Duphaston Kullanan Var Mi Aranizda?

Meine Sterne

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2023
1.459
2.912
36
Merhaba sevgili kadinlar,

bugün yumurtlama günüm. Doktorum yarindan itibaren 12 gün boyunca kullanmak üzere Duphaston verdi. Günde bir kere ayni saatte almam gerekiyor, 12. gün test yapacagim, eger test pozitifse devam, degilse birakacagim. Progesteron hormonu ile embriyonun tutunmasini kolaylastirmasi acisindan verdi. Iki düsükten sonra hamilelik olmadi.

Aranizda kullanan, kullanmis olan arkadaslar var midir? Deneyimlerinizden bahseder misiniz?

bugün yumurtlama günüm. Doktorum yarindan itibaren 12 gün boyunca kullanmak üzere Duphaston verdi. Günde bir kere ayni saatte almam gerekiyor, 12. gün test yapacagim, eger test pozitifse devam, degilse birakacagim. Progesteron hormonu ile embriyonun tutunmasini kolaylastirmasi acisindan verdi. Iki düsükten sonra hamilelik olmadi.

Aranizda kullanan, kullanmis olan arkadaslar var midir? Deneyimlerinizden bahseder misiniz?
Evet ben kulandığım ilk ay çatlatma iğnesiyle beraber hamile kaldım çok şükür şuan 25. Haftadayız ve dupahston ben 12. Haftaya kadar devam ettim bebeğin tutunmasına yardımcı oluyor

Evet ben kulandığım ilk ay çatlatma iğnesiyle beraber hamile kaldım çok şükür şuan 25. Haftadayız ve dupahston ben 12. Haftaya kadar devam ettim bebeğin tutunmasına yardımcı oluyor
Doktorum günde bir tane almami söyledi. Eczaci ise ayni saatte almam gerektigini belirtti. Siz nasil kullanmistiniz ve baska nelere dikkat ettiniz?

Merhaba canım ben de aşılama olduktan sonra sabah akşam birer tane içeceksin dedi şuan kullanım aşamasındayım bakalım inşallh aşılama tutar Senin de inşallah güzel haberini alırız

LH yani luteal faz yetmezliğinden bazı kadınlarda döllenme oluyor fakat tutunmadan düşüyor. Duphaston tutunması için faydalı. Dr unuz önerdiyse iyi ki böyle bir imkan ilaç nimeti var deyip kullanın İnşaAllah hayırlı sağlıklı nasip olur. Malesef bunun içilecek zamanını bana tam doğru şekilde önermeyen Dr yüzünden 6 ay gibi bir zaman kaybım oldu adet olamadım ara kanamalar oldu her gecikme umutlandırdı sonrası yıkım oldu.

Evet kullandım ama ben sabah akşam kullanıyordum
Kutu bitince 2-3 gün sonra adetim geldi
Bebek varsa tutunmayı kolaylaştırıyor
Bebek yoksa adet getiriyor

Merhaba canım ben perşembe kullanmaya başladım günde 2 tane bu şeffaf yumurtlama akıntısı gibi akıntı oldumu hiç kokusuz şeffaf kaygan bir akıntı yumurta akı gibi ben aşılamadan sonra dan beri bu akıntıyı yaşıyorum aşırı yoğun değil ama lavaboya 5 gidiyorsam 3ünde oeçeteyw geliyor belli şekilde. Yani merak ediyorum ilaçtan mı acaba

Bu hafta cuma değil haftaya cuma gidicem cnm ama duphastonun içinde 20 tane var 8 tanesini içtim muhtemel daha erken giderim çünkü devamını vercekler mi bırakcammı bilmiyorum sen kullandın mı duphaston
Bugün başladım. Günde bir tane olmak üzere 12 tane kullanacağım, hayırlısı.

LH yani luteal faz yetmezliğinden bazı kadınlarda döllenme oluyor fakat tutunmadan düşüyor. Duphaston tutunması için faydalı. Dr unuz önerdiyse iyi ki böyle bir imkan ilaç nimeti var deyip kullanın İnşaAllah hayırlı sağlıklı nasip olur. Malesef bunun içilecek zamanını bana tam doğru şekilde önermeyen Dr yüzünden 6 ay gibi bir zaman kaybım oldu adet olamadım ara kanamalar oldu her gecikme umutlandırdı sonrası yıkım oldu.
Evet, hevesle başladım. İki düşükten sonra insan neye sarılacağını şaşırıyor. Yumurtlama öncesi alırsanız yumurtlama olmuyor diye okudum ben. Sanırım böyle bir şey yaşadınız? 6 ay çok uzun bir süre, hele de çocuk isterken. Üzüldüm adınıza. Simdi nasılsıniz?

Dokturum 12 gün boyunca al, 12 gün sonra test yap, pozitifse devam negatifse bırak dedi. Verdiği kutuda 28 tane var. Çok umutlandım, ne negatif ne pozitif düşünüyorum bu ay ama nedense böyle bir huzur, mutluluk var içimde. Hayalkirikligindan korunmak için otomatikman mi oluyor bilmiyorum. Sen nasilsin onbirmayis?

Merhaba canım ben perşembe kullanmaya başladım günde 2 tane bu şeffaf yumurtlama akıntısı gibi akıntı oldumu hiç kokusuz şeffaf kaygan bir akıntı yumurta akı gibi ben aşılamadan sonra dan beri bu akıntıyı yaşıyorum aşırı yoğun değil ama lavaboya 5 gidiyorsam 3ünde oeçeteyw geliyor belli şekilde. Yani merak ediyorum ilaçtan mı acaba
Bende de yumurtlama sonrası öyle akıntılar geliyor
Jöle gibi

Evet, hevesle başladım. İki düşükten sonra insan neye sarılacağını şaşırıyor. Yumurtlama öncesi alırsanız yumurtlama olmuyor diye okudum ben. Sanırım böyle bir şey yaşadınız? 6 ay çok uzun bir süre, hele de çocuk isterken. Üzüldüm adınıza. Simdi nasılsıniz?
Adetin 5. Günü başlattı bana 😔 ultrason takibi ile yumurtlama varsa ve kanda 2. Kez bakılıp tekrar düşük değer olursa yumurtlama zamanı içilmeliymiş evet 😢 çok sıkıntı yaşadım her defasında 2 ay adet olamadım. 2 kez kullandım böyle sonra şüphelendim araştırdım 3. Kez daha içirecekti bıraktım. O gecikmeler de çok umutlandırdı kaç kez kan testi verdim hep negatif olmadığını da biliyordum hissediyordum bir terslik var. Ara kanamaları yerleşme kanaması dedi. O zamanlar 1.5 yıl olmuştu uğraşıyorduk üzerine doktor değiştim başka Dr lara danıştım. En sonunda içimin ferahladığı başka biriyle devam ettim. Onunda üzerine 1 seneyi geçti nasip olmadı. Bazen ne yapsan Allah ın takdirinden başka yol yok. Bu bir imtihan. Rabbim hepimize kolaylaştırsın. Bana da dua edin. 🤲

X