Diş İmplantları...Bilgi...Paylaşım

Merhaba arkadaslar. Benim Önden iki dişimin yanındaki dişler doguştan yok. yani ön iki dişimden sonra köpek diş gelıyor. hemde bariz bir ayrıklıkla. EKSİK DİŞİM VAR. doktorla görüsştüm. ön iki dişe tel. köpek diş ve diğerlerinede arkaya doğru sıkıştrılcak şekilde tel takılması gerektiğini ön iki dişin yanına boşluk açılması gerektigini söyledi. yani teli taktırcam ve hem telli hemde ön iki dişimin yanında kocaman bi boşlukla dolaşcam sonra oraya implant yapılcakmış. yaaa bn 1 yıl boyunca önde o boşlukla nasıl dolaşıyım. kızlar bana akıl verin taktırmasammı :KK43: yada ön bütün dişlerimi söktürüp implantmı yaptırsam böyle bişey mumkunmu :KK43: çok moralim bozuk. nolur yardım
canım dediğin gibi yaptırma sakın. sağlam dişleri söktürmek hiç akıl karı değil. 1 yıl göz açıp kapayıncaya kadar gecer. en sağlıklısı o dişlere yer açıp oraya implant yapmak zaten. ön dişleri söktürsen 4 tane dişe yer olmaz orda. ancak 3 diş sıgar belki de . yani telle dişe yer açmak şart olmus sana. hiç korkma ve üzülme. sağlık sonucta. ileride dişlerini nasıl beğenecegini düşünerek mutlu et kendin,i

geçmiş olsun canım. yeni dişlerin hayırlı olsun. gerci implanttan 2 ay sonra takıyorlar dişi ama olsun. işin zor tarafı bitmiş nasılsa:)

teşekkur ederım canım dikişerımde alındı cok rahatım şu an beklemedeyım nisan da üst kısımları takılacak diğer tarafımda da boşluk var oraya da yaptırıcam bu taraf bıttıkten sonra :KK1:

oyy kıyamam benımde 2 tane yapılcak hıssetmedın mı hıc acı sızı valla hamıleyımm 3aylık dogururum haa :KK14:

yok canım acı sızı hiçbişey olmuyo Allahın izniyle bıttıkten sonra şaşkınlıktan hafıf başım döndu acıycak dıye beklerken agrısız sızısısz halloluverdı. sonra bıraz yanak şişiyor 2 gunde ınıyor şişlik o da o kadar onemlı degıl sende kurtulursun ınsallah bır an evvel :emir_bebek:

Arkadaslar Implant markalari hakkinda bilgisi olan varmi?kaliteli ve uygun fiyatli hangisidir bilen var mi?
Alman BEGO ve Sanirim Fransiz TBR hakkinda bilgisi olan varmi ?

implant yaptırmak isteyenler..

alman markası dentsply, zimmer, camlog.. bu markalardan biri eğer kullanılıyorsa gittiğiniz diş hekiminde güvenle yaptırın
.. zirvedeki 3 en iyi implantlar bunalrdır... onun haricindekilere pek güvenmeyin..

ben implantımı klnik çalışanı olduğum için üst porseleni dahil 1200 e yaptırdım.. normal fiyatı 1000 euro..

yaptırmak isteyen olursa yardımcı olurum özelden mesaj atabilirler..

arkadaslar bu implanti ortodontistlermi yapar sadece.benim çok iyi bir dişçim var implant yapacakda bana acaba bir sorun olurmuki.dolgu vs hep ona yaptırdım cokda memnunum ama ortodontist degil

kızlar benim de dişlerimde sorunlar var implant istiyorum kalıcı olsun diye.. ama korkuyorumda pffffffffffff:26:

implant yaptırmak isteyenler..

alman markası dentsply, zimmer, camlog.. bu markalardan biri eğer kullanılıyorsa gittiğiniz diş hekiminde güvenle yaptırın
.. zirvedeki 3 en iyi implantlar bunalrdır... onun haricindekilere pek güvenmeyin..

ben implantımı klnik çalışanı olduğum için üst porseleni dahil 1200 e yaptırdım.. normal fiyatı 1000 euro..

yaptırmak isteyen olursa yardımcı olurum özelden mesaj atabilirler..

Benimde köpek dişlerim ön dişlerimin yanında yeni tel taktırdım onları yerine çekip yerine implant yapılacak 2seneyi bulabilirmiş tedavi sadece buaralar implantla ilgili duyduklarım biraz tereddüte düşürdü ne kadardoğrubilemiorum ama felç ihtimalinden söz ediliyor bunla ilgili bilginiz var mı acaba yada ne gibi riskleri var?

benim köpek dişim süt dişim idi 35ine gelince haliyle sorun oldu yaklaşık bir saat süren bir gömük diş operasyonu geçirdim 3 ay sonra da implant takıldı. gömük diş ameliyatım zor geçince açıkçası gözüm korkmuştu ama 15-20 dakika katar sürdü hiç bir ağrı sızı yaşamadım tek şart steril bir ortamda işin ehli bir hekim o kadar ilk bakışda maliyeti yüksek gibi geldi 1000 dolar ödedim ama düşününce köprüyle 2 dişimin ömrünü kısaltıp aynı maliyete getirecek tek dişi için köprüdense implant daha mantıklı bence.

merhaba kızlar şuan bende tel tedavisi görmekteyim 20 nisanda 1.yılımı dolucak artık son aşamalara geldik beniim sorunum üst çenede doğuştan kesici dişlerimin olmaması bundan dolayı tellle onlar için yer açıldı sıra implanta gelicek..
implant yapıldıktan sonra ilk bir hafta dikiş oluyor sanırım dikiş alındıktan sonra peki geçici protez takılıyor mu yoksa öle dişssiz mi kalıcam :KK43:

ve kaç ay sonra üst çeneye asıl porselen diş protezleri takılıyor

merhaba kızlar şuan bende tel tedavisi görmekteyim 20 nisanda 1.yılımı dolucak artık son aşamalara geldik beniim sorunum üst çenede doğuştan kesici dişlerimin olmaması bundan dolayı tellle onlar için yer açıldı sıra implanta gelicek..
implant yapıldıktan sonra ilk bir hafta dikiş oluyor sanırım dikiş alındıktan sonra peki geçici protez takılıyor mu yoksa öle dişssiz mi kalıcam :KK43:

ve kaç ay sonra üst çeneye asıl porselen diş protezleri takılıyor
benim dişler de senin gibi yan kesciler eksik, yerleri açıldı, bu soruların cevaplarını ben de merak ediyorum. ek olarak implantın tutmama gibi bir durumu olabiliyormuş, yanlış duymadıysam. eğer böyle birşey olursa telle açılan boşluklar implant harici nasıl bir yöntemle kapatılır? çift çene ameliyatı olucam belki ameliyat bu riski arttırır diye endişeleniyorum. ameliyat sonrası implant yapılacak.

benim dişler de senin gibi yan kesciler eksik, yerleri açıldı, bu soruların cevaplarını ben de merak ediyorum. ek olarak implantın tutmama gibi bir durumu olabiliyormuş, yanlış duymadıysam. eğer böyle birşey olursa telle açılan boşluklar implant harici nasıl bir yöntemle kapatılır? çift çene ameliyatı olucam belki ameliyat bu riski arttırır diye endişeleniyorum. ameliyat sonrası implant yapılacak.

tellerimden nefret ediyorum biran önce ne olcaksa olsun diyorum inşallah implantta sorun çıkmaz eylüle kadar yetişmeli yoksa düğünümde dişsiz olucam :83:

yıllardır dişçi korkusundan eksik dişlerle ağrılarla dolaşıyodum,çiğnemeden yuttuğum için gereksiz kilolar aldım.Arkadaşımın önerdiği kliniğe gittim Kanal tedavsi dolgu derken ben alışmaya başladım korkularn yersiz oldğnu anladım diş hekimim boşluklara implant önernce çekinerek kabul ettm iyki de yaptırmışım yoksa yarm damak kullanacaktm,ben 4 tane yaptırdım allahtan fiyatları uygun taksit de yaptılar çok yardımcı oluyolar ağrım sızım da pek olmadı, artık çiğnemekten ve görüntümden de çoook memnunum

bi tanesi 3000 değil dimi?ben 1200 tl ye yaptırdım tanesini çok memnunum markasını da söylemişti de unuttum amerikan malıymış.

Ankarada Öveçler ağız ve diş polikliniği, sahibi Nevra Karamüftüoğlu.
Öveçler 4. Cad. Nok:124/A, 06460 Ankara, Turkey.
0312 481 91 11 - 481 91 10 / Fax: 0312 491 91 19.
fiyatları uygundur.

Eskisehirdeki diş hastanesine kırık olan dolgumdan dolayı gittim. Dolgum temizlenmeden üstüne dolgu yapıldı ve mikrop dişimin köküne indi. Kanal tedavisine başladık ve geçici dolgu konuldugunda ufacık bir çörek otu yüzünden zaten çok ince olan diş duvarlarından biri kırıldı... Diş hastaneleri mi ? Asla!!.... :KK45:

Bu pazartesi kırık olan dişim çekilecek ve yerine bir implant yapılmas zaruri. Şuan bana tedavi uygulayan doktorumu küçüklüğümden beri tanır ve bilgisine güvenirim ama cene cerrahi değil ve bu konuda kendisine güvenemiyorum. Eskişehirdeyim ve emekli sandığına bağlıyım. İmplant denen şey çok zor bir olaymış ve daha yeni araştırmaya başladım.
Lütfen doktor ve fiyat bilgilerinizi benimle paylaşırmısınız ve İmplantınızın markasını. En ucuz ve en kaliteli şekilde bu işi halledebilirsem çok memnun olacağım.

Lütfen bana yardımcı olur musunuz??:KK5:

en sağlıklı diş edinme yöntemi en az 1000tl den aşağı olmaz aşağı fiyat werenlerdede mutlaka bi kötü durum arayın

ve asla pişman olmayacağınız bi yöntem tabi doğru hekimi bulmakta en güçlü olay denizlide 2tane yapan war aman denzlide olanlar dikkat edin her baba yiğidin harcı değil

bende fiyat aldım 1.200 implant 700 zirkonyum porselen 2 dişim yapıcam battım battım
4.000 tlde tellere vermiştim :KK25: :KK25: :KK3:

Arkadaslar bisey sorucam, ben de implant yaptiricam. Implant yerlestirildikten sonra bir 3 kadar bekliyoruz ya, iste bu sure icerisinde implantin ustune gecici bir kaplama mi koyuyorlar? Acik birakmiyorlardir herhalde! Tesekkurler...:KK53:

X