Diyete başlıyorummm🤍

ucanpayanda

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2021
591
670
28
Home office çalışıyorum ve tüm gün hareketsizim.
Her gün daha da çok şişmeye başladım bu gidişata dur demem lazım.
Sağlıklı beslenmek hamile kalmaya da destek oluyor sonucta ve ufak ufal günlük yürüyüş veya leslie hedefi belirleyeceğim.
Haftalık tartıya çıkacağım umarım anlamlı bir sonuc elde ederim.
Diyet listesini YouTube da birinden gördüm
Diyetisyen ile ilerliyor kendisi ve listesini de paylaşıyor. Akdeniz tipi beslenme yapacaklarmış. Severiz sebzeyi proteini karbonhidrat yok :KK70: bulgur kepekli makarna falan da yok.
Diyet listesi şöyle;
🥑
Sabah 09.00
2 yumurta haşlanmış veya omlet veya menemen seklinde
Çeyrek avocado
2tam ceviz
1 kase yeşillik salata
Yanında su veya yeşilçay ile
🥑
Öğlen 12.00-13.00
Az yağlı salata
150gram et tavuk veya balık
🥑
Ara öğün
Orta boy meyve
🥑
Akşam yemeği 19.00 (en geç)
5 kaşık Zeytinyağlı sebze yemeği
150 gr et tavuk veya balık
-
1 hafta boyunca genel liste bu şekilde ama akşam yemekleri değişiyor 2 günde bir. 2gün proteinli bu liste, 2gün az yağlı kabak yemeği, 2 gün metabolizma hızlandıran çorba (tarifini sonra yazarım buraya da)
Sonraki haftaların listesini de paylaşacağım suan takip ettiğim kadın da 6.günde. Gelişmeleri not edeceğimm..
💐
-Kilom 60.50 Boyum 1.59
08.02.2024

1.hafta sonucu:
-Kilo 59.00

16.02.2024

GÜNCELLEME
ÖDEM ATICI ÇAY/İÇECEK TARİFİ
1.5 litre suya
1 tutam mısıe püskülü
1tutam kiraz sapı
2tatlı kaşığı yeşilçay
2-3dal karanfil
5-6dal maydanoz
1 yk elma sirkesi
Yarım limon
İyice kaynasın ılınsın
İster sıcak ister soğul gün boyu tüket.

-bunu da baska diyetisyen önermiş bir arkadasıma. Deneyenler memnun kaldı sonuclarından zaten içinde bir ben yokum ödem atacak hersey var mubarek.

Son düzenleme:
Kuzum karışmak istemem ama 0 karbonhidratla zayıflamak hiç sağlıklı değil. Bir de zaten vki olarak gayet iyi bir aralıktasın. Ben de senin gibiyim ve defalarca diyetisyenle çalıştım. Ne zaman karbonhidratı değil sıfırlamak azaltmaya kalksam ya ishal olmuşumdur ya da kilo verimim durmuştur. Vücudun karbonhidrata da ihtiyacı var. Ve bu şekilde verirsen eğer illa bir yerden sonra yemeye başlayacaksın. Ve tekrar kilo almaya başlayacaksın moralin bozulacak. Gayet de karbonhidrat tüketerek çok daha uzun vadeli kilolar verebilirsin. Ben 155 boy, 65 kiloyla başladığım diyette 48 kiloya düştüm ve bunu 3 sene korudum. Ta ki gebeliğe kadar. Şimdi 50 günlük bebeğim var. Doğuma 68 kiloyla girmiştim şimdi 56 kiloyum. Hala daha vermeye devam ediyorum. Ki diyet yapayım vs de yapmıyorum. Hiçbir zaman da her şeyden kaçarak bir diyet yapmadım. Her şeyi gene yedim ama porsiyonlamayı bildim. Misal tavuğun yanına bulgur pilavı illa ki yaptım. Kahvaltıda 2 dilim altına düştüğümde kilo verimlerim direk düşüyordu. 2 dilimi yediğimde normal vermeye devam ediyordum. Diğer türlü vucut aldığını depoluyor. Atmıyor onu. Ve de vücudun enerji kaynağı karbonhidrat. Bu zamanla seni çok halsiz bırakır. Enerjini düşürür. Ama tabi gene senin bileceğin iş. Lakin hangi diyetisyene sorarsan sor sana asla 0 karbonhidratla bir diyet listesi hazırlamaz. Buna emin olabilirsin

Kuzum karışmak istemem ama 0 karbonhidratla zayıflamak hiç sağlıklı değil. Bir de zaten vki olarak gayet iyi bir aralıktasın. Ben de senin gibiyim ve defalarca diyetisyenle çalıştım. Ne zaman karbonhidratı değil sıfırlamak azaltmaya kalksam ya ishal olmuşumdur ya da kilo verimim durmuştur. Vücudun karbonhidrata da ihtiyacı var. Ve bu şekilde verirsen eğer illa bir yerden sonra yemeye başlayacaksın. Ve tekrar kilo almaya başlayacaksın moralin bozulacak. Gayet de karbonhidrat tüketerek çok daha uzun vadeli kilolar verebilirsin. Ben 155 boy, 65 kiloyla başladığım diyette 48 kiloya düştüm ve bunu 3 sene korudum. Ta ki gebeliğe kadar. Şimdi 50 günlük bebeğim var. Doğuma 68 kiloyla girmiştim şimdi 56 kiloyum. Hala daha vermeye devam ediyorum. Ki diyet yapayım vs de yapmıyorum. Hiçbir zaman da her şeyden kaçarak bir diyet yapmadım. Her şeyi gene yedim ama porsiyonlamayı bildim. Misal tavuğun yanına bulgur pilavı illa ki yaptım. Kahvaltıda 2 dilim altına düştüğümde kilo verimlerim direk düşüyordu. 2 dilimi yediğimde normal vermeye devam ediyordum. Diğer türlü vucut aldığını depoluyor. Atmıyor onu. Ve de vücudun enerji kaynağı karbonhidrat. Bu zamanla seni çok halsiz bırakır. Enerjini düşürür. Ama tabi gene senin bileceğin iş. Lakin hangi diyetisyene sorarsan sor sana asla 0 karbonhidratla bir diyet listesi hazırlamaz. Buna emin olabilirsin
Ben karbonhidratta sınır tanımıyorum ya bir süre tamamem kesmek bama iyi gelebilir biraz vucudumu dinlemek istiyorum. Yoksa o tavupun yanındaki bulgurun porsiyonu her geçem gün artıyor. Zaten dediğiniz gibi kilo korumak için bu liateye devam etmem bu maks benim 1 1.5ay yapabileceğim bir liste. Eğer çok zorlanırsam öğlem yemeklerine ufak karblar ekleyebilirim. Tesekkurler tavsiye için 💐🥑

1000061311.jpg

İlk gün kahvaltısı. Avocadom olgunlaşmadığı için yerine 2 ceviz daha yerim muhtemelen

Elbette ki vardır bu sefer bunu deniycem Nilay keçeci listesiymiş. Hızlı kilo verip sonra korumaya geçmek istiyorum. Bu arada hayatımda hic dğzenli siyet yapabilmiş bi insan değilim stresten kilo verdiğim oluyor bazen o kadar 😂
peki kolay gelsin o zaman 😊 başarılar 🙏

1.gün
40dk leslie. 3miles olanı yaptım yaklaşık 5km yapıyor. 5 km yürüsem bu kdr zorlanmazdım 😂 hafif koşu ve tempolu hareketler olduğu için dışarıda yürümekten daha iyi.
İlk 20dk çok zor geliyor. Sonra tempoya alısıyorsun sanırım. Suan bacak kaslarım seyiriyor baya etkili bişey

Ara öğünüm 16.30da bir elmaydı.
Açlık hissetmiyorum acıktıığım noktada da elma yedim ara öğün imdada koştu. Yarım saat sonra aksam yemepi yemem lazım ama sebze yemepi yapmadım brokoli haslarım belki 😄

1000061374.jpg

Aksam öğünü buydu. Salak gibi dayanamayıp bi parça daha tavuk yedim yedikten sonra pişman oldum o ladar fazla geldi ki. Halbuki ilk parça tavukta hala çok aç hissediyordum. Neyse geçmiş olsun bana. Küpe oldu kulağıma fazlasını yeme!

Az once de filtre kahve içtim çay kahve sekersiz serbest zaten.

Bu sabah eşimle birlikte kahvaltı yaptık.
🥑
2 yumurtalı biberli Omlet
Yeşillik salata
Yarım havuç
Salatalık
2tam ceviz
Ceyrek avocado yedim.
🥑
Öğlen yemeğini atladım cunku cok toktum 10. 30 gibi kahvaltı yaptığımız için
Şimdi acıktım ve elma yedim ara öğün olarak.
Aksama da yapcaz bişeyler zaten yiyesim gelmiyo.
🥑
Leslie den somra baldırlarım ağrıyo 😂bugün leslie falan yok öğleden beri temizlik yapıyorum haldır huldur.
🥑
Bir de bugun adet olacakmısım gibi bel ve kasık ağrım var. Yumurtlama dönemim tahminimce yeni bitti. Hayırlısı. Herseye anlam yüklüyoruz umut fakirin ekmeği 😂

Kahvaltıda 2yumurtalı menemen
Ceyrek avocado
2tam ceviz
1 kase Yeşil salata
🥑
Öğlen yemeğini geç yedim dışarıdaydık
Izgara tavuklu salata yedim
🥑
Ara öğün yok
🥑
Akşam yemeği geçe kaldı biraz 20.00
Köfte salata yedim çok azıcık sarımsaklı ekmek tadına baktım yalnızca 2 lokmacık..
Ayran içtim az miktarda

Kahvaltı
Yarım havuc
Yarım salatalık
1.5yumurtalı kapya biberli sarımsaklı omlet
Çeyrek avocado
4-5zeytin
1 parça beyaz peynir
Türk çayı ile
🥑
Hoşgeldin grip
Eşim grip olmustu bana geçmemişti derken 3gün sonra gelem geniz akıntısı ve boğaz ağrısı.
Yatırmadı iyiyim boğaz pastilleri boğaz spreyleri ve vitaminlerle takviye ediyorum.
🥑
Diyet taomaktan sıkıldım yalan yok daha 4 gün oldu ama salata yemekten yoruldum sanırım kendime güzel zeytimyağlı sebze yemekleri yapabilirsem daha mutlu olacağım.
Neyse kabak yemem laIm bu aksam ve yarın aksam
Sonraki 2gün de metabolizma hızlandıran çorbayı iceceğim aksam yemeklerinde.
Pes etmek yok daha cok basındayım kendimi hafiflemiş ve arınmış hissediyorum yalan değil.

Hastayım grip çok fena valla salya sümük boğaz ağrım da var. Ama diyete devam..
Dün aksam saat 10gibi leslie de yaptım kendimi iyi hissediyorum diye. yorulunca burnum daha cok tıkandı tabi 😂
Neyse sabah kahvaltısı yine aynı buyrun..
1000061530.jpg

Kızlar diyete devam ediyorum ama dün aksam kendime hastalık izni verdim azıcık abur cubur yedim 😐 hala hastalık devam ediyor zatem dun aksam 9da uyuyakaldım sabah 8.30da kalktım.
Öğlen yemeklerini atlıyorum zaten hiç alısık değilim öğlen yemek yemeye. Kahvaltı yapınca öğlen hic yiyesim gelmiyo cok dengesiz biliyorum ama yapamıyorum...

Diyet devam ediyor. Yine kahvaltı fotosu atıcam. Bu yeşillikli omlet cok guzel oluyor.
Bugun ve yarın kabak detoxu yapıcam. Öğlen de aksam da kabak yicem bakalım sonuca ne etki edecek.
Bu arada metabolizma çorbası çok lezzetli bişey ya çok hoşuma gitti bu kadar sağlıklı bişeyin boyle guzel olması.. Ezogelin corbası gibi oldu valla tadı :KK70: hergün içesim geliyor...
1000061726.jpg

Günaydın kızlar
Bugum 7.gün yani tartı günü
59a düşmüşüm. Çok daha iyi bir sonuc bekliyordum aslında işk hafta ödem atma haftasıdır sonra yağ yakmaşar baslar ama benim vucudumda çok fazla ödem yok bunu zaten tahmin ediyordum.
Mi tartım var orda da bazal metabolizma hızım çok düşük cıkıyor. Bunu arttırmak için ne yapmak lazım arastırıcam. Kilo vermek için yürüyüş yapmam şartmış tartı uygulaması öyle söylüyor.
Bugun gec kalktım telefonum kapanmıs alarmım çalmadı. Yine omletli bi kahvaltı yapıcam.
Bu arada dün aksam baya kabak yemeği yapıcam derken nefis bi kabaklı pirinç yemeği yaptım kendimi tutamadım. Eşim de cok beğendi afiyetle yedik.günler sonra vucuduma pirinc girdi :KK70: basmati pirinç allahtam sağlıklı bişey bu arada denemeyem varsa denesim acayip guzel bişey ya normal pirimçtekş o nişasta tadı yok daha lezzetli geliyor bana.

X