Dış Gebelik

SorumVarr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Mart 2021
9
1
23
Merhaba kızlar. Adetim biteli 9 gün oldu ama çamur şeklinde lekelenme ve sağ kasık ağrısıyla acile gittiğimde betaHcg değerimin 426 olduğu ortaya çıktı. Dış gebelikten şüphelendiler sonraki gün tekrar betaHcg bakıldı ve 385 çıktı. Normal bi düşük mü yoksa dış gebelik mi olduğunu bilemediler. Takip edilmesi gerektiğini 2 gün sonra tekrar gelmemi söylediler. Bu sürede özellikle oturup kalkarken sağ tarafımdaki ağrı devam ediyor ve gaz sancım oluyor. Böyle bi durum yaşayan var mı ? Sizce dış gebelik mi yardımlarınızı bekliyorum 🙏

Merhaba kızlar. Adetim biteli 9 gün oldu ama çamur şeklinde lekelenme ve sağ kasık ağrısıyla acile gittiğimde betaHcg değerimin 426 olduğu ortaya çıktı. Dış gebelikten şüphelendiler sonraki gün tekrar betaHcg bakıldı ve 385 çıktı. Normal bi düşük mü yoksa dış gebelik mi olduğunu bilemediler. Takip edilmesi gerektiğini 2 gün sonra tekrar gelmemi söylediler. Bu sürede özellikle oturup kalkarken sağ tarafımdaki ağrı devam ediyor ve gaz sancım oluyor. Böyle bi durum yaşayan var mı ? Sizce dış gebelik mi yardımlarınızı bekliyorum 🙏
Merhabalar benimde bthg değerim 800 du kese görmediler 5 haftalık denildi bi kaç gün sonra bidaha gittim dış gebelik olma ihtimali var denildi bthg 382 oldu ultrosyonda cift kese görüldü ikiz denildi doktor tekrar kese görülmüyor 6 haftalık denildi kanamam oldu acile gittim servisde yatısim oldu kürtaj oluncagim soylenildi ama kürtaj olmadım bthg 154 düştü bu durum 1 hafta önce yaşadım ve hale kanamam devam ediyor doktor resmen psikolojimi mahfetti

Merhaba ben dış gebelik geçirdim değerim 1200lerdeydi ve kese göründü.degeriniz düşük büyük ihtimalle kimyasal ama takip edin ihmal etmeyin sifirlanana kadar

Tüpten çıkmış yolda kalmış bosluktaydi sanırım
Çok geçmiş olsun. Benim de beta hcg düzenli artıyordu, en son 6300 oldu ve kese görünmüyor dedi doktor. Tüpte de yok kese.. yani tuhaf bir durum.. dün kürtajla rahim içi temizlendi ve bugün beta 1300lere inmiş.. literatüre yeni bir hastalık kazandırdım galiba:))

Çok geçmiş olsun. Benim de beta hcg düzenli artıyordu, en son 6300 oldu ve kese görünmüyor dedi doktor. Tüpte de yok kese.. yani tuhaf bir durum.. dün kürtajla rahim içi temizlendi ve bugün beta 1300lere inmiş.. literatüre yeni bir hastalık kazandırdım galiba:))
Size de çok geçmiş olsun.nadir de olsa boşlukta kalabiliyomus ben de kürtaj olmuştum o şekilde düştü

Ben bir kez düşük yaptım kürtaj oldum sonrasında dış gebe kaldım metotreksat ile düşürdüler kürtaj yaptılar 1 sene sonra tekrar dan dış gebelik geçirdim tüpün içinde kalp atışı başlamış ti metotreksat işe yaramadı sağ tüpüm alındı sonra hsg rahim filmi çektirdim sol tüp de tikaliydi ilaç la açtılar. Ama iki tüp de hasar almış bir tanesi alınmış ti dediler tüp bebek denemen gerekiyor. Tek tüple hamile kalabilirsin ama yine dış gebelik olma şansı var. Tamam dedik tüp bebek yaptırdık tutmadı şimdi ikinci tüp bebeği deniyoruz bakalım inşallah tutar bu sefer. Demem o ki dış gebelik geçirip normal yoldan tüp bebek denemek isteyenler ilk önce hsg çektirin ondan sonra deneme yapın. Ama şunu unutmayın bir kere gecirdiysen tekrarlıyor pislik şey . Bence o süreci yaşamadan tüp bebek deneyin sizlerde . Herkesten duyduğuma göre tüp bebek den sonra normal yoldan hamile kalanlar oluyormuş .o süreçte belki tüpler de kendini yeniler iyileşir

X