Doğum kontrol hapı mide bulantısı

hayır asla öyle bir etkisi yok aksine doğum kontrol hapı hormonları düzenler. hormon sorunu yaşayan kadınlar doğum kontrol hapı kullandıktan sonra 1-2 ay gebe kalma şansları daha çok çünkü ilacın etkisi bıraktıktan sonra bir kaç ay devam ediyor. asla öyle bir sey yok. bazı doğum kontrol haplarının yan etkileri çok cigerde su toplanması falan yapanlar var adını unuttum hatta avrupa ülkelerinde yasaklanmıştı. araştırırsın ilacı ama gebe kalmak üzerinde öyle bir etkisi yok. benim eltim 6 ay korunmak amacıyla hap kullandı bıraktığı ay ilacı hamile kaldı 😂 korkma yani zaten bu ilacın amacı hormonları düzenleyip döngüyü düzene sokmak. neden hormonları alt üst etsin 😂 ama dediğim gibi ekstra bir hastalıkta tehlikeli kullanımı çünkü kanı pıhtılaştıran bi ilac. doktor kan değerlerine ve testlerine bakıp verdiyse endişe etme hiç 😂 eğer hormonların düzenliyse hapı bıraktıktan sonra gebe kalma şansın hiç ilaç kullanmamış aynı değerlere sahip biriyle aynı olur 😂 ki bu ilaçlar ileride oluşabilecek kanser risklerini de önlüyor rahmi düzenli bir şekilde adet kanamalarıyla temizlediği için.
İnşallah bırakınca. Sorun yaşamam çok teşekkür ederim
ilk başlarda bazı haplar yapabiliyor.sonradan geçiyor.
Bugün biraz daha midem iyi çok teşekkür ederim

X