Dış gebelik beta hcg 5050 :(

Size de çok geçmiş olsun. Ic kanama oldu demissiniz, peki siz ameliyat oldunuz mu? En son 9500 du, 2. Dozu da oldum ne kadar düşmüştür, merak ediyorum ama yarın öğreneceğim. Hiç dışa çıkan kanamam olmadı, umarım icte de yoktur, çoğunda ara kanamalar oluyormus belirti ama bende yok. Yarın tam kana da baksınlar haklısınız.
Ameliyat olmadım tüp yırtıldı iç kanama oldu ama sonrasında pıhtı attı kendini iyileştirmeye çalıştığı söylendi. Tabiki hala risk var,dün yine hafif ic kanamam oldu bu geceyi yine hastanede gecirdim. Benim kanamam 2 . Dozdan bi kaç gün sonra başladı ancak çok çok az . Bazen oliyor bazen olmuyor. Değeriniz de azalma var mı

7. Gün sonucum 10900 çıktı. 1. Ve 4. Günler mextu iğne olmama rağmen.
Ameliyat olmadım tüp yırtıldı iç kanama oldu ama sonrasında pıhtı attı kendini iyileştirmeye çalıştığı söylendi. Tabiki hala risk var,dün yine hafif ic kanamam oldu bu geceyi yine hastanede gecirdim. Benim kanamam 2 . Dozdan bi kaç gün sonra başladı ancak çok çok az . Bazen oliyor bazen olmuyor. Değeriniz de azalma var mı
Merhaba benim yaklaşık 1 aya yakın olucak 2 doz iğne oldum geçen hafta boyunca aşırı kanamam oldu ilk değerim 3500dü 5500e yükseldi pazartesi günü tekrar baktırıcam ama kendinizi strese sokmamak önemli olan yaklaşık 1 ay boyunca yattım iç kanama riskinden dolayı kendimi çok fazla şekilde korumaya aldım ancak bi süreden sonra mecbur günlük hayatıma dönmem gerekti şuan için vücudumda tek kalan şey baş dönmesi çok geçmiş olsun

Merhaba benim yaklaşık 1 aya yakın olucak 2 doz iğne oldum geçen hafta boyunca aşırı kanamam oldu ilk değerim 3500dü 5500e yükseldi pazartesi günü tekrar baktırıcam ama kendinizi strese sokmamak önemli olan yaklaşık 1 ay boyunca yattım iç kanama riskinden dolayı kendimi çok fazla şekilde korumaya aldım ancak bi süreden sonra mecbur günlük hayatıma dönmem gerekti şuan için vücudumda tek kalan şey baş dönmesi çok geçmiş olsun
Size de çok geçmiş olsun. En son ki beta degeriniz kac ti acaba, artık ic kanama riskiniz bitti mi yoksa beta 0 lanincaya kadar devam mı ediyor ,doktorunuz bunun hakkında bi sey söyledi mi

Henüz azalma olmadı, 10900e çıkmış bugün. 2 doz iğne ve 7.gün. Sanırım pazartesi ameliyat kararı çıkacak. Kese ve yolk sac halen duruyor. 4. Ve 7. Arası %15lik bir azalma bekleniyor, aksi halde ilaç tedavisi başarısız olarak değerlendiriliyor. Bir doz daha uygulanmıyor dediler.

Henüz azalma olmadı, 10900e çıkmış bugün. 2 doz iğne ve 7.gün. Sanırım pazartesi ameliyat kararı çıkacak. Kese ve yolk sac halen duruyor. 4. Ve 7. Arası %15lik bir azalma bekleniyor, aksi halde ilaç tedavisi başarısız olarak değerlendiriliyor. Bir doz daha uygulanmıyor dediler.
Rabbım hakkınızda hayırlısını nasip etsin inşallah. Igneleriniz kaç cc likti. 70 kiloyum iki dozu da 90 cc olarak yaptilsr

Merhaba,
35 yaşındayım, çok istediğim bir gebelikti, 8 şubatta kan testi yaptırdım beta hcg 75, 10 şubatta testi tekrarlayalım dedim çok şükür 188 çıktı. Eşime sürpriz yaptım, inanılmaz sevindik. 16 şubata randevu almıştım keseyi görme umuduyla, doktor keseyi göremedi. Dur bir kan testi alalım, ben size ne zaman göreceğinizi yazarım, çok küçük olmalı dedi. 6 ay önce doktoruma gidip bebek isteğimden bahsetmiştim, kontrollerim normaldi, bir sorun beklemiyorduk. Sonuç çıktı, 3800. Artış mükemmeldi. Sonucu doktora attım. Nasıl göremedik, değer çok iyi, Yarın bir daha gel bakalım ama idrara sıkışık ol, dedi. Sabah bir heyecan gittim. Önceki gün muayeneden hemen önce tuvalete gitmiştim ondan göremedi diye düşünüyorum. Eşim de "içimde hiç kötü bir sey yok, yolunda gidiyor diyecek" dedi. Muayeneye girdim, doktorun yüzü düştü, rahimde kese yok, tüpte bu dedi. Hocasını çağırdı, eyvah dedim, yaşlı başlı bir hoca geldi, vah tüh, yolk sacı bile varmış, kesin ektopik dediler. Allah'ım diyorum değerler çok iyi, belki kurtulma şansı vardır, rahme gitme şansı vardır. Doktor ben eminim ama yine de ultrason doktorlarından bir rapor isteyelim, ona göre müdahale edelim, dedi. Radyolojiye gittim, durmadan ağlıyorum, başta karından idrara sıkışık, sonra idrarımı yapıp karından baktılar, bir de vajinal bakalım dediler, toplam 3 kere ve 5 farklı radyoloji uzmanı bakınca acaba diye şüphe ettim. Ama durumum biraz karışıkmış, bir kere çift rahimliyim, rahim duvarı aşırı kalınmış, kese çok iyi durumda, yolk sac içeriyormuş vs. derken ultrason sürecim saatler sürdü, raporda sol tüp ektobik gebelik ve karın içi sıvı yazıyordu. Doktorum değerin çok yüksek ama iğneyi bir deneyelim, insallah kurtarırız seni bundan, dedi. Yeniden kan ver de iğne başlangıç değerlerine bakalım dedi. Kan verdim, iğneyi oldum. Sonuca bir baktık ki 5050 olmuş. Büyümesi bu kadar güzelken dış gebelik olması beni inanilmaz üzdü, hastanenin her yerinde ayrı ağladım. Göz yaşlarımı tutamıyorum. Bir de hayati riskin var denilmesi çok üzdü. Karnın ağrıdığında hemen ameliyata alacağız, hiç bekleme hemen gel dedi doktor. Değer yüksekken düşürmek daha da zormuş. Bütün gece uyuyamadım, karnımda bir sızı, o bölgeyi hissediyorum ama tam sancı gibi değil. Annemlere de söyleyemedim korkmasın diye ama ya birden bana bir şey olursa diye çok stres yaptım. 4. Ve 7. Gün inşallah değer olumlu şekilde düşmüş olur. Baya bir korkuyorum.
Gecmis olsun ben 2 kere yasadim gercekten zor bir surec ama korkmayin. Siz gayet bilincli bir sekilde doktor kontrolunde ilerliyorsiniz. Insallah da en kisa zamanda bebeginize kavusursunuz🙏🏻

Ayy canım benım cok uzuldum yazmıstım daha once hatlırlarsın.🙏senınkıde benımkı gıbı saglıklı bı bebek oldugu ıcın ınatcı cıktı(kan degerlerımız o yuzden ıyı arttı bence zaten,bide görece genıs bıyere yerlestı bebek o yuzdende gebelık metaryelın bozulmuyor..sen ıyı ol saglıgın ıyı olsunda artık amelıyat derlerse olursun korkma hıc,ben labaroskopık myom amelıyatı oldum ınan sadece uyanınca agrım oldu sonra bıda dıkıs yerlerınde hıc olmadı agrı falan.hatta şaşırdım elımızı kessek daha cok acıyo dıye.hiç korkma uzulme yapacak bısey yok bundan sonrası sana tehlıke artık.aslında amelıyato bugunde yapabılırlerdı,doktorun yokmuymus haftasonu

Ayy canım benım cok uzuldum yazmıstım daha once hatlırlarsın.🙏senınkıde benımkı gıbı saglıklı bı bebek oldugu ıcın ınatcı cıktı(kan degerlerımız o yuzden ıyı arttı bence zaten,bide görece genıs bıyere yerlestı bebek o yuzdende gebelık metaryelın bozulmuyor..sen ıyı ol saglıgın ıyı olsunda artık amelıyat derlerse olursun korkma hıc,ben labaroskopık myom amelıyatı oldum ınan sadece uyanınca agrım oldu sonra bıda dıkıs yerlerınde hıc olmadı agrı falan.hatta şaşırdım elımızı kessek daha cok acıyo dıye.hiç korkma uzulme yapacak bısey yok bundan sonrası sana tehlıke artık.aslında amelıyato bugunde yapabılırlerdı,doktorun yokmuymus haftasonu
Çok teşekkür ederim yorumunuza, evet hatırladım sizin de değerler mükemmeldi. Ameliyattan zerre korkmuyorum aslinda da bir an önce şu süreç, belirsizlik bitsin istiyorum. Kendi doktorum izindeydi bu hafta, başka doktora beni devretmişti, aslında o doktor da bugün ameliyat yapabilirdi ama ikisinin de ortak fikri 3 gün daha bekleyelim, belki bir ihtimal 2. Doz işe geç yarayabilir, hem kendi doktorum da bakmış olacak dedi, bu 3 gunden pek bir beklenti yok, düşüş baya bir mucize olur. Kese ve yolk sac gayet iyi duruyordu. Hatta doktora dedim gecen cok kotu oldum büyümüş görünce, insallah kalp atışını görmem duymam, o da merak etme sana göstermem dedi, görüntüyü yaklaştırmadı.

Çok teşekkür ederim yorumunuza, evet hatırladım sizin de değerler mükemmeldi. Ameliyattan zerre korkmuyorum aslinda da bir an önce şu süreç, belirsizlik bitsin istiyorum. Kendi doktorum izindeydi bu hafta, başka doktora beni devretmişti, aslında o doktor da bugün ameliyat yapabilirdi ama ikisinin de ortak fikri 3 gün daha bekleyelim, belki bir ihtimal 2. Doz işe geç yarayabilir, hem kendi doktorum da bakmış olacak dedi, bu 3 gunden pek bir beklenti yok, düşüş baya bir mucize olur. Kese ve yolk sac gayet iyi duruyordu. Hatta doktora dedim gecen cok kotu oldum büyümüş görünce, insallah kalp atışını görmem duymam, o da merak etme sana göstermem dedi, görüntüyü yaklaştırmadı.
Hiç üzülme kısmet böyleymiş elimizden malesef hiçbirşey gelmiyor..süreç yok cok yorucu evet cok haklısınız ama geçiyor emin olun geçiyor..Allah başka dertler vermesin saglık sıhhatler dılıyorum sıze en kısa zamanda,ınsallah ıgne işe yarar🙏❤️

Gecmis olsun ben 2 kere yasadim gercekten zor bir surec ama korkmayin. Siz gayet bilincli bir sekilde doktor kontrolunde ilerliyorsiniz. Insallah da en kisa zamanda bebeginize kavusursunuz🙏🏻
Size de geçmiş olsun. Ne zor. Bir de tekrarlama riski var, Allah bir daha yaşatmasın size de tüm yaşayanlara da😒 Amin, inşallah tesekkürler, insallah siz de sağlıkla kavusursunuz bebeğinize🥰

Hiç üzülme kısmet böyleymiş elimizden malesef hiçbirşey gelmiyor..süreç yok cok yorucu evet cok haklısınız ama geçiyor emin olun geçiyor..Allah başka dertler vermesin saglık sıhhatler dılıyorum sıze en kısa zamanda,ınsallah ıgne işe yarar🙏❤️
Amin teşekkür ederim pazartesi durum güncellerim artık. Elbet geçecek, Allah dayanma gücü versin, başka dert vermesin. Doğamayacak bebeğe üzülüyoruz. Yaşayanlara sağlık, sıhhat, güzel hayat versin. Rahme düşmeyen bu yavrulara kısmet değilmiş demek.

Size de çok geçmiş olsun. En son ki beta degeriniz kac ti acaba, artık ic kanama riskiniz bitti mi yoksa beta 0 lanincaya kadar devam mı ediyor ,doktorunuz bunun hakkında bi sey söyledi mi
En son değer 2700e düşmüştü ama henüz iç kanama riskinin geçmediğini 0a düşmediği sürece de geçmeyeceğini söyledi ama değer düştükçe riskte azalıyormuş pazartesi tekrardan baktıracağım

Amin teşekkür ederim pazartesi durum güncellerim artık. Elbet geçecek, Allah dayanma gücü versin, başka dert vermesin. Doğamayacak bebeğe üzülüyoruz. Yaşayanlara sağlık, sıhhat, güzel hayat versin. Rahme düşmeyen bu yavrulara kısmet değilmiş demek.
Bugün degerleriniz nasıldı acaba

Merhaba 9300 çıktı bugün. Ameliyat oluyorum. Kese bozulmuş ama ağrım var. İlaçla çok az düştü, ilac tedavisi ise yaramadi bende.
Allah şifa versin insallah umarım en ağrısız en zararsız şekilde atlatirsiniz. Bizim için ne hayirli bilmiyoruz belki bu şekilde sizin için daha hayırlı olucak sonraki süreçler için. Umarım tupunuzede zarar vermeden atlatirsiniz

Merhaba 9300 çıktı bugün. Ameliyat oluyorum. Kese bozulmuş ama ağrım var. İlaçla çok az düştü, ilac tedavisi ise yaramadi bende.
Güzel haberler beklıyordum sızden🙏ınsallah cok ıyı gecer amelıyatınız keske gerek kalmasa.yarına belkı dahada dusebılır deger hangı gun amelıyata karar verdınız?belkı son dakıkada fıkırler degısır.

X