Doktor hatası

MutluSon333

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2014
729
1.443
Öncelikle hayırlı ramazanlar 💐
Hemen sadede geleyim. Oğlum son iki senedir her türlü salgın v.b vakaları es geçmeden yakalanip , çok fazla antibiyotik kullanmak durumunda kaldı. En sonunda canının yanması dışında hayat kalitesi düştü . En ufak şeyde bademcikler şişip ateşlenmeye başlayınca doktorlar alinmasini önermişti .
Malum şehir değiştirdik . Düzen oturtmak , okul falan derken , şubat sonunda yeni bir KBB doktor kontrolüne götürdüm . Bademcikler çok büyük değil ; ama antibiyotik çok kullanılıyorsa alınabilir dendi. Hatta geniz eti de büyükse operasyon anında alabiliriz denince onay verdim , dişle beraber tek narko altinda dertlerinden kurtulsun istedik. Yatis kısmından bademcik için fiyat aldık . Anlaşmalı diş dokturuna da gidip muayene oldu oğlum . En son operasyon günü için dönüş saglandi.
Geçen hafta önce KBB dokturu, sonra dış doktoru narkoz altında işlemleri gerçekleştirdi. Veee operasyon sonunda odamıza çıktık . Doktor bey asıl konu olan bademdigi almayıp, sadece geniz etini almış . Eksik operasyon yaptığını söyleyince hatayı başkalarına attı. Aynı gün tekrar ooerasyonu indirimli yapabileceğini söyledi . Tabii ki deliye döndüm .

Hastaneden çıkmadan doktora, başhekim yardımcısına şikayetçi olacagimizi söyledik; fakat bugün e nabız sistemi üzerinden Şubat ayı kontrolünü sadece bademdik olarak girmisken , bugün gordum ki geniz etini de eklemişler . Geriye dönük sistemle oynanması mümkün mu ? Gerçi ekran resmi almıştım Allah'tan delil var. Oğlumun babasi da avukat eşliğinde dava açacak ama inanın sogumuyorum.

Hemen sadede geleyim. Oğlum son iki senedir her türlü salgın v.b vakaları es geçmeden yakalanip , çok fazla antibiyotik kullanmak durumunda kaldı. En sonunda canının yanması dışında hayat kalitesi düştü . En ufak şeyde bademcikler şişip ateşlenmeye başlayınca doktorlar alinmasini önermişti .
Malum şehir değiştirdik . Düzen oturtmak , okul falan derken , şubat sonunda yeni bir KBB doktor kontrolüne götürdüm . Bademcikler çok büyük değil ; ama antibiyotik çok kullanılıyorsa alınabilir dendi. Hatta geniz eti de büyükse operasyon anında alabiliriz denince onay verdim , dişle beraber tek narko altinda dertlerinden kurtulsun istedik. Yatis kısmından bademcik için fiyat aldık . Anlaşmalı diş dokturuna da gidip muayene oldu oğlum . En son operasyon günü için dönüş saglandi.
Geçen hafta önce KBB dokturu, sonra dış doktoru narkoz altında işlemleri gerçekleştirdi. Veee operasyon sonunda odamıza çıktık . Doktor bey asıl konu olan bademdigi almayıp, sadece geniz etini almış . Eksik operasyon yaptığını söyleyince hatayı başkalarına attı. Aynı gün tekrar ooerasyonu indirimli yapabileceğini söyledi . Tabii ki deliye döndüm .

Hastaneden çıkmadan doktora, başhekim yardımcısına şikayetçi olacagimizi söyledik; fakat bugün e nabız sistemi üzerinden Şubat ayı kontrolünü sadece bademdik olarak girmisken , bugün gordum ki geniz etini de eklemişler . Geriye dönük sistemle oynanması mümkün mu ? Gerçi ekran resmi almıştım Allah'tan delil var. Oğlumun babasi da avukat eşliğinde dava açacak ama inanın sogumuyorum.
Ay ne saçma ya insan delirir çocuğa sürekli narkoz veriilirmi ya

Cok geçmiş olsun. Bazi doktorlar bademcik geniz eti alınmasını önermiyor. Siz şikayet edin tabii ki ama başka görüşler de topladınız mı ?

Ay ne saçma ya insan delirir çocuğa sürekli narkoz veriilirmi ya
Sizin çocuğunuz aynı durumda olsa siz ne yapardınız diye sordugumuzda , olabilir yaptirirdim dedi. 6 yaşındaki çocuğa aynı gün içersinde ikinci defa narkoza evet yani. Kanama olabilirdi tekrar yapabilirdik deyince. Hocam sonradan gelişen komplikasyon sonucu tabii ki yapılabilirdi; fakat sizin hatanız sebebiyle keyfi olarak ikinci operasyon teklif ediyorsunuz dedik. Eee şimdi benden ne istiyorsunuz diyip durdu. Özür bile yok .

Her hastanede nasıldır bilmem ama genelde dosyada ne yazılmışsa onun operasyonu olur. Yatış için muayene olduğunda farklı işlem mi girilmiş acaba ya da muayene edildiyse doktor bademciği o an önemli görmemiştir de geniz için not düşmüştür. Cerrah sonuçta anestezi yapıldıktan sonra ortama giriyor. En azından gördüklerim böyle. Epikrizde yazıyordur belki.

Sizin çocuğunuz aynı durumda olsa siz ne yapardınız diye sordugumuzda , olabilir yaptirirdim dedi. 6 yaşındaki çocuğa aynı gün içersinde ikinci defa narkoza evet yani. Kanama olabilirdi tekrar yapabilirdik deyince. Hocam sonradan gelişen komplikasyon sonucu tabii ki yapılabilirdi; fakat sizin hatanız sebebiyle keyfi olarak ikinci operasyon teklif ediyorsunuz dedik. Eee şimdi benden ne istiyorsunuz diyip durdu. Özür bile yok .
Şimdiki doktorlarda bir acayip kesin yapardı kendi çocuğuna ortalığı ayağa kaldirmazdida,yahu biz bile koca insanız en son narkoz aldığımda feleğim sasmisti 6 yaşındaki çocuğa nasıl yapiyomus??şikayetci olun peşini birakmayin

Cok geçmiş olsun. Bazi doktorlar bademcik geniz eti alınmasını önermiyor. Siz şikayet edin tabii ki ama başka görüşler de topladınız mı ?
Çok teşekkür ederim 💐 İstanbul'daki çocuk doktoru , KBB doktoru hem fikirdi . Birden fazla görüş almistik . Bu KBB doktoru da şikayetleri fazlaysa alınabilir dedi. Gerçekten geniz eti çok büyümüş ; ama bizim derdimiz en ufak sıcak soğuk yemede ateşlenme ile başladı . Ve bademcik yine yerinde .
Tabii bugün sisteme geniz etinin de girilmesi tutustuklarini gösterdi .

Ben şok. Çok geçmiş olsun

Her hastanede nasıldır bilmem ama genelde dosyada ne yazılmışsa onun operasyonu olur. Yatış için muayene olduğunda farklı işlem mi girilmiş acaba ya da muayene edildiyse doktor bademciği o an önemli görmemiştir de geniz için not düşmüştür. Cerrah sonuçta anestezi yapıldıktan sonra ortama giriyor. En azından gördüklerim böyle. Epikrizde yazıyordur belki.
Şöyle açıklayayım haklısınız . Doktora muayene bademdik diye açılıyor. Yatış kısmına bademcik diye bildiriyoruz ki geniz etinden daha fazla operasyon ücreti . Anestesi hekimine bademcik diş varsa geniz eti diyoruz. Epikriz raporunda geniz eti yazılmış.
Daha önce kızıma diş operasyonu yaptırdık. Bütün işlemlere onay vermemize rağmen , operasyon anında doktorumuz asistanina aratıp, ekstra çıkan diş için de onay istemişti. Madem bademcik sorun değil ki ben onun için başvuru yapmışım , mesele geniz eti de bademcik için sor be adam o da yok. Kendince alıp çıkmış.

Başhekimle aynı gün görüşmeniz lazımdı. Doktor hatasının üstüne birde kendi hatasını değilmiş gibi 'indirimli' ameliyat teklif etmiş. Rezilliğe bak.
Tabiki davanızı açın, zaten çocuğunda bademcikleri yerinde duruyor kapı gibi deliliniz var. Öncesinde bademcikleri için ameliyat olacağının kanıtlarıda varsa tamamdır.
Geçmiş olsun

Şimdiki doktorlarda bir acayip kesin yapardı kendi çocuğuna ortalığı ayağa kaldirmazdida,yahu biz bile koca insanız en son narkoz aldığımda feleğim sasmisti 6 yaşındaki çocuğa nasıl yapiyomus??şikayetci olun peşini birakmayin
Yok peşini birakmayacagiz içimiz sogumuyor. Devlet Hastanesine gitsek biz kasindik . Yoğundur karıştı derdik. Fakat özele gidip bu muameleyi görmek ve sonra kendilerini aklamak için sistemle oynanması insanı salak yerine koyuyor.
Hatta başhekim yardımcısına; ben mühendisim, tıp terimini bilmek zorunda değilim. Tonsil ve adeno terimlerini mi inceleyeceğim. Kendi hastaligimin hekimi mi olacağım dedim.
Çocuğa operasyon öncesi dondurma yiyeceksin , ne yiyelim beraber seçelim diye hayal kurduruyorsun. Operasyon sonunda çocuk kantinden hevesle dondurmaya gidiyor. Tekrar sana dondurma yasak yiyemezsin diyince çocuk anlamlandiramiyor. Evet aynı dokuya bağlı işlemler ama talep ettiğimiz tedavi eksik.

Büyük geniş eti burundan nefes almasını engellediği için çocuk sürekli ağız solunumu yapar buna bağlı çok sık bademcik enfeksiyonu, üst çene daralması, göz altı çöküklük ve morluk, dişler de açık kapanış görülür. Aslında sadece geniz eti alınması iyi bile olmuş olabilir. Belki de eskisi kadar hastalanmayacak çocuğunuz.

Başhekimle aynı gün görüşmeniz lazımdı. Doktor hatasının üstüne birde kendi hatasını değilmiş gibi 'indirimli' ameliyat teklif etmiş. Rezilliğe bak.
Tabiki davanızı açın, zaten çocuğunda bademcikleri yerinde duruyor kapı gibi deliliniz var. Öncesinde bademcikleri için ameliyat olacağının kanıtlarıda varsa tamamdır.
Geçmiş olsun
Yardımcısıyla çıkmadan görüştük . Kendisi önce özür diledi daha sonra hatamizi telafi edelim ucretsiz olarak dedi. 3-5 ay sonra şikayet devam ederse yine narkoz . Bizim derdimiz para değil ki . 50 bin gibi bişey tuttu. Ev araba olsa evlat için satılır ; ama doktor hatasından indirmli aynı gün narkoz alınması irite edici. Bişey bekliyorsunuz içinizin soğuması için, ama doktor eee benden ne istiyorsunuz diyor özür bile dileme erdemini gosteremeden. Bugün de e nabız sisteminde geçmiş muayene tanısıyla oynandığını görünce yine yine daha çok sinirlendim.

Benim oglumunda çok fazla bademcigi şişiyor. Benim ve aileden anne tarafının çoğunun bademcigi vaktinde alınmış. Ben de o yüzden oğlumun da ameliyat olması gerekir diye düşündüm. Devlet Hastanesi'nde iyi bir KBB doktoruna denk geldik. Dediği şey alerjik olduğu için gece ağzı açık kalıyor ve bu yüzden sürekli bademcikleri şişiyor. Çiğneme tableti verdi ve o kış hiç hasta olmadı. Dönemsel çiğneme tableti kullanmamız gerekiyor. Ben son bir yıldır propolisli bal yediriyorum çiğneme tableti kullanmasın diye. Yine ağzı açık uyuyor. Nane yağı falan da kullanıyorum ama esasında çiğneme tableti kullanmamız gerekiyor. Bu yıl doğal yöntemleri denemek istedim.
Belki bizim çocukluğumuzda biz de alerjiktik ama bilinmiyordu. Benim hala bademcigimin alınan yerleri iltihap olur. Pek de etkisi olmadı. Sadece yemek yiyebildim hastayken. Eskiden yemek yiyemezdim sistigi zaman.

Büyük geniş eti burundan nefes almasını engellediği için çocuk sürekli ağız solunumu yapar buna bağlı çok sık bademcik enfeksiyonu, üst çene daralması, göz altı çöküklük ve morluk, dişler de açık kapanış görülür. Aslında sadece geniz eti alınması iyi bile olmuş olabilir. Belki de eskisi kadar hastalanmayacak çocuğunuz.
Biz artık hayırlısı buymuş , belki çok ağır gelecekti bademcik , geniz eti ve diş diye içimizi soğutmaya çalışıyoruz .
Peki geriye dönük sisteme girilmesi normal ve olası mi?

Yardımcısıyla çıkmadan görüştük . Kendisi önce özür diledi daha sonra hatamizi telafi edelim ucretsiz olarak dedi. 3-5 ay sonra şikayet devam ederse yine narkoz . Bizim derdimiz para değil ki . 50 bin gibi bişey tuttu. Ev araba olsa evlat için satılır ; ama doktor hatasından indirmli aynı gün narkoz alınması irite edici. Bişey bekliyorsunuz içinizin soğuması için, ama doktor eee benden ne istiyorsunuz diyor özür bile dileme erdemini gosteremeden. Bugün de e nabız sisteminde geçmiş muayene tanısıyla oynandığını görünce yine yine daha çok sinirlendim.
Anlatmaya çalıştığım hatasını indirimli şekilde örtmeye çalışması.
Sorun orada para değil ki, çocuğun durumu. Anestezi uzmanı değilim ama hayatı riski olmadığı sürece aynı gün iki kez narkoz iznim olmazdı. Doktorun rahatlığıda sinir bozucu..
Avukatla görüştünüz mü?

Kesinlikle şikayet edin özel bir yerse internette doktor sitesi gibi şeyler oluyor yorum yazın(kesinlikle hakaret olmasın ama direk karşı dava açıyorlar “bence” ile başlayın doktora direk atıfta bulunursanız) cimerede yazabilirsiniz. Doktorların mesleki sigortası oluyor kesin vardır yani dava kazanılsada çok bir şey fark etmez doktor için anca kendisine gelen hastalar azalırsa olumsuz etkisi olur. Bunun dışında iyikide bademcikler kalmış, geniz eti alındıysa büyük oranda şikayetleriniz geçecektir, bademcik iltihabı için doğal yöntemlere geçersiniz daha uzun sürede iyileşir fakat direnç kırılır muhtemelen antibiyotikler direnç yaptı. İleride ne olcağı belli değil bademcikler bağışıklık sistemimiz için çok önemli. Ben küçükken su gibi antibiyotik içmişim bademciklerden, ayın 2 haftası hasta geçiyormuş sonra ne oldu biliyo musunuz boğazımdan kültür aldırdım mikroplar içtiğim antibiyotiği tanıyıp etkisiz hale getirmiş doktor hemen bırakacaksın dedi o gün bugün içmedim zor iyileştiği zamanlarda oldu ama finalde hep iyi oldum (o zamanlar lisedeyim sağlık lisesindeydim doktor imkanım çoktu) aldırayım kurtulayım , neden küçükken aldırmamışlar derken bi prof asla aldırmayı tavsiye etmiyorum sen sağlıkçısın bu meslekte bir sürü mikrop içinde olacaksın gerekirse 10 gün acısın boğazların bu büyük bir hata olur dedi ve aldırmadı bende güvendim aldırmadım

X