Deneme süresinden işten çıkarıldım,moralim çok bozuk

lxuxtti

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2021
381
414
41
Merhaba canlar ,
Daha yeni ki ayımı doldurmuştum iş yerinde
Devlet kurumunda laboratuvarda çalişacaktim ,benim bildiğimden daha başka ürünler ve aletleri var .Birde ürün siparişi yapacaktım .Nedense bu iş yerinde kendimi rahat hissetmedim .Ama kesinlikle almak ve başarmak istiyordum , çünkü maddi ve saatleri bana çok cazipti .Birde evime çok yakındı .Yani dört dörtlük .
Sadece 8 gün laboratuvarda aliştirma yapitilar ve beğenmediler .Hiç iş düzenini göstermeden kısa bir anlatimdan dolayı herşeyi iyi yapmam gerekiyormuş.
Nasıl 8 gün içinde bir başarı bekliyorlardı anlamadım .Tamam daha düzenim yoktu ve yavaş çalışıyordum çünkü ürünleri tanımadığım için protokoldan okumam gerekiyordu . İki kere sorduğum zaman sorun olmuş.
Mesafeli davranıyorum ,konuştuğum arkadaşlar vardı fakat laboratuvarda ki arkadaşlarla tam ilişki kuramamistim
Galiba ısınamadım ve beni istemediler ekipte.
Benimle devam calişamiyacaklarini ve çok hata yaptiğimi ,eksiklerim olduğunu söyledi
müdür.Sorguladiktan sonra ekip uyuşmazliği olduğunu söyledi.

Şok geçirdim orda bayıldım doktor cağirdilar birde aptal aptal kendimi küçük düşürdüm.
Zaten hep hatalı sorunlu kişi ben olduğumu düşünüyorum ve ordada maalesef öyle dile getirdim .Keşke doğru dürüst öğretilmedeğini destek göremediğimi söyleseydim.
Şimdi büyük üzüntü içindeyim ,önümdeki ikramiyeyi kaçırdım diye .
Kendimi hatalı buluyorum ,iyi sıcak iletişim kursaydim ,daha çok öğrenseydim diye .
Düşünüyorum da buraya giderken hep içimde bir korku vardı bir çekinme vardı kendimi kastım ,ellim ayağima dolaşti .
Zaten hep aynı hatayı yapıyorum önceden araştırmadan daldım iş yerine .
Niye buraya yazdım bilmiyorum,kendimi yetersiz ve beceriksiz hissediyorum

Devlet hastanesi laboratuvarında özel şirkete bağlı mi çalışacaktınız...Labaratuvar öyle 8 günde öğrenilmez..Kalite kontrol kalibrasyon kit cihaz öğrenimi bir sürü ıvır zıvırı var ama yapılmayacak iş de değil siz sanırım kendi düşüncelerinizi dışa çok yansıtmışsınız yapamam edemem yetersizim tam aksine dışarısı yaparım ederim bu ne ki imajı beklerler

Temmuz ayında beni de deneme sürecinde işten çıkardılar. İlk başta "Tecrübesiz alıp yetiştireceğiz" dediler. İşe girdim, temizlikten başka hiçbir şey yaptirmadilar. Üstüne mobbing yaptilar. Beni de 11.gunun sonunda cikardilar. 8 günde isi ogrenemezsiniz. Siz robot değil insansınız. Onlar kendilerine çalışan değil köle arıyorlar demek ki. Bu herkesin başına gelebilecek bir olay lütfen kendinizi suçlamayın. Mesleğiniz nedir?

Kısır yiyip dedikodu ortamlarına katamayacaklarını mı düşündüler acaba siz sessiz olduğunuz için , işi anlatma öğretme doğru yapılmasını bekle tuhaf bir yermiş.. ekmekle oynamak bu kadar basit bazı iş arkadaşları tarafından.
İnşallah daha güzel daha iyi kapılır açılır sizin için 🙏🏻

Devlet hastanesi laboratuvarında özel şirkete bağlı mi çalışacaktınız...Labaratuvar öyle 8 günde öğrenilmez..Kalite kontrol kalibrasyon kit cihaz öğrenimi bir sürü ıvır zıvırı var ama yapılmayacak iş de değil siz sanırım kendi düşüncelerinizi dışa çok yansıtmışsınız yapamam edemem yetersizim tam aksine dışarısı yaparım ederim bu ne ki imajı beklerler
Haklısınız öyle oldu , biliyorum yapabilirdim .Önce küçük yerde calişmıştim

Temmuz ayında beni de deneme sürecinde işten çıkardılar. İlk başta "Tecrübesiz alıp yetiştireceğiz" dediler. İşe girdim, temizlikten başka hiçbir şey yaptirmadilar. Üstüne mobbing yaptilar. Beni de 11.gunun sonunda cikardilar. 8 günde isi ogrenemezsiniz. Siz robot değil insansınız. Onlar kendilerine çalışan değil köle arıyorlar demek ki. Bu herkesin başına gelebilecek bir olay lütfen kendinizi suçlamayın. Mesleğiniz nedir?
Eczacı teknik asistanından sonra laboratuvar asistanı öğrendim

Kısır yiyip dedikodu ortamlarına katamayacaklarını mı düşündüler acaba siz sessiz olduğunuz için , işi anlatma öğretme doğru yapılmasını bekle tuhaf bir yermiş.. ekmekle oynamak bu kadar basit bazı iş arkadaşları tarafından.
İnşallah daha güzel daha iyi kapılır açılır sizin için 🙏🏻
Maalesef var böyleleri. Dış Ticaret alanında ise girdim. Fatura duzenlememiz gerekiyordu. Patronun yeğeni gelmiş "Ee size bunu okulda öğretmediler mi?". Biz okulda faturanın ne olduğunu öğrendik fatura düzenlemeyi öğrenmedik. Ama gelin görün ki bazı işletmeler 2 günde hemen robot gibi işi öğrenmemizi istiyorlar. İşi öğretmek zor geliyor çünkü bi taraflarına 😊

Merhaba canlar ,
Daha yeni ki ayımı doldurmuştum iş yerinde
Devlet kurumunda laboratuvarda çalişacaktim ,benim bildiğimden daha başka ürünler ve aletleri var .Birde ürün siparişi yapacaktım .Nedense bu iş yerinde kendimi rahat hissetmedim .Ama kesinlikle almak ve başarmak istiyordum , çünkü maddi ve saatleri bana çok cazipti .Birde evime çok yakındı .Yani dört dörtlük .
Sadece 8 gün laboratuvarda aliştirma yapitilar ve beğenmediler .Hiç iş düzenini göstermeden kısa bir anlatimdan dolayı herşeyi iyi yapmam gerekiyormuş.
Nasıl 8 gün içinde bir başarı bekliyorlardı anlamadım .Tamam daha düzenim yoktu ve yavaş çalışıyordum çünkü ürünleri tanımadığım için protokoldan okumam gerekiyordu . İki kere sorduğum zaman sorun olmuş.
Mesafeli davranıyorum ,konuştuğum arkadaşlar vardı fakat laboratuvarda ki arkadaşlarla tam ilişki kuramamistim
Galiba ısınamadım ve beni istemediler ekipte.
Benimle devam calişamiyacaklarini ve çok hata yaptiğimi ,eksiklerim olduğunu söyledi
müdür.Sorguladiktan sonra ekip uyuşmazliği olduğunu söyledi.

Şok geçirdim orda bayıldım doktor cağirdilar birde aptal aptal kendimi küçük düşürdüm.
Zaten hep hatalı sorunlu kişi ben olduğumu düşünüyorum ve ordada maalesef öyle dile getirdim .Keşke doğru dürüst öğretilmedeğini destek göremediğimi söyleseydim.
Şimdi büyük üzüntü içindeyim ,önümdeki ikramiyeyi kaçırdım diye .
Kendimi hatalı buluyorum ,iyi sıcak iletişim kursaydim ,daha çok öğrenseydim diye .
Düşünüyorum da buraya giderken hep içimde bir korku vardı bir çekinme vardı kendimi kastım ,ellim ayağima dolaşti .
Zaten hep aynı hatayı yapıyorum önceden araştırmadan daldım iş yerine .
Niye buraya yazdım bilmiyorum,kendimi yetersiz ve beceriksiz hissediyorum
Deneyim denen şey böyle böyle oluşuyor

Öncelikle durumuna üzüldüm, çok iş degistirmis biri olarak seni anlıyorum ama sadece birkaç hafta çalıştığın yerde artık devam edemeyeceğini söylemişler. Bu dünyanın en doğal şeyi. Bazen sen işi begenmezsin çıkarsin, bazen onlar seni beğenmez cikartir.
Üzülürsün tamam ama
Şok geçirdim orda bayıldım doktor cağirdilar
Bu kadarcik şeyde şok olup bayilman, doktorluk olman biraz fazla
Bu kadar strese gelemiyorsan laboratuvar gibi stresli bir işte nasıl calisabilirdin ki?

Kimse 8 günde işi öğrenmenizi beklemez ama 8 günde işi öğrenip öğrenemeyeceğinizi, kapasitenizi vs anlayıp ona göre karar verirler . Yetersiz gördükleri ya da ilerisi için umut vaat etmeyen çalışanlara eğitmek için vakit ayırmayıp daha işlerine gelen birini tercih ederler. 8 gün belki işi öğrenmek için kısa ama kendinizi, kapasitenizi ve çalışma azminizi göstermeniz için yeterli bir süre.

Bu size tecrübe olsun. Olayı ve hatalarınızı doğru değerlendirirseniz bir sonraki deneyiminizde size faydası olur. Ama sürekli başka insanları suçlarsanız aynı döngüde kalırsınız.

Eczacı teknik asistanından sonra laboratuvar asistanı öğrendim
Bir şey anlamadım ben. Çalıştığınız kurum tıbbi laboratuvar ama siz eczacı teknikeri misiniz? Hangi programdan mezunsunuz?

Bir arkadaşım var, yaşı genç birkaç senelik tecrübesi olan iyi bir okuldan mezun bir mühendis. Bir süre önce aylarca uğraşarak, milyon tane mülakattan geçerek hayalindeki işi kaptı. Ama sonrasında ekibe uyum sağlayamadı, kendine güvenemedi iş konusunda ve üstlerine bunu yansıttı. Kendini toparlamazsan çıkaracaklar seni dedim ki çıkardılar. Sonra günlerce ağladı sizin gibi.

8 gün işi öğrenmek için kısa bir süre evet. Ama tecrübeli bir yöneticinin sizi analiz etmesine, uyum sağlama ve öğrenme becerilerinizi anlamasına da yetecek bir süre. Tecrübe olarak bakın ve bir sonraki işinizde aynı hataları yapmayın.

X