Dükkan açmak istiyorum,sizce hangi işi yapmak kazançlı olur.

canım orasını bilmiyorum ama öğreciler çalışan kadınlar bekar erkekler hepsi tutar bu işi ama en tuhaf olanda malatya da en çok evhanımları yaptırıyormuş.

Ev hanımları mı ahah inanamıyorum, tembel avrat reyonundan sonra tembel avrat ütücüsü gibi birşey olsa gerek :)

Ev hanımları mı ahah inanamıyorum, tembel avrat reyonundan sonra tembel avrat ütücüsü gibi birşey olsa gerek :)

napsınlar kadınlar her işe koşturmaktann bıktılar haftada 10 parça ütün çıksa 10 lira hem bu işi becerebilen var beceremeyen var çoğu kadında sevmez zaten ütü yapmayı.bu arada mynette yorumlarda erkekler bu kadınlar için çok kötü şeyler yazmış onlara kalsa kadın evde ütü de yapmayacakta ne yapacak sanki iş bitiyo ev işleri çok kolay :84::84:

napsınlar kadınlar her işe koşturmaktann bıktılar haftada 10 parça ütün çıksa 10 lira hem bu işi becerebilen var beceremeyen var çoğu kadında sevmez zaten ütü yapmayı.bu arada mynette yorumlarda erkekler bu kadınlar için çok kötü şeyler yazmış onlara kalsa kadın evde ütü de yapmayacakta ne yapacak sanki iş bitiyo ev işleri çok kolay :84::84:

Doğru ben de sevmiyorum ütü yapmayı, özellikle yazın hiç çekilmiyor, küfür ede ede yapıyorum.
Kötü şeyler yazmayı biliyorlar ancak, tek başına bıraksak pislik içinde gezer hepsi.

Ben de kitapçı açmayı düşünüyorum aslında, 2. el kitapların da olduğu bir mekan.
İçinde ufak tefek yiyecek içecek de barındıran bir kütüphane gibi biryer.
Kitabı satın almasın gelen, oturup çayını kahvesini yudumlarken okusun, bıraksın, ertesi hafta yine gelsin kaldığı yerden devam etsin. :)
Fantastik bir fikir belki de, okuma alışkanlığından bu kadar yoksun bir milletken özellikle...

ilginç bir fikirmiş gerçekten.kitabı okuyorsun sonra yine geliyosun devamını merak ettiğinden.benim düşündüğüm gibi küçük yerlerde bu pek mümkün olmaz ama büyük şehirlerde neden olmasın.konsepti iyi düşündükten sonra insanların keyif alabileceği bir mekan oluşturabilirsin:))

Küçük ilçe ve semtlerde tuhafiyeler çok tutuluyor.Açıkcası benim nişanlımın oturduğu yerde mesela hiç yok,birşey lazım olsa merkeze inmek zorundalar. Böyle küçük yerdeysen tuhafiye, iç giyim yerleride tutulur diye düşünüyorum.

burada tuhafiye açığı kapanmış olsada yapılacak işlerden biri daha.küçük yerler deyip geçmeyin asıl buralarda para kazanılıyor aslında.

slm bi öneri de bende aslında alıntı dün mynet te bi haber okudum ve çok hoşuma gitti aslında.malatyada bi kişi ütü işleri dükkanı açmış yani evlerden ütülenecek şeyleri alıyorsun bir parçayı 1liraya ütülüyorsun acaipte rağbet varmış çalışanlar falan çok tutmuşlar hem masrafı da yokkk

Ütücü mü hiç sevmem kendilerini.:KK50:iyi düşünmüş bayan.ütüyü seven biri için çok güzel bir iş.maliyetsiz evden yapılabilecek,emeğe dayalı bir iş.bana uymasada eminim uyan bayan çıkacaktır.
ben biraz daha sosyalleşebileceğim bir iş istiyorum eğer bulupta hayata geçirebilirsem.sağolsun eşimde çok destekçi bu konuda bana maddi manevi:))

çiçekçi dükkanınıda düşündüm ve araştırdım ama o işte sanki göründüğü kadar kolay değil gibi.çiçekler canlı ve bakımı çok zor.zafiyat çok verilir gibime geliyor iş bilinmezse.her işte öyle gerçi ama bu işte çıraklıktan gelmek lazım sanki.

cahilliğimi affet nedir bu bonny food bayiliği.

cevap gelmeyince kendim araştırdım:))bu işi yapabilir miyim bilmemde böyle bir hediyenin gelmesini isterdim:KK56:

cevap gelmeyince kendim araştırdım:))bu işi yapabilir miyim bilmemde böyle bir hediyenin gelmesini isterdim:KK56:

o iş çok iyi aslında yani bonnyfood.. ama bayiliği ucuz değil, 150.000 tl civarında diye biliyorum.. fakat işi alabilirsen iş kolay, oldukça da kazançlı tek eksikleri ürünlerinin bazıları çok lezzetsiz belki de benm damak zevkime uymamışta olabilir tabi.. bende düşünmüştüm sonra sigortaya yöneldim..

o iş çok iyi aslında yani bonnyfood.. ama bayiliği ucuz değil, 150.000 tl civarında diye biliyorum.. fakat işi alabilirsen iş kolay, oldukça da kazançlı tek eksikleri ürünlerinin bazıları çok lezzetsiz belki de benm damak zevkime uymamışta olabilir tabi.. bende düşünmüştüm sonra sigortaya yöneldim..

büyük şehirlerde çok rağbet görüyordur sanırımbuiş.bayilik demişken polarisin bayiliğinede sıcak bakıyoruz eşimle biraz.şartları nedir ne değildir bilemiyorum tabi şuan.

ben birkaç sene sonrası için kesinlikle bir dükkan açmayı istiyorum. sermayeyi eşimden almalıyım tabi.:97: o zamana kadar da iyice araştırıp,gözlem yapıp ne yapacağıma karar vermeliyim. benim de aklımda ilk etapta kırtasiye,kitapçı,küçük bir cafe(pasta,kurabiye falan şeklinde,ev poğaçası da eklenebilir) var. Ama buradan okuduğum çanta , ayakkabı dükkanı fikri de hoşuma gitti. çocuk kıyafetleri veya güzel bir tuhafiye dükkanı. Ama o dükkanı ürünlerle donatmak çok sermaye gerektirir eminim. risk almak gerekecek...

büyük şehirlerde çok rağbet görüyordur sanırımbuiş.bayilik demişken polarisin bayiliğinede sıcak bakıyoruz eşimle biraz.şartları nedir ne değildir bilemiyorum tabi şuan.

o kadar çok para verebilecek olsak ben de d&r tarzı bir yer düşünüyorum veya starbucks... aaah ahhh!

şimdi aklıma geldi tv de izledim geçenlerde yurtdışında bir türk çok küçük ama çok sempatik bir kahve dükkanı açmış... kahvenin tüm çeşitlerini hazırlıyor ve isteyenlere değişik ülkelerden gelen kahvelerden satıyor... illaki starbuckslara gerek yok aslında... küçük bir dükkan 5-6 masa ,yazın kapının önünde masa yerin olursa süper...

o kadar çok para verebilecek olsak ben de d&r tarzı bir yer düşünüyorum veya starbucks... aaah ahhh!

polarisin bayiliğini araştırdık biraz.olacak gibi değil zaten.artık bayilik vermiyorlarmış.verilse bile açmayı düşündüğüm ilçe küçük gelir onlara.

şimdi aklıma geldi tv de izledim geçenlerde yurtdışında bir türk çok küçük ama çok sempatik bir kahve dükkanı açmış... kahvenin tüm çeşitlerini hazırlıyor ve isteyenlere değişik ülkelerden gelen kahvelerden satıyor... illaki starbuckslara gerek yok aslında... küçük bir dükkan 5-6 masa ,yazın kapının önünde masa yerin olursa süper...

büyük şehirlerde olabilecek bir girişimcilik aslında.kahve kültürünün yaygın olması lazım belli bir kesim insanda.buda kalabalık bir nüfus içinden çıkar.

merhaba arkadşım yazmadan geçmiyim dedim... bizm de bir tanıdık dükkan açmak istiyordu köfteci fln düşünüyodu sonra annem dedi iç çamaşırı dükkanı aç.. hem içinde kadın satıcı olunca daha güzl oluyor ve yerinde merkezi bir yerdeyse... şuan işleri büyüttüler 1 yılda ev aldılar 2. dükkanı açıyorlar... atarı yok kokarı yok.. çoraptı mayoydu iç çamaşırı gecelik derken.. oohhh! her kadın muhakkak öyle yada böyle kocasına vs güzl görünmek ister.. abuk sabuk gecelikler satıyor kadınlar geliyo... 100 tl mi alıyorm diyerekten.. ee tabi kocaları da sermayeyi sağlıyordur kimse neden aldn bu geceliği bu iç çamaşırını demez karısına sanrm :))

Son düzenleme:
Çocukken en büyük hayalim büyüyünce çocuklar için bir cafe açmaktı:KK1:
Yemekleri sıradan yemeyi sevmezdim, şekiller verirdim hep.
Mesela sosisten ahtapot, patates püresinden civciv, yumurtadan kardan
adam vs yapıp yerdim. Meyve tabaklarımı sanat eseri gibi süslerdim:KK53:
Bu gelenek kardeşimde de sürdü, hiç yemediği şeyleri bu şekilde yedirirdim ona:KK52:
Böyle böyle aklıma çocuk cafesi geldi. Hep çocuk menüleri olsun ama faydalı
yiyecekler olsun, fast food olmasın istiyordum. Cafe de rengarenk olsun, ufacık olsun
oyuncaklar falan olsun istiyordum. (o zamanlar yoktu da böyle yerler)
Hayat beni sigortacı yapsa da bir yanım hala o cafeyi açmak istiyor:KK1::KK1::KK1:
Belkimmm ilerde:KK53:
Sizde bu tarz hem eğlenebileceğiniz hem de üç beş bişi kazanabileceğiniz
bir şeyler yapabilirsiniz. Annem bu sene YGS ye girdi, eğer Açıköğretim olmazsa
bu cafeyi ona da açabiliriz:KK51:

selam.bebek ve çocuk giyimi üzerine yoğunlaştım buara.geçen hafta fuara dittim geldim Bursaya bunun için.iyice aklıma yatmaya başlamıştıki bu iş döndükten sonra açacağım yerde bücürük mağazasının açılacağını öğrendim.biraz keyfim kaçtı.beklemedeyim şuan.bücürük bir açılsın onların durumuna göre harekete geçmeyi düşünüyorum.bayan butik olabilir buda olmazsa.acele etmek istemiyorum.bu iki iş konusunda fikri ve bilgisi olanlar lütfen benimle paylaşın..

Son düzenleme:
selam.bebek ve çocuk giyimi üzerine yoğunlaştım buara.geçen hafta fuara dittim geldim Bursaya bunun için.iyice aklıma yatmaya başlamıştıki bu iş döndükten sonra açacağım yerde bücürük mağazasının açılacağını öğrendim.biraz keyfim kaçtı.beklemedeyim şuan.bücürük bir açılsın onların durumuna göre harekete geçmeyi düşünüyorum.bayan butik olabilir buda olmazsa.acele etmek istemiyorum.bu iki iş konusunda fikri ve bilgisi olanlar lütfen benimle paylaşın..

cnm aslnda ne varsa kadınlarda var.. kadının içinde olduğu işler her zamn çok kazanıyor:KK70: ya pahalı ve marka ürün satcksın yada ucuz ortalama mallar.. markasız mallara çok para veren kadın yok genelde.. ya giyim mağzası ya iç çamaşı mağzası güzl olblr. dediğim gibi bizim tanıdığın iç çamaşırı mağzası aldı başını gidiyo.

cnm aslnda ne varsa kadınlarda var.. kadının içinde olduğu işler her zamn çok kazanıyor:KK70: ya pahalı ve marka ürün satcksın yada ucuz ortalama mallar.. markasız mallara çok para veren kadın yok genelde.. ya giyim mağzası ya iç çamaşı mağzası güzl olblr. dediğim gibi bizim tanıdığın iç çamaşırı mağzası aldı başını gidiyo.

arkadaşım çok doğru söylüyosun.ilk düşündüğüm benim iç çamaşır işiydi.eşimle hep paylaşırdım bu fikrimi zamanını bekliyordum.sonrasında birçok kişi düşündüğüm konseptte yer açtı.işleri iyi.o işi sildim kafamda o yüzden malesef.çocuk işide olmazsa kalitelim ürünlerin ve markalrın satııldığı bir butik işine yoğunlaşıcam bakalım bu sefer.fizibilite etüdünü iyi yapmak lazım.beklemedeyim şuan.

merhabalar benim eşarp ve çanta üzerine dkkanım var istanbul zeytinburnunda acilen dükkanımı devretmem lazım zor durumdayım dükkan kirası 300 tl günlk ciro 150 200 arası hafta sonu daha fazla çok karlı bir yer ama benim acil şehr değişikliği yapmam lazım ltfen yardım edermisinz

X