Sivilceli Ciltler Doktorum sivilcelerime Diane 35 verdi...Deneyimi olan varmi?

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
banada doktor hormon bozuklugu için verdisivilceli değilim ama arada tek tük çıkardı diana35 kullandıktan sonra hiç çıkmadı yüzümde sivilce cildim parladı ışıl ışıl oldu pürüzsüzleşti ama kilo da aldım ilacı bırakmamla yüzümde lekenenler oluştu yüzümü sivilceler bastı 1 yıldır daha sivilceler ve lekelerden kurtulamadım canım sana tavsiyem hiç deneme

banada doktor hormon bozuklugu için verdisivilceli değilim ama arada tek tük çıkardı diana35 kullandıktan sonra hiç çıkmadı yüzümde sivilce cildim parladı ışıl ışıl oldu pürüzsüzleşti ama kilo da aldım ilacı bırakmamla yüzümde lekenenler oluştu yüzümü sivilceler bastı 1 yıldır daha sivilceler ve lekelerden kurtulamadım canım sana tavsiyem hiç deneme

ewt arkadaşım aynı şey bnmde başıma geldi halada devam ediyo senağlamasenağlama

kizlar bende de ayni sorun var.
suan 19 yasindaydim, yaklasik 6 senedir sivilce/akne problemi yasiyorum.
benim hatam cok gec dermatologa danismakla oldu.
ergenlik dedi cevrem gecer dedi bende öyle düsündügümden gitmedim.
bu sene yazin gittim. bana 2 farkli krem yazdi. 6 hafta kullan ise yaramazsa tekrar gel dedi.
hic bir ise yaramadi hic bir sekilde düzelme olmadi. zaten ben artik yüzeysel degil hormonel yani icten sorun oldugunu düsünmeye baslamistim. suratim sivilce tarlasina döndü :KK43:
genc kizim, artik kimi görsem ilk suratina bakiyorum sivilcesi var mi yok mu diye...sinifta 21 kiziz, hic birinde tek tük bile sivilce yok cidden psikolojim bozulmaya basliyor.
makyaj da yapamiyorum dogal olarak, hem büdül büdül duruyor, guzel olmuyor hemde yüzümü daha fazla tahris ediyor.

her neyse ise yaraminca 8 hafta sonra tekrar gittim...bakti dedi iyilesme yok. bende farkinda oldugumu söyledim ve sabah kullandigim kremin dozunu arttirdi. bende böyle bi iyilesme olacagini zannetmiyorum,icten geliyor olamaz mi kan tahlili yapamaz miyiz dedim.
o zaman dogum kontrol hapiyla baslamamiz gerekyior dedi. hormon hapi.
ben zaten 2 aydir kullaniyordum. ( korunma amacli degil, türkiyeye tatile gidecegim icin adet geciktirmek adina istemistim, doktorumda sivilceme de iyi gelecegini söylemisti)
ve böylece dermatologumda kullandigim hormon hapina 6 ay devam etmemi söyledi ( valette kullaniyorum) yanisira verdigi kremleri.

fakat 3 ay oldu ben azalmasini artik beklemiyorum fakat yenileri cikmasi artik sinirimi bozuyor.
hergun yeni bir sivilceyle uyaniyorum.
ha gitti derken, adet dönemim basliyor o zaman iki kat daha fazla zaten.

doktorum da zaten acelesi varmis gibi dogru durust bakmadan her dedigime okey diyor...

cidden artik umudum kalmadi simdi sizde yasin genc diceksiniz biliyorum ama birakin isterseniz fotograf koyayim ben pürüssüz cilt ne demek hic bilmiyorum en son cocuktum ya 14 yasimda hatirliyorum nasil biseydi...

:KK43:

arkadasım o ilacı sakın kullanma derim.geçen sene kist şikayetiyle çok iyi bir doktora gittim.aynı zamanda kistimden dolayı tüylenme sorunum vardı.bana diane 35 verdi.6 ay kullanmamı ve tekrar kontrole gitmemi istedi.tüm yan etkilerini gördüm.inanırmısınız nefesim bile kesiliyordu.ben sigara kullanıyorum.sigara içenler için korkunç tehlikeli bir ilaçmış.kilo almaya başladım.dehşet selülit yapıyor.yan etkilerinde zaten yazıyor.evet cilde iyi geliyormuş ama bana sivilce yaptı.sonunda ben sadece 3 ay dayanabildim.sonra bu konuyu araştırmaya başladım.bir arkadaşım;dayısının ameliyatı için amerikaya gitmiş.o dönemde o da kist şikayeti yüzünden diane 35 kullanıyormuş.ilaçlarını burda unutunca(orda yokmuş bu ilaç),türkiye den bir arkadaşından,eczaneden içeriklerini almak için rica etmiş.en azından amerika da muadili olabilecek bir ilaçla dönene kadar idare edeyim demiş.ilaçların içeriklerini annesi orda doktora gösterince dehşete düşmüşler.doktor;bu ilacın çok ağır içerikleri olduğunu ve tehlikeli bir ilaç olduğunu söylemiş.dünyanın birçok ülkesinde yasaklanmış bir ilaçmış.tekrar muayene olup başka bir ilaç almış ordan.anlayacağın kendini hiç riske atma.eminim sivilcelerin için daha sağlıklı bir yöntem bulursun.

canım diana35 doğum kontrol hapı bekarsın bide hiç kullanma derim ben..bende çok kullandım geçiriyor geçirmesine ama hormonların dengesini bozma hiç.doğum kontrol hapı kullananlarda ilerde problem yaşanıyor..benim bebişim olmuyor şu an tedavi görüyorum...bak benzamycin diye krem var onu yazdır ben şu an kullanıyorum.iyi geldi.

Slm, bendede sivilce problemi var yumurtaciklarimda pko çikti ama hormonlarim çok iyi, doktor gynelle diye bi ilaç verdi 6 gün oldu kullanali bakalim sonuç ne olacak? Psikolojim hiç ii değil :)))))))))

kizlar bende de ayni sorun var.
suan 19 yasindaydim, yaklasik 6 senedir sivilce/akne problemi yasiyorum.
benim hatam cok gec dermatologa danismakla oldu.
ergenlik dedi cevrem gecer dedi bende öyle düsündügümden gitmedim.
bu sene yazin gittim. bana 2 farkli krem yazdi. 6 hafta kullan ise yaramazsa tekrar gel dedi.
hic bir ise yaramadi hic bir sekilde düzelme olmadi. zaten ben artik yüzeysel degil hormonel yani icten sorun oldugunu düsünmeye baslamistim. suratim sivilce tarlasina döndü :KK43:
genc kizim, artik kimi görsem ilk suratina bakiyorum sivilcesi var mi yok mu diye...sinifta 21 kiziz, hic birinde tek tük bile sivilce yok cidden psikolojim bozulmaya basliyor.
makyaj da yapamiyorum dogal olarak, hem büdül büdül duruyor, guzel olmuyor hemde yüzümü daha fazla tahris ediyor.

her neyse ise yaraminca 8 hafta sonra tekrar gittim...bakti dedi iyilesme yok. bende farkinda oldugumu söyledim ve sabah kullandigim kremin dozunu arttirdi. bende böyle bi iyilesme olacagini zannetmiyorum,icten geliyor olamaz mi kan tahlili yapamaz miyiz dedim.
o zaman dogum kontrol hapiyla baslamamiz gerekyior dedi. hormon hapi.
ben zaten 2 aydir kullaniyordum. ( korunma amacli degil, türkiyeye tatile gidecegim icin adet geciktirmek adina istemistim, doktorumda sivilceme de iyi gelecegini söylemisti)
ve böylece dermatologumda kullandigim hormon hapina 6 ay devam etmemi söyledi ( valette kullaniyorum) yanisira verdigi kremleri.

fakat 3 ay oldu ben azalmasini artik beklemiyorum fakat yenileri cikmasi artik sinirimi bozuyor.
hergun yeni bir sivilceyle uyaniyorum.
ha gitti derken, adet dönemim basliyor o zaman iki kat daha fazla zaten.

doktorum da zaten acelesi varmis gibi dogru durust bakmadan her dedigime okey diyor...

cidden artik umudum kalmadi simdi sizde yasin genc diceksiniz biliyorum ama birakin isterseniz fotograf koyayim ben pürüssüz cilt ne demek hic bilmiyorum en son cocuktum ya 14 yasimda hatirliyorum nasil biseydi...

:KK43:

çok geçmiş olsun, seni iyi anlıyorum 2 sene önce ben de aynı durumdaydım ne kullandıysam fayda etmedi. ama hiçbir doktor diane 35 gibi bir doğum kontrol hapı da vermedi sivilce için, eğer polikistik over vs. gibi bi sorun yoksa sivilce tedavisinde doğum kontrol hapı dayamak duyduğum en saçma şey yani. bence sen başka bir doktora git ilk başta. sivilce öyle kremle jelle çözülcek sorun değil gerçekten içten tedavi şart, eğer çok hafif bi sivilce sorunu varsa ancak işe yarıyo o kremler. başka bir doktora git mutlaka , bugüne kadar uygulanan tedavilerini iyice anlat bakalım ne dicek. bir de roaccutane isimli bir ilaç var duymuşsundur, çok yan etkili ve ağır bir ilaç ama sivilce tedavisinde tek. muhtemelen sana bunu söyler zaten doktorun, eğer ki söylemezse sen sor roaccutane tedavisini, kan testlerin tahlillerin uyarsa yazacaktır doktorun. 6 ay sonra hiçbirşeyin kalmaz ama yan etkilerine çok dikkat etmek ve doğru şekilde kullanmak lazım ilacı. kolay gelsin.

arkadaşlar merhaba,bu hap erkeklik hormonunu da düzenler mi acaba bilgisi olan varsa yazsın lütfen .benim saçımda erkek tipi saç dökülmesi var ne denediysem düzelmedi birkaç yıl önce doktor erkeklik hormonun yüksek deyim doğum kontrol hapı verdi ama ben korktum açıkçası kullanmadım şimdi acaba diyorum saçlarım için denemeye değermi sizce lütfen yardımcı olun

kiloda problem olmaz ama sanki bana tüylenme yaptı.adet düzenlemek için kullanmıştım

bende 4 ay kullandım
pek bır ıse yaradıgını soylıyemem
ınanılmaz mıde bulantısı yapıyo
vucudunu şişmiş gıbı hıssedıyosun
bırde iştahı cok artıyo

Ben pko için kullanmıştım 2 ay ve cildime de çok iyi geldi...Şimdi bebek istediğim için kullanamıyorum ama ileride sivilcelerim için tekrar kullanmayı düşünüyorum....

TABIRI CAIZSE DIANE 35 E SAVAS ACTIM HER ILGILI KONUYA ASAGIDAKINI YAZIYORUM LUTFEN OKUYUN :
merhaba ben de 4 ay boyunca adet olamadigimi bilirim. ama metmorfin kullaniyorum 1 yili gecti gayet duzenli oluyorum. daha once diane35 adinda bas belasi bir ilac vermislerdi goguslerimi kocaman yapti killandim ve kilo aldim uykudan gogus agrisiyla uyandigimi bilirim. sakin diane35 i doktor yazsa bile almayin bu ilac ve benzerleri icerigindeki tehlikeli maddeler yuzunden yurtdisinda bir cok ulkede yasaklanmis. faydasindan cok zarari var. herkeste yan etkisi benim kadar olmayabilir hatta iyi de gelebilir ama boyle zararli ilaclar alip vucud sisteminizi bozmayin. turkiye'de hangi akla hizmet bu ilaci veriyolar bilmiyorum tamamen ilac firmalarinin kurbani oluyoruz onlar para kazansin diye bu tehlikeli ilaci doktorlar bize yazip duruyolar. polikistik over hastaligi tam bir kisir dongudur. bazi hastalarda once sismanlatir ve siz sismanladikca da hastalik daha kotuye gider ve adet gorme donemi daha da uzar. ve bircok hastada insulin direncine bagli olarak giderek daha fazla istah olur. Metmorfin icerikli ilaclar bu fazla insulin salinimini durdurur ve bu yolla kilo vermeye baslarsiniz. ve kilo verdikce pko kisir dongusu kirilmis olur ve adet gorme suresinin araligi azalir. metmorfinin hic bir yan etkisi yok sadece ilk baslarda alisma doneminde ishal gibi tepkiler olur ama sonra alistikca gecer. metmorfini pko ya da seker hastasi olmayan normal saglikli insanlar bile kilo vermek icin kullaniyor hatta saglik sorunu olmayan doktorlar bile. ben metmorfine basladigimdan beri 12 kilo verdim. istedigimi yedim rejim yapmadan. cunku istahi kesiyor sekeri duzenliyor. herkese gecmis olsun./B]

ben de sivilcelerim dolayısıyla başlamıştım bu hapa tam bir buçuk sene kullandım ve açıkcası çok da memnundum. ben de hiçbir şekilde yan etki yapmadı hele kilomu hiç etkilemedi. kullandığım dönemde gerçekten sivilcelerimden kurtulmuştum. ama öyle bir ay kullanmakla olmaz en az 3 ay kullanmak gerekiyo

her kimyasalın bir yan etkisi var
bu etkilerde herkezde farklıreaksiyon gösteriyor, anladığım kadarıyla
ben de sivilcelerim yüzünden(hemde ne sivilceler)
Diana 35 kullandım ,üç ay(hem evliyim doğum kontrolüde olur dedim
kullanmaya başladığımdam itibaren sivilceler bitti, regl zaten düzenliydi aylık ağrılarımda bitti.
ama bu süre içerisinde baldırlarımda okadar sipora rağmen gevşeme arkasındanda haliyle selülit oluştu,
saçlarım patır patır döküldü.
yine kötülemedim ama cildim iyi olsada görüntüm bozulmaya başladı kestim
yan etkileri azaldı hatta bitti,
kesinlikle en doğal yöntemler en iyileri

Ben ınternetten ılaclar hakkında bbılgı alıp doktoruma sorrdum soyleymıs boylemıs dıe pco cıktı ve dıane 35 verdı bu ılacın tam ısabetlı bır ılaca ldugunu soyledı bır baska doktor.o yuzden her ılac herkeze aynı etkı yapmaz bence doktor onayı varsa bıze kesınlıkle kullanma demke yanlıs olur.

Bu 3. ayım diane35 ve aldoctone 2sini yazdı doktor ve sivilce çıkması çok azaldı adet dönemimde 5-6 tane koca koca çıkan sivilceler bu ay 2 tane anca cıktı onlarda çenemin altında yüzümde değil:) Yan etkisine gelince kilo aldırmadı sadece iştah açtırıyor bu yüzden ben gece yatarken içiyorum hapları iştahımı açsa da gece uyanıp yemek yicek değilim :KK70: Tam tersi 5 kilo zayıfladım benn :))

Bu 3. ayım diane35 ve aldoctone 2sini yazdı doktor ve sivilce çıkması çok azaldı adet dönemimde 5-6 tane koca koca çıkan sivilceler bu ay 2 tane anca cıktı onlarda çenemin altında yüzümde değil:) Yan etkisine gelince kilo aldırmadı sadece iştah açtırıyor bu yüzden ben gece yatarken içiyorum hapları iştahımı açsa da gece uyanıp yemek yicek değilim :KK70: Tam tersi 5 kilo zayıfladım benn :))

hala diaene kullanıyormusunuz sonuç ne acaba ben yenı başladım bır hafta oldu

Ben sivilce için değil de hormon bozukluğu için kullanmıştım bunu 3-4 kutu bitirdim. O dönemde adetiniz düzene giriyor sancılarınız azalıyor ve hormonlarınız dengeleniyor hatta göğüsleri büyütüyor.

X