Depresyondayım sanırım

Simdi bu bir surec. Tam manasiyla her seye alisip hayatin yeni normalini kabullenmek diyelim ona. Kimisi daha hizli kimisi daha yavas. Hormonlarin duzene girmesi mesela vucudun kesintili uykuya alismasi, hepsi asama asama. Esinize tabiki nezaketen tesekkur edin ama bu onun da gorevi o zaman o da size tesekkur etmeli. 4 aylik cocugunuz da 6 saat beslemeseniz anca sadece cok acikmis olur, bebeginiz buyudu srtik yag depolari var, kan sekerinin ciddi anlamda dusmesi riski cok azaldi.
Madem açlığa dayanıyor o zaman neden gece erkenden uyanıyor .4te emzirdim sabah 6:30 da kalktı . Hadi diyeyim emzirmeyeyim bu seferde yaygarayı kopartıyor .. bu aralar gece 3ten 5e kadar uyumuyor sonra 6:30 kalkıyor ..
Akşm 8de yatırayım yok uyuması 9buxugu buluyor akşam . Sonra uyuyor 12de altını değiştiriyorum ilacını veriyorum emziriyorum. 02:30 da kalkıyor .. sonrası yok .. emme kısmını da zorla ara ara yapıyor ya anlamıyorum ne oldu bu çocuğa

Destek alırım çekinmem .. söylüyorum da anneme eşime çoğu zaman.. böyle düşünüyorum kendime kızıyorum 😏

Böyle düşünmeniz olağan. Hormonlarınız değişti, hayatınız alt üst oldu. Yeni bir hayata alışmak ha deyince olan bir şey değil, ev değiştirince (eşyalar aynı olmasına rağmen) o eve alışmak ve düzen oturtmak bile zaman alıyor. Sizin bebeğiniz oldu, hiçbir şeye zaman bulamamak, hiçbir şeyden keyif alamamak ya da alacak zamanı yaratamamak, hiçbir şey yapmak istememek ama her şeyi yapmak istemek… bunlar olağan şeyler. Her anne yaşayacak diye bir şey yok ama çoğu anne yaşıyor. Artık pes etmek istiyorum diye çok ağladım, çok geç değil üç beş ay önceydi. Zamanla hormonlar olması gereken seviyeye iniyor, siz de bu arada yeni hayatınıza biraz biraz alışmış oluyorsunuz ve bir şekilde uyum sağlıyorsunuz. Bebekli hayat kolay değil, öyle uzaktan görüldüğü gibi toz pembe de değil. O yüzden kendinizi suçlamayın. Sizin şu anda yapabileceğiniz en güzel şey oğlunuzu sevmek, öpmek, koklamak ve günde yarım saatte olsa o uyurken kendinize vakit ayırmak. Ondan ayrılmakta zorlanıyorsanız o uyurken çöp atmaya çıkın. Bir sonraki çıkışınızda bir sonraki çöp kovasına atın, daha sonra bir sonrakine. Böylelikle dışarıda da yavaş yavaş artan bir vakti ayırmış olursunuz, daha sonra çöp atmayı bir kahve içmekle değiştirebilirsiniz. Basit ama etkili bir yöntem. Mutlaka deneyin derim.

X