Düğüne bir ay kala nişan attık, yapılan haksızlıklara tahammül edemiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu ne kadar çirkin ve acımasızca ithamlar böyle. Ben zaten tamamen haklıydım deseydim, tarafsız olarak yanlışlarımı doğrularımı göreyim diye fikir almak istemezdim sizin gibi insanlardan. Hiç mi biriniz surat yapmadınız, bana şöyle yaptılar ben de öyle yapcm demediniz , hic mi birinizin hoşuna gitmeyen şeyler olmadı gercekten. Ne kadar dört dörtlük kadınlarımız varmış da haberimiz yokmuş ya. Hic mi biriniz arkanızdan yalan yanlış söylenen laflara üzülüp de birilerine içimi dökeyim hissine kapılmadınız yahu. Herkesin hassasiyetleri farklıdır. Siz aman bana ev vermiş diyip maddiyat yönüne odaklanırsınız , bazılarımız aman evi de olmasaydı da kirada temiz bi evde otursaydım deriz. Aradaki fark bu işte
yav he heeee

Beğendiği evi söylemesi normal ama vermediler diye kadına düşman olması anormal. Zaten en başta buraya siz oturursunuz demiş kadın. Yıllardır o evde oturma hevesi varmış. Nasıl biriktirdi ,nelerden kisti da o evi aldı Allah bilir. Gelini istiyor diye neden vazgeçsin. Madem hanım kızımızın hevesi var o da çalışıp,kısıp alacak yeni ev. Dünyayi dar edip kadına düşman olmuş. Oğlanın basınının etini yemiş . Annen de annen diye sürekli laf sokmuş. Biktirmis , sogutmus herkesi kendinden. Oğlan korkmuş ki sen evlenince annemi eve sokmazsin demiş.
Zaten en başta beğendiği eve oturamayacaksa ben diğerini de istemiyorum başka ev bakalım dicekti.
Evi kabul edip dırdır yapmakta gereksiz
Yanlışlar hep birbirini takip etmiş karşılıklı bi sürü hata olmuş

Bence de çok doğru konuşmuşsunuz. Şuan bulunduğumuz ekonomik koşullarda kirada oturmak bile lükse kaçıyor. Hazır size ev vermişler beğenmediğiniz kısımları olabilir ama onlara da çare bulunur yani. Gerçekten hep benim istediğim olsun dediğim olsun her şey dört dörtlük olsun kafasında olunca hiçbir şey tatmin etmez insanı
Maalesef bazı insanlar böyle ve bana çok itici geliyor ne yalan söyleyeyim erkek olsaydım bende bırakır arkama bakmadan kaçardım. Çözüm üretmek yerine devamlı sıkıntı çıkaran memnuniyetsiz biriyle olmak istemezdim başıma bela almak istemezdim yani. Ki ben böyle bir şey yapsam benim ailem bana sus otur oturduğun yerde başını sokacak ev vermişler neyini beğenmiyorsun der bide azarı yer otururdum konu sahibin ailesi de maşallah pek bir sessizler kızlarının böyle yapmasına memnunlar sanırım. Çok ilginç bir durum gerçekten...

bu kadar kısa süre içerisinde o kadar mevzu yaşamışsınız ki inanamadım.
1. anneanneniz ölmüş (başınız sağ olsun) neden 3 gün boyunca gelip 10 dakika oturup gittiler geceyarısına kadar oturmaları gerekirdi deyip nişanlınızın anneannesi hastanede yatarken bu durumu bahane edip arayıp geçmiş olsun dememek çok çirkin bir davranış.
2. bayram öncesi küsmüşsünüz ama bayramda görmeye gelmediler diye sorun çıkartmışsınız peki siz niye gelin adayı olarak nişanlınızın ailesine el öpmeye gitmediniz sonuçta sizin büyükleriniz değil mi?
3. kv adayınızın hayali zaten o evde oturmakmış ama eşi yüzünden oturamamış şimdi de fırsat eline geçince evine geçip oturmak istemiş ama sanki evi siz kadına bahşetmişsiniz gibi kalkıp birde trip atıyorsunuz, o nasıl o evde oturur diye iyi misiniz siz? kadın kendi tasarrufu ile aldığı evde oturmak için sizden izin mi alacak.

tavırlarınız genç bir hanıma göre değil herşeyin detayında boğulmuş yaşlı meraklı mahalle teyzesi gibisiniz. ben karşı tarafta sorun göremedim sürekli beklenti içerisinde olan sizsiniz. iftira konusuna gelince nerden biliyorsunuz böyle söylediklerini belki de arada laf taşıyanlar uydurdu, bizzat kulağınız ile duyduğunuz mu?

Son düzenleme:
Bu ne kadar çirkin ve acımasızca ithamlar böyle. Ben zaten tamamen haklıydım deseydim, tarafsız olarak yanlışlarımı doğrularımı göreyim diye fikir almak istemezdim sizin gibi insanlardan. Hiç mi biriniz surat yapmadınız, bana şöyle yaptılar ben de öyle yapcm demediniz , hic mi birinizin hoşuna gitmeyen şeyler olmadı gercekten. Ne kadar dört dörtlük kadınlarımız varmış da haberimiz yokmuş ya. Hic mi biriniz arkanızdan yalan yanlış söylenen laflara üzülüp de birilerine içimi dökeyim hissine kapılmadınız yahu. Herkesin hassasiyetleri farklıdır. Siz aman bana ev vermiş diyip maddiyat yönüne odaklanırsınız , bazılarımız aman evi de olmasaydı da kirada temiz bi evde otursaydım deriz. Aradaki fark bu iste...
Cirkin ve acimasizca mi? Siz mi biz mi Allah askina 🤣🤣🤣

Bu ne kadar çirkin ve acımasızca ithamlar böyle. Ben zaten tamamen haklıydım deseydim, tarafsız olarak yanlışlarımı doğrularımı göreyim diye fikir almak istemezdim sizin gibi insanlardan. Hiç mi biriniz surat yapmadınız, bana şöyle yaptılar ben de öyle yapcm demediniz , hic mi birinizin hoşuna gitmeyen şeyler olmadı gercekten. Ne kadar dört dörtlük kadınlarımız varmış da haberimiz yokmuş ya. Hic mi biriniz arkanızdan yalan yanlış söylenen laflara üzülüp de birilerine içimi dökeyim hissine kapılmadınız yahu. Herkesin hassasiyetleri farklıdır. Siz aman bana ev vermiş diyip maddiyat yönüne odaklanırsınız , bazılarımız aman evi de olmasaydı da kirada temiz bi evde otursaydım deriz. Aradaki fark bu işte
Kız anaaagm iyi kalpli meleğim çoğumuz kirada oturuyoruz hatta senin isteklerinin onda birini bile beklememişizdir . Kirada otursaydin ya tabi kirada oturmak için bile kadının evini kiraya vermeyi düşünüyorsun. Kayinvalideymis sıkıntı varsa karşilik veririz tabi ki birşey olduğunda . Ama sen hep bana hep bana diyorsun . Yağdır Allahım sadece bana aradaki fark bu işte 🤣

Maalesef bazı insanlar böyle ve bana çok itici geliyor ne yalan söyleyeyim erkek olsaydım bende bırakır arkama bakmadan kaçardım. Çözüm üretmek yerine devamlı sıkıntı çıkaran memnuniyetsiz biriyle olmak istemezdim başıma bela almak istemezdim yani. Ki ben böyle bir şey yapsam benim ailem bana sus otur oturduğun yerde başını sokacak ev vermişler neyini beğenmiyorsun der bide azarı yer otururdum konu sahibin ailesi de maşallah pek bir sessizler kızlarının böyle yapmasına memnunlar sanırım. Çok ilginç bir durum gerçekten...
Düğün dernek işlerinde maddiyatın çoğunluğu erkek tarafının üzerinde olduğundan kız tarafının bazen çok abarttığını düşünüyorum. Ben sevdiğim adamla bir yuva kuruyorum aman şuyum eksik olmasın buyum eksik olmasın kafasına girmem. Bir şeyler zamanla da alınabilir. Her masrafı aile karşılamıyor erkeğin üzerine de kalabiliyor. ve borç harç şeklinde de yuva kurulabiliyor.

Sadece maddiyat değil ki, maneviyatınızda da haksızsınız. 3 gün gelmeleri lazımdı, sebep? Paşa gönlünüz öyle buyurdu, bundan sebep hasta olan kişiyi geçmiş olsun diye aramıyorsunuz da. 5 aydır ölüp bittiğiniz kişiye, annen de annen(ki burdaki anen kelimesinin sevgi barındırdığına zerre inanmıyorum) denmez ki...

benim de var öyle demeee.elalem almadı demesin diye almıştım.ha taktım mı yok 12 senede 1 kere taktım attım kenara.her gelinde var.olmayanı dövüyorlar:KK53:
bende yok ya :110: bütün altınlarımı satmıştım ev, araba almak için geçenlerde heves ettim hadi bende alayım diye birkaç gün sonra bir düğüne gittim tüm kadınların boynunda bu altınlardan var bana orada bir tiksinme geldi. eşime dedim boşver alırsam en incesinden günlük taşlı bileklik minik ince bir kolye yeter istemem dedim bunlardan.

Kız anaaagm iyi kalpli meleğim çoğumuz kirada oturuyoruz hatta senin isteklerinin onda birini bile beklememişizdir . Kirada otursaydin ya tabi kirada oturmak için bile kadının evini kiraya vermeyi düşünüyorsun. Kayinvalideymis sıkıntı varsa karşilik veririz tabi ki birşey olduğunda . Ama sen hep bana hep bana diyorsun . Yağdır Allahım sadece bana aradaki fark bu işte 🤣
ay evet evet bide kadının evini kiraya verip çıkacaktı acaba adam şöyle deseydi ne tepki olurdu merak ettim deseydi ki damat bey madem oturmuyoruz buranın kirasını annem alsın yalnız kadın kocası ölmüş biz senle kiraya çıkalım tamam ikimiz çalışır öderiz her şeyi beğenmiyorsun ya böyle yapalım deseydi keşke. Adama neler yapmazdı bunlar :KK70:

ay evet evet bide kadının evini kiraya verip çıkacaktı acaba adam şöyle deseydi ne tepki olurdu merak ettim deseydi ki damat bey madem oturmuyoruz buranın kirasını annem alsın yalnız kadın kocası ölmüş biz senle kiraya çıkalım tamam ikimiz çalışır öderiz her şeyi beğenmiyorsun ya böyle yapalım deseydi keşke. Adama neler yapmazdı bunlar :KK70:
Adamın ağzını caaaart diye ortadan ikiye ayırıp ayılır bayilirdi . Cenesiyle yer valla 🤣

Buradaki yorumlardan cikarmaniz gereken acimasiz oldugumuz degil, tutumlarinizin bastan sona yanlis oldugu. Herkes sizi haksiz buldu. Yanlislarinizi gordunuz mu?

Senin meselen bu değil ki, senin meselen yeni eve geçememek. Bunu da kendi içinde yaşamamış herkesin burnundan getirmişsin. Ayrıca ölüm bayram hastalık meslelerinde yaptığın kısada kısas bile değil. Kvyieski evde tutmak için kullanmaya kalktığın anneanneye geçmiş olsun dememek ayıp ötesi bir davranış. Hem de ne için cenazenizde 3 gün sabahtan akşama sizde kalmadıkları için. Başın sağ olsun demeseler bir derece ama 3 gün üst üste zaten uğramışlar. Bencilsin, üstüne kinci ve dediğim dediksin, karşındakilerde bunu görmüş sana yol vermiş, bu iş bu kadar basit.

ya gitmeden şu 3 günlük sabahtan akşama kadar oturma hakkını bir açıklayıverseydin nalıncı keseri gibi herşey bana hak nasıl bir kafa anlasaydık kk kadınları olarak🤷‍♀️

ya gitmeden şu 3 günlük sabahtan akşama kadar oturma hakkını bir açıklayıverseydin nalıncı keseri gibi herşey bana hak nasıl bir kafa anlasaydık kk kadınları olarak🤷‍♀️

Benim anlamadigim anneannesi ölmüs. Dert ettigi konuya bak. Bizim orda Kuran okunmuyorsa uzun kalinmaz cenaze evinde gelen giden cok oldugu icin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X