Doğuştan Rahmi ve Vajinası Olmayan Var mı Aranızda?

nisanur hanım size nasıl ulaiabilrm msn flan warmı doktor ve ameliyatla ilgili görüşecektim sizden haber bekliyorum

reyihan ben seninle aynı hastalığa sahibim. 2009 yılında Ankara Üniversitesi Cebeci Hastanesinde Prof. Dr. Serdar GÜLTAN'a ameliyat oldum. kalcamdan alınan yama ile vajen dokusu oluşturuldu. ameliyatım sonrasında 15 cm civarında bir vajen boşluğu oluşturuldu. içimden çıkan ilk dolgu maddesini hatırlıyorum. Doktorum başarılı bir doktor ve bu konuda iyi. fakat daha sonra ordaki yardımcı doktorların iyi bakamamasından ötürü şuan da 13 cm civarında bir vajen uzunluğuna sahibim. eğer bu konuda benden daha detaylı bilgi almak istersen sana yardımcı olmayı isterim. Testiküler Feminizasyon hastalığına sahip kişiler ile tanışmayı bilgi paylaşımında bulunmayı isterim.

MErhabalar arkdaşlar bende sizlerle aynı durumdayım ama malesef sizin kadar umutlu değilim. bnm krmozomlarda anormal normalde bayanım ama kromozomlarım erkek kromozomlarıymış. testiküler feminizasyon denen bi hastalık uterus ve vajen oluşmamış vajinoplasti yapılması lazımmış ama yaptırsam bile evlenecek olsam karşımdaki insan bunu anlayışla karşılamaz bence yüzden saldım kendimi yalnız yaşayıp yalnız kalacam sanırım :KK43:((

Malesef aynı hastalığa sahibim seninle ve tedavi oldum. iletişim ortamı yaratabilirsek seninle bilgi paylaşımında bulunmak isterim. sevgiler

merhaba kızlar.görüyorumki rabbimin bizler için hazırladığı çok değişik hayatlar var.ben 26 yaşındayım.1.5 yıllık evliyim. benim doğuştan rahmim yok.yumurtalıklar gelişmiş ama ne yazıkki rahim gelişmemiş.rabbimin takdiri işte. Allahtan ki eşim çoook anlayışlı. taşıyıcı annelikle evlat sahibi olabiliyoruz ancak. bu ay başladık tedaviye. kuzenim yapcak taşıyıcı anneliğimizi. bu ay doğum kontrol hapına başladık ikimizde.ben iğnelerimi olacam ve yurt dışına gitcez uygulama için.kendi evladımı kendim taşımayı onu içimde hissetmeyi okadar çok isterdimki anlatamam.ama bu yolla meleğime kavuşacaksam da yaparım.inşallahh rabbim verir meleğimizi...

mrb canım bende senin durumundayım taşıyıcı annelik hakkında biraz bilgi verebilir misin maliyeti ne kadar bide tedavi süreci hakkında ilgine şimdiden teşekkür ederim.

mrb kızlar daha önce biricikbusecikk i takip ediyordum sayfada gezinirken kendi hastalığımın başlığını görünce yazmak istedim vajinoplasti hakkında bilgi almak isterseniz yardımcı olabilirim. ben 7 ay önce bi operasyon geçirdim elimden geldiğince yardımcı olurum bizi sadece bizim gibiler anlar :KK43:((

mrb canım geçmiş olsun bende seninle aynı durumdayım ameliyattan sonra adet olabiliyor musun yada bununla ilgili herhangi bir tedavi görüyor musun?

hazan32 candanote1983@hotmail.com eğer senin için uygunsa ekle beni görüşelim bende 2 hafta sonra bu ameliyatı olmaya gideceğim çok korkuyorum, çok tediirginim görüştüğüm kişiye bunu anlatamıorumda zaten ameliyatla ilgili bana bilgi veriirsen çok memnun olurum.

konya selçuk üniversitesi selçuklu tıp fak. oldum plastik cerrahi'de tavsiye ederim çok ii ilgileniyorlar

selcuk üniversitesini tavsiyet etmem benim ablamda benzer hastalığa sahip, ameliyat oldu sağlıklı bir sonuç elde edemedik. ozamnki doktor nedim savacı idi ismini yanlış hatırlamıyorsam.

selcuk üniversitesini tavsiyet etmem benim ablamda benzer hastalığa sahip, ameliyat oldu sağlıklı bir sonuç elde edemedik. ozamnki doktor nedim savacı idi ismini yanlış hatırlamıyorsam.

merhabaa... bn yakın zaman içinde yaklaşık 2 ay önce vajinaplasti ameliyatı oldum...:) ameliyatımı prof. dr. ateş karateke yaptı... şu an herhangi bir sorunum yok.. :)10 gün hastanede kaldım. şu an egzersizleri uyguluyorum.. bir yıl içinde evlenmeyi planlıyoruz erkek arkadaşımla allah kısmet ederse...

Kaderr yarın hastaneye yatıyorum çarşamba veya perşembe günü ameliyat olucam inşallah duruma göre 2.ameliyat olabilirmişim inşallah olmam temennim bu yönde bu arada direk olarak vajinadan ameliyat olunuyor karından herhangi bir işlem olmucakmış hepimizin Allah yardımcısı olsun..

RABBIM YAR VE YARDIMCIN OLSUN..İNŞ ıkıncı amelıyat gerekmez canm..sonucları merakla beklıyrm..nısanlısın degıl mı?

RABBIM YAR VE YARDIMCIN OLSUN..İNŞ ıkıncı amelıyat gerekmez canm..sonucları merakla beklıyrm..nısanlısın degıl mı?

Amin canım benim Rabbim şifa bekleyen herkese şifasını versin çok sağol... Nişanlıyım bir senedir inşallah 7 haziran da düğünümüz...Evlilik düşünmezken bu sendrom yüzünden Allahım 2011 yılınınaralık ayında nişanlımı çıkarttı karşıma Allah razı olsun ondan ailesinden diyeceğm o ki Rabbim bir kapıyı kapıyor diğer kapıyı açıyor yeter ki biz dilemesini bilelim çocuğu veren Allah nice rahimli insan var çocuğu olamıyor hepimizin gönlüne göre versin Rahman ve Rahim olan sadece o çok şükür bugünümüze...

Amin canım benim Rabbim şifa bekleyen herkese şifasını versin çok sağol... Nişanlıyım bir senedir inşallah 7 haziran da düğünümüz...Evlilik düşünmezken bu sendrom yüzünden Allahım 2011 yılınınaralık ayında nişanlımı çıkarttı karşıma Allah razı olsun ondan ailesinden diyeceğm o ki Rabbim bir kapıyı kapıyor diğer kapıyı açıyor yeter ki biz dilemesini bilelim çocuğu veren Allah nice rahimli insan var çocuğu olamıyor hepimizin gönlüne göre versin Rahman ve Rahim olan sadece o çok şükür bugünümüze...

Bİr ömür mutlular canım.Önemli olan karsındakı hayat arkadasının anlayıslı bır ınsan olması cocugu oldugu halde mutlu olamayan sırf cocuk ıcın evlılıgını surdurenler var..belkı boylesı en hayırlısıdr bılemeyız...nişanlının aılesı de mı bılıyor durumu? nasıl karsı cıkmadılar mı?

Bİr ömür mutlular canım.Önemli olan karsındakı hayat arkadasının anlayıslı bır ınsan olması cocugu oldugu halde mutlu olamayan sırf cocuk ıcın evlılıgını surdurenler var..belkı boylesı en hayırlısıdr bılemeyız...nişanlının aılesı d
e mı bılıyor durumu? nasıl karsı cıkmadılar

Amin canım sağol... Ailesi benim üzgün olmama üzüldü karşı çıkmadılar çok şükür sevginize saygımız var biz seni sevdik oğlumuz seni seviyor Allah bilir çocuğu dediler hep yanımdalar Allah razı olsun hepsinden.. Bu arada ameliyatım haftaya çarşamba öyle oluncada doktorlardan rica ettim taburcu oldum çünkü orda zaman sanki akmıyor Allah kimseyi hastaneye düşürmesin...Bu arada kader sende mrkh sendromu musun?

evet yaren aynı durumdaym bende..bence her aıle kabullenemz bu durumu gerccekten cok ıyı ınsanlar demekkı...amelıyatın ıns cok ıyı gecer ve guzel haberlerını alırız..

X