düğün öncesi yaşanan sorunlar(benim beynimde mi yoksa?)

Oo şimdiden kıyaslamalar başladıysa geçmiş olsun, devamı da gelir malesef. Bence lafınızı esirgemeyin. Keşke "herkes kendi bütçesine göre düğün yapıyor annemin ve eşimin bütçesi de buna yetiyor, ben de sırf onunkinden sönük kalmasın diye yalıda düğün mü isteseydim, herkesin bütçesine göre oluyor bu işler, kıyaslama yapmak saçma ve gereksiz" deseydiniz. O zaman ağızlarını açamazlardı.
söyledim bugün nişanlıma teyzen annen bana böyle böyle dedi ne istiyor annen benden kavga edelim mi istiyor beni mi istemiyor niye bana gıcıklık yapıyor dedim annemin çenesi düşüktür ne yapayım bir sus derim 3. yine konuşur sen anneme takılma diyor ama kolay olmuyor

Deseydiniz keşke eee siz de tutun bir yalı benim de düğünüm gösterişli olsun diye. Hem kendileri gücüne göre tutuyor hem de başkasının parasının havasını yapıyor çok saçma
bizim de yalı olmasa otelde olsa olurmuş arada fiyat farkı yokmuş ben de dedim ki o zaman sen kendine nikah tazele öyle yap ama ben böyle istiyorum nişanlıma da dedim annen mi gelin ben mi diye. yani bunun arkası da var maalesef. şimdi mekanı seçtik ödediler iki dakika hadi bize gidelim denilmiş gitmişim hemen laf sokma çabaları. ben düşünüyorum çok böyle diyeyim şöyle diyeyim ama ondan sonra kendi dedikleri aman ne olacak ki llur benim söylediğim vayy kıskanç vay şöyle böyle olur. onların söylediği normal benim söylediğim anormal olur. çünkü ben kendi ailemden biliyorum malesef. annem de düğün olana kadar susacaksın bak nişanlın bizim şehirde ne istersen yapıyor sana başlarken gözleri parlıyor evlendikten sonra eve geldiğinde huzursuzluk çıkarır ayağını kesersin bayramlarda da tatile giderdin görmezsiniz birbirinizi zaten o kızım delisi daha senden sonra diğerine takar kafayı diyor. gelinliğime bile laf etmeye çalışıyor çok çok açık olmasın. benim ailem daha muhafazar onlara göre ama onlar bile böyle söylemiyor yani. 26 yaşında onun aklına mı uyacağım

Arkadaşlar herkese merhaba. Düğünüm olacak bu yaza ancak benim kendimce büyük başkaları için küçük bir derdim var. Nişanlımın kız kardeşi geçen sene çok güzel bir düğünle evlendi çünkü eşi çok zengin birisi. Baya baya yalıda düğünü oldu. O düğün sürecine şahit oldum.

Öyle bir beklentim zaten olmadı hiç küçük yaştan beri hayal ettiğim gibi kır düğünü yapacağız. mekan da gayet güzel. Ancak nişanlımın annesi beni sürekli kendi kızıyla kıyaslama peşinde. gerçekten sinir oldum zaten patlayacak bomba gibiyim. Düğün mekanı seçmeye gidildi ardından eve gittik. konu yine kızının düğününe geldi. Kız kardeşi ile komşular. nişanlımın teyzesi bana düğünün sönük olacak öyle bir düğünden sonra dedi. Ben de hep kır düğünü hayal ediyordum istediğim gibi oluyor dedim. Bir şey demedi.

arabamı değiştirdim. sıfır olmasa da 2 yaşında bir araba aldım borca girdim. arabayla gitmiştim kayınvalidem gördü tebrik etti. ablana da enişten almış araba dedi. Ben de evet gördüm güle güle kullansın dedim. Evet o ennnn iyisini ennnn güzelini hak ediyor dedi. Arkadaşlar ben mi nem kapıyorum bilmiyorum ama bu kıyaslanma olayı benim sinirimi çok bozuyor. Görümcemi kıskanmıyorum asla çünkü kendisini severim. 2. evliliği ve mutlu olmasını çok istiyorum. Onun da bana karşı bir kötülüğü yoktur. tepeden bakma gibi bir şey hissetmedim. Nişanlımın annesi dışında :) Yani sürekli sürekli onunla kıyaslama mı yapılacak? artık çok rahatsız olmaya başladım ama bir şey desem aaa kıskanıyor derler diye demiyorum. Alakasız bir şekilde kaynanamın kızlarını övüyor olmasından çok rahatsızım artık. beni de över aslında güzel şeyler söyler. ama benim düğünüm için mekan bakılmış bana gelip neden kızının düğününü övüyorsun dimi? Sadece bu değil. sürekli kendinlerini övüp duruyorlar. Görümcem evlenirken ne yaptıklarını ne istediklerini çok iyi biliyorum. taleplerim olmadı ama istemeden zaten oldukça fazla takı vs yapıldı ev alındı. hani bana da kısma yok. karakter olarak kıyaslanılmaktan zaten hoşlanmam. ama bunu söylesem kıskanıyor derler mi :KK43:
Burda kıyas değil de 'o en iyisini hak ediyor' lafı rahatsız edici bence. Sizin düğününüzün sönük kalacağını söylerken hak etmediğiniz mi ima edildi. Hepsi aynı kafada ya. Benim kaynana da ben nişanlıyken gelinlikten laf açıldı. Vay efendim şimdi neden gelinlere ayrı ayrı gelinlik alınıyormuş. Birine alınırmış öteki de giyermiş diye söylendi. Ben de ne alakası var biri neden diğerinin zevkine göre giysin dedim. Aradan bi kaç gün geçti baktım kendisi anlatıyor. Kendi kızını gelinlik bakmaya diye götürmüşler kızı gelmiş bembeyazmış. Ne oldu demiş. Görümcenin gelinliğini giy demişler. "Benim kızım nasıl başkasının gelinliğini giyer dedim. Aldım götürdüm gelinlikçide beğendik damadı aradım gitti ödedi" dedi. Eee senin kızın başkalarınınkini giyemez de diğerleri de bi ananın kızı 🙄

Burda kıyas değil de 'o en iyisini hak ediyor' lafı rahatsız edici bence. Sizin düğününüzün sönük kalacağını söylerken hak etmediğiniz mi ima edildi. Hepsi aynı kafada ya. Benim kaynana da ben nişanlıyken gelinlikten laf açıldı. Vay efendim şimdi neden gelinlere ayrı ayrı gelinlik alınıyormuş. Birine alınırmış öteki de giyermiş diye söylendi. Ben de ne alakası var biri neden diğerinin zevkine göre giysin dedim. Aradan bi kaç gün geçti baktım kendisi anlatıyor. Kendi kızını gelinlik bakmaya diye götürmüşler kızı gelmiş bembeyazmış. Ne oldu demiş. Görümcenin gelinliğini giy demişler. "Benim kızım nasıl başkasının gelinliğini giyer dedim. Aldım götürdüm gelinlikçide beğendik damadı aradım gitti ödedi" dedi. Eee senin kızın başkalarınınkini giyemez de diğerleri de bi ananın kızı 🙄
evet bu da var. ben bunu da söylüyorum nişanlıma annen aramızı Bozmaya çalışıyor herhalde seni de sırf gösteriş yapmak için zengin bir kadına damat verecek planları hazır mı sen biliyorsundur diye 🤣🤣 yani bizim de aramızı çok bozuyor. nişanlım da arada kalıyor biliyorum ona söyleyip söyleyip pişman oluyorum. zaten bunu söyleyen teyzesi senin düğünün sönük kalacak diye ardından kaynana da en azından otel olsa arada fark yok dedi. teyzesi de altınları verseniz daha iyisi bile olur dedi ben de sırf 2-3 saat için altınları veremem düğün yerine dedim bizim durumumuz bir yerde belli dedim onların kocaları kendi işini yapıyor biz başka yerde açıyoruz. evet cidden onların kızları Cannnn biz patates. benim de arkadaşım kaynanası kuzeninin gelinliğini giy ne olacak demişti kiralama 40 bin diye 2 bilezik fazla alırız demişti 🤣 kendi kokuşmuş günleri sanıyor herhalde bu zamanı. insan ne dediğine dikkat etmeli ya

benimkini de ailem aldı ben çalışmıyorum 🥲🥲🥲 ben böyle istiyorum böyle olacak dedim zaten. inanın görüşmeden önce kendime söylüyorum böyle böyle dicem şöyle yapicam ama oraya gidince söyleyemiyorum asla neden böyle çekingen oldum bilmiyorum zaten sürekli görüşmüyoruz da görüşünce de böyle kadın ağrısı oluyor bana
Gorumceniz çalışıyor mu

Kendine mesele degil su an sizi kızıyla kıyasliyor nereden vurmaya çalıştıkları belli olmaz bunların
bilmiyorum görümcem ben sevgilim aynı mesleğe sahibiz aynı okuldan mezunuz hatta. olabilir. zaten arabayı da borçla aldığımı bilmiyor borcunu bitirirsin hemen vs dedi.

bilmiyorum görümcem ben sevgilim aynı mesleğe sahibiz aynı okuldan mezunuz hatta. olabilir. zaten arabayı da borçla aldığımı bilmiyor borcunu bitirirsin hemen vs dedi.
Cok zor bir kadın hayatta en anlaşamayacagim tip kiskanc ve kompleksli insanlar kıyasi hic bitmez aslında kendiyle mutsuz kendinden memnun degil usttekileri gorup kahroluyor alttakileri ezip rahatlıyor.Gecimi cok zor ama asla esinize anlatmayın kötü her zaman siz olursunuz.Cevabınızı kendiniz verin

Cok zor bir kadın hayatta en anlaşamayacagim tip kiskanc ve kompleksli insanlar kıyasi hic bitmez aslında kendiyle mutsuz kendinden memnun degil usttekileri gorup kahroluyor alttakileri ezip rahatlıyor.Gecimi cok zor ama asla esinize anlatmayın kötü her zaman siz olursunuz.Cevabınızı kendiniz verin
kendinden çok memnun aslında hiç öyle memnun değil falan değil. kendini çok zengin görüyo çünkü hayatı boyunca 1 gün bile çalışmamış. yani kendini damadının durumuyla denk bile görüyordur eminim ki. zaten diyor bana daha iyisini yapalım ama ben istemiyorum. bir kere de düğün altınlarını verelim daha iyisi olsun ablanın düğünü nasıl oldu vs dedi nişanlım da hayır dedi. ben de hayır dedim. yani mal mülk olarak durumları var arsa ev araba şeklinde. hiçbiri şey satmadan nişanlım evlilik sürecini devam ettiriyor. pandemide çok zorlandılar batma noktasına geldiler o zaman bile bir şey satmadılar. onun aklı kıt biraz parayı hesap edemiyor bence

Arkadaşlar herkese merhaba. Düğünüm olacak bu yaza ancak benim kendimce büyük başkaları için küçük bir derdim var. Nişanlımın kız kardeşi geçen sene çok güzel bir düğünle evlendi çünkü eşi çok zengin birisi. Baya baya yalıda düğünü oldu. O düğün sürecine şahit oldum.

Öyle bir beklentim zaten olmadı hiç küçük yaştan beri hayal ettiğim gibi kır düğünü yapacağız. mekan da gayet güzel. Ancak nişanlımın annesi beni sürekli kendi kızıyla kıyaslama peşinde. gerçekten sinir oldum zaten patlayacak bomba gibiyim. Düğün mekanı seçmeye gidildi ardından eve gittik. konu yine kızının düğününe geldi. Kız kardeşi ile komşular. nişanlımın teyzesi bana düğünün sönük olacak öyle bir düğünden sonra dedi. Ben de hep kır düğünü hayal ediyordum istediğim gibi oluyor dedim. Bir şey demedi.

arabamı değiştirdim. sıfır olmasa da 2 yaşında bir araba aldım borca girdim. arabayla gitmiştim kayınvalidem gördü tebrik etti. ablana da enişten almış araba dedi. Ben de evet gördüm güle güle kullansın dedim. Evet o ennnn iyisini ennnn güzelini hak ediyor dedi. Arkadaşlar ben mi nem kapıyorum bilmiyorum ama bu kıyaslanma olayı benim sinirimi çok bozuyor. Görümcemi kıskanmıyorum asla çünkü kendisini severim. 2. evliliği ve mutlu olmasını çok istiyorum. Onun da bana karşı bir kötülüğü yoktur. tepeden bakma gibi bir şey hissetmedim. Nişanlımın annesi dışında :) Yani sürekli sürekli onunla kıyaslama mı yapılacak? artık çok rahatsız olmaya başladım ama bir şey desem aaa kıskanıyor derler diye demiyorum. Alakasız bir şekilde kaynanamın kızlarını övüyor olmasından çok rahatsızım artık. beni de över aslında güzel şeyler söyler. ama benim düğünüm için mekan bakılmış bana gelip neden kızının düğününü övüyorsun dimi? Sadece bu değil. sürekli kendinlerini övüp duruyorlar. Görümcem evlenirken ne yaptıklarını ne istediklerini çok iyi biliyorum. taleplerim olmadı ama istemeden zaten oldukça fazla takı vs yapıldı ev alındı. hani bana da kısma yok. karakter olarak kıyaslanılmaktan zaten hoşlanmam. ama bunu söylesem kıskanıyor derler mi :KK43:
Ay begenmiyorsa o da yapsin senin dugununu yalida parasi yetiyorsa. Aa evet annecigim aslinda benim de dugunum yalida olsun gorumcem gibi, malum dugunu erkek tarafi yapar… aganin elinden tutulmaz diyin🤣 niye mutevazilik yapiyosunuz takilari da isteyin gorumcenizinki kadar. Madem o kadar konusmasini biliyo kizina ne yapildiysa size yapacak o zaman. Ne bos bos kiyas yapiyo sanki siz yapacaksiniz dugunu de ogullarinin kirlarda evlenmesine gonlu razi olmuyor😂 ayy allahim dusman basina vermesin.

Ay begenmiyorsa o da yapsin senin dugununu yalida parasi yetiyorsa. Aa evet annecigim aslinda benim de dugunum yalida olsun gorumcem gibi, malum dugunu erkek tarafi yapar… aganin elinden tutulmaz diyin🤣 niye mutevazilik yapiyosunuz takilari da isteyin gorumcenizinki kadar. Madem o kadar konusmasini biliyo kizina ne yapildiysa size yapacak o zaman. Ne bos bos kiyas yapiyo sanki siz yapacaksiniz dugunu de ogullarinin kirlarda evlenmesine gonlu razi olmuyor😂 ayy allahim dusman basina vermesin.
istesem de yapamazlar ama ve bu sefer bana kıskanç derler. kendileri söylediğinde sorun olmaz ben söylesem sorun olur

İkinizin de işi var, ev alınmış, iyi bir miktarda taki yapılmış, yeni araba borcuna girmişsiniz demek ki düğün süreci sizi zorlamayacak, hayalinizdeki gibi kır düğünü yapıyorsunuz. Sizin şartlarınız cok iyi durumda kv'ye de he he deyip geçin bosuna keyfinizi kaçırmayın. O kadar sorun da olur. Kadın zaten belli ki elalem ne der delisi. Muhtemelen kızı daha önce boşandığı için bunu kafaya taktı bu şekilde yerli yersiz överek iyi birsey yaptığını sanıyor.

X