Diyete başlıyorummm🤍

Günaydın kızlar
Bugum 7.gün yani tartı günü
59a düşmüşüm. Çok daha iyi bir sonuc bekliyordum aslında işk hafta ödem atma haftasıdır sonra yağ yakmaşar baslar ama benim vucudumda çok fazla ödem yok bunu zaten tahmin ediyordum.
Mi tartım var orda da bazal metabolizma hızım çok düşük cıkıyor. Bunu arttırmak için ne yapmak lazım arastırıcam. Kilo vermek için yürüyüş yapmam şartmış tartı uygulaması öyle söylüyor.
Bugun gec kalktım telefonum kapanmıs alarmım çalmadı. Yine omletli bi kahvaltı yapıcam.
Bu arada dün aksam baya kabak yemeği yapıcam derken nefis bi kabaklı pirinç yemeği yaptım kendimi tutamadım. Eşim de cok beğendi afiyetle yedik.günler sonra vucuduma pirinc girdi :KK70: basmati pirinç allahtam sağlıklı bişey bu arada denemeyem varsa denesim acayip guzel bişey ya normal pirimçtekş o nişasta tadı yok daha lezzetli geliyor bana.
tebrik ederim :)

Nasıl farkları var :kk77:
Tadı daha farklı. Pişirmesi daha kolay. Sekli uzun ince. Naparsan yap lapa olmuyor :KK70: nişasta yok gluten içermiyor bu yuzden şişkinlik ödem vs yapmıyor. Sağlıklı pirinc pilavı yiyorsunuz. Bana kalırsa normal baldo veya osmancık pirincinden daha lezzetli. Sebzeli pilav yapınca çok yakışıyor mis gibi :)

Tadı daha farklı. Pişirmesi daha kolay. Sekli uzun ince. Naparsan yap lapa olmuyor :KK70: nişasta yok gluten içermiyor bu yuzden şişkinlik ödem vs yapmıyor. Sağlıklı pirinc pilavı yiyorsunuz. Bana kalırsa normal baldo veya osmancık pirincinden daha lezzetli. Sebzeli pilav yapınca çok yakışıyor mis gibi :)
Teşekkür ederiiiimm, denemem lazım ilk kez duyuyorum

Hangi sebzeleri koyuyosun 🥰

Açtığım konu şubat ayındaymış buna baya şaşırdım. Şubattan bu yana 1.5 - 2 aydır hiç dikkat etmedim yediğime. Yalnızca eşimle ramazan ayında akşam cipslerine elveda ettik..
Cipssiz bi hayat gercekten cok cok guzel buna eşimi de ikna etmiş durumdayım.

Ve yavastan binanın alt katındaki spor salonunu da aktif kullanmaya başladık haftanın 3 günü yürüyüş yaptık. Ve dün itibariyle bayramda aldığımız gereksiz kilolara tekrar savaş açıp yine yürüyüşe başladık. 1 saat tempolu yürüme ve ara ara kısa koşular. Sonrasında yarım saat dumble ile debelenme yapıyoruz 😂

Ve bu sabah tartıya cıktım 59.85 kg cıktım. Hedefim bu ay 4kilo vermek (2 kilo versem de olur 😂) ama tsh yüksek cıktı son tahlilimde ve kilo verebilir miyim bilemiyorum. Deniycem. Yapcak bişey yok. Metabolizma hızlandıran yağ yakan tarifler deniycem.
2 - 3ayda hedef kiloma gelmek istiyorum eski beni geri istiyorum.. Şu sıralar bebek planını da kafamdan tamamen attım. Önce sağlığımı düzeltmek hedefim sonra yine bebek olmuyo diye üzülmeye devam edebilirim...

X