Donmuş anne sütü yolculukta dayanma süresi

Mavipatikk

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2018
377
223
29
Merhabalar donmuş halde olan anne sütünü termal çantaya koyarsak 10 saat otobüs yolculuğunda erir mi yoksa buz olarak kalıp dayanır mı acaba daha önceden yolculuk yapıp deneyimlemiş olan varsa yardımcı olabilir mi?

Teşekkürler cevap için. Aynen termal çantayla buz aküsüyle gidecek ama yine de erir de ziyan olursa diye aklıma takılıyor.
Buzluktan çıktığı formu bozulursa vermeniz gerekir gittiğiniz yerde hemen vermeyeceksiniz donuk hali hiç çözünmemesi gerek. Migrosta buz satıyo pakette onu soğutucu mavi dolaplar varya onlara dökün içine sütleri koyun çok uzun süre gider

Köpük buz straforları var ya hani balıkçıların balık koyduklarından ona da bi göz atın onda da uzun süre dayanıyor ama kaç saat bilmiyorum

Buzluktan çıktığı formu bozulursa vermeniz gerekir gittiğiniz yerde hemen vermeyeceksiniz donuk hali hiç çözünmemesi gerek. Migrosta buz satıyo pakette onu soğutucu mavi dolaplar varya onlara dökün içine sütleri koyun çok uzun süre gider
Doğru biraz erise bile çözünmüş olacak ziyan olur. Bakayim cok teşekkürler

Tam olarak ne kadar, kac paket sutun dayanmasini istiyorsunuz bilemiyorum ama cozunme basladigi anda o sutleri tüketmeniz gerekir. Yani atiyorum bi 3 gunluk sut stogu gotureyim diyorsaniz o iş olmaz, ama gunubirlik piknik alaninda kullansin diye dusunuyorsaniz sorun yasamazsiniz.

Tam olarak ne kadar, kac paket sutun dayanmasini istiyorsunuz bilemiyorum ama cozunme basladigi anda o sutleri tüketmeniz gerekir. Yani atiyorum bi 3 gunluk sut stogu gotureyim diyorsaniz o iş olmaz, ama gunubirlik piknik alaninda kullansin diye dusunuyorsaniz sorun yasamazsiniz.
Günübirlik miktarda değil evet zor olur o zaman bi deneyeceğim termal çantada ve buz aküsüyle balkonda bi gece bakalim.

X