Doğum kontrol hapı ve gebelik

merda9

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2021
199
44
23
2.kutumdayim diane 35 kullanıyorum 2.kutumun ilk 4 hapını biraz düzensiz aldım fakat asla bir gün hapı içmeyi unutmadım yani her gun ictim mesela bir gün öğlen 4te diğer gün aksam 9 da ictim sadece ilk 4 hap böyleydi ondan sonra her gün aynı saatte almaya başladım aynı saatte almaya başladıktan 1 hafta sonra korunmasız iliski oldu gebelik riski var midir acaba ? Birde doğum kontrol hapı kullanırken yumurtlama olmaz ama bende tam 14.günde sümüksü bi akıntı geldi bugün de ilac bitti adeti bekliyorum

Yaşadığınız ilişkiye korunmasız demeye gerek yok, korunmalı ilişki işte korunmasız niye olsun :)

Bence korumuştur. Normalde ilk günden itibaren korumaya başlıyor, siz biraz dengesiz kullanmışsınız onu yine saymazsak düzenli kullanmaya başladığınızdan itibaren yine %99 korumaya ulaşmıştır.

Yaşadığınız ilişkiye korunmasız demeye gerek yok, korunmalı ilişki işte korunmasız niye olsun :)

Bence korumuştur. Normalde ilk günden itibaren korumaya başlıyor, siz biraz dengesiz kullanmışsınız onu yine saymazsak düzenli kullanmaya başladığınızdan itibaren yine %99 korumaya ulaşmıştır.
Abla zaten böyle düzensiz kullananlar hapla beraber ağır antibiyotik alanlar ihmal edenler sonra yok efendim hap korumuyo diyip bizi de endişe yapıyorlar ben her kime danismissam her hemşire ebe doktor hepsi düzenli kullandığın da neden korumasın diyorlar bide gülüyorlar eğer ciddi şekilde korunmak istiyorsaniz prosedür neyse ona uyarak koruncaksiniz hapa suç bulmucaksiniz demi ablam

Abla zaten böyle düzensiz kullananlar hapla beraber ağır antibiyotik alanlar ihmal edenler sonra yok efendim hap korumuyo diyip bizi de endişe yapıyorlar ben her kime danismissam her hemşire ebe doktor hepsi düzenli kullandığın da neden korumasın diyorlar bide gülüyorlar eğer ciddi şekilde korunmak istiyorsaniz prosedür neyse ona uyarak koruncaksiniz hapa suç bulmucaksiniz demi ablam
Evet canım öyle. Benim alarmım kuruludur her 15:10'da alırım, alarm kurmak iyi oluyor bu tür ilaçlarda.

Bende çok merak ediyorum doğum kontrol hapı kullanıyorum 2. Kutumuda bitirdim hiç aksatmadim saat kurdum aynı saatte içtim suan 7 günlük aradayim adet olmayı bekliyorum ama bugün 5. Günüm olmasına rağmen adet olmadım korktum gerçekten hamile olabilir miyim sizce

X