Demir hapı olarak doktorunuz size ne önerdi?

ben ferrum fort kullanıyorum.doktor 2 öğün arası dedi.zaten prospektüste de tok karnına yazıyo.ben de gece yatarken alıyodum mideme dokunmasın diye.ama bigün öğlen içtim baktım rahatsız etmiyo beni öğle yemeğinden sonra almaya başladım.

Bende gynoferon kullanıyorum.Ben sabah açken içiyorum kahvaltıdan 2 saat önce.Şimdi elevite başladım,demir hapım bitince almayacağım.Elevitin yeterli olduğunu söyledi bana.Her doktor en çok ziyaretine giden ilaç firmasının ilacını yazıyor.Seçenek çok çünkü.opuyorumnanaktan

ya bu demir hapı genelde kabız yapar derler ama bende tam tersi etki yaptı.daha doğrusu her gün tuvalete çıkmamı sağladı.benim gibi olan var mı yoksa bende mi problem var :)))

ya arkadaşlar bu hapı kullanmazsak olur mu acep? ben bi kaç gündür düzensiz içiyorum bazende içtiğimde hemen çıkıyo.

benim saçlarım çok dökülüyürdu ve ben çok uzun zamandır diğer yollardan medet umdum. ve denemedık sey bırakmadım açıkcası ve kısa bir süre işe yarasada saç dökülmem hiç durmamıştı. en son yapılan kan testlerımde b12 folık asıt ve demır eksıklıgı cıktı. bende ferplex fol verdi bu ufak şişelerde olan ve içinde folık asıtde var. ayrıca bide benexol dıye b12 tabletlerı verd ve bugun 15 gun falan oldu kullnmaya başlayalı ve son 2 gündür saçlarımın dökülmesi durdu. size sormak istediğim sizinde saç dökülme sorununuz varmıydı demır eksikliği yaşarken ve ilaçlar dökülmeyi durdumu?

günde birkez maltofer kullanıyorum ama kasıntı ve döküntü yaptı bu hafta dr a gidersek konusacağım

hanımlar demir ilaçlarına başladıgımdan beri kabızlık şikayetim var tuvalette fazla ıkınmakta neticede düşük riski ama demir ilaçlarınıda almak zorundayım.ne kadar pozalı gıda yesemde su içsemde kabızım bana doğal kendinizin denediği bir yöntem önerecek varmı

bende kansızlık problemi olduğu için hamile kalmaya karar verdiğimde doktor tek tek şişelenmiş şuruplar vermişti...3 kutu şuruptan sonra gyno-tardyferon hapa geçtik...
canım bende de kabızlık sorunu vardı hemde fazlasıyla...ne kayısı ne zeytinyağı hiçbişey işe yaramamıştı...çözümü armutta buldum...her gün bi tane deveci armudu yiyorum, kocaman olanlar var ya onlardan ve çok şükür hem düzene girdi hemde zorlamıyo artık...

7. haftadan beri gyno feron kullanıyorum. ayrıca yediğim kuru üzümün pekmezin haddi hesabı yok. ama yinede her ay biraz daha kan değerlerim düşük çıkıyo:KK43:( en son gittiğimde doktor eşime doğuma kan vermeye hazır iki kişi getir demiş. işin tuhafı bebeğin kilosuda ilginç bir şekilde önden gidiyor. sanırım ona yarıyo kullandığım ilaçlar. en son kan değerim 8.5 demir ise 22 idi:KK43:((:-)çok üzgünüm:

Bende gyno ferro sanol kullanıyorum ama genel şikayetlerin içinde olan kabızlık bende olmadı.2 Haftadır hapı kullanmama rağmen tuvalete çıkma alışkanlığımda herhangi bir değişiklik olmadı.
Zift rengine çevirmesi dışında tabi.:KK1:

X