Doktor hatası

İnşallah inşallah . Artık temennimiz bu. Çünkü operasyon öncesi yaşanan başka şeyler de bizde hasar bıraktı . Tekrar narkoz düşünmüyoruz .
En doğrusunu yaparsınız. Aile hekimimiz bize, burunu sürekli açık tutarsanız burun tıkanmazsa, çocuk uyurken ağzı açık uyumazsa bunlara dikkat ederseniz bademcik ve geniz eti sıkıntısı yaşamaz demişti. Belki sizde biliyorsunuzdur fakat hatırlatmak istedim.

Benim oglumunda çok fazla bademcigi şişiyor. Benim ve aileden anne tarafının çoğunun bademcigi vaktinde alınmış. Ben de o yüzden oğlumun da ameliyat olması gerekir diye düşündüm. Devlet Hastanesi'nde iyi bir KBB doktoruna denk geldik. Dediği şey alerjik olduğu için gece ağzı açık kalıyor ve bu yüzden sürekli bademcikleri şişiyor. Çiğneme tableti verdi ve o kış hiç hasta olmadı. Dönemsel çiğneme tableti kullanmamız gerekiyor. Ben son bir yıldır propolisli bal yediriyorum çiğneme tableti kullanmasın diye. Yine ağzı açık uyuyor. Nane yağı falan da kullanıyorum ama esasında çiğneme tableti kullanmamız gerekiyor. Bu yıl doğal yöntemleri denemek istedim.
Belki bizim çocukluğumuzda biz de alerjiktik ama bilinmiyordu. Benim hala bademcigimin alınan yerleri iltihap olur. Pek de etkisi olmadı. Sadece yemek yiyebildim hastayken. Eskiden yemek yiyemezdim sistigi zaman.
Her türlü şeyi denedim inanın; fakat okul faktörü de eklenince istikrarlı bir gidişat olamıyordu.
Oğlumun babasi aldırmış çok rahat etmiş. Ben de öyleymiş. En ufak şeyde hastalanirmisim .Büyüyünce atlattım. Şimdi oglumun geniz eti alınması ise yaramazsa mecbur 8-10 seneye ihtiyacımız var . Yaptırmayacagiz.

Anlatmaya çalıştığım hatasını indirimli şekilde örtmeye çalışması.
Sorun orada para değil ki, çocuğun durumu. Anestezi uzmanı değilim ama hayatı riski olmadığı sürece aynı gün iki kez narkoz iznim olmazdı. Doktorun rahatlığıda sinir bozucu..
Avukatla görüştünüz mü?
Kesinlikle haklısınız . Sinirlenmekte haksız olmadigimi iyice anladım sayenizde. Oğlumun babasi haftasonu avukatıyla şikayet dilekcesini hazirlayacakmis. Ben de sistemde önceki muayene tanısını ve sonra eklenmiş halini paylaştım. Onu da dilekçeye ekleyecekler.

Hakkınızı savunun ama bademcik için başka hekimlerden de görüş alın. Belki gerekli görülmez veya yazıldığı gibi de geniz etinin alınması yeterli gelir.

Kesinlikle şikayet edin özel bir yerse internette doktor sitesi gibi şeyler oluyor yorum yazın(kesinlikle hakaret olmasın ama direk karşı dava açıyorlar “bence” ile başlayın doktora direk atıfta bulunursanız) cimerede yazabilirsiniz. Doktorların mesleki sigortası oluyor kesin vardır yani dava kazanılsada çok bir şey fark etmez doktor için anca kendisine gelen hastalar azalırsa olumsuz etkisi olur. Bunun dışında iyikide bademcikler kalmış, geniz eti alındıysa büyük oranda şikayetleriniz geçecektir, bademcik iltihabı için doğal yöntemlere geçersiniz daha uzun sürede iyileşir fakat direnç kırılır muhtemelen antibiyotikler direnç yaptı. İleride ne olcağı belli değil bademcikler bağışıklık sistemimiz için çok önemli. Ben küçükken su gibi antibiyotik içmişim bademciklerden, ayın 2 haftası hasta geçiyormuş sonra ne oldu biliyo musunuz boğazımdan kültür aldırdım mikroplar içtiğim antibiyotiği tanıyıp etkisiz hale getirmiş doktor hemen bırakacaksın dedi o gün bugün içmedim zor iyileştiği zamanlarda oldu ama finalde hep iyi oldum (o zamanlar lisedeyim sağlık lisesindeydim doktor imkanım çoktu) aldırayım kurtulayım , neden küçükken aldırmamışlar derken bi prof asla aldırmayı tavsiye etmiyorum sen sağlıkçısın bu meslekte bir sürü mikrop içinde olacaksın gerekirse 10 gün acısın boğazların bu büyük bir hata olur dedi ve aldırmadı bende güvendim aldırmadım
Başhekim yardımcısına hata için bir yaptirim olacak mı diye sordum.
_ sözlü ihtar
  • yazılı ihtar
  • doktorun sözleşme feshi
Şeklinde aşamalar var; fakat kurul toplantısında ne karar verilir sonra belli olacak dendi. Sitelere sinirle yazıp haksız duruma düşmek istemiyorum ya da hastanenin kendince cezasını kesmesini de. Hukuki olarak ilerleyeceğiz.
Bakalım toparlanması dan başka çaremiz yok 🙏

En doğrusunu yaparsınız. Aile hekimimiz bize, burunu sürekli açık tutarsanız burun tıkanmazsa, çocuk uyurken ağzı açık uyumazsa bunlara dikkat ederseniz bademcik ve geniz eti sıkıntısı yaşamaz demişti. Belki sizde biliyorsunuzdur fakat hatırlatmak istedim.
Annelik ne kadar zor ya gece gündüz bir kalp ağrısı . Bı buyuseler de bı nebze rahatlasak . 🥰 İlginize teşekkür ederim

Çok geçmiş olsun. Benim bademciklerim de doktorun yanlış teşhisi sonucu alınmıştı. Ki bu daha kötü. Alınan şeyi yerine koyamıyoruz sonuçta. Aslında alınmaması şu açıdan iyi olmuş. Belki geniz eti alındığı için çocuk rahatlar ve bademcik sorunu ortadan kalkar. Çünkü bademcik şişmesi sebep mi yoksa sonuç mu iyi ayırt etmek lazım.

Eğer bademcik şişmesi sorununuz eskisi gibi devam ederse bademcik aldırma değil de küçültme işlemini araştırmanızı öneririm. Henüz çok yaygın bir işlem değil ancak hem aldırmaktan daha mantıklı hem daha ağrısız ve kolay bir işlem. Arkadaşımın çocuğu geçen sene küçültme operasyonu oldu, çocuk anlamadı bile desem yeridir. O kadar rahat geçirdi ve şikayetleri bitti. En güzeli de hala bademcik duruyor çocuğun.

Şikayet konusunda şikayet edin tabi ama böyle bir durumda ne olursa olsun içinizi soğutacak bir sonuç çıkacağını düşünmüyorum. Çocuklarımız zarar görünce anne kalbini onarmak kolay değil. İnşallah şikayetleriniz biter ve iyi ki almamış dersiniz. Ancak bu şekilde teselli olabilirsiniz diye düşünüyorum.

Her türlü şeyi denedim inanın; fakat okul faktörü de eklenince istikrarlı bir gidişat olamıyordu.
Oğlumun babasi aldırmış çok rahat etmiş. Ben de öyleymiş. En ufak şeyde hastalanirmisim .Büyüyünce atlattım. Şimdi oglumun geniz eti alınması ise yaramazsa mecbur 8-10 seneye ihtiyacımız var . Yaptırmayacagiz.
Alerji bölümüne goturdunuz mu. Çiğneme tableti kullandınız mı alerji için. Bir de gece kalkıp bakın ağzı açık mı uyuyor.

Çok geçmiş olsun. Benim bademciklerim de doktorun yanlış teşhisi sonucu alınmıştı. Ki bu daha kötü. Alınan şeyi yerine koyamıyoruz sonuçta. Aslında alınmaması şu açıdan iyi olmuş. Belki geniz eti alındığı için çocuk rahatlar ve bademcik sorunu ortadan kalkar. Çünkü bademcik şişmesi sebep mi yoksa sonuç mu iyi ayırt etmek lazım.

Eğer bademcik şişmesi sorununuz eskisi gibi devam ederse bademcik aldırma değil de küçültme işlemini araştırmanızı öneririm. Henüz çok yaygın bir işlem değil ancak hem aldırmaktan daha mantıklı hem daha ağrısız ve kolay bir işlem. Arkadaşımın çocuğu geçen sene küçültme operasyonu oldu, çocuk anlamadı bile desem yeridir. O kadar rahat geçirdi ve şikayetleri bitti. En güzeli de hala bademcik duruyor çocuğun.

Şikayet konusunda şikayet edin tabi ama böyle bir durumda ne olursa olsun içinizi soğutacak bir sonuç çıkacağını düşünmüyorum. Çocuklarımız zarar görünce anne kalbini onarmak kolay değil. İnşallah şikayetleriniz biter ve iyi ki almamış dersiniz. Ancak bu şekilde teselli olabilirsiniz diye düşünüyorum.
Çok çok teşekkür ederim. 💐 Küçültme operasyonunu da biliyorum . Fazlasıyla araştırmıştım opsiyonları . Baba örneğinin rahatlığını da görünce , sorunun kaynağından tamamen kurtulmaktı niyetimiz. İnşallah sonrasi için iyi ki deriz.

Gerçekten kabul edemiyorum doktorun tavrını, sonrasında sistemi değiştirmelerini. Gerçekten bilen varsa aydınlatabilir mi ? Mesela recetimizi bi süreyi aşınca eczaneden ilaçlarimizi alamıyoruz . Sistem müsade etmiyor. Doktor muayene ettiği hastanin tanısına yaklaşık 2 hafta sonra nasil ekleme yapabiliyor ?

Biz artık hayırlısı buymuş , belki çok ağır gelecekti bademcik , geniz eti ve diş diye içimizi soğutmaya çalışıyoruz .
Peki geriye dönük sisteme girilmesi normal ve olası mi?
Geriye dönük sisteme girişmesi nasıl oluyor bilmiyorum. Ben kendi kliniğimde çalışıyorum. Ama geriye dönük nasıl sisteme girdiklerini anlamadım

Alerji bölümüne goturdunuz mu. Çiğneme tableti kullandınız mı alerji için. Bir de gece kalkıp bakın ağzı açık mı uyuyor.
Oğlum da yapılan testlerde alerji emaresi çıkmayınca yönlendirme yapılmadı. Ağız açık uyuma , zaman zaman horlama , boyun cevresi aşırı terliyor , en ufak ısı farkında ateşlenme.
Kızım yarı alerjik bir çocuk mesela. Büyük adamlar gibi horluyor . Geniz eti bariz var . Doktorumuz uyardı herseye karşı dikkatli olacaksınız dedi mesela. Korkuyorum artık .

Geriye dönük sisteme girişmesi nasıl oluyor bilmiyorum. Ben kendi kliniğimde çalışıyorum. Ama geriye dönük nasıl sisteme girdiklerini anlamadım
Bugün size bir hasta geldi diyelim. Tanilarinizi e nabız üzerinden giriyorsunuz . (Yani biz ordan görebiliyoruz. ) Grip diye teşhis koydunuz. 2 hafta sonra ameliyat gününde tekrar sisteme baktığımızda hala grip teşhisi görünüyor muayenede tanısı. Fakat bugun ilk kontrol muayenesine baktığımda grip ve verem tanisi girilmiş diyelim . Çünkü ameliyatta vereme mudahahele edildiği için .

Bizde sadece bademcik tanısı vardı. Taa ki bugün sistemde bademcik ve geniz eti tanısı olarak görülüyor .

Gerçektem skandal
Siz dişi bile araya sıkıştırmışsınız ki tek narkoz alsın diye.
Üzüldüm
İşte kendimizce en hafif şeklinde tek seferde dertlerinden kurtulması için cabaladik ama olmadı nasip diyoruz teselli olarak.

Sinirden artık şakalara vurduk bı ara. Çocuğun biri yine bademcikten operasyon olacakken , sünnet etmişler. Hepten trajik kısmı çocuk sunnetliymis . Teyzem bu olayı duymuş, sonraki gün kulaktan operasyona girecek. Ameliyathane kısmında habire " aman hocam , benim sağ kulak ha başka yeri almayın !" deyip gülüyormus. Ekip de teyzem cok neseli diye düşünmüş , halbuki kadın korkudan üç buçuk atıyor.

Rabbim kimseyi düşürmesin hastanelere ne diyelim🙏

Öncelikle hayırlı ramazanlar 💐
Hemen sadede geleyim. Oğlum son iki senedir her türlü salgın v.b vakaları es geçmeden yakalanip , çok fazla antibiyotik kullanmak durumunda kaldı. En sonunda canının yanması dışında hayat kalitesi düştü . En ufak şeyde bademcikler şişip ateşlenmeye başlayınca doktorlar alinmasini önermişti .
Malum şehir değiştirdik . Düzen oturtmak , okul falan derken , şubat sonunda yeni bir KBB doktor kontrolüne götürdüm . Bademcikler çok büyük değil ; ama antibiyotik çok kullanılıyorsa alınabilir dendi. Hatta geniz eti de büyükse operasyon anında alabiliriz denince onay verdim , dişle beraber tek narko altinda dertlerinden kurtulsun istedik. Yatis kısmından bademcik için fiyat aldık . Anlaşmalı diş dokturuna da gidip muayene oldu oğlum . En son operasyon günü için dönüş saglandi.
Geçen hafta önce KBB dokturu, sonra dış doktoru narkoz altında işlemleri gerçekleştirdi. Veee operasyon sonunda odamıza çıktık . Doktor bey asıl konu olan bademdigi almayıp, sadece geniz etini almış . Eksik operasyon yaptığını söyleyince hatayı başkalarına attı. Aynı gün tekrar ooerasyonu indirimli yapabileceğini söyledi . Tabii ki deliye döndüm .

Hastaneden çıkmadan doktora, başhekim yardımcısına şikayetçi olacagimizi söyledik; fakat bugün e nabız sistemi üzerinden Şubat ayı kontrolünü sadece bademdik olarak girmisken , bugün gordum ki geniz etini de eklemişler . Geriye dönük sistemle oynanması mümkün mu ? Gerçi ekran resmi almıştım Allah'tan delil var. Oğlumun babasi da avukat eşliğinde dava açacak ama inanın sogumuyorum.
İnşallah adalet yerini bulur Allah evladınıza şifa versin size bağışlasın

Oğlum da yapılan testlerde alerji emaresi çıkmayınca yönlendirme yapılmadı. Ağız açık uyuma , zaman zaman horlama , boyun cevresi aşırı terliyor , en ufak ısı farkında ateşlenme.
Kızım yarı alerjik bir çocuk mesela. Büyük adamlar gibi horluyor . Geniz eti bariz var . Doktorumuz uyardı herseye karşı dikkatli olacaksınız dedi mesela. Korkuyorum artık .
KBB doktoru bize çiğneme tableti verdi ama alerji testi yapılmamıştı. Sonraki yıllarda ben test yaptırdım bariz alerji çıkmadı bizde de. Alerji doktoru mevsimsel alerjik.rinit olabilir dedi.
Fakat şu var çiğneme tableti alırsa hasta olmuyor. Yani gerçekten burun tikanmasindan dolayı bademcigi sisiyormus. Bence biraz daha araştırın bu konuyu..boşa ameliyat olmasin.

Bugün size bir hasta geldi diyelim. Tanilarinizi e nabız üzerinden giriyorsunuz . (Yani biz ordan görebiliyoruz. ) Grip diye teşhis koydunuz. 2 hafta sonra ameliyat gününde tekrar sisteme baktığımızda hala grip teşhisi görünüyor muayenede tanısı. Fakat bugun ilk kontrol muayenesine baktığımda grip ve verem tanisi girilmiş diyelim . Çünkü ameliyatta vereme mudahahele edildiği için .

Bizde sadece bademcik tanısı vardı. Taa ki bugün sistemde bademcik ve geniz eti tanısı olarak görülüyor .
Merhaba. Randevusuna gitmediğim iptal ettiğim bir durumum vardı. Fakat e nabızda tanı girilmişti, muayene olmuşum gibi tanısı da vardı yani.
Hastaneye gittim durumu anlattım düzelttiler. Tanıyı falan sildiler hep.

Gitmiş olsaydım tanı yanlış girilmiş olsaydı mecbur onu da düzelteceklerdi.

Yani geçmişe oynama yapılabiliyor demek oluyor bu.
Çok geçmiş olsun, peşini bırakmayın asla.

KBB doktoru bize çiğneme tableti verdi ama alerji testi yapılmamıştı. Sonraki yıllarda ben test yaptırdım bariz alerji çıkmadı bizde de. Alerji doktoru mevsimsel alerjik.rinit olabilir dedi.
Fakat şu var çiğneme tableti alırsa hasta olmuyor. Yani gerçekten burun tikanmasindan dolayı bademcigi sisiyormus. Bence biraz daha araştırın bu konuyu..boşa ameliyat olmasin.
Anladım her doktorun yöntemi farklı demek ki. Bizim ki gerek görmeyince yonlendirmedi de.

Dün operasyon olduğu doktora kontrol randevusu vardı . Doktorun yüzünü görmek istemediğinden goturmedim; fakat bugün diş kontrolüyle beraber başka KBB doktoruna götüreceğim.

Merhaba. Randevusuna gitmediğim iptal ettiğim bir durumum vardı. Fakat e nabızda tanı girilmişti, muayene olmuşum gibi tanısı da vardı yani.
Hastaneye gittim durumu anlattım düzelttiler. Tanıyı falan sildiler hep.

Gitmiş olsaydım tanı yanlış girilmiş olsaydı mecbur onu da düzelteceklerdi.

Yani geçmişe oynama yapılabiliyor demek oluyor bu.
Çok geçmiş olsun, peşini bırakmayın asla.
Teşekkür ederim açıklamaniz için. Daha önce böyle birşeyle karsilasmadigim için şaşırdım . Gerçi yine de etik degil . Bugün başka doktora da soracağım .

Cok geçmiş olsun. Bazi doktorlar bademcik geniz eti alınmasını önermiyor. Siz şikayet edin tabii ki ama başka görüşler de topladınız mı ?
neden önerilmiyor? benim kızımın bademcikleri alındığında geniz etini de almışlardı. ama nefes alamıyordu sürekli ağzından nefes alıyordu. önerilmemesinin sebebi ne? ben profesör doktora ve 2 ayrı doktora götürdüm hepsi aynı şeyi söyledi.

X