Denemeye başladıktan sonra kaçıncı ayda hamile kaldınız?

Daha önce kontrol yaptırdın mı? Ben ikinci ayda hamile kaldım. Ama öncesinde doktora gittiğimde 6 ay olmazsa gel demişti

Merhaba 29 yaşındayım. denemeye başlayalı 6 ay oldu ama olmadı merak ediyorum kaçıncı ayda hamile kaldınız normal mi doktora gitmeli miyim?
Hemen hamile kalmıştım ama kürtajla sonuçlandı ondan sonra 2 ay denedim henüz kalamadım.
Bir sene normal diyorlar genelde o da düzenli ilişkiye rağmen.

Bende sizin gibi 6.ayda sorgulamaya başlamıştım. Hatta kadın doğum doktoruna gitmiştim ve en az bir yıl deneyin,eğer olmazsa bir yılın sonunda farklı tedavi seçenekleri konuşuruz demişti. Sonuç iki yıldır deniyoruz keşke öncesinde farklı doktor görüşü alsaydım veya tüp bebek merkezinde ayrıntılı kontroller (hormon tahlili, USG kontrolleri, rahim filmi, sprem testi vs vs) yaptirsaydim

Bizim de 5. Deneyişimiz olacak. Rahim filmi hariç herşeyi yaptırdık, temiz. 2 ay daha olmazsa rahim filmi çektireceğim bakalım..

Merhaba 29 yaşındayım. denemeye başlayalı 6 ay oldu ama olmadı merak ediyorum kaçıncı ayda hamile kaldınız normal mi doktora gitmeli miyim?
Hamilelik dusundugumde genel tahlil yaptirdim. Butun degerlere bakildi kan ve idrardan. Doktor 35 yas alti 1 sene 35 yas ve ustu icin 6 ay dogal yolla gebelik olmazsa hsg cekimi yapilir, erkegin sperm testine balikir ve sorun arastirilir, oncesinde stres yapmaya gerek yok demisti.

6. Ayda.
Ben ilk zamanlar hormonlara baktırmıştım, 5. Ayda ne olur ne olmaz diye eşim de sperm testi vermişti yaşlarımız 30-32. Bir sorun yoktu denebilir ama bende biraz pkos vardı yumurta sayım fazlaydı. Tedavilik ilaçlık bir durum yoktu. Kendi kendine oldu şükür

Bizde 2 aydır deniyoruz henüz olmadı. Bir anda umutsuzluğa kapıldım Z çünkü direkt ovulasyon günlerini değerlendiriyoruz neden olmjyor anlamıyorum. Allah nasip etsin bize de

Yani herşey yolundaysa da olmuyor kafada bitiyor genelde.
Bazen de ya sizde ya eşinizin sperminde sorun olduğu da olabiliyor.
Ovülasyon testi kullanarak nokta atışı ilişki ile ilk adımı atabilirsiniz.
Veya bir sorun varsa baştan bilelim diyerek adetin 3.günü hormon testi verin (amh bakılması da dahil) eşiniz de 4-5 günlük cinsel perhiz sonrası sperm testi versin herşey normalse akışına bırakırsınız 🥰

Daha önce kontrol yaptırdın mı? Ben ikinci ayda hamile kaldım. Ama öncesinde doktora gittiğimde 6 ay olmazsa gel demişti
Bana bir yıl olmazsa gel dedi hormon testi verdim sorun yok dedi eşim gitmedi doktor şuan çok erken dediği için ama ben telaşlanmaya başladim😞

Ben de tıp fakültesinden randevu aldım ama erken mi acaba diye tereddüt ettim inşallah bir an önce kavuşursunuz🤲🏻
Bende sizin gibi 6.ayda sorgulamaya başlamıştım. Hatta kadın doğum doktoruna gitmiştim ve en az bir yıl deneyin,eğer olmazsa bir yılın sonunda farklı tedavi seçenekleri konuşuruz demişti. Sonuç iki yıldır deniyoruz keşke öncesinde farklı doktor görüşü alsaydım veya tüp bebek merkezinde ayrıntılı kontroller (hormon tahlili, USG kontrolleri, rahim filmi, sprem testi vs vs) yaptirsaydim

Eşime test vermesini isteyeceğim galiba ben baktırdım ancak yine de detaylı tıp fakültesine gitmek istedim aile de var çünkü sonra akışa bırakacağım biraz kontrolcüyüm galiba çok teşekkür ederim💕
Yani herşey yolundaysa da olmuyor kafada bitiyor genelde.
Bazen de ya sizde ya eşinizin sperminde sorun olduğu da olabiliyor.
Ovülasyon testi kullanarak nokta atışı ilişki ile ilk adımı atabilirsiniz.
Veya bir sorun varsa baştan bilelim diyerek adetin 3.günü hormon testi verin (amh bakılması da dahil) eşiniz de 4-5 günlük cinsel perhiz sonrası sperm testi versin herşey normalse akışına bırakırsınız 🥰

Bana hiç rahim filmi falan demiyorlar bir sene sonra diyorlar stres yapmak istemiyorum ama ister istemez oluyor inşallah bir an önce kucağınıza alırsınız 🤍
Bana da 1 seneden sonra dedi doktor. Şu anda yapmıyor. Ama aklıma takılıyor. 2 ay daha olmazsa kendim talep edeceğim. Sağolun inşallah siz de🌸💕

5.ayda kimyasal yasadım bu 8.ay ve suan yine hamileyim kaset testlerim silik çıkıyor. Henüz doktora gitmedim 🫶 1 hafta daha bekliycem doktor için gecikmenin 2.gününden selamlar 🩷🤍💐

X