Düğün fotograflarinda yaşadığım hüsran 😪

serotininevi

Üye
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2023
134
76
Herkese merhaba,
Geçen hafta evlendim ve bu haftada fotoğraf cekimimiz vardı. Düğünümde saçım istediğim gibi değildi ve mutsuz olmuştum.
Düğün fotoğraflarımız 1 hafta sonra olacağı için teselli oldum, o zaman istediğim gibi yaparım dedim.
Fotoğraf için özendim, sabah anlaşmalı kuaföre gittik sac makyaj istediğim gibi oldu. Hatta saçım tam anlamıyla istediğim gibi oldu ve çok mutlu olmuştum.
Çekim dış mekan cekimiydi ve hava inanılmaz rüzgarlı ve gunesliydi. Biz çekime başlarken rüzgardan saçlarım hep bozuldu. Fotoğraflarımızda saçım istediğim gibi olmadı, oradan oraya uçuştu ve o kadar özenip bözenip yaptırılan saçtan haliyle eser kalmadı. Çekim anında modum düştü çünkü rüzgardan saçımı kontrol edip poz vermekte çok zorlandım.
Günlerdir buna üzülüyorum. Çok anlam yüklemistim sanırım ondan, bir daha çekme şansımız yok çünkü çok yorucu ve zorlu bir süreçti. Stüdyo ya da kapalı alanda çekmek istemedim dışarinin verdiği fotoğraf havasını çok seviyorum. Biraz şans işi sanırım. Düşündüğümden fazla üzüldüm. Fotoğrafların bir kaçı dışında saçım başım hep dağınık. Tam olarak istediğim ve hayal ettiğim gibi değil. İnsanların fotoğraflarına bakınca üzülüyorum. Halbuki albüm ,fotoğrafçı falan her şey çok güzel. Tek sorun yaşadığım talihsizlik. Sizce fazla mı abartiyorum

Güncelleme : Düğün fotoğraflarının ham hali geldi. Evet aşırı kötü değil belki ama hayal ettiğim gibi de hiç değil. Seçimleri yapıp yolladık. Ara ara aklıma geldikçe üzülüyorum ama yine de yapacak bir şey yok, olduğu kadarı güzel diyerek geçiyorum. Saçım başım hep uçmuş gitmiş, fotoğrafları zor seçtim düzgünü bulabilmek için. Son halini alınca da muhtemelen bayılmayacağım. Olan bu diyerek yarı hüzünlü devam edeceğim :) Destekleriniz için teşekkürler.

Son düzenleme:
Bosverin yahu bende kötü sandim eminim çok güzeldir
Benim başıma gelene hala gülerim
Kardeşimin eşi fotoğrafçı o zamanlar sevgilisi
Heryerde çekim yapmıştık düğüne 1 saat var tutturmuşlar gol kenarı yapmayın etmeyin benim başıma iş gelir beni bulur dedim
Atlar vardı aa çok güzel çıkıyor biz asıl bunlar için geldik dediler inmem dedim zorla indim at bana saldiriyordu beyaz gözlerini aldı sanırım arabaya zor attılar arabanın etrafından gitmez :KK70:
Dugun dernek filminde gibi gelini at kaçırdı diye manşet olacaktım az kaldı:KK70:

Ben şahsen hiç beğenmiyorum öyle kalıp gibi fotoları,kalıp gibi kıyafetler,tornadan çıkmış gibi saçlar. Doğal olmalı,o zaman daha güzel oluyor. Saçlarınızı ya düz fönlü ya da hafif su dalgalı yapıp akışına bırakmalıydınız,o zaman güzel olurdu. Belki de sizin yapmadığınızı rüzgar yapmıştır işte. Bunun üzerinde bu kadar düşünülecek bir şey yok.

Ben evlenirken foto isini cok fazla dallandirmamak icin enistemin studyosunda 25 dkda yapmistik cekimi. Saat 7 de dugun baslayacakti biz 5 te studyodaydik. Biz gulduk eglendik enistem fotograf cekti. Albume ve fotolara bakanlar agzimizin yuzumuzun kaydigini dis cekim dururken studyoda yaptigimizi falan soyleyebilir. Ama ben baktikca aklima ne kadar eglendigimiz geliyo. Keske bu kadar dert edip gunu kendinize zehir etmeseydiniz. 10 yil sonra akliniza sadece o andaki guzellikler gelicekti

Ben şahsen hiç beğenmiyorum öyle kalıp gibi fotoları,kalıp gibi kıyafetler,tornadan çıkmış gibi saçlar. Doğal olmalı,o zaman daha güzel oluyor. Saçlarınızı ya düz fönlü ya da hafif su dalgalı yapıp akışına bırakmalıydınız,o zaman güzel olurdu. Belki de sizin yapmadığınızı rüzgar yapmıştır işte. Bunun üzerinde bu kadar düşünülecek bir şey yok.
Yorumunuz için teşekkür ederim. Fotoğraf konsept olarak da benim tarzım olarak da öyleydi.(tarlada cekildi)
Saçım hep kalıp gibi yapılıyor diye aşırı doğal bir dalga ve çok zarif bir toka taktirdim. Çok sade ve zarif duruyordu fakat rüzgarla beraber birbirine girdi toka düstü düşecek oldu. Yani onensiz ve karışık oldu. Üzüldüğüm bu aslında. Olduğu gibi kalsa çok doğal ve güzel olacaktı

Herkese merhaba,
Geçen hafta evlendim ve bu haftada fotoğraf cekimimiz vardı. Düğünümde saçım istediğim gibi değildi ve mutsuz olmuştum.
Düğün fotoğraflarımız 1 hafta sonra olacağı için teselli oldum, o zaman istediğim gibi yaparım dedim.
Fotoğraf için özendim, sabah anlaşmalı kuaföre gittik sac makyaj istediğim gibi oldu. Hatta saçım tam anlamıyla istediğim gibi oldu ve çok mutlu olmuştum.
Çekim dış mekan cekimiydi ve hava inanılmaz rüzgarlı ve gunesliydi. Biz çekime başlarken rüzgardan saçlarım hep bozuldu. Fotoğraflarımızda saçım istediğim gibi olmadı, oradan oraya uçuştu ve o kadar özenip bözenip yaptırılan saçtan haliyle eser kalmadı. Çekim anında modum düştü çünkü rüzgardan saçımı kontrol edip poz vermekte çok zorlandım.
Günlerdir buna üzülüyorum. Çok anlam yüklemistim sanırım ondan, bir daha çekme şansımız yok çünkü çok yorucu ve zorlu bir süreçti. Stüdyo ya da kapalı alanda çekmek istemedim dışarinin verdiği fotoğraf havasını çok seviyorum. Biraz şans işi sanırım. Düşündüğümden fazla üzüldüm. Fotoğrafların bir kaçı dışında saçım başım hep dağınık. Tam olarak istediğim ve hayal ettiğim gibi değil. İnsanların fotoğraflarına bakınca üzülüyorum. Halbuki albüm ,fotoğrafçı falan her şey çok güzel. Tek sorun yaşadığım talihsizlik. Sizce fazla mı abartiyorum
Evet abartiyorsunuz. 6 yil once evlendim. Fotograflaea sadece ilk geldiklerinde baktik. Su an neredeler diye sorsaniz bayagi bir ararim. Cok da onemli degil. Sizden baaka kimse de umursamiyor.

Ben evlenirken foto isini cok fazla dallandirmamak icin enistemin studyosunda 25 dkda yapmistik cekimi. Saat 7 de dugun baslayacakti biz 5 te studyodaydik. Biz gulduk eglendik enistem fotograf cekti. Albume ve fotolara bakanlar agzimizin yuzumuzun kaydigini dis cekim dururken studyoda yaptigimizi falan soyleyebilir. Ama ben baktikca aklima ne kadar eglendigimiz geliyo. Keske bu kadar dert edip gunu kendinize zehir etmeseydiniz. 10 yil sonra akliniza sadece o andaki guzellikler gelicekti
Yorumunuz için teşekkür ederim. Mutluluklar dilerim. Aslında yine eğlendik, eğlenceli fotoğraflarda var ama işte biraz fazla anlam yükledim sanırım. Saçım ilk kez tam istediğim gibi olmuştu onda da böyle hüsrana uğrayınca üzüldüm. Asla kontrol edemedim sürekli uçuştu dayak yemişe döndüm artik

Yorumunuz için teşekkür ederim. Mutluluklar dilerim. Aslında yine eğlendik, eğlenceli fotoğraflarda var ama işte biraz fazla anlam yükledim sanırım. Saçım ilk kez tam istediğim gibi olmuştu onda da böyle hüsrana uğrayınca üzüldüm. Asla kontrol edemedim sürekli uçuştu dayak yemişe döndüm artik
Inanin kmse saciniza bakmayacak albumde. Siz yolunmus bi sac gorurken onlar tebessumunuzle ilgilenece. Ben de size mutluluklar dilerim. En buyuk uzuntunuz bu olsun insallah

Yorumunuz için teşekkür ederim. Fotoğraf konsept olarak da benim tarzım olarak da öyleydi.(tarlada cekildi)
Saçım hep kalıp gibi yapılıyor diye aşırı doğal bir dalga ve çok zarif bir toka taktirdim. Çok sade ve zarif duruyordu fakat rüzgarla beraber birbirine girdi toka düstü düşecek oldu. Yani onensiz ve karışık oldu. Üzüldüğüm bu aslında. Olduğu gibi kalsa çok doğal ve güzel olacaktı
Hiç üzülmeyin o zaman gayet de güzel olmuştur. Mutluluklar dilerim 🧿

Benim o gün fotoğrafçım hastanelik oldu. Haber vermeden başka birilerini göndermiş. 2 araba gittiğimiz için ben taa çekim yerine gidince gördüm. Gelen adamlar aceminin önde gideniydi. O kadar iğrenç bir çekim oldu ki. Gelinliğimin dantelleri bile gözükmüyordu yüzüm gözüm bembeyaz fotoğraflarda. Adama şurada çekilmek istiyorum diyorum e geçin çekeyim diyor. Lan ben nereden bileyim ışık nerden iyidir ne tarafa bakılır nasıl bi poz iyidir..

Bunun üzerine bir de albüm geldi annemler almıştı daha evdeyken yırtılmış geri götürmüşler. Bu sefer yeniden albüm geldi ve rengini ve kapak fotosunu farklı yapmışlar.

Totalde 6 ay sonra elime ulaşan yüzüne bakmadan kaldırdığım iğrenç bir albümüm oldu.

Ama unutuluyor bee :)

Ha bir de benim salondaki fotoğrafçım mükemmeldi. Salondaki fotoğraflardan hem kendimize hem ailelere albüm yaptık. Çok daha güzeldi diğerinden. Aşırı doğal fotoğraflar vardı. Dış çekim yapmasak olurdu dedirtti bize.

Herkese merhaba,
Bizimkiler kış günü karlar varken çektik valla içimde taşa değil yani olmuş bitmiş aradan 2yil geçmiş hiç açıp bakmıyorum bile

Herkese merhaba,
Kafanda kurduğun gibi gitmediği için üzgünsün bence. Baskalarına göstersen çok beğenirler

Benim çekimimde de rüzgar vardı ve saçlarım açık, dalgalı olduğu için savruldu tabi ki ama çok beğeniyorum ben fotoğraflarımızı. :) Buna bu kadar can sıkmamak lazım, dış çekim sonuçta her şey olabilir.

Herkese merhaba,
Photoshop yaptir

İşte çok anlam yüklememek lazım. Ayrıca bir günü düğün çekimine ayırmak bana garip geliyor zaten. İnsan üşenir tekrar saç, makyaj, gelinlik... Olan olmuş artık boşverin. O fotoğraf albümü kaldırılıyor kim bilir kaç zaman sonra biri görmek istemeden de tekrar çıkartılmıyor.

Bu kadar önem verdiginiz bi konu ise çekimin bu mevsimde dış mekanda olması riskine girmemeliydiniz, bence. Şimdi stüdyolar da çok güzel; çok doğal çekimler çıkıyor ortaya.
Çok fazla takılmamak lazım, eminim çok güzel fotoğraflarınız da vardır. Tam olarak istediğiniz gibi olmadığı için içinize sinmemiş ama bazen istediğimiz gibi olmayan şey daha güzel olabiliyor veya çok beğenerek yaptırdığımız bi şey sonradan çok cringe gelebiliyor.
Evliliğin bundan sonrası önemli, mutluluklar diliyorum.

X