Doktora gitmeden tekrar ilaç almalı mıyım?

Handeli95

Kayıtlı Üye
6 Eylül 2023
554
1.047
Merhaba, 3 yıl kadar önce 3 yıllık Lustral tedavisi gördüm. OKB ve kaygı bozukluğu için. İyileşmiştim, bayadır iyiydim ama stresli bir dönemden geçiyorum sanırım o tetikledi ve tekrarladı. Şu an 6 gün çalıştığım için bu aralar doktora gidecek zamanım yok ve hastalığım tavan yaptı. Tekrar eczaneden alıp kullanmaya başlasam düşük mg olarak nasıl olur? Dozaj ayarlaması yaparım sonrasında, dediğim gibi tecrübeliyim 3 yıl kullandım çünkü. Farkındayım çok cahilce gelebilir ama uzun süre kullandığım için ilacı tanıyorum ve bana iyi geliyor. Sizce?

Son düzenleme:
Sizin uzun süre kullandım dediğiniz ilacın uzmanlığını adamlar 10 senede anca öğreniyor. Saçmalamayın, iki ilaç kullanınca psikiyatrist olmuyorsunuz.

Reçetesiz alabiliyor musunuz ki? Alabişseniz bile uzman bir hekim kontrolünde olmadan kesinlikte bu tür ilaçları kullanmahın

Merhaba, 3 yıl kadar önce 3 yıllık Lustral tedavisi gördüm. OKB ve kaygı bozukluğu için. İyileşmiştim, bayadır iyiydim ama stresli bir dönemden geçiyorum sanırım o tetikledi ve tekrarladı. Şu an 6 gün çalıştığım için bu aralar doktora gidecek zamanım yok ve hastalığım tavan yaptı. Tekrar eczaneden alıp kullanmaya başlasam düşük mg olarak nasıl olur? Dozaj ayarlaması yaparım sonrasında, dediğim gibi tecrübeliyim 3 yıl kullandım çünkü. Farkındayım çok cahilce gelebilir ama uzun süre kullandığım için ilacı tanıyorum ve bana iyi geliyor. Sizce?
Bir önce iyi gelen ilaç daha da kötü yapabiliyor.Ama doktor da zaten ilk ondan başlıyor.Yine de doktor kontrolünde gitmek psikolojik durumlarda insana güven veriyor diye dusunuyorum

X