört anlaşma - Don Miguel Ruiz
-Duygusal zeka - Daniel Goleman
-İletişim çatışmaları ve empati- Üstün Dökmen
ve diğer kitapları
-Dr. Irvin Yalom kitapları
-Bağlanma - Amir Levine ve Rachel Heller
-İnsanın anlam arayışı- Viktor E. Frankl

koyu renkli olanları mutlaka her yıl okumalıyım diye işaretlemiştim.
kitap, film ,dizi önerileriniz varsa beklerim mutlaka :)
Cansınız siz, facebook kullanmıyorum normalde ama acıcam artık mecbur :) kaçırmak istemiyorum çok değerli hocalarımız bu insanlar. Ayrıca liste çok sağlam görünüyor ben direk listenin başından başlarım almaya okumaya. çook teşekkür ederim ilginize ve emeğinize :KK200:

Cansınız siz, facebook kullanmıyorum normalde ama acıcam artık mecbur :) kaçırmak istemiyorum çok değerli hocalarımız bu insanlar. Ayrıca liste çok sağlam görünüyor ben direk listenin başından başlarım almaya okumaya. çook teşekkür ederim ilginize ve emeğinize :KK200:
Rica ederim, umarım faydalı olur 🙏🙏

Bugün yapılacaklar
-cilt bakımı (maske)
-Çekmece düzenlemesi
-Pilates 10 dakika
-Meditasyon
-3dsmax çalışması
-Dizimi bitirmek
-Sahil yürüyüsü
-Kahve kitap saati
-Ehliyet için test ve konu tekrarı
-Dikiş makinesinde kılıf dikimi ( kumaşıma kıyabilirsem eğer :) )

Şu sosyal medyayi elimden bırakabilsem bende kendimi böyle bir degisime sokmak isterim.
Bence siz de değişim istiyosanız kesinlikle bir plan program uygulayın. Bende bişeyler izlemekten kendimi alamayan
bu yuzden işlerimi sürekli erteleyen biriydim, buraya yazdığımdan beri genel olarak bir düzen içindeyim, herşeye vakit ayırıyorum, ama hiç birinin vaktini bir diğerine taşırmıyorum, zaman yönetimi açısından da baya faydalı oldu size de tavsiye ederim :)

Durum güncellemesi
Dün yazdığım herseyi cilt bakımı ve 3dmax dersi hariç tamamladım. aslında kaçamak yaptım desem yeridir en az 1 saat bile olsa çalışmam lazım cunku bu programa. bugün telafisini yapacağım.

Bugün yapılacaklar
-cilt bakımı (maske) - dün yapmadım
-Ev temizliği dipköşe süpürme
-Pilates( 10-30 dk arası)
-3dsmax çalışması-telafi
-Ehliyet kursu dersi- bugün katılacağım
-kitap okuma- bugün yeni kitabıma baslıyorum
-Burun ameliyatı fiyat doktor arastırması -(ufak çaplı bir arastırma yapacağım - akşam)
-Akşam bisiklet sürüşü
-Meditasyon

(Ayrıca önceki günlük programlarımdan birinde tırnak uzatma sürecinde olduğumu yazmıştım, çok guzel ilerliyorum tatlı tatlı uzuyorlar :') gercekten gördükce ayrı bir mutluluk duyuyorum, her stres anında kopardığım için artık alıskanlık olarak kalmıstı.. Bunu yeniyorum artık yavas yavas :) )

Durum güncellemesi
Dün yazdığım herseyi cilt bakımı ve 3dmax dersi hariç tamamladım. aslında kaçamak yaptım desem yeridir en az 1 saat bile olsa çalışmam lazım cunku bu programa. bugün telafisini yapacağım.

Bugün yapılacaklar
-cilt bakımı (maske) - dün yapmadım
-Ev temizliği dipköşe süpürme
-Pilates( 10-30 dk arası)
-3dsmax çalışması-telafi
-Ehliyet kursu dersi- bugün katılacağım
-kitap okuma- bugün yeni kitabıma baslıyorum
-Burun ameliyatı fiyat doktor arastırması -(ufak çaplı bir arastırma yapacağım - akşam)
-Akşam bisiklet sürüşü
-Meditasyon

(Ayrıca önceki günlük programlarımdan birinde tırnak uzatma sürecinde olduğumu yazmıştım, çok guzel ilerliyorum tatlı tatlı uzuyorlar :') gercekten gördükce ayrı bir mutluluk duyuyorum, her stres anında kopardığım için artık alıskanlık olarak kalmıstı.. Bunu yeniyorum artık yavas yavas :) )
Merhaba nasıl yenmeye başladınız?
Ben de saçlarımla çok oynuyorum sürmeli elim saçımda bu konuya bir çözüm bulmak istiyorum

Merhaba ben de sosyal medyadan şikayetçiyim resmen bağımlıyım
Detoks yapmak istiyorum bir challenge mı yapsak isteyen arkadaşlarla
Benimkisi yalnızlıktan maalesef sosyal medyaya da bakmazsam iyice toplumdan uzak kalacağım korkusu. Dün çok az baktım evde çok işim vardı. Bugün baya depresifim büyük ihtimalle tüm gün telefona bakarım..

Merhaba nasıl yenmeye başladınız?
Ben de saçlarımla çok oynuyorum sürmeli elim saçımda bu konuya bir çözüm bulmak istiyorum
Uzun suredir kendi içimde hep bir çaba halindeydim fakat bu zamana kadar pek başarılı olamadım, özellikle sosyal medyada takıp ettiğim bir hanımefendinin tırnak uzatma süreci yardımcı oldu bana, elimi ağzıma gunlerdir götürmüyorum o kadar rahatım ki. Bu tür davranışlar alışkanlık yapıyor sizi çok iyi anlıyorum bırakması zor, insanın ilk kendisinin kabullenmesi lazım.

çok yakın bir arkadaşımda stres anında saçlarıyla oynayıp saç kırıklarını temizlemeye çalışırdı. oda çok muzrarip.. eğer çözüm bulursanız paylaşabilirseniz benimle de çok mutlu olurum, açıkcası diyorum ki acaba oynayamaya başladığınızı hissettiğinizde hafif suyla ıslatsanız? ıslak saçla oynamak zevk vermez diye dusunuyorum yada sürekli sıkı toplanmış saçla gezmek, uzun bandana yada eşarp vs takmak, özellikle evin içindeyken. bunları denediniz mi?

Merhaba ben de sosyal medyadan şikayetçiyim resmen bağımlıyım
Detoks yapmak istiyorum bir challenge mı yapsak isteyen arkadaşlarla
ben katılmak isterim toplu challenge'lar insana ayrı bir motivasyon veriyor, güzel olur, çoğu kişi de şikayetçi bu durumdan başardıkca örnek oluruz birbirimize:KK68:

X