Aile Planlaması Doğumdan sonra spiral için ne düşünüyosunuz?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
bende taktırmayı düşünüyorumm :KK43: ama korkuyorumda ya eşimde korunmam diyor :KK43:bilmiyorum bende 2 ciye hazır değilim daha :KK43:

Canım bende senin gibi korkuyorum ama başka bir çözüm yolu aklıma gelmiyor. Tamam bir çocuk daha istiyorum ama hemen arkasından değil. Ruhen ve bedenen kendimi toparlamam lazım
Eşinde korunmam demiş madem korkunun ecel faydası yok canım. Taktırıcaz bu meretleri.Başka çaresi yok. Benim eşimde 1 sene sonra tekrar çocuğumuz olsun diyor. Ama ben etrafımdakilerden duyduğum kadarıyla alışana kadar zorluk yaşanıyormuş alıştıktan sonra hiç bir rahatsızlığı yok diyorlar.

ben ne spiral taktırmayı ne de doğum kontrol hapı kullanmayı nede iğne yaptırmayı düşünüyorum.hamile kalmadan öncede hiçbirini kullanmadım.neden kendi hormonlarımı bozayımki.bebişimde besinini benden alacağı için,benim yaptığım herşey onu etkiler.eşiniz korunsun kızlar.ben gebelikten öncede söyledim sen korun diye.şimdide söylüyorum ben hap falan kullanmam diye.anlayışla karşılar eşiniz.çünkü işin içinde bebişiniz var.tabi prezervatifle %100 korunamazsınız ama diğerle yöntemleri deneyip hamile kalan bir sürü tanıdığım var.bilginiz olsun.bence eşleriniz korunsun...

arkadaşlar bende düşünüyorum taktırmayı ama burada ki olumsuz şeyleri düşündükçe belkide vazgeçerim...neyse eşlerimiz korunsun

Be Yillardim Kullaniyorum şikayetim Olmadi,ama Kişiden Kişye Değişen Bişey Takarken Ari Isiriği Gibi Bişey Oluyor Zaten Ilk 3 Ay Gibi Kanama çoğaliyor Daha Sonra Normale Dönüyor.korkmaniza Gerek Yok Iyi Bir Doktor Bulursaniz çok Da Güvenli Olur Spiralle Hiç Kazara Hamile Kalmadim

Bende spiral düşünüyordum aslında ama hem spiralle çok hamile kalan duydum hemde başka bişey daha duydum ne kadar doğru bilmiyom ama spiral bazı durumlarda oluşan embriyo yu parçalıyormuş buda benim düşünceme ters olduğundan kesin vazgeçtim deri altına yerleştirilen hormonlu spiraller için ne düşünüyorsunuz kullanan yada bilgisi olan varmı? Paylaşırsanız sevinirim

X