Dükkan aciyorum tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir mi

Dükkani acarken paralel olarak e-ticarete yonelmenizi öneririm. İnternet üzerinden satıştan para kazanıyor insanlar artık. Dükkani da hem e ticaret deponuz hem de sıcak satış için mağaza olarak kullanırsınız. Kendinize iyi bir muhsebeci bulmanızı öneririm. Bazı bankalar ilk 12 ay vergi almadan vs çalışabiliyor yeni işletmelerde. Bu konulara hakim biriyle çalışın.

200bin yetmez,sadece dükkanın rafları bile daha fazla tutar. Esnaflık hiç yapmadıysanız,çevrenizde de güvenebileceğiniz ve işten anlayan biri yoksa ayakta kalmanız çok zor. En az 1 yıllık dükkan kiranız kenarda duruyor olmalı, en az 6 ay hiç kar etmeseniz bile ayakta kalabilir mali güçte olmalısınız. Şu an sizi şartlarınızda olan 200bin liranıza olur.

Arkadaşlar merhaba dükkan acmak İstiyoruz eşimle ama çevremizde tecrübeli kimse yok farklı bir gözden bilgi ve tecrübe almak istiyorum. Asagida baştan soracağınız sorularım bazılarını yanıtladım yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. Bu arada kadin ve erkek iç giyim tuhafiye tarzı dusunuyoruz.
Dükkan yeri semtin en işlek yeri etrafında Taşpınar lcwaikiki takicilar kafe dönerci falan var. Ayrica o bölge de iç giyim tuhafiye yok
Dükkan sıfırdan açılacak yani bom boş bütün düzen masraf bize ait.
Sermaye olarak arabamız var 200 bin lirayı oraya bağlamak istiyoruz gerek dükkan dekoru gerekse mal alımı icin
Mali toplu olarak İstanbul’dan alalım diyoruz ama kime nasıl güvenip nereden alacağız bilmiyoruz
başka neler yapmamız gerek ne lazım ne olması gerekir ?
Sermayeniz çok az. Rafları geçin toptancıya yetmez.

İlla ki açacağız diyorsanız da aynı içerikte dükkan sahibi olan biriyle konuşun işi öğrenmek için yanında gönüllü çalışın haftada bir kaç gün en azından. Tecrübesiz bir şekilde bu zamanda esnaflık yapılmaz.

Arkadaşlar merhaba dükkan acmak İstiyoruz eşimle ama çevremizde tecrübeli kimse yok farklı bir gözden bilgi ve tecrübe almak istiyorum. Asagida baştan soracağınız sorularım bazılarını yanıtladım yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. Bu arada kadin ve erkek iç giyim tuhafiye tarzı dusunuyoruz.
Dükkan yeri semtin en işlek yeri etrafında Taşpınar lcwaikiki takicilar kafe dönerci falan var. Ayrica o bölge de iç giyim tuhafiye yok
Dükkan sıfırdan açılacak yani bom boş bütün düzen masraf bize ait.
Sermaye olarak arabamız var 200 bin lirayı oraya bağlamak istiyoruz gerek dükkan dekoru gerekse mal alımı icin
Mali toplu olarak İstanbul’dan alalım diyoruz ama kime nasıl güvenip nereden alacağız bilmiyoruz
başka neler yapmamız gerek ne lazım ne olması gerekir ?
Siz esnaf değilsiniz anladigim kadarıyla tecrübeniz yok bana öyle geliyor ki siz eldeki paradan da olursunuz
Hem artık tuhafiye tarzi yerler işlemiyor genellikle kapatıyorlar hep
Baska bi plan yapsanız insanlar İnternet alışverişlerine yöneldi hep genellikle bilemiyorum umarım yaniliyorumdur ama olumsuz yanlarida hesaba katmaliyiz ise girisirken

Online satışın daha risksiz ve geçerli olduğunu düşünüyorum. Bir arkadaşım Trendyol da satıcı,ilk zamanlar ayda 1-2 derken zamanla değişik ürünler eklemeye başladı eline para kalmadı.Ama şuan siparişleri gayet iyi.Tuhafiye olayı kalmadı bence,en son ne zaman gittiğimi dahi hatırlamıyorum.İnternet alışverişi veya büyük mağazalar taksit/indirim yönünden çok daha çekici geliyor.
Eskiden hep tekel/büfe açmayı isterdim kısmet olmadı.Annem Bursa'nın işlek caddesine çay ocağı açtı olmadı o yüzden işlek cadde olması bazen bir artısı olmuyor.Bu kadar riske atmayın derim ilk etapta evden satışı deneyin.

X