Doğum Refakatçi - dertleşme

magiccharm

Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2022
244
159
Merhaba kızlar allahın izniyle bu hafta doğumum olacak ikiz bebeklerimiz olacak.
Normalde refakatçim eşim olacaktı yalnızca ancak Kayınvalidem çok emrivaki yapan herkesi yönetmeyi seven bir insan olduğu için ben de kalıcam diye bir emir buyurdu. (Daha önceden de doğumuma ameliyata gireceğini söylemişti ve bu durumdan kurtulmak icin doktorumun izin vermediğini söylemiştim.) sezeryandan sonra desteğe ihtiyacım olabilcegi icin yanımda refakatçi olarak eşimle birlikte kendi annemin kalmasını tercih edeceğimi bu şekilde daha rahat edeceğimi söyledim ve kıyamet koptu. cevap olarak ben de kalıcam çünkü oğlumun yanında olmak istiyorum dedi. Sonrasında ben e bir hastane odasında 4 yetişkin 2 bebek kalamayız olmaz ki deyince bize küstü ve doğuma gelmiycem istenmediğim yere gelmem diyor. Doğumuma azıcık gün kala beni bunlarla uğraştırıp yorduğuna inanamıyorum. Sizce ne yapmalıyız, doğumdan sonra bir arada olma fikri bile beni geriyor artık

Doğum yapacak olan oglumuymus? Siz kimi istiyorsanız o kalır yanınızda hiç vicdan yapmayın. Siz kim bana daha çok yardımcı olabilir die dusunup ona yanınızda kalması için teklif edin.

Merhaba kızlar allahın izniyle bu hafta doğumum olacak ikiz bebeklerimiz olacak.
Normalde refakatçim eşim olacaktı yalnızca ancak Kayınvalidem çok emrivaki yapan herkesi yönetmeyi seven bir insan olduğu için ben de kalıcam diye bir emir buyurdu. (Daha önceden de doğumuma ameliyata gireceğini söylemişti ve bu durumdan kurtulmak icin doktorumun izin vermediğini söylemiştim.) sezeryandan sonra desteğe ihtiyacım olabilcegi icin yanımda refakatçi olarak eşimle birlikte kendi annemin kalmasını tercih edeceğimi bu şekilde daha rahat edeceğimi söyledim ve kıyamet koptu. cevap olarak ben de kalıcam çünkü oğlumun yanında olmak istiyorum dedi. Sonrasında ben e bir hastane odasında 4 yetişkin 2 bebek kalamayız olmaz ki deyince bize küstü ve doğuma gelmiycem istenmediğim yere gelmem diyor. Doğumuma azıcık gün kala beni bunlarla uğraştırıp yorduğuna inanamıyorum. Sizce ne yapmalıyız, doğumdan sonra bir arada olma fikri bile beni geriyor artık
Canım bence sen bunları kendine yük etme bak ne güzel bebeklerinizi kucağınıza alcaksınız strese sokma kendini bırak kim kalıyosa kalsın annende kayınvalidende hem ikizlerin olucakmış ikisi birden ilgilenir buna müdahele edersen bi sonraki aşamada dur diyemezsin bu sefer doğumda da uzak tuttunuz der. Zaten ameliyathaneye girmesi cok saçma olurdu. Onu cözmüşsün. Bu durumuda anne sen gelmek istiyosan gel de geç

Oğluşumu doğuruyomuş😅😅

Nazın geçecek gercekten ne ıstersen yapacak bırıyse gelsın sana hızmet etsın
Sonucta annen sana yardım etmek ıcın gelecek olursa nazını niyazını cekecek
Gerçi böyle küsen alınan biriyse cok yorulursun
Sonucta buyukler bazı durumlarda kendı bıldıklerını yapmak ıstıyorlar
Şekerli su vermek su vermek vs vs birsürü şey biliyolar
Sen istemedigini bildirince küsüyolar
Annemle bebeğin başında cok kavga ettım ama küsüp gitmedi nazımızı cektı
Kaynana oyle yapabılırmı
Bişeyi istemediginde illa yapıcam dıye diretirmi
İnsanı sinir edermi sen daha ıyı bılırsın

Oğluşumu doğuruyomuş😅😅

Nazın geçecek gercekten ne ıstersen yapacak bırıyse gelsın sana hızmet etsın
Sonucta annen sana yardım etmek ıcın gelecek olursa nazını niyazını cekecek
Gerçi böyle küsen alınan biriyse cok yorulursun
Sonucta buyukler bazı durumlarda kendı bıldıklerını yapmak ıstıyorlar
Şekerli su vermek su vermek vs vs birsürü şey biliyolar
Sen istemedigini bildirince küsüyolar
Annemle bebeğin başında cok kavga ettım ama küsüp gitmedi nazımızı cektı
Kaynana oyle yapabılırmı
Bişeyi istemediginde illa yapıcam dıye diretirmi
İnsanı sinir edermi sen daha ıyı bılırsın
Ya canım ne olursa olsun bi odada 3 refakatçi kalınması normal mi… onun tek derdi oda sahibesi olmak hic zannetmiyorum derdinin oğlu olduğunu. Gece uyurken eve dönse ne olacak yani odada napıcak oğluna ninni okuyup emzirecek mi. Şaşkınım vallahi.. tabi ki de ondan rahat isteyemem hicbir seyi ve emrivaki hıyları beni rahatsız eder birarada 2 gece aynı odada

Ben de iki anne de kalsın desteğe ihtiyacım var dedim. Kaynanam o duruyorsa benim durmam mantıksız o gidince ben gelirim diyor. Asıl ilk 40 gün lazım olacaksın dememe rağmen yine kalktı evine gitti. Aşırı moralim bozuk yüzünü bile görmek istemiyorum. Bence durmak istiyorsa iki anne daha iyi gelir diye düşünüyorum tabi karar sizin.

Ya canım ne olursa olsun bi odada 3 refakatçi kalınması normal mi… onun tek derdi oda sahibesi olmak hic zannetmiyorum derdinin oğlu olduğunu. Gece uyurken eve dönse ne olacak yani odada napıcak oğluna ninni okuyup emzirecek mi. Şaşkınım vallahi.. tabi ki de ondan rahat isteyemem hicbir seyi ve emrivaki hıyları beni rahatsız eder birarada 2 gece aynı odada
Evet mantıksız
Zaten mantıklı bir insan olsa annen hayatta ve yanında olabiliyorsa
Doğum yapacak kadının annesiyle daha rahat edecegını bilmesi gerekir
Kendisi teklif eder sizde gerek olmadıgını eve gecınce gelmesının daha ıyı olacagını soylerdiniz oda anlayısla karşılar dogumda yanınızda olur gece evıne gıderdı.
Şimdi okadar stres ıcınde öyle birisi için kendini hiç üzme ve görmezden gel ozaman
Canı isterse gelir bebegi görür
İstemezse gelmesin
Yardımcı olacagına daha cok strese sokan insanlardan uzak dur bence
Eşin ne düşünüyor acaba

Caniniz yaninizda kimi istiyorsa o kalmali. Kimseye su dönemde bir sey borclu degilsiniz. Moraliniz cok cok cok önemli. Moral bozukluguna, sinir strese yer yok, olmamali. Hamile olan sizsiniz, doguracak olan da sizsiniz. O hengamede bir de trip atan kaynanayla ugrasicaktim. Oldu :KK70:

Ayrica duygusal yasi 5 oldugu icin neden orada sizinle kalmak istedigini normal bir sekilde anlatmak ve sizin de sebeplerinizi dinlemek yerine "o zaman hic gelmem" falan diyerek küsüyor ve tabi ki blöf yapiyor. Iciniz rahat etsin, en gec ertesi gün damlar. Gelmezse de size fifi olmali zaten. Önemli olan bebeklerinizin ve sizin sagligi ve huzuru.

Evet mantıksız
Zaten mantıklı bir insan olsa annen hayatta ve yanında olabiliyorsa
Doğum yapacak kadının annesiyle daha rahat edecegını bilmesi gerekir
Kendisi teklif eder sizde gerek olmadıgını eve gecınce gelmesının daha ıyı olacagını soylerdiniz oda anlayısla karşılar dogumda yanınızda olur gece evıne gıderdı.
Şimdi okadar stres ıcınde öyle birisi için kendini hiç üzme ve görmezden gel ozaman
Canı isterse gelir bebegi görür
İstemezse gelmesin
Yardımcı olacagına daha cok strese sokan insanlardan uzak dur bence
Eşin ne düşünüyor acaba

Değil mi umursamamam lazım. Ben de kendime kızıyorum bu kadar emek verdim ve bebeklerime allahın izniyle kavuşmaya bu kadar az kalmışken böyle bencil insanların huzurumuzu kaçırmasına kendilerini gündem yapmasına müsade etmeme. Eşim üzülüyor ne yapsın. Benim memnuniyetim önceligi ama annesinin karakterine 30 kusur yılda bagısıklık kazanmış. Yani annesini memnun etsem ve çelişmesem herşeye siz nasıl istiyorsanız öyle olsun desem hiç problem çıkmasa daha mutlu olurdu belki. Hiçbir evlat annesinden dogumuna gelmiycem gibi ağır bi cümle duymayı istemez tabi

Caniniz yaninizda kimi istiyorsa o kalmali. Kimseye su dönemde bir sey borclu degilsiniz. Moraliniz cok cok cok önemli. Moral bozukluguna, sinir strese yer yok, olmamali. Hamile olan sizsiniz, doguracak olan da sizsiniz. O hengamede bir de trip atan kaynanayla ugrasicaktim. Oldu :KK70:
Ay evet kendi ne istiyosa öyle yapsın doğumuma günler kala bu stresi bize hak görmesi de kendi vicdanına kalsın kimsenin memnuniyetini dert etmemem lazım çokk haklısınız gün sonunda herkes için çekirdek ailesi önemli

Gelmesin küsmesi iyi olmuş sakın yelkenleri indirmeyin.
Sizin anneniz gelecek kesin dimi?
Eşinizle tek başınıza iki bebekle zor olur yeni doğum zamanı

Ayrica duygusal yasi 5 oldugu icin neden orada sizinle kalmak istedigini normal bir sekilde anlatmak ve sizin de sebeplerinizi dinlemek yerine "o zaman hic gelmem" falan diyerek küsüyor ve tabi ki blöf yapiyor. Iciniz rahat etsin, en gec ertesi gün damlar. Gelmezse de size fifi olmali zaten. Önemli olan bebeklerinizin ve sizin sagligi ve huzuru.

inanınngelsin istiyo muyum artık onu da bilmiyorum. Hamileliğimde o kadar çok otorite mücadelesine girdi ki benimle. Sadece eşime üzülüyorum annesi gelmezse ne hisseder diye. Orada yüzünü göresim bile yok midem bulandı artık ergen gibi takılmasından ve bencilliğinden. Ama eğer gelirse de orada bebeklerimle kendi dünyamda olurum ve onu umursamam diye düşünüyorum. İnşallah ziyaretçi olarak takılır çok gözüme batmadan…..

Gelmesin küsmesi iyi olmuş sakın yelkenleri indirmeyin.
Sizin anneniz gelecek kesin dimi?
Eşinizle tek başınıza iki bebekle zor olur yeni doğum zamanı
Evet gelicek canım annem kadının tek derdi zaten bizim rahatımız torunlarının sıhhati. Normal bir insanda olması gerektiği gibi…. Tamamdır hiç kayınvalideyle muhatap olmuyorum vicdanının el verdiği gibi yapsın gitsin

Ay tabii ki öncelik kendi annenizde. Benim annem kalacak, eşim çok beceremez her şeyi, isteyebileceğim diğer kişi nazımın geçeceği kişi de annem. Doğum odasında kalmasa incileri mi dökülüyormuş bu salgın döneminde? Benim kayınvalidem anlayışlı bir insan ben onun yerine bile annemle eşimi tercih ederim çünkü daha rahat ederim. Sonrasında görmek yardımcı olmak isteyen yine gelir, belli ki sizinkinin niyeti huzursuzluk çıkarmak. Aynı anda kalmamaları iyi olmuş ama annelerin bence, böyle insanlar dünürü de bezdiriyor annenizin sabrını sınardı

Aslında var ya kendine de eziyet kayınvalidenin 3-4 kişi kıç kadar yerde küçücük odada nasıl kalsın benim kv ben gelir bebeği seni görürüm 1-2 saat durur giderim annenle rahat edersin dedi sığmayız dedi
Yani kendini düşünse kadın daha mantıklı nerede yatacakmış acaba tuvalette falan mı akıl mantık 0 yeminle böyle kvlerde

Bence bazı şeyleri çok buyutmemek lazım aranızda bir problem vs yoksa kayinvalideniz kaliversin ne olacak anneniz daha anlayışlı davranacaktir hem kendinize hem eşinize bu güzel günleri zehir etmeyin. Birileri azarlamadan söyleyeyim doğumdan sonra yanımda kayinvalidem kaldı hatta ben teklif ettim o gidince kendi annem geldi kimse kırılması uzulmedi benim en güzel gunlerim zehir olmadı.

Bence bazı şeyleri çok buyutmemek lazım aranızda bir problem vs yoksa kayinvalideniz kaliversin ne olacak anneniz daha anlayışlı davranacaktir hem kendinize hem eşinize bu güzel günleri zehir etmeyin. Birileri azarlamadan söyleyeyim doğumdan sonra yanımda kayinvalidem kaldı hatta ben teklif ettim o gidince kendi annem geldi kimse kırılması uzulmedi benim en güzel gunlerim zehir olmadı.
Neden doğum yapacağım gün onun keyfi taleplerini öncelik yapalım ki? O mu bizim huzurumuzu düşünmeli biz mi onun? Tabi ki kimin yanında en rahat ediceksem onunla olmak isteyeceğim yani. Şuana kadar verdiğim hiçbir tavizin de faydasını görmedim açıkçası. Benim düğünümü kendi düğünü gibi organize etti hiçbir şeyi de ben seçmedim. Ama böyle yaptıkça hiçbir değerim olmuyor aksine devamlı aynı “hiçlik” bekleniyor senden.

Neden doğum yapacağım gün onun keyfi taleplerini öncelik yapalım ki? O mu bizim huzurumuzu düşünmeli biz mi onun? Tabi ki kimin yanında en rahat ediceksem onunla olmak isteyeceğim yani. Şuana kadar verdiğim hiçbir tavizin de faydasını görmedim açıkçası. Benim düğünümü kendi düğünü gibi organize etti hiçbir şeyi de ben seçmedim. Ama böyle yaptıkça hiçbir değerim olmuyor aksine devamlı aynı “hiçlik” bekleniyor senden.
Dediğim gibi aranızdaki iletisimi sorunları vs bilmiyorum mesajımda da belirttim zaten bir sorununuz yoksa diye onun dışında tabiki karar sizin

Ay tabii ki öncelik kendi annenizde. Benim annem kalacak, eşim çok beceremez her şeyi, isteyebileceğim diğer kişi nazımın geçeceği kişi de annem. Doğum odasında kalmasa incileri mi dökülüyormuş bu salgın döneminde? Benim kayınvalidem anlayışlı bir insan ben onun yerine bile annemle eşimi tercih ederim çünkü daha rahat ederim. Sonrasında görmek yardımcı olmak isteyen yine gelir, belli ki sizinkinin niyeti huzursuzluk çıkarmak. Aynı anda kalmamaları iyi olmuş ama annelerin bence, böyle insanlar dünürü de bezdiriyor annenizin sabrını sınardı
Ah bir de 10 gündür çok kötü hasta kendisi. Bu konudan önce geçtiğimiz gün ne olur gelmeden bir grip testi yaptırın dedim ona da bir ton laf etti. Vay efendim hastanedeki herkes test mi olacakmış. Ne diyeyim gelince bebeklere dokunma desem daha mı iyi. Bazı insana asla yaranılmıyor. Onlar ne isterse başkasının adına karar verebiliyor ama sen hiçbir şey diyemiyorsun. Çok saçma bir ilişki beklentisi

X