Doç. Dr. Süleyman Eserdağ - Hera Klinik

AAYEArcas

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2024
2
0
32
Merhaba arkadaşlar,

Normalde tecrübelerimden sonra yorum yazan biri değilim, ancak bu sefer yaşadığım güzel bir deneyimi paylaşmak istedim. Belki şu ana kadar cesaret edemeyen veya korkan birileri varsa, benim yazımı okuduktan sonra fikirleri değişir. O yüzden her kadının yaşamasını istediğim bu hayat değiştirici deneyimi kısaca sizinle paylaşmak istedim.

Uzun zamandır vajinamın iç dudaklarının (labia minora) birbirine göre orantısız olması, özellikle bir tarafının diğerinden daha büyük olması, hayatımı aşırı derecede olumsuz etkilememekle beraber, sürekli olarak rahatsızlık veriyordu. İdrar yaparken farklı yönlere gitmesi, iç bacaklarımı ıslatması, iç çamaşır giyerken his olarak rahatsızlık yaratması, giyinme sırasında sürtünmeden dolayı verdiği hafif acıyla karışık rahatsızlık ve cinsel ilişki sırasında çekilmelerden dolayı hafif bir ağrı hissetmem gibi sorunlarla karşılaşıyordum. Tabii ki, bir de görüntüsel olarak hoş bir görünüme sahip olmaması da var. Ama açıkçası, bu durumun özgüvenimi etkilediğini bu operasyonu yapana kadar düşünmüyordum. Ameliyat sonrasında vajinamın estetik görüntüsünden kaynaklanan artan özgüvenim, kendimle barışıklığımın artması aslında öncesinde özgüvenim ne kadar daha fazla olabileceğini ve beni ne kadar etkilediğini fark ettirdi.

Bu rahatsızlıklarla yaşamaya alışmış birçok kadın gibi, neden bu durumu normalmiş gibi kabullendiğimizi ve değiştirmeyi düşünmediğimizi anlamıyorum. Cesaretimi toplayıp bu durumu değiştirmeye ve bu konuda daha fazla araştırma yapmaya başladığım güne gerçekten şükrediyorum.

Vajinal estetik sadece görüntüsel değil, aynı zamanda sağlık açısından da önemli. Labia minora'nın büyük olması, nemli kalması nedeniyle sık mantar enfeksiyonları, sık vajinal enfeksiyonlara sebepmiş mesela. Bu bilgiyi öğrendiğimde çok şaşırdım ve karar verdim: Artık bu rahatsızlıkla yaşamayacaktım.

Ancak böyle bir işlem, özellikle kadınlar için, yanlış ellerde riskli sonuçlara neden olabilecek bir operasyon olduğu için doktorumu seçerken çok dikkatli araştırma yapmanın önemini biliyordum. Bu araştırmalarım sırasında karşıma Dr. Süleyman Bey çıktı. Öncelikle uluslararası alanda kadın sağlığı ve Vajinismus konularında faaliyetlerini görünce, Türkiye gibi kadın sağlığına hala tabu olarak bakan bir toplumda böyle bir doktora sahip olduğumuz için bir Türk kadını olarak gurur duydum.

Sonrasında kliniğine gidip ve konuştuğumuz zaman, doğru bir seçim yaptığıma karar verdim. Kendimi anlatırken beni sonuna kadar dinleyen, sorduğum soruları açıkça ve sabırla cevaplayan bir doktor buldum. Muayene sonrasında öğrendim ki, klitorisimin çevresindeki deri fazlalığı, cinsel ilişki sırasında normalden daha az zevk almama neden oluyormuş. Ayrıca Labia minora'nın büyük olmasından kaynaklanan rahatsızlıkların kadınlar arasında oldukça yaygınmış. Ancak birçok kadın bu sorunların çözülebilir rahatsızlıklar olduğunu düşünmüyor, işte benim gibi, ve bu nedenle çözüm aramıyor, daha iyi hissedebilecekken azıyla yetiniyor hep.

Bu durumun yanı sıra, vajina dudaklarımda dolgunluğunu kaybetmem nedeniyle sarkma olduğunu ve yaşıma göre daha yaşlı bir görünüme sahip olduğumu öğrendim. Dr. Süleyman Bey ile yaptığım muayene sonrasında, labioplasti ve vajina gençleştirme için kök hücre tedavisi operasyonu yapmaya karar verdim. (Herkese kök hücre tedavisini tavsiye ederim. Verdiğiniz paraya kesinlikle değiyor.)

Operasyon sürecinden önce Dr. Süleyman bey ve ekibi (özellikle Dr. Dilek hanım çok yardımcı oldu) beni detaylı bir şekilde bilgilendirdi. Hangi adımların atılacağını anlamamı sağladılar ve her aşamada benimle iletişimde oldular. Bu, benim için operasyon öncesi ve sonrasında onlara duyduğum güvenimi daha da arttırdı. Ameliyat sonrasında ise, beklediğimden daha hızlı bir iyileşme süreci yaşadım. 10 günlük pansuman süresi bile hayatımın akışını çok bozmadı mesela. Ben çok yoğun çalışan ve sık sık seyahat eden bir insanım. 1 hafta sonra çoktan hayatıma geri dönmüş ve seyahat ediyordum. Tabii ki ağrılar var ama sadece ilk 3 gün yoğun bir şekilde hissediliyor. Sonrasında büyük ölçüde azalmaya gidiyor. Hatta şöyle söyleyeyim, bu süreç içinde beni en çok yoran şey kaşıntılardı, yani ağrılar değil. O yüzden tek söyleyeceğim, bu operasyonu yaptırırsanız kaşıntıdan çıldırmaya hazır olun. 😂

Uzun lafın kısası, şu an, yaşadığım rahatsızlıklardan kurtulmuş olmanın yanı sıra, cinsel yaşantımda da olumlu bir değişim gözlemliyorum. Kendi bedenimle barıştım ve artık daha sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürüyorum. Eğer benim gibi bir durumla karşı karşıyaysanız, bu konuda Dr. Süleyman beyle iletişime geçmekten çekinmeyin. Turkiye'de, hatta yurtdısında bulabileceğiniz en iyi jinekologların en başında bence. Benim gibi çok memnun kalacağınıza eminim 🙏🏻

Unutmayın, kendi sağlığınızı ve mutluluğunuzu ön planda tutmak sizin hakkınız kızlar. Sağlıklı ve mutlu günler dilerim!

Şu yazı ben reklamım diye bağırıyor . Hiç kimse böyle yazmaz daha doğal bir dil kullanır. Yazarken belki bunlara dikkat ederseniz daha ikna edici olursunuz. Çünkü gerçek deneyimler tam tersini söylüyor.
Böyle bir reklama ihtiyaç duyuyorsanız belli ki bir sıkıntı var. Gerçekten düzgün iş yapan insanların en iyi reklamı yaptığı hastalardır ve gerçek deneyimlerdir.

Şu yazı ben reklamım diye bağırıyor . Hiç kimse böyle yazmaz daha doğal bir dil kullanır. Yazarken belki bunlara dikkat ederseniz daha ikna edici olursunuz. Çünkü gerçek deneyimler tam tersini söylüyor.
Böyle bir reklama ihtiyaç duyuyorsanız belli ki bir sıkıntı var. Gerçekten düzgün iş yapan insanların en iyi reklamı yaptığı hastalardır ve gerçek deneyimlerdir.
Merhaba,

Öncelikle, eğer konuşma tarzım size yapmacık geliyorsa, bu benim kontrolümde olan bir durum değil. Geçmişte, Türkiye'nin tanınmış bir doktorundan burun ameliyatı geçirmeme rağmen, hiçbir şekilde yorum yapma gereği duymamıştım. Hayatımda birkaç kez ameliyat geçiren biriyim. Bu tür durumların ciddi bir araştırma gerektirdiğini ve yanlış ellerde kötü sonuçlara neden olabileceğini bizzat kötü bir tecrübe yaşamış biri olarak çok iyi biliyorum. Bunu hepimizin bildiğini düşünmek istiyorum. İyi araştırılmadığından ve kaş yapayım derken göz çıkaran doktorların elinden bilinçsizce ameliyat olan ve hayatını mahveden çevremizde birçok estetik mağduru insan var. Ben doktor seçimlerimi titizlikle yapıyorum; okudukları üniversiteden yaptıkları işlere kadar her detayı incelerim, üye oldukları uluslararası kuruluşlara bakarım. Yayınladıkları makaleleri bile okumaya çalışırım. Ayrıca eleştirel bir kişiliğe sahibim. İş gereği sık sık yurtdışına çıkıyorum ve Avrupa'nın farklı yerlerinde bu konuda deneyimlerim oldu. Samimiyetimle belirtmek isterim ki, Dr. Süleyman Bey'den gerçekten çok memnun kaldım. Bu operasyonun hayatıma olumlu bir etkisi olduğu için deneyimlerimi kendi dilim ve tarzımla paylaştım. Kimse beni zorlamadı ve bu konuda bir reklam anlaşması yapmama ihtiyacım yok.

Eğer başkaları farklı bir tecrübe yaşamışsa, ben ona bir şey diyemem. Ben sadece kendi tecrübem adına konuşabilirim. Eğer bu konuda şüphe ettiğiniz ve sormak istediğiniz bir şey varsa da cevaplamaktan çekinmem, sorabilirsiniz.

Peki ne zaman oldunuz ameliyatı? Sizin de dikiş yerlerinde sertlikler kaldı mı ? Klitoris dışarda duruyor mu ? Labiumların kenarları tırtıklı kaldı mı sizde de? Bunlar yoksa gerçekten şanslıymışsınız...

Gerçek hasta deneyimlerini dinlemeden öncesi sonrası fotoğraf görmeden ameliyat olmayın. Ben hayal kırıklığı yaşadım hoca vs diye güvenip gitmeyin.

Merhaba,

Öncelikle, eğer konuşma tarzım size yapmacık geliyorsa, bu benim kontrolümde olan bir durum değil. Geçmişte, Türkiye'nin tanınmış bir doktorundan burun ameliyatı geçirmeme rağmen, hiçbir şekilde yorum yapma gereği duymamıştım. Hayatımda birkaç kez ameliyat geçiren biriyim. Bu tür durumların ciddi bir araştırma gerektirdiğini ve yanlış ellerde kötü sonuçlara neden olabileceğini bizzat kötü bir tecrübe yaşamış biri olarak çok iyi biliyorum. Bunu hepimizin bildiğini düşünmek istiyorum. İyi araştırılmadığından ve kaş yapayım derken göz çıkaran doktorların elinden bilinçsizce ameliyat olan ve hayatını mahveden çevremizde birçok estetik mağduru insan var. Ben doktor seçimlerimi titizlikle yapıyorum; okudukları üniversiteden yaptıkları işlere kadar her detayı incelerim, üye oldukları uluslararası kuruluşlara bakarım. Yayınladıkları makaleleri bile okumaya çalışırım. Ayrıca eleştirel bir kişiliğe sahibim. İş gereği sık sık yurtdışına çıkıyorum ve Avrupa'nın farklı yerlerinde bu konuda deneyimlerim oldu. Samimiyetimle belirtmek isterim ki, Dr. Süleyman Bey'den gerçekten çok memnun kaldım. Bu operasyonun hayatıma olumlu bir etkisi olduğu için deneyimlerimi kendi dilim ve tarzımla paylaştım. Kimse beni zorlamadı ve bu konuda bir reklam anlaşması yapmama ihtiyacım yok.

Eğer başkaları farklı bir tecrübe yaşamışsa, ben ona bir şey diyemem. Ben sadece kendi tecrübem adına konuşabilirim. Eğer bu konuda şüphe ettiğiniz ve sormak istediğiniz bir şey varsa da cevaplamaktan çekinmem, sorabilirsiniz.
Merhaba ne kadar tuttu

gerçekten cevap alacağınızı mı zannediyorsunuz ya da alacağınız cevaba ne kadar güveneceksiniz? ben söyleyeyim size 50 bin şu an güncel ücret eğer kendinize kötülük yapmak istiyorsanız tercih edin. Ama benim yaşadıklarımı kimsenin yaşamasını istemem. İyice araştırın yine de gidecekseniz geçmiş olsun şimdiden zor bir süreç olacak mental olarak hazır olun.

X