Dün meme büyütme ameliyatı oldum

Ay çok teşekkür ederim💕😊 o zaman benim de çok az kaldı 5.haftam bitti sanırım biraz daha sabretmem gerekicek✌🏻🌸 evet 1 yıl tam iyleşme süreci 1.yılı doldurduğunuzda sizden mesaj bekliyor olacağım ben biraz geriden geliyorum😃 bana ışık oluyorsunuz çok teşekkür ederim tekrardan🥰
ne demek biraz daha sabret🥳💖💖sonuç güzel oluyor…bikini be iç çamaşırı giyince gelen mutluluğa değiyor🥰🥰🥰

İyileşme süresi kişiden kişiye değişiyor sanırım ben 3. Haftadan itibaren yan yatmaya başlamıştım baskı hissi 1 ay dolunca geçti ama ara ara sızlama şeklinde gelen ağrılar 2 ay dolunca bitti çok şükür şuan 3. Ay doldu Eylül 21 de ameliyat olmuştum . Yumuşama kısmına gelince 1. Ay donunca başladı ve şuan tamamen yumuşadılar normal meme kıvamında oldular. Bilmesem protez olduğunu asla dokunarak anlayamazdım o derece yumuşadı ve meme ile bütünleşti 6 ay 1 yıl diyorlar ama daha ne kadar değişip doğallaşabilir bilemedim 🤷‍♀️ o zaman gelince anlayacağım artık. Ama ben süreçten çok memnunum inşallah sizlerde memnun kalırsınız 🙏😊
Ne güzel etrafa pozitiflik saçıyoruz🥰 padmeskywalker padmeskywalker F filz 🥳 3 kadın olarak 3ümüzde süreçten çok memnunuz bu da yorumları okuyanlara ilham olsun😎 peki bir sorum daha olacak sütyen kullanmaya başlayınca memeleriniz ortada birleşiyor mu dekolte çatal görüntüsü oluyor mu🌸

ne demek biraz daha sabret🥳💖💖sonuç güzel oluyor…bikini be iç çamaşırı giyince gelen mutluluğa değiyor🥰🥰🥰
İşte tam olarak bunu istiyorum şu sporcu sütyeninden kurtulmak istiyorum 🙏🏻🙃 iç çamaşırları giyince nasıl olacak şuan benim göğüs aramda 1 buçuk parmak kalınlığında boşluk var doktorum bir serçe parmağı boşluk kalacağını söylemişti asla bitişik yapmam demişti Aten ben sadece çamaşır giydiğimde memelerde gumuşamaya iyice başladığında ortada birleşip birleşmeyeceğini merak ediyorum dekolte de o çatal görüntüsü olur mu🌸💕🥰 şimdiden teşekkürler🙏🏻✌🏻

Ne güzel etrafa pozitiflik saçıyoruz🥰 padmeskywalker padmeskywalker F filz 🥳 3 kadın olarak 3ümüzde süreçten çok memnunuz bu da yorumları okuyanlara ilham olsun😎 peki bir sorum daha olacak sütyen kullanmaya başlayınca memeleriniz ortada birleşiyor mu dekolte çatal görüntüsü oluyor mu🌸
Seçtiğin sütyen modeline göre dekolte durumu değişiyor benim ortada birleşme yok yapım dolasıyla olmazda. Bu biraz yapısal ama görüntüden gayet memnunum dekoltem tam istediğim gb duruyor ☺️

Seçtiğin sütyen modeline göre dekolte durumu değişiyor benim ortada birleşme yok yapım dolasıyla olmazda. Bu biraz yapısal ama görüntüden gayet memnunum dekoltem tam istediğim gb duruyor ☺️
Hmm anladım acaba benim birleşcek mi merak ettim 🌺🥰 o zaman bekleyip göreceğiz benim de yapı gereği pek birleşceğini düşünmüyorum 🙃

İşte tam olarak bunu istiyorum şu sporcu sütyeninden kurtulmak istiyorum 🙏🏻🙃 iç çamaşırları giyince nasıl olacak şuan benim göğüs aramda 1 buçuk parmak kalınlığında boşluk var doktorum bir serçe parmağı boşluk kalacağını söylemişti asla bitişik yapmam demişti Aten ben sadece çamaşır giydiğimde memelerde gumuşamaya iyice başladığında ortada birleşip birleşmeyeceğini merak ediyorum dekolte de o çatal görüntüsü olur mu🌸💕🥰 şimdiden teşekkürler🙏🏻✌🏻
teşekkür ederimmmmmmm💖💖💖💖
ya şöyle benim şuan desteksiz 75c destekli 75d falan bulmam gerek gibi duruyor hiç bulamadım 75c destekli aldım o da birleştirmiyor…birleşmeyeceğini söylemişti doktor ama elimle tutunca yapışıyorlar zaten ya da yan yatınca, o yüzden bantlarla vs olabileceğini düşünüyorum deneyen varsa bilgilendirsin kızlar🥹🥹🥹🥹🥹🥹

teşekkür ederimmmmmmm💖💖💖💖
ya şöyle benim şuan desteksiz 75c destekli 75d falan bulmam gerek gibi duruyor hiç bulamadım 75c destekli aldım o da birleştirmiyor…birleşmeyeceğini söylemişti doktor ama elimle tutunca yapışıyorlar zaten ya da yan yatınca, o yüzden bantlarla vs olabileceğini düşünüyorum deneyen varsa bilgilendirsin kızlar🥹🥹🥹🥹🥹🥹
Açıklamanız için çok teşekkür ederim benim de ölçüm desteksiz 70C büyük bir ihtimalle🥰 aynen bizi aydınlatırsanız çok seviniriz kızlar🌺 benim 40. günüm peki bir sorum daha olacak şu an tam boyutuna ulaşmıştır sanırım boyutundan çok memnunum herhangi bir küçülme daha bu saatten sonra yaşanmaz diye düşünüyorum😃

Açıklamanız için çok teşekkür ederim benim de ölçüm desteksiz 70C büyük bir ihtimalle🥰 aynen bizi aydınlatırsanız çok seviniriz kızlar🌺 benim 40. günüm peki bir sorum daha olacak şu an tam boyutuna ulaşmıştır sanırım boyutundan çok memnunum herhangi bir küçülme daha bu saatten sonra yaşanmaz diye düşünüyorum😃
Pardon 75C desteksiz😃 doktorum öyle olacağını söylemişti

Tamamen ödemlerin gitmesi 3 ay sürüyor biraz daha meme şeklini alacak ve bir tık küçülecek yanin şişi inecek öyle gözle görünür bir küçülme olmuyor korkmayın ☺️

Merhaba herkese geçmiş olsun dikleştirme sonrası izler ne durumda acaba benim de dikleştirme ve protez olacak ama dikleştirme izleri sebebiyle biraz tedirgin oluyorum

2. aydan sonra kesinlikle değişmiyor çok boyutu yani hiç olmazsa benim öyle oldu ama gittikçe daha yumuşak oluyor🥹🥹tabi yumuşadıkça daha meme gibi görünüyor(başta şiş balon gibi geliyorlardı) 🥲😅😅 senin de boyutu çok değişmez bence

Tamamen ödemlerin gitmesi 3 ay sürüyor biraz daha meme şeklini alacak ve bir tık küçülecek yanin şişi inecek öyle gözle görünür bir küçülme olmuyor korkmayın ☺️
Bir çok yorum okudum ve herkes çok küçüldüğünü yazmış ben ise öyle bir durumla karşılaşmadım açıkçası o yüzden merak ettim size de sormak istedim🌺💕😇

2. aydan sonra kesinlikle değişmiyor çok boyutu yani hiç olmazsa benim öyle oldu ama gittikçe daha yumuşak oluyor🥹🥹tabi yumuşadıkça daha meme gibi görünüyor(başta şiş balon gibi geliyorlardı) 🥲😅😅 senin de boyutu çok değişmez bence
Yani ben de waoww bir küçülme yaşamadım açıkçası ama herkes çok küçüldüğünü yazmış iki ayı doldurmama az kaldı🥰🤗 evet her geçen gün yumuşuyor

Bir çok yorum okudum ve herkes çok küçüldüğünü yazmış ben ise öyle bir durumla karşılaşmadım açıkçası o yüzden merak ettim size de sormak istedim🌺💕😇
2.aydan sonra öyle gözle görülebilecek bir küçülme olmuyor göğüs daha çok yumuşayıp şekli oturmaya başlıyor ve kalan ödemler şişlikler gidiyor sadece. En azından benim öyle oldu aman aman diye şaşırılacak küçüklük olmadı çok şükür 😬🌺

2.aydan sonra öyle gözle görülebilecek bir küçülme olmuyor göğüs daha çok yumuşayıp şekli oturmaya başlıyor ve kalan ödemler şişlikler gidiyor sadece. En azından benim öyle oldu aman aman diye şaşırılacak küçüklük olmadı çok şükür 😬🌺
Şu an sizin yorumunuz değilde kendi yorumumu okuyor gibi hissettim aynı şeyleri yaşamışız🌺🥰 Evet benim de aynı o şekilde oldu

Merhaba arkadaşlar dün(25.04.23) akşama doğru 5'te meme büyütme ameliyatı oldum. Boyum 185 ve kilom 63...Yıllar boyunca hep memem olmadığı için özgüvenim hep eksikti. En sonunda şehir hastanesinde çok tatlış bi doktora muayene oldum ve karar verdim. Geçen hafta tüm ekg röntgen anestezi işlerini hallettikten sonra dün sabah 10'dan itibaren hiçbir şey yemedim. Ardından saat 15.00'de hastaneye geldim. Doktorum çizimlerimi yaptı 200 cc kendi meme dokum vardı. Ben de bi miktar ortalama büyüklüğün bir tık üstünü istediğim için 360-400 cc civarı istediğimi söyledim. Doktorum fotoğraflarımı çekti ve beni giyinmem için odama gönderdi. Ayrıca odam da tek kişilik ve çok rahat. Ayrıca dr bana dual planladı. Yani üst meme dokum olmadığından orası kas altı, meme başından alt kısım ise kas üstü olacak. Bu konuya gün gün düzenlemeler yapacağım ve şimdi dünden başlayalım.

Ameliyat günü:
Ameliyatta hemşireler damar yolu açarken 2 damarımı da patlattılar. Ordan bir korkma geldi. Ayrıca daha buna dayanamıyorsun ameliyat sonrası nasıl dayanacaksın dedi ve çok üzüldüm. Diğeri de daha 22 yaşındaymışsın keşke bekleseydin diye irite etti. Burdan onlara beni üzdükleri için eyvallah diyorum. Sonra doktorum beni rahatlattı ve devamını hatırlamıyorum. Mentor marka 400 cc Ultra High profile pürüzlü tip 1 silikon takılmış. Ardından uyandığımda odamdaydım ama narkozdan dolayı gözümü açamıyordum. Başımda iki arkadaşım beni konuşturmaya çalışıyordu (dalga geçmek için) ama bilincim yerindeydi ve konuşmaları çok başımı ağrıtıyordu. Onlara orda susmalarını söyledim. Ayrıca kalbimde bir baskı vardı. Öyle bir baskıydı ki sanki nefes alırken cpr yapıyorlar gibi. Sonra ben bunu hemşirelere söyledim ağrı kesicili serum taktılar. Yemek yemem için 4 saat geçmesi gerekiyordu. Saat 12'yi bekledik. Refakatçim olan sevgilime bu konuda çok teşekkür ediyorum. Başımı kaldıramıyordum ama bana yedirdi. Ardından dr'um uyumam için Avil denilen uyutan bi serum bağlattı ve uyudum. Gece 1-2 kere uyandım ve su içtim. Bana yemekten sonra kas ağrılarıma ilaç ve antibiyotik verdiler.

Ameliyattan sonraki 1.gün (26.04.23):
Sabah 7-8 gibi uyandım. Hala göğsümde baskı devam ediyordu ama kolumu dirsek hizama kadar kaldırabiliyorum. Hatta şu an tabletimden bunları yazabiliyorum damar yolu açılmayan elimle. Sabah kahvaltımı yaptım ve ağrı kesicili serumumu bağladılar. O bittikten sonra dr geldi bandaj ve korselerimi açıp yara yerime baktı. O an fark ettim ki aslında memem acımıyor, bandaj ve korse sıktığı için ağrım varmış. Doktorum gittikten sonra biraz odada turlamaya başladım. Tuvalette oturup kalkmak problem değil ama eşofmanımı indiremiyorum ve çok affedersiniz altımı temizleyemiyorum. Erkek arkadaşım sağolsun çok yardım etti bana. Şimdi oturuyorum öyle tv izliyorum. Birkaç gün içinde ağrılarımın azalacağını söyledi doktor. Tavsiyeleriniz varsa cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar.

2.gün(27.04.23):
Gece yine ağrı kesicili serum verdiler. Onunla uyudum. Sonra sabah 7 gibi kahvaltı yaptım. Ardından antibiyotik serum verdiler. Doktor da 8 gibi geldi korseyi çıkardı. Güzelce morarmasın diye jel sürdü. Sonra koltukaltlarımdan çok sıktığı için oraya da sürdü ve bandajladı. Veee taburcu oldum. Eve geldim. Ağrılarım aynı ölçüde ama ödemlerim artıyor gibi. Eve geldikten sonra ilaçlarımı kullanmaya başladım ama kas gevşetici için 2 ilaç vermiş dr. Onların etkisi geçtiği an ağrılarım inanılmaz hissediliyor. Olabildiğince kollarımı hareket ettirmemeye çalışıyorum ancak dirsekten altını oynatmak sıkıntı olmadığı için bi miktar hareket ediyor onunla birlikte tabiki. Neyse gece uyurken hastane gibi rahat olmadı. Yatağa 4-5 yastık destekleyerek koydum ama dimdik durmadığım sürece uyurken aşağı kayıyorum ve silikonlar aşırı baskı yapıyor. O yüzden 2 kere falan uyandım. Tabi erkek arkadaşım yardım etti her kalkışımda. Sonra dayanamayıp kas için olan ilaçları içip biraz daha uyudum.

3.gün(28.04.23):
Bugün dr duş alabileceğimi söylemişti.
Aslında ben pazar gününe kadar almam diye düşünmüştüm. Ama öyle dediği için öğlene doğru alacağım. Bir de her gün sabah akşam jellerimi sürerken 5 dk havalandırıyorum korseyi çıkarıp. Korseyi çıkarınca müthiş rahatlıyorum.

4.gün(29.04.23):
Sabah dikiş etrafımda morluklar vardı hematom gibi görünüyordu. Bir miktar korkup doktoruma yazdım. Akşama muayeneye gittim. Çok sıkıntı değil ama bir ultrasonla bakalım dedi. Birkaç gün sonra ultrasonla bakabiliriz. Şuanlık bakmadık verdiği jelleri sürüyorum. İki mememin ortası da ödemlendi ve bir miktar sarı morluk var. Daha çok yukarda kas altı olduğu için koluma yakın yerler ve boynuma yakın yerler acıyor.

5.gün(30.04.23):
Bugün genel olarak hala aynı şişlikte ama morluklar yayılmıştı. Akşama doğru saat 18.00 gibi doktor bey aradı gel ultrason ile acilde bakalım diye. Sağ alt mememin orta tarafa yakın dikişin ucunda bir miktar hematom vardı. Aslında vücut bunu atabilir ama biz bunu lokal anestezi ile akıtalım dedi. Beraber servise çıktık mememe iki küçük iğne yaptı ve insizyon yerinden klemp sokarak bi miktar akıttı. Bunun önemli olduğunu internette okumuştum. Kan çok fazla birikip sertleşirse kapsül kontraktür sıkıntısı olabilir diye. Sonrasında dr iyice sıkı sıkı sardı ve 2 gün duş yok dedi. Tam da bugün duş alacaktım:KK43: Ödemlerimin inmesini ve şu gerginlik hissinin gitmesini istiyorum.

7.gün(02.05.23):
Bugün sabahtan kontrole doktorun yanına gittim. Morluklarım dağılmaya başlamış. Biraz cildim de hassas olduğundan hemen kızarır. Artık gerisi benim vücudumun iyileşmesi... Veee korseyi bandajı bırakmasak da masaja başlama vakti gelmiş. Nasıl yapacağımı gösterdi yukarıdan aşağıya doğru bastıracakmışım. Bir de iz kremine 15 gün sonra başlayacakmışım ama şimdiden gelmişken yazalım dedik. BARICUS 50 IU%1%10 Jelini kullanan var mı? İz geçirme konusunda başarılı mı?

9.gün(04.05.23):

Dün ve bugün kollarımı daha rahat hareket ettiriyorum. Hatta bugün stajıma gittim. Çok yorucu geçmiyor. Ama yine de bir yürümek dışarı çıkmak otobüse binmek iyi geldi. Günlerdir evde sıkılmışım. Ağrılarım daha da azaldı. Hala kollarımı yukarı kaldıramıyorum ve kaldırma teşebbüsümde acıyor. Morluklarım baya azalmış. Morluk için verilen jeli günde 2-3 kere sürmeyi ihmal etmiyorum. Yara yeri iyileşmesi için de deri merhemi sürüyorum. Yaralarım kapanınca iz için sarı kantaron yağına da geçmeyi düşünüyorum. Bu arada korse sonrası sütyen ne kullandınız? istediğimi takabilir miyim?

13.gün(08.09.23):

Bugün kontrole dr'un yanına gittim. Dikişlerimden erimeyen kısımları aldı ve morluklarımın azaldığını söyledi. Verdiği jeli morluklar geçince bırakacakmışım. İz kremine geçmeden merhemi bitireceğim. 2 hafta sonrs tekrar kontrole gideceğim. Artık ağrılarım yok çok rahat hissediyorum. Kollarımı yukarı kaldırmıyorum sadece. Kullandığım korseyi de 2 hafta sonra çıkarıp balensiz dolgulu/dolgusuz sütyene geçeceğim. Balensiz olmaması önemliymiş. Gerçekten çok iyi iyileşmiş. Artık çok nadir kas ağrım oluyor o da uyanınca sabit yatmaktan vs. Bir kutu daha ant. yazmıştı o da bitecek. Her isteyene Allah nasip etsin.

45.gün(07.06.23):
Artık nerdeyse hiç acım yok ve aşırı alıştım. Rahatça sağa sola dönüp yatabiliyorum. Kontrolümde de doktor korseyi çıkartıp 15 gün sadece gece korse ve bandaj takmamı istedi. Önerisi destekli balensiz sütyendi. Ama destekli sütyen bulamıyorum. Yardımcı olabilecek olan varsa çok mutlu olurum. Desteksiz 75C kullanıyorum. Ama destekli 75C olmuyor 80B denedim o da olmadı. İz için jel kullanıyorum. Derisi kalktıkça rengi açılıyor. Sadece yüzünü yere verip düz yatınca yabancı bir his oluyo

X