Dış Gebelik Sonrası

SorumVarr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Mart 2021
11
1
23
Kızlar merhaba. Ben sağ tüpte oluşan dış gebelik geçirdim betaHcg en fazla 1100 olmuştu sonrasında kendiliğinden sonlandı. Gebeliğin sonlanmasından 2 ay sonra hsg çekildi ve çekilen hsgde sağ tüpün tıkalı ve hasarlı olduğu, rahmin y şeklinde olduğu ve rahim duvarı kalınlaşması olduğu tespit edildi. Doktor laparoskopik olarak ameliyat önerdi ama isterseniz ameliyattan önce de bebek deneyebilirsiniz belki sol tüpten geçer ve sağlıklı bir gebelik oluşabilir bilemeyiz dedi. Kafam çok karışık fikirlerinize ihtiyacım var kızlar böyle bi durum yaşayan var mı aranızda

Çekilen hsg görüntüsü bu şekilde
Screenshot_20240406_214800_Instagram.jpg

Merhaba öncelikle geçmiş olsun. En doğrusunu elbette ki doktor bilir fakat bir doktora daha filminizi göstermenizi öneririm. Tüpte hasar var yapışıklık veya şişme oluştuysa tutan bebeğe de o sıvı zarar veriyor bebek ya baştan tutunamıyor yada düşüyor diye biliyorum. Ben de dış gebelik geçirdim sağ tüpüm hasar gördü alındı. Sol tüpte de şişlik oluşmuş doğal hamile kalsam o sıvı bebeği zehirleyecekmiş. Bu sebeple bende laparoskopi olacağım. Rahim şekil bozukluğunuz çok önemli değil galiba doğal deneyin dediğine göre…ama yorumum şu ki işinizi şansa bırakmayın filminizi bikaç prof kadın doğumcuya gösterin öyle bebek deneyin kürtaj bebek düşürme vs insanı çok yıpratıyor yıpranmayın

Merhaba öncelikle geçmiş olsun. En doğrusunu elbette ki doktor bilir fakat bir doktora daha filminizi göstermenizi öneririm. Tüpte hasar var yapışıklık veya şişme oluştuysa tutan bebeğe de o sıvı zarar veriyor bebek ya baştan tutunamıyor yada düşüyor diye biliyorum. Ben de dış gebelik geçirdim sağ tüpüm hasar gördü alındı. Sol tüpte de şişlik oluşmuş doğal hamile kalsam o sıvı bebeği zehirleyecekmiş. Bu sebeple bende laparoskopi olacağım. Rahim şekil bozukluğunuz çok önemli değil galiba doğal deneyin dediğine göre…ama yorumum şu ki işinizi şansa bırakmayın filminizi bikaç prof kadın doğumcuya gösterin öyle bebek deneyin kürtaj bebek düşürme vs insanı çok yıpratıyor yıpranmayın
Benim de kafam çok karışık biraz akışına bırakmak istedim ama aklımda hep bi soru işareti var. Çok teşekkür ederim yorumunuz için

Canım kapalı tüpün temelli tıkalıysa zaten ordan geçiş olmıycaktır açık olan tarafla hamilelik deneyebilirsin rahim şeklini bilmiyorum belki histeroskopiye gerek duyabilirler bi kaç doktora daha danış bence düşük vs yaşamamak için

X