Saç Rengi ve Saç Boyama Doal yntemlerle Sa ama yollar?

saç renginiz koyu ise papatya hiçbir işe yaramaz. açık renk olmalı en az açık kestane saçlarınız açık renkse harika açıyor hemde kendi tonu gibi görünüyor ben senelerdir kullanıyorum ama güneşte kuruması gerek sürerken üzerinize dikkat edin leke bırakıyor

Ben bu alman papatyasini fön makinesiyle deneyecegim. Saclarim acik kumral belki fön makinesinin isisi yeter acilmasinda. Bir de Tresan papatya özlü sampuanin kumral sac rengini zamanla actigini duydum onu da almayi düsünüyorum. Ikisini birlikte kullanirsam etkisi daha fazla olur belki :KK6:

Ben bu alman papatyasini fön makinesiyle deneyecegim. Saclarim acik kumral belki fön makinesinin isisi yeter acilmasinda. Bir de Tresan papatya özlü sampuanin kumral sac rengini zamanla actigini duydum onu da almayi düsünüyorum. Ikisini birlikte kullanirsam etkisi daha fazla olur belki :KK6:

tresan şampuanlar saçta bağımlılık yapıyormuş değiştirince çok sorun oluyormuş kullanan bütün arklarım öyle söyledi.peridrol orial oksijenli s bunlar hepsi peroksit türevi yani saçı çok yıpratan kimyasallar.novocrin extra dora da papatya özü katılmış bir peroksit bizzat denedim mükemmel bir etkisi yok ki saçım sarı. slania sen denedin mi denediysen bir tarif ver de bende yapayım :86:

tresan şampuanlar saçta bağımlılık yapıyormuş değiştirince çok sorun oluyormuş kullanan bütün arklarım öyle söyledi.peridrol orial oksijenli s bunlar hepsi peroksit türevi yani saçı çok yıpratan kimyasallar.novocrin extra dora da papatya özü katılmış bir peroksit bizzat denedim mükemmel bir etkisi yok ki saçım sarı. slania sen denedin mi denediysen bir tarif ver de bende yapayım :86:

Aliskanlik derken hani su birakinca dökülme muhabbeti degil mi? Onu diyorsan ben zamaninda kullandim zaten ama sorun cikmadi cünkü saclarimda dökülme problemi yok o yüzden yine sorun cikacagini sanmiyorum. Ilgin icin tesekkürler. :KK61:

Papatyayi diyorsan ben hala denemedim cünkü saclarimda siyah boya var su an sinameki kullaniyorum iyice uzasin öyle deneyecegim. Su an aklimda tarif yok. Bildigim tarifleri bulabilirsem verecegim. Ama en basiti alman papatyasini bir miktar suda kaynatip sacina sürüyorsun da miktari unuttum. :44:

Canim bak bu tarifi buldum. Saclarim iyice uzayinca denemeyi düsünüyorum.

Kumral ve sarı saçların rengini açmak için :

3 avuç papatya

1 limonun suyu

bir miktar su

Papatya suda 3-5 dakika kaynatılır. Bir saat bekledikten sonra süzülür. İçine limon suyu katılır. Kuru saca ve saç diplerine sürülür. Mevsim yazsa güneşte kurutulur.

kızlar bende şu papatya kürünü bugün denemeye başladım. kaynattım limon da sıktım içine. ılık hale gelince gliss şişesine koydum(içinde bi bir miktar glisde var buda tedbir olsun diye malum limon sertlestiriyormuş :KK1:) güneş olmadıgı için fön makinesi düzleştiricilerden yararlanıcam. amaç zaten saça ısı vermek diil mi
1 hafta boyunca denicem gelişmeleri yazarım. bide saçımda boya yok kendi kemrimde kumral

kızlar bende şu papatya kürünü bugün denemeye başladım. kaynattım limon da sıktım içine. ılık hale gelince gliss şişesine koydum(içinde bi bir miktar glisde var buda tedbir olsun diye malum limon sertlestiriyormuş :KK1:) güneş olmadıgı için fön makinesi düzleştiricilerden yararlanıcam. amaç zaten saça ısı vermek diil mi
1 hafta boyunca denicem gelişmeleri yazarım. bide saçımda boya yok kendi kemrimde kumral

Gelismeleri merakla bekliyorum. :KK52:

Gelismeleri merakla bekliyorum. :KK52:

bugün hiç bi fark yoktu ama limon eklemicem galiba digerlerine. cünkü çok sertlestirdi sacımı. üzerine bide fönle ısı veriyoruz o sertlikle kırık olusur diye limonsuz denemeye devam edicem

bugün hiç bi fark yoktu ama limon eklemicem galiba digerlerine. cünkü çok sertlestirdi sacımı. üzerine bide fönle ısı veriyoruz o sertlikle kırık olusur diye limonsuz denemeye devam edicem

Dogru limon sertlestirir ama ben saci daha iyi acacagini düsünüyorum. Sonucta asitli ve sen bu islemi günessiz yapiyorsun. Asitli seyler renk acar. Istersen limonu sacinin ufak bir bölümünde dene iyi acarsa ve sacina zarar vermezse her yerine uygularsin. Ne kimyasallar uyguluyoruz sacimiza limon hic birsey :82:

ahh ahh lise yıllarım geldi aklıma :)) şimdi boyuyoruz tabii..kızlar ben lise yıllarımda saçlarımı papatya ve oksijenle açanlardanım.. ama oksijenle kötü anılarım var tavsiye etmem.. papatya da öle her papatya açmaz saçı.. eczanede satılan alman papatyası var onu demleyin normal çay yapar gibi süzün sonra da saçlarınızın her yerine bu süzüntüyü yedirin ve güneşe çıkın.. yani etkili olabilmesi için mevsimin yaz olması lazım özellikle tatilde güneşlenirken falan bi yandan da bunu yapıp çıkarsanız iki işi bi arada yapmış olursunuz.. ama koyu kestane bi saçı sapsarı yapıyomuş gibi de düşünmeyin yani o imkansız papatyayla normal saç renginizi iki ton falan açıklaştırır sadece

Ya benim saçlarım koyu kumral ama ben 2 ton falan açılmasını istiyorum zaten , sarı falan olmasın , papatya etkili olur muu? :)))

kzlar papatya nın içine biraz da ıhlamur koyarsanız sonc daha güzel ve dogal olur cunkü papatya tek basıa kullanıldıgında tam sarı sonuc vermio:13:

kızlar ben 6-7 yaşlarındayken köyde hep taze papatyaları toplar devamlı saçlarımı yıkardım bunu tabi bilinçsiz bi şekilde yapıyorum:) şuanda gerçek saç rengim açık küllü kumral toprak tonlarında..şuan iyikide yapmışım diorum

kızlar benim saçım boyalı kahve :) aama doğal saım koyu kumral eee dipler de geldi :KK43: saçlarım da yıprandı ondan boya istemiyorum bende bugün aktardan sarı papatya (alman papatya) aldım içine de limon sıktım ilk denememde etkili olmadı zaten 1 haftaya anca açılır herhalde :KK43: alırken de boyalı saçı açar mı dedim evet dedi bakalım açacak mı :):18:

soğan kabuğu çok tatlı bi renk veriyoo denemeye değer denedim..
soğanın kabuklarını kaynatılıyor saça yediriliyor bu su güneşte bekleniyor 2-3 saat kadar..
saç rengini açıyor..

ahh ahh lise yıllarım geldi aklıma :)) şimdi boyuyoruz tabii..kızlar ben lise yıllarımda saçlarımı papatya ve oksijenle açanlardanım.. ama oksijenle kötü anılarım var tavsiye etmem.. papatya da öle her papatya açmaz saçı.. eczanede satılan alman papatyası var onu demleyin normal çay yapar gibi süzün sonra da saçlarınızın her yerine bu süzüntüyü yedirin ve güneşe çıkın.. yani etkili olabilmesi için mevsimin yaz olması lazım özellikle tatilde güneşlenirken falan bi yandan da bunu yapıp çıkarsanız iki işi bi arada yapmış olursunuz.. ama koyu kestane bi saçı sapsarı yapıyomuş gibi de düşünmeyin yani o imkansız papatyayla normal saç renginizi iki ton falan açıklaştırır sadece

oksijen döküyor canım..
kaşlarımda denemiştim kaşlarım yolunmuş gibi oldu kuaförüme bin yalan söledimm oksijeni nasıl sölicem kızz yarılır gülmekden..
denedim öyle saçı açar kaşı niye açmasın diye döktüü..
denemeyinn..
saçıda yakıyoo

Son düzenleme:
canım papatya ve oksijen var ama onların kullanman için güneş lazım. mağlum bu havada güneş olmadığı için kullanamazsın...
ben 2sinide kullandım ama papatya daha iyi. fakat eğer cok istiyorsan papatyayı suda kaynat suyunu çıksın. ondan sonra saçına sür sonra fön makinesi tut saçına güneş yok ama fön makinesiyle saçını iyice ısıt. bildiğim kadarıyla papatyanın içindeki pullar sıcak ve ısıyla birlikte açılıyormuş. bendede kışın yapmıştım. bende tuttu walla. hani küçük çocuklar yazın denizin kenarında otururda saçında sararma olur ya açılır rengi falan aynen öyle oldu. benim saçlarım koyu kahverengiydi sapsarıya dönmüştü herkes benim saçımabayılmıştı yapmak isteyen boyayan falan oldu ama bi türlü aynısını tutturamamışlardı :KK70:

canım papatya ve oksijen var ama onların kullanman için güneş lazım. mağlum bu havada güneş olmadığı için kullanamazsın...
ben 2sinide kullandım ama papatya daha iyi. fakat eğer cok istiyorsan papatyayı suda kaynat suyunu çıksın. ondan sonra saçına sür sonra fön makinesi tut saçına güneş yok ama fön makinesiyle saçını iyice ısıt. bildiğim kadarıyla papatyanın içindeki pullar sıcak ve ısıyla birlikte açılıyormuş. bendede kışın yapmıştım. bende tuttu walla. hani küçük çocuklar yazın denizin kenarında otururda saçında sararma olur ya açılır rengi falan aynen öyle oldu. benim saçlarım koyu kahverengiydi sapsarıya dönmüştü herkes benim saçımabayılmıştı yapmak isteyen boyayan falan oldu ama bi türlü aynısını tutturamamışlardı :KK70:

Bunu duyduguma cok sevindim. Ben denesem kesin olur o zaman. :KK66: Cünkü saclarim acik kumral ve acilmaya meyilli. Boyamadan önce uclarinda dogal röfleler olurdu, herkes cok begenirdi ama ben gittim koyu renk sac sevdam yüzünden siyaha boyadim güzelim saclari. Simdi sinameki kullaniyorum saclarima uzamasi icin. Umarim cabuk uzar da su boyadan bir an önce kurtulurum. Simdilik Tresani kullanacagim, uzayana kadar o etki ederse eder.

Bu arada kizlar papatyayla ve bunun gibi yöntemlerle ilgili cok konu var, konu acmayin artik. Paylasimlarimizi burdan yapalim.

X