Sivilceli Ciltler deri altı sivilceleri ve tabiki izleri

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

manikkk

Guru
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2013
2.163
2.293
biraz uzun oldu aşağısı ama gördüğüm tedavileri ayrıntılı anlattım biraz. tecrübesi olan lütfen yardım etsin. umarım forumda bi dermatolog falan vardır :emir_bebek:

4-5 sene önce lise 3teyken yüzüm öyle bi sivilce kustu ki anlatamam. araştırma hastanesine gittim cildiye roaccutane yazdı. yanında da Cleocin-T, eczanenin hazırladığı bi tonik ve ismini vermek yasak mı bilemedim yüz yıkama jeli. dudak kuruması için de (muhtemelen kullanan herkese yazıyolar) Bepanthol merhem.

10 ay boyunca kullandım bu illeti. çok çektirdi bana günlük 30 mg kullanmama rağmen. yemek yerken ağzımın kenarları yırtılırdı zehir ederdi bana yemeği. neyse millet 6 ay kullanırken ben 10 ay kullandım tedavim bitti. yüzümde siyah nokta bile kalmamıştı. sadece çıkan sivilcelerin izleri işte..

izler için de ismini hatırlayamıyorum T ile başlayan bi soyucu krem var mavi tüplü, onu yazdı bana.
ama tedavim tam yaz vakti bittiği için yüzümün kurumasını istemedim, güneş lekesi kalır diye de korktum açıkcası.

aradan 2 sene geçti. sivilcelerim yavaş yavaş kendini hatırlatmaya başladı, bu sırada üniversiteye başlamıştım. bulunduğum şehirde de kaliteli bir cildiyeye gittim, geçmişimi anlattım. azitro (muadili azro) antibiyotik kullandım 2 ay, bu süreçte de soyucu bi krem ve bir de eczanenin hazırladığı bir tonik yazdı bana.
2 ay da bu şekilde tedavi gördüm, cildim yine bebek gibi, hala izler var falan ama nasıl mutluyum.
bi 5-6 ay rahat ettikten sonra yine tekrarlamaya başladı.

bu arada tekrarlayan sivilcelerim öyle tek tük değil, tek tük olsa takmam hiç, hep deri altı, yanaklarımın alt taraflarında ordu halinde çıkan, ağrıyan kaşınan sivilceler.

roaccutane'dan ve antibiyotikli tedaviden sonra yine tekrarlamaya başlayınca, bu sefer okuduğum şehirdeki üniversite hastanesine gittim. doktor pek ilgilenmedi. roaccutane önerdi, tekrar o ilacı kullanmak istemediğimi söyledim. krem yazdı (her zamanki gibi soyucu kremlerden) doğru düzgün kullanamadım havalar sıcaktı.

bu arada sivilcelerim frenlemiyor hala, başka bir şehirdeyken yine üniversite hastanesinde başka bir doktora gittim. 50 li yaşlarında belli ki baya bilgili bence kaliteli bi doktor. ona da geçmişimi anlattım roaccutane önerdi, ama şuan yaz vaktindeyiz sana bi krem yazıcam bunu kullan kışın gel bana roaccutana başlayalım dedi tamam dedim.
önümüzdeki hafta gidicem ama kesinlikle o ilacı kullanmak istemiyorum. mahvediyor beni.
tuz gölünden gece ve gündüz sivilce ve leke kremi aldım, yağlı yağlı kremler sivilceyi nasıl geçirsin pek içime sinmedi ama bi süre kullandım baktım fayda yok internetten sivilce seti getirttim.

belki bilirsiniz dermaroller diye birşey var, iğneleri yüzünüzde gezdirip sivilce kremini öyle sürüyorsunuz, google'a dermaroller yazın görsellerde bulursunuz nasıl bir şey olduğunu. iğneler gözeneklerinizi açıyor krem de daha derinlere nüfuz edebiliyor. bu sete de dün başladım ama hiç umudum yok.

bu arada yüzümü sürekli sabunlarım türlü türlü bakım setlerim var, ama bakım yapılacak bi cildim yok malesef. bazen canım sıkılır bu duruma oturup ağlarım.

deri altı sivilcesi çok daha sıkıntılı hem de, sıksan sıkılmıyor elini değsen elektrik çarpıyor oraya sanki.

Son düzenleme:
Bi kadın doğum doktoruna gitmelisin polikistik overin olabilir deri altı sivilceleri hormanal bozukluktan dolayi cikar

Bi kadın doğum doktoruna gitmelisin polikistik overin olabilir deri altı sivilceleri hormanal bozukluktan dolayi cikar
kadın doğuma da gittim. sadece sivilceler için değil göğüs gelişimim falan da olmamıştı.
hormon testi istedim falan sonra bana Qlairista yazdı.
1 sene kullandım bu ilacı.
1 senenin sonlarında adet düzenim bozuldu. son 3-4 kutumda 2 haftada bir adet olmaya başlayıp malum o kutuyu da çöpe atıyodum sonra sıkılıp bıraktım.
ancak işe yaramadı kullanırken de.

Aynı kaderi yaşamışız. Siz benden daha çok çekmişsiniz. Ben Roaccutane hariç her şeyi denedim 3 yıl boyunca, hiçbiri kesin çözüm olmadı. En son doğum kontrol hapı ile tedaviye başladım, 8 aydır kullanıyorum ve şükürler olsun ki kurtuldum. Ayrıntılı bilgi için konularıma bakabilirsiniz.
Ne desem bilemedim. Ben onu önerecektim ama zaten denemişsiniz. Yazz 24+4 kullanıyorum ben, gayet de memnunum. Ayrıca regl düzensizliğimi de halletti. Umarım bu illetin bir çaresini bulursunuz.
Bu arada "dermaroller"ı sakın sivilceli bölgelerin üzerinde kullanmayın. Oradaki bakteri ve iltihabı yayıp daha da şiddetlendirirsiniz sivilcelerinizi.

Aynı kaderi yaşamışız. Siz benden daha çok çekmişsiniz. Ben Roaccutane hariç her şeyi denedim 3 yıl boyunca, hiçbiri kesin çözüm olmadı. En son doğum kontrol hapı ile tedaviye başladım, 8 aydır kullanıyorum ve şükürler olsun ki kurtuldum. Ayrıntılı bilgi için konularıma bakabilirsiniz.
Ne desem bilemedim. Ben onu önerecektim ama zaten denemişsiniz. Yazz 24+4 kullanıyorum ben, gayet de memnunum. Ayrıca regl düzensizliğimi de halletti. Umarım bu illetin bir çaresini bulursunuz.
Bu arada "dermaroller"ı sakın sivilceli bölgelerin üzerinde kullanmayın. Oradaki bakteri ve iltihabı yayıp daha da şiddetlendirirsiniz sivilcelerinizi.
evet satıcı da sizin dediğinizi söyledi. sivilceleri geçirecek 2 hafta kullanmam gereken bi krem var sette. onu kullanıp 2 hafta sonra dermaroller i kullanacakmışım. 2 haftada sanmıyorum geçeceklerini ama bakalım görücez.
ben de memnundum doğum kontrol hapından, adetlerim günü gününe oluyordu. son 3 kutuda birden bozuldu. ben de bıraktım. sanırım kaderim bu :KK70:

Aynısını diyecektim, doğum kontrol ilacı hormonları düzenliyor onu bı Dr sorup dene bide hayitotu nın eczsnedr hapları var oda hormon düzenliyor. Dr a bı sor kullanabilir miyim diye.

Aynısını diyecektim, doğum kontrol ilacı hormonları düzenliyor onu bı Dr sorup dene bide hayitotu nın eczsnedr hapları var oda hormon düzenliyor. Dr a bı sor kullanabilir miyim diye.
1 sene kullandım zaten. çok memnundum sonra adet düzenimi bozdu bıraktım.
ama kullandığım süre boyunca sivilcelerimde azalma olmalı. bu yüzden ondan da umudum yok :))

Bende 3-4 yıldır uğraşıyorum geçmedi hala izler var ve aktif olarak sivilce de çıkıyor hala.Uç vermeyen ağrılı sivilceler dediğiniz gibi.Bu hafta gittim kadın doğuma regl düzensizliğim de var zaten.Hormon testlerinin sonuçlarını bekliyorum.Kesin bozuk çıkar diye düşünüyorum.Aksi takdirde başka bölüme giderim,dermatologlar o kadar berbat ki altında yatan nedeni araştırmadan,hormonlara bakmadan roaccutane verip gönderiyorlar.2 hafta kullandım çok fena yan etkiler oldu hemen bırakmıştım.

Bende 3-4 yıldır uğraşıyorum geçmedi hala izler var ve aktif olarak sivilce de çıkıyor hala.Uç vermeyen ağrılı sivilceler dediğiniz gibi.Bu hafta gittim kadın doğuma regl düzensizliğim de var zaten.Hormon testlerinin sonuçlarını bekliyorum.Kesin bozuk çıkar diye düşünüyorum.Aksi takdirde başka bölüme giderim,dermatologlar o kadar berbat ki altında yatan nedeni araştırmadan,hormonlara bakmadan roaccutane verip gönderiyorlar.2 hafta kullandım çok fena yan etkiler oldu hemen bırakmıştım.
Ben dermatologların her türlüsüne denk geldim. Hatta bir tanesi bunun kesin tedavisi yok, böyle yaşamaya alışacaksın deyip gönderdi. Kafaya takmayın, doğum kontrol hapıyla hallolur inşallah. Bir de yapabilirseniz rafine şekeri hayatınızdan çıkarın. Geçmiş olsun.

Ben dermatologların her türlüsüne denk geldim. Hatta bir tanesi bunun kesin tedavisi yok, böyle yaşamaya alışacaksın deyip gönderdi. Kafaya takmayın, doğum kontrol hapıyla hallolur inşallah. Bir de yapabilirseniz rafine şekeri hayatınızdan çıkarın. Geçmiş olsun.
Çok teşekkür ederim.İnşallah.Şeker konusu da önemli evet.🌸

Merhaba arkadaşlar 2015 yılından beri uğraşıyorum bunlarla en son enfeksiyon hastalıkları doktoru bana güçlü penisilin iğneler vermişti onunla geçti 2 3 ay uğraştım onlarla sonra tekrar cıktı yıllardır var polisitik over yok bende adetim düzenli ondan sonra da cok doktora gittim reacutune önerdiler yan etkilerinden dolayı istemedim keske kullansaydım şu an yeni evliyim bi türlü geçmiyor yara gibi kalıyor hep aynı yerde özellikle boyuna doğru yanak altlarında cıkıyor aynı yerlerde şeker de etki ediyor yağlı şeylerde serbetli tatlı yiyemiyorum abır cubur da kestim ne zaman yesem çıkıyor sonra geçiyor kalan kalıyor cay ağacı yağı ve fucidin krem sürüyorum doğum kontrol kullanmayı düşünüyorum acaba faydasını görürmüyüm

Bu arada "dermaroller"ı sakın sivilceli bölgelerin üzerinde kullanmayın. Oradaki bakteri ve iltihabı yayıp daha da şiddetlendirirsiniz sivilcelerinizi

Hâlâ doğum kontrol hapı kullanıyor musunuz. Sivilceler tamamen bitti mi
Hala kullanıyorum evet. Aknenin cilt hastalığı kısmını atlattım. Berbat haldeydi yüzüm. Ama elbette arada sivilcelerim oluyor. Mesela bu ay uzun süredir ilk kez iki adet kistik akne çıkardım. Hormonal olduğunu düşünüyorum. Bu kadarına da yapacak bir şey yok sanırım. Bu arada ben pco'lu değildim. Regl düzensizliğim vardı ama tahliller, ultrason vs bakılan her şey normaldi.

Merhaba arkadaşlar 2015 yılından beri uğraşıyorum bunlarla en son enfeksiyon hastalıkları doktoru bana güçlü penisilin iğneler vermişti onunla geçti 2 3 ay uğraştım onlarla sonra tekrar cıktı yıllardır var polisitik over yok bende adetim düzenli ondan sonra da cok doktora gittim reacutune önerdiler yan etkilerinden dolayı istemedim keske kullansaydım şu an yeni evliyim bi türlü geçmiyor yara gibi kalıyor hep aynı yerde özellikle boyuna doğru yanak altlarında cıkıyor aynı yerlerde şeker de etki ediyor yağlı şeylerde serbetli tatlı yiyemiyorum abır cubur da kestim ne zaman yesem çıkıyor sonra geçiyor kalan kalıyor cay ağacı yağı ve fucidin krem sürüyorum doğum kontrol kullanmayı düşünüyorum acaba faydasını görürmüyüm
Geçen sene açmışım konuyu, Roaccutane başlamak istemiyorum diye kendimi yemişim ama geçen ay yeniden başladım 🤦🏻‍♀️ ama geçen yılki gibi önyargılı değilim sanırım okul olmadığı için. Bütün yan etkileri evde atlayacağım için hevesliyim bile.

Geçen yıldan bu yana ben de çay ağacı serumu, c vitaminini serumu, hyaluronik asit gibi ilaçlar kullandım. Bu serumlar eğer "içten" gelen bir sivilce sorununuz varsa fayda etmiyor. Clindoxyl, munderm falan da hep fıs. Benimkiler gibi kistik akneler için yani.

Roaccutane'dan başka çarem kalmayınca boyun eğdim ben de. Zaten karantinadayız kullanın kurtulun ya 🤷🏻‍♀️

Geçen sene açmışım konuyu, Roaccutane başlamak istemiyorum diye kendimi yemişim ama geçen ay yeniden başladım 🤦🏻‍♀️ ama geçen yılki gibi önyargılı değilim sanırım okul olmadığı için. Bütün yan etkileri evde atlayacağım için hevesliyim bile.

Geçen yıldan bu yana ben de çay ağacı serumu, c vitaminini serumu, hyaluronik asit gibi ilaçlar kullandım. Bu serumlar eğer "içten" gelen bir sivilce sorununuz varsa fayda etmiyor. Clindoxyl, munderm falan da hep fıs. Benimkiler gibi kistik akneler için yani.

Roaccutane'dan başka çarem kalmayınca boyun eğdim ben de. Zaten karantinadayız kullanın kurtulun ya 🤷🏻‍♀️
Evliyim ben çocuğun olmaz falan diye endişe ettiğim için kullanmak istemiyorum açıkcası

Sivilceler icinmi dogum kontrol hapı

X