dugunde taki kurdelesi belirsizligi..

nişanlın ne diyor bu duruma allahasen nasıl bir saçmalık bu? ben anlamıyorum bu erkek taraflarını artık yaa. oğul evlendirmek eskiden şerefti. ailenin göreviydi benim bildiğim. nasıl bir anlayıştır bu takıları alacaz edecez anlamıyorum. düğünde geline 5 burma taktık 10 bilmemne yaptık diye hava atmayı bilecekler ama. çok saçma yaa. allah yardımcınız olsun.
amin nişanlım bu işlerden hiç anlamıyor annesi ne derse o doğru kız alıyoruz biz demiş herseyiyle Bizim olur demiş benim bildiğim bu başlık parası döneminde kaldı onlar kadar masraf yaptık annemler sevmez altta kalmayi tek kızlarıyim diye yağdırdılar takılan takımlarda sizin olsun dediler ama malesef biz hiç birşey giteniycez kayın validem de madem onlar tarafından takılan takılar size verilecek Kınada takı Merasimi yapsınlar ama çok ayıp olur demiş onlarinki ayıp olmuyor tabi bunları nisanlim anlattı bana bir hafta kendime gelmedim hiç sevmem para muhabvetlerini sırf bu yüzden altın seti falan o olaylara girmedim bu olayda birsey diyemedim

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

amin nişanlım bu işlerden hiç anlamıyor annesi ne derse o doğru kız alıyoruz biz demiş herseyiyle Bizim olur demiş benim bildiğim bu başlık parası döneminde kaldı onlar kadar masraf yaptık annemler sevmez altta kalmayi tek kızlarıyim diye yağdırdılar takılan takımlarda sizin olsun dediler ama malesef biz hiç birşey giteniycez kayın validem de madem onlar tarafından takılan takılar size verilecek Kınada takı Merasimi yapsınlar ama çok ayıp olur demiş onlarinki ayıp olmuyor tabi bunları nisanlim anlattı bana bir hafta kendime gelmedim hiç sevmem para muhabvetlerini sırf bu yüzden altın seti falan o olaylara girmedim bu olayda birsey diyemedim

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bu çok tehlikeli bir cümle. Yarın annenlerle görüşmene bile karışır. Siz evlilik olmadan tavrınızı koyun. Kırıcı olmadan ama net cümlelerle derdinizi anlatın. Nişanlınızla değil annesiyle çözün problemlerinizi.

Takıyı kimse almaz, evlenen çifte takıldığından onlarda kalır, alan uyanıklık yapar. Ha düğün borç, harç yapılıyorsa maddi sıkıntı çeken taraf bir miktarını isteyebilir belki o yine o kişiler arasında ama kendi başına kimsenin o takıları alma hakkı yoktur. Kaldı ki bir taraf sahip çıkıyorsa, düğün sahibi çiftlerin müsade etmemeleri gerekir. :KK14:

bu takı yüzüne bozulan çok düğün var eğer kız ailesini karıştırmadan kendi altınına sahip çıkıyorsa alsın nitekim takı damatla gelinindir ama yoook kayınvalide biz alırız ederiz diye ortalığa atladıysa geçmiş olsun ya deveyi güdecen ya bu diyardan gidecen..
kız ailesi erkek ailesi karışırsa ortalık duman en mutlu gününüz zehir olur..
kaldı ki takıyı hiç bir daim gelin ve damadın anlaşıp geçici bir süre muhafaza etmeleri için vermesi hariç kız tarafının takıyı alma gibi bir durumu yoktur

Kizlarr takilari cift alip dugun salonu ve fotorafciyi ustlense kimse dokunmasa dogru olurmu ki? Salon parasi fotorafci parasi istege bagli dis cekim cokmu tuzlu olur

Kizlarr takilari cift alip dugun salonu ve fotorafciyi ustlense kimse dokunmasa dogru olurmu ki? Salon parasi fotorafci parasi istege bagli dis cekim cokmu tuzlu olur

Hangi ilde oturduğuna, kaç kişilik düğün planladığına, hangi ay olacağına, yemekli/yemeksiz olma durumuna göre değişir.

Son düzenleme:
Hangi ilde oturduğuna, kaç kişilik düğün planladığına, hangi ay olacağına, yemekli/yemeksiz olma durumuna göre değişir.

Salon fiyatlari 3.500 400 gibi bisi.yemeksiz olcak..kisi sayisi veremiyoruz normal kalabalik dugun. Salon cekimi fotorafci dis cekim album 1000 tl demisler..zaten normalde erkek tarafi ustlenmez sanirim fotorafci isini

Ben çok saftrik gleinmişim
Kk ya gelince bunu anladım
Valla ayakta zor durdum o takı kuyruğu bitinceye kadar
Takıları kim aldı ne etti hatırlamıyordum
Ous gidip kaynanamlardan getirince anladım
Aldı mı almadı mı millet bilemem de vebal günah kendinedir kişinin, beni enterese etmedi pek

Salon fiyatlari 3.500 400 gibi bisi.yemeksiz olcak..kisi sayisi veremiyoruz normal kalabalik dugun. Salon cekimi fotorafci dis cekim album 1000 tl demisler..zaten normalde erkek tarafi ustlenmez sanirim fotorafci isini

çok mu tuzlu olur diyince fiyatları bilmiyorsun sandım. Fiyatları biliyorsan tuzlu olur mu sorusunun cevabı sende. Çalışıyor musun? Geliriniz ne kadar? Kredi çekseniz ne kadar ayırabilirsiniz aylık, krediye yanaşır mısnız? Evin eşyaları gelinlik falan bunları kim alacak? Gene de 5-6 bin tutuyorsa altınlar büyük ihtimal daha fazla olur.

benim bildigim kadarıyla, eger gelinle damadın tüm masrafını (ev, mobilya, takı, dügün salonu vs) damadın ailesi yaptıysa borçları ödemeleri için aileye vermek gerekli, ancak eger gelinde damatta çalışıp kendi dügünlerini kendileri yaptıysalar, bu durumda tüm takılar gelinle damatta kalmalı

mesela benim iki abimde evlendi birinin yaşı büyük oldugu için dügününü kendisi yaptı ama ailem tabiki maddi yönden yardımcı oldu ve takılanlar gelinle abime kaldı, ama diger abim genç evlendi, ve yeni çalışmaya başladıgı için birikmiş parası yoktu her masrafı babam ödedi, bu yüzden takılan altınlar ve paralar babamda kaldı, zaten ne abim nede gelinimiz bu konuda birşey demediler çünkü babamın bir şekilde borçlarını ödemesi gerekiyordu, neticede daha evlenecek yetişkin başka çocuklarida var...

çok mu tuzlu olur diyince fiyatları bilmiyorsun sandım. Fiyatları biliyorsan tuzlu olur mu sorusunun cevabı sende. Çalışıyor musun? Geliriniz ne kadar? Kredi çekseniz ne kadar ayırabilirsiniz aylık, krediye yanaşır mısnız? Evin eşyaları gelinlik falan bunları kim alacak? Gene de 5-6 bin tutuyorsa altınlar büyük ihtimal daha fazla olur.

Gelinlik esyalar vss herseyi aileler hallediyor..bize sadece salon ve fotorafci kalcak.baska borc yok
Kira olcak 2000 gelir

Gelinlik esyalar vss herseyi aileler hallediyor..bize sadece salon ve fotorafci kalcak.baska borc yok
Kira olcak 2000 gelir

Bence çok tuzlu olmaz gibi. Ama tabi aile bu fikre sıcak baktı mı? Yani takıldı mı 10 binlik altın takılıyor düğünlerde. Belki gelinlik parasını, eşya parasını falan da içinden alacaklardı. Belki başka insanlara taktıklarının geri gelmesi olarak görüyorlar ki böyle düşünceler de var. Bence düğünü kendini yapmanız altınların da siz de kalması daha güzel olur. Hem eşyaya da para ödemeyeceksiniz. Siz karlı çıkarsınız gibi görünüyor. Tabi birikmişiniz var mı? Ya da ihtiyaç kredisi çekmek ister misiniz? Ya da altınların bir kısmını bozdurana kadar borç alabilir misiniz?

X