Dudak kenarında geçmeyen yara

ayana

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2010
181
388
Merhaba herkese oğlum 4 yaşında iki ay önce dudağının kenarında uçuğa benzeyen ama uçuk olmayan bir yara çıktı. Bepanthene ve benzeri şeylerle geçirmeye çalıştım doktora gittik iki tane merhem verdi geçmedi internetten araştıra araştıra açısal keilit diye bir şey buldum ona benziyordu. Vazelinle geçer denmiş denedim bir haftada geçti. Ama geçen hafta yine başladı ve bu sefer geçmiyor. Başına böyle bir şey gelen var mı.

Son düzenleme:
Merhaba herkese oğlum 4 yaşında iki ay önce dudağının kenarında uçuğa benzeyen ama uçuk olmayan bir yara çıktı. Bepanthene ve benzeri şeylerle geçirmeye çalıştım doktora gittik iki tane merhem verdi geçmedi internetten araştıra araştıra açısal keilit diye bir şey buldum ona benziyordu. Vazelinle geçer denmiş denedim bir haftada geçti. Ama geçen hafta yine başladı ve bu sefer geçmiyor. Başına böyle bir şey gelen var mı.
Geçmiş olsun eğer söylediğiniz gibi açısal keilit ise zaten geçmesi 1-2 hafta arasında oluyor. Çocuklarda genelde vitamin eksikliğinde tekrar ediyor diye biliyorum. Özellikle b12 ve demir eksikliği. Bence sağlık ocağında bi test yaptırın vitamin eksikliği var ise ona göre bi takviye alırsınız

Geçmiş olsun eğer söylediğiniz gibi açısal keilit ise zaten geçmesi 1-2 hafta arasında oluyor. Çocuklarda genelde vitamin eksikliğinde tekrar ediyor diye biliyorum. Özellikle b12 ve demir eksikliği. Bence sağlık ocağında bi test yaptırın vitamin eksikliği var ise ona göre bi takviye alırsınız
Çok teşekkür ederim vitamin değerlerinde her şey normal çıktı. Yine de multivitamin verdi doktor. Baya bir araştırdım ne yazıl ki Türkiye de onun tedavisinde kullanılan çocukların kullanacağı merhemler üretimden kaldırılmış. Eğer tanı doğru ise yurtdışından getirteceğiz. Bugün deri hastalıklarına randevu aldım. Dudaktan kültür alacaklar. Mantar olabileceği söylendi. Okuldan kaptı sanırım.

Ya üzüldüm geçmiş olsun. Dediğiniz gibi maalesef çocukların birinde bir şey varsa hemen diğerlerine de bulaşıyor henüz kişisel mesafeyi korumayı tam öğrenemedikleri için. Ben de anaokulu öğretmeniyim benim sınıfımda da çok dikkat etmeme rağmen durumlar aynı. İnşallah hızlı bi şekilde geçer şikayetiniz, zaten belli ki ilgili de bi annesiniz duruma hemen müdahale etmişsiniz. Kısa zamanda geçer de tekrar etmez umarım geçmiş olsun tekrar.

X