Doğal yollarla doğum nasıl başlar

Stres yapmayın bende korkmuştum ama 40 hafta tam doldugu gece dogum başladı son hafta çok kilo alırsa diye stres yaptım en son 2 hafta önceki kontrolde 3540 demişti doktor o kiloda dogdu son hafta hiç kilo almamıştı ben bunu kordon dolanmasına baglıyorum tabi çünkü dogumda gördüm ki göbek bagı 2 tur bebegin boynuna dolanmıştı sevişin hem son günlerin tadını çıkarmış olursunuz hemde sperm rahim agzını yumuşatıp dogum başlatmış oluyo bide yokuş çıkın hızlı tempoda benim dogumun başladığı gün 2 3 saat önce yokuş çıkarak yürüyüş yapmıştım
Bende hergün hem yürüyüş yapıyorum hemde merdiven çıkıyorum çömelme hareketi ve ayıryeten de pilates topu ile doğum kolaylaştıran hareketleri de yapıyorum bakalım ne zaman gelecek. insan sabırsızlanıyor

Bende hergün hem yürüyüş yapıyorum hemde merdiven çıkıyorum çömelme hareketi ve ayıryeten de pilates topu ile doğum kolaylaştıran hareketleri de yapıyorum bakalım ne zaman gelecek. insan sabırsızlanıyor
Kasılma takip edin bazen sancı olmasa bile düzenli kasılma olunca dogum başlamış oluyor 2 dogum yaptım ilkinde sancı ile başladı 2. De sancı hiç hissetmedim sadece kasılma takip edip hastaneye gittim 6 cm açılma vardı bazen sancı hissedilmiyo

Kasılma takip edin bazen sancı olmasa bile düzenli kasılma olunca dogum başlamış oluyor 2 dogum yaptım ilkinde sancı ile başladı 2. De sancı hiç hissetmedim sadece kasılma takip edip hastaneye gittim 6 cm açılma vardı bazen sancı hissedilmiyo
Son bir haftadır kasılma arttı ama daha düzenli şekilde değil

Son bir haftadır kasılma arttı ama daha düzenli şekilde değil
Sancı gibi düzenli olması gerekiyor ben takip etmiştim 10 dk da bir olurken 5 dk ya düşünce gitmiştim ilk dogumda sancı da da aynı şekilde 5 dk ya düşünce hastaneye gittim düzenli gelmesi önemli

X