Doğum günüm bile sorun..

Ailende doğum gününu eşin yokken kutlasin belki adam hoşlanmıyor ailenden tavırlarından saygı duymak lazım ben adama hak verdim ya
Benim babannem senede 1 defa o da doğum günümde sadece benim evime geliyor. Kadın yaşlı. Bende tabiki çok mutlu oluyorum. Dediğim gibi senede 1 defa geliyor. Seven bi koca bütün bunlara saygı duyup bana ayak uydurmaz mı ya? Bi de bunca senedir kutlamamış.. sonuçta benim doğum günüm benim mutlu olmam önemli. Ha bi gece öncesi ha o gün. Ne farkediyor ? Yapmış olduğum planı bozmasının mantığı ne?

Bu adam bugüne kadar ne istediniz de canı gönülden yaptı,sabah akşam affedin ama it gibi koşturdu tatil bilmediniz,izin bilmediniz Yetmedi gelen müşteriyle gözünüzün önünde karıştırdı,yetmedi sağlık sorununuz da destek olmadı,erkek adam içer,karı kız muhabbeti yapar dedi elalemin içinde rezil etti .Bu adam asla ama asla sizin için para verip bir şey yapmazzzzzz.Sizi hatalı bulanlar eşiniz ile ilgili konuları bilmiyor olabilir.
( Adamın bir sonraki hedefi ailenizle aranızı açmak ,onlarla bir daha tatile gitmeyin oturun çalışın) diye
Evet amacı beni ailemden soyutlamak oldu hep zaten ama başaramadı. İzin vermedim. Ona bağlı kalmamı ailemle mesafeli olup yalnızlaştırmaya çalıştı beni hep

Benim babannem senede 1 defa o da doğum günümde sadece benim evime geliyor. Kadın yaşlı. Bende tabiki çok mutlu oluyorum. Dediğim gibi senede 1 defa geliyor. Seven bi koca bütün bunlara saygı duyup bana ayak uydurmaz mı ya? Bi de bunca senedir kutlamamış.. sonuçta benim doğum günüm benim mutlu olmam önemli. Ha bi gece öncesi ha o gün. Ne farkediyor ? Yapmış olduğum planı bozmasının mantığı ne?
Ya evet ama eşinin ailenden hoşlanmadigini sezdim tavırları veya konuşmaları rahatsız ediyor belli ki darlanmis olabilir normali tabi sessiz kalması olurdu ama hiç sevemiyor demekki o günü beraber geçirmeyi bence plandan hiç söz etmeyin bir daha 1 veya 2 gün önceden doğum günümde ailem babannem gelecek bana sürpriz yapacaklarmış dersin böylece 1 ay önceden aranız gerilmez çok bunalırsa mesaiye kaldı veya acil işi çıktı falan de eşinden için onunla da 1 gün sonra kutlarsin olmazsa

Ya evet ama eşinin ailenden hoşlanmadigini sezdim tavırları veya konuşmaları rahatsız ediyor belli ki darlanmis olabilir normali tabi sessiz kalması olurdu ama hiç sevemiyor demekki o günü beraber geçirmeyi bence plandan hiç söz etmeyin bir daha 1 veya 2 gün önceden doğum günümde ailem babannem gelecek bana sürpriz yapacaklarmış dersin böylece 1 ay önceden aranız gerilmez çok bunalırsa mesaiye kaldı veya acil işi çıktı falan de eşinden için onunla da 1 gün sonra kutlarsin olmazsa
Siz benim diğer konularımı ve nasıl berbat bir evliliğim olduğunu bilmiyorsunuz belli ki. Teşekkür ediyorum yorumlarınız için vaktiniz varsa eski konularıma göz gezdirin bi beni anlayacaksınız 😊

Bu adam bugüne kadar ne istediniz de canı gönülden yaptı,sabah akşam affedin ama it gibi koşturdu tatil bilmediniz,izin bilmediniz Yetmedi gelen müşteriyle gözünüzün önünde karıştırdı,yetmedi sağlık sorununuz da destek olmadı,erkek adam içer,karı kız muhabbeti yapar dedi elalemin içinde rezil etti .Bu adam asla ama asla sizin için para verip bir şey yapmazzzzzz.Sizi hatalı bulanlar eşiniz ile ilgili konuları bilmiyor olabilir.
( Adamın bir sonraki hedefi ailenizle aranızı açmak ,onlarla bir daha tatile gitmeyin oturun çalışın) diye
Menekşe sence ne diyeyim eşime şimdi surat yaparsa bana ne demeliyim ne yapmalıyım? Ailem gelecek bana doğum günümde iptal edemem artık.pasta siparişini bile vermişler

Menekşe sence ne diyeyim eşime şimdi surat yaparsa bana ne demeliyim ne yapmalıyım? Ailem gelecek bana doğum günümde iptal edemem artık.pasta siparişini bile vermişler
Tabi ki iptal etmeyeceksin,her sene nasıl kutlanıyorsa öyle yapacaksın.Eşin gerçekten ama gerçekten bir şeyleri değiştirmek seni sevdiğini göstermek istiyorsa biraz daha cabalasin ( ben hiç inanmıyorum yine bir plan içinde bu adam, manipüle etmesine izin verme)

Siz benim diğer konularımı ve nasıl berbat bir evliliğim olduğunu bilmiyorsunuz belli ki. Teşekkür ediyorum yorumlarınız için vaktiniz varsa eski konularıma göz gezdirin bi beni anlayacaksınız 😊
Yok bilmiyordum diyen konuları ama belli ki eşin zor biri saygısız ve inatçı olabilir ben daha farklı düşünmüştüm sizinle yalnız vakit geçirmek ailecek oturmak istemiyor zannetmiştim ama durum farklı galiba ayrılmayı düşünmüyor musun böyle bir adamdan

Kızlar merhaba. Bu ayın 26 sı benim doğum günüm. Çevrem şimdiden plan yapmaya başladı. Geleneksel haline geldiği için artık sürpriz olmuyor tabiki. Biliyorum ki sevdiklerim kutlayacak. Doğum günümün akşamı da ailem bana gelecek. Annem yengemler vs. Her sene bu şekilde oluyor zaten.

Eşim dedi ki doğum gününde sana sürpriz yapacağım güzel bir yemeğe götüreceğim seni mekan ayarlıcam dedi. Normalde doğum günümde ufak bir hediye ya alır ya almaz öyle geçiştirir. Onun için önemli bi şey değildir yani doğum günüm. Özellikle yemek planı falan yapmazdı. Zaten 3 senelik evliyim 3 senedir ve bunun öncesindende biliyor ki bu böyle oluyor. Benim doğum günümün akşamı ailemle olurum.

Bende dedim ki doğum günümün akşamı gitmeyelim ailem gelicek biliyorsun başka akşam gidelim dedim. Yaaa sen bana zaman ayırmamışsın ki hiç doğum gününde boşver o zaman dedi.

Bu zamana kadar hiç özel bi plan yapmamıştın ki şimdi niye sorun çıkarıyorsun dedim. Yapmak isteyen her türlü yapar zaten doğum günümün gündüzü de yapabilir veya bi gün öncesinden yapabilir. Haksız mıyım? Yani doğum günümde beni mutlu etmeye odaklanması gerekirken bana duyar kasıyor. Ben farklı bi plan da yapmadım zaten her sene olan şey.

Anneme söyledim başka akşam mı gelseniz anne dedim annem kırıldı boşver gelmeyiz belli ki sorun çıkaracak biz geliyoruz diye dedi. Saçmalama dedim annemi bir şekilde ikna edip gönlünü aldım. Eşimle akşam 8e kadar birlikteyiz zaten. 8e kadar yapabilir sürprizini. Ailem gelecekse de 8 den sonra gelip 2-3 saat durup gidecek.

Sevgiliykende hiç kutlamadı doğum günümü. Kutlamasını istediğimi söyledim hep. Mutlu oluyorum ve benim için çok önemli doğum günlerim dedim. Ben sevmiyorum doğum günü kutlamayı ve benimkini de sakın kutlama istemiyorum tramvam var, annem pastaya çok para verdik diye çöpe atmıştı sinirden o yüzden o günden beri nefret ederim demişti. Ben ona artık evli olduğumuzu bu kötü anıyı unutabileceğini birlikte yeni güzel anılar biriktirmemiz gerektiğini anlattım söyledim yenmesine yardım olmaya çalıştım hep.. Hiçte kutlamadı bugüne kadar ama malesef. Bi bahane yani bu da..

Resmen doğum günüm bile sorun ya bu kocayla şaka gibi .. gerçekten ne demem gerekir bu kocaya bilmiyorum
26 yaşında daha anneler yengeler ne doğum günü kutlaması ya sanki 5 yaşında çocuk gibi .

peki babaanneniz 1 gün önce ya da sonra gelse ne olur?

evet tamam yıllardır kutlamamış ama bu kadar boşanma imasından sonra adamın kendine çeki düzen veresi tutmuştur olamaz mı

Ben ve eşim de özel günlere pek önem vermeyiz hediyeleşme faslı olmaz yani birbirimizden birşey beklemeyiz ama doğum günlerinde baş başa kalmak isteriz o günü güzel ve anlamlı geçirmeye çalışırız.
Sizin beklentiniz var eşinizden. Ailenize karşı da bi çizgi koyamamışsınız. Herşeyden önce ailenizin yalnız kalmak isteyeceğinizi düşünüp o günden önce veya sonraya program yapması daha doğru olurdu diye düşünüyorum. Başta siz onay vermeyecektiniz.

Sürekli boşanmayı konuştuğun adamla, ne sürprizi ne doğum günü. Siz bu konuyu uzatın iyice sorun haline gelsin. Bahaneyle daha çabuk boşanırsınız belki. Bizde kurtuluruz

Önceliğim olabilecek bir eşim yok malesef
Iyide yapmıyor diye yakınırken adam niyet etmiş kendince program yapmış ki sevmiyormuş daha evvel doğumgünü kutlamalarını,yaşanmışlıkları varmış,hoş olmayan olaylar yaşamış,siz ailenize eşim program yapmış ,sizinle sonraki gün kutlayalım,sürpriz yapmak istemiş, haberim yoktu size de tamam demiş bulundum diyemiyorsanız sorun sizde ,hiç kusura bakmayın.
Ailenizin de bozulacak bir durumu yok. Aksine sizin adınıza sevinmeleri gerekir.

Herkes beni haksız bulmuş Tahin. Çünkü bilmiyorlar diğer konularımı. Kocam bana inat yapıyor bunu ailemi öteleyeyim diye. bi gece öncesinden de kutlayabilir istese. Annemi kırmak istemiyorum bu adam için.
Yavrucum evet dünyanın en iyi kocasına sahip değilsin, herif vasat altı bir tip, seni de zerre sevmediğine hepimiz eminiz. Ama napıp edip bi şekilde evli kalmakta ısrarcı olan da sensin, sen salsan iş biteli aylar yıllar olmuştu şimdiye. Adam da açıkçası 40 yılın başı doğru düzgün bi iş yapmış ama sen onu da ağzından burnundan getirmişsin. Aferin sana, bütün yıl bu başına kakıç olacak şimdi, insan gibi muameleyi rüyanda falan göreceksin. Kendini böyle sabote etme becerisine sahip çok az kişi tanıdım. İlginç vakalarsınız.

X